Serije (sve o serijama na jednom mjestu) - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Pegi10 » 25 jun 2018, 18:54

Narcos :ljepota: :tokralju:
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la irfo » 26 jun 2018, 12:58

Sta se ovo izdesavalo u westworldu , tek nakon ove post credits scene mi nista nije jasno :crazy:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Profesor
Postovi: 4248
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Profesor » 26 jun 2018, 13:58

Haha kako je krenulo tj sudeci po komemtarima za ww s2, izgleda da se necu ni nakaniti gledati

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11406
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Aerials » 26 jun 2018, 14:55

Početi Westworld ili Black Mirror?
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1951
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la UnitedWA » 26 jun 2018, 15:24

Westworld finale sezone 2:
Ukratko haos, ne znaju ni gdje su pošli, a kamoli gdje su došli. Sa Dolores i Bernardom su kao eto i uspjeli povezati neku smislenu priču, ali sa MiB je sve wtf? Kakvu je igru ganjao, što mu se Ford direktno javljao preko raznih hostova, zašto šef **** Delosa uopće mora kroz park ganjati "The Forge" i saznati nešto iz toga, kad je lik kreator te ideje? Ako mu je želja uništiti podatke, to je mogao direktno.
Zašto smo u nekim epizodama osjetili promjenu lika u vidu spašavanje Lawrencove familije, da bi 50h poslije lik ubio kćerku bez trunke razmišljanja?

A onda najveći fail sezone, ponovni susret Dolores i njega je napisan kao da su djeca iz vrtića radila. Sve je krenulo od toga da se on zaljubio u robota, potom popizdio i počeo raditi sranja, a njoj je sve krenulo da se zaljubila u mladog Williama pa se kasnije spletom okolnosti pretvorila u svoju verziju MiB. I šta dobijemo u susretu gdje je Dolores svjesna svih događaja, a William na raskrsnici života gdje ni sam ne zna da li je host ili čovjek? Dobijemo 4 rečenice: "Hej, vidim ubio si kćerku, a sad ćeš sa mnom do tamo i poslužićeš mi da ubiješ 2 random lika". "Ma ti si ista ja" reče MiB, "Ma kakvi" reče Dolores, "OK, idemo onda tamo". Prođe 5 minuta, ubiju 2 čuvara i eto to je sve zbog čega joj treba "monster", a ona isti qrac ko i on.
Onda šef Delosa ne prepoznaje ko je Bernard/Arnold kroz toliko godina? Mislim koji k, hijerarhija firme i Forda ni nakon 2 sezone nije dobro objašnjena, a nije zato što im onda mogu ovakve nebuloze proći kao neki plot twist.

I na kraju post credit scena kao klasični cliffhanger. Gledaću dalje, ali sam izrevoltiran što mi vrijeđaju inteligenciju preseravanjem i tim pristupom "ovo ne može svako gledati" dok su im bazične stvari i logika odavno u nekoj stvari.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la madridist » 26 jun 2018, 18:01

Aerials je napisao/la:Početi Westworld ili Black Mirror?
Westworld naravno.
Black mirror ostavi za zimske dane a do tad ce se pojaviti nesto sto ce te sprijeciti da ga pogledas..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Penaltiky » 26 jun 2018, 18:37

Aerials je napisao/la:Početi Westworld ili Black Mirror?
Epizodu Black Mirora pa par Westworlda, nemoguće je bindžovati Black Mirror.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la madridist » 27 jun 2018, 15:10

Westworld,finale sezone 2,
odlicno i vise od toga ,scenaristi su objasnili da je ona zavrsna scena sa Williamom u stvari pogled u daleku buducnost puno godina nakon zavrsetka 2 sezone i vjerovatni kljuc price zavrsetka cijelog serijala koji je planiran u 4 sezone eventualno 5.
U svakom slucaju sam oduseljeven i idejom i raspletom,sir Antony je jos jednom potvrdio status barda i naravno da sam se zamislio u trokutu sa Maeve i Dolores
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la sajo10 » 28 jun 2018, 09:14

slika

Poslije razocaravajuce druge dionice prve sezone (smrti Cottonmoutha), vrlo dobra druga sezona Luke Cage:a! Definitivno jedna od boljih u ovom MCU/Netflix mashup:u, i veliko osvjezenje poslije takodjer dosta lose druge sezone Jessica Jones. Bushmaster kao villain je bio interesantan. Inace skoro cijeli casting mi je se svidjao. A sta tek reci za kraj!

:thumbup:
slika
MVP :ljepota: :ljepota: :ljepota:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la messilla » 29 jun 2018, 21:32

U kojoj sezoni Žica postane GOAT? :hmmmmm:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Fikret1946
Postovi: 1752
Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:27
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Fikret1946 » 29 jun 2018, 21:36

messilla je napisao/la:U kojoj sezoni Žica postane GOAT? :hmmmmm:
evo reci cu ti ja da se ne patis, nadajuci se da ce ti postati super zanimljiva. Nikad. :lol:
porede je sa BB, a ne mogu u istu rečenicu realno

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la rob do bagro » 29 jun 2018, 21:39

Meni je zica valjala do 2 sezone sa onim grkom, poslije smor teski.
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la messilla » 29 jun 2018, 21:56

Fikret1946 je napisao/la:evo reci cu ti ja da se ne patis, nadajuci se da ce ti postati super zanimljiva. Nikad. :lol:
porede je sa BB, a ne mogu u istu rečenicu realno
:lol:
Nije opravdala hajp. :shifty: Ajmo dalje. :think:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 29 jun 2018, 22:02

ja bolje serije od žice gledao nisam

Avatar
Fikret1946
Postovi: 1752
Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:27
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Fikret1946 » 29 jun 2018, 22:09

messilla je napisao/la:
Fikret1946 je napisao/la:evo reci cu ti ja da se ne patis, nadajuci se da ce ti postati super zanimljiva. Nikad. :lol:
porede je sa BB, a ne mogu u istu rečenicu realno
:lol:
Nije opravdala hajp. :shifty: Ajmo dalje. :think:
ja sam pregledao dvije sezone, počeo trecu i nisam vise mogao jbg :lol:
Evo skidam sad Oz nisam nikad gledao, uvijek mi tesko bilo naci neki dobar video kvalitet serije, pa cemo vidjeti, ima dosta likova kao u zici, valjda nisu dosadni ko tamo :lol:

@filip pa kad je to vjerovatno jedina serija koju si gledao uz konak kod hilmije :lol:

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 29 jun 2018, 22:23

Fikret1946 je napisao/la:
messilla je napisao/la:
Fikret1946 je napisao/la:evo reci cu ti ja da se ne patis, nadajuci se da ce ti postati super zanimljiva. Nikad. :lol:
porede je sa BB, a ne mogu u istu rečenicu realno
:lol:
Nije opravdala hajp. :shifty: Ajmo dalje. :think:
ja sam pregledao dvije sezone, počeo trecu i nisam vise mogao jbg :lol:
Evo skidam sad Oz nisam nikad gledao, uvijek mi tesko bilo naci neki dobar video kvalitet serije, pa cemo vidjeti, ima dosta likova kao u zici, valjda nisu dosadni ko tamo :lol:

@filip pa kad je to vjerovatno jedina serija koju si gledao uz konak kod hilmije :lol:

šta je konak kod hilmije??

Avatar
Lillard
Postovi: 26292
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Lillard » 29 jun 2018, 22:56

Westworld :lol:

jbem vam majku šta uradiše od onakve serije u prvoj sezoni :puke:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Kajzer10 » 29 jun 2018, 23:52

messilla je napisao/la:U kojoj sezoni Žica postane GOAT? :hmmmmm:
Do koje sezone/epizode si dosao?

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Blejzer10 » 29 jun 2018, 23:55

Westworld :rol: :puke:
Kao epizoda, odvojena od cjeline, finale mi je jako dobro sat vremena, čitava ta priča oko digitalnoj raja dok je ostatak sapunica. No u kontekstu druge sezone, a pogotovo cijele serije je odron da ne može biti većeg. Fuj. Naložili su raju da imaju petosezonski plan, raja pravi teorije, zavjere, povezuje dvije sezone, a ono 'ladno ljudi napravili sezonu bez haman ikakve veze s ranijom. I ove veze što imaju često pokazuju kontradiktornosti. Druga dva svijeta koja su nam pokazali su nebitna na kraju, kao i manje više sudbina Ghost nationa. Čitam maloprije da su mijenjali scenarij finala noć prije snimanja :tokralju: Ukratko, sudbina Losta se ponavlja kao što su mnogi i predviđali. Je.biga

Članak koji možda najbolje sažima finale:
http://ew.com/tv/2018/06/26/westworld-s ... ale-essay/
Bernard kept wandering around blankly, diddling his iPad like an actor receiving new script drafts in the middle of a scene. Maeve’s sole motivating purpose was Finding Her Daughter, which was also the purpose of the vast squad of characters who spent this season following Maeve. Suddenly the Daughter was all-consuming backstory, on a show that once merrily stated all backstory was an illusion, that all the old enemies and beloved parents and tragic memories was just so much core programming.
I want to try and take the finale’s big idea seriously in a second, but I don’t want to underrate just how awful this was as a 90-minute piece of televised entertainment. Things were happening for no reason. Dolores found the Man in Black in a field, because Westworld is the size of a city block (except when someone wants to go to the Valley Beyond, a journey which takes precisely 10 ½ episodes). And Charlotte Hale (Tessa Thompson) killed Elsie (Shannon Woodward) while Bernard was watching in the shadows, because why on earth would a villainous mastermind businesswoman check to make sure nobody was around when she killed someone secretly?
Prvu sezonu je reddit uspio pogoditi twistove i ostatak sezone na trećoj epizodi zato što su se stvari logično dešavale, likovi su bili motivirani, ideja na kraju jasna. Sad je cilj bio zbuniti publiku i sakriti plitkost i bezidejnost gdje dalje iza te zbunjenosti i isprekidanog narativa. :facepalm:
I’m glad Ake and his gf made it into the Windows XP screensaver world together.
So Arnold created Dolores who killed Arnold, and then Dolores recreated Arnold as Bernard who then killed Dolores and then recreated Dolores as Halores, who then killed Bernard and then recreated Bernard and the original Dolores.
How did we not see that coming?
At this point someone being human is a fucking twist
slika

:rol:
UnitedWA je napisao/la:Westworld finale sezone 2:
A onda najveći fail sezone, ponovni susret Dolores i njega je napisan kao da su djeca iz vrtića radila. Sve je krenulo od toga da se on zaljubio u robota, potom popizdio i počeo raditi sranja, a njoj je sve krenulo da se zaljubila u mladog Williama pa se kasnije spletom okolnosti pretvorila u svoju verziju MiB. I šta dobijemo u susretu gdje je Dolores svjesna svih događaja, a William na raskrsnici života gdje ni sam ne zna da li je host ili čovjek? Dobijemo 4 rečenice: "Hej, vidim ubio si kćerku, a sad ćeš sa mnom do tamo i poslužićeš mi da ubiješ 2 random lika". "Ma ti si ista ja" reče MiB, "Ma kakvi" reče Dolores, "OK, idemo onda tamo". Prođe 5 minuta, ubiju 2 čuvara i eto to je sve zbog čega joj treba "monster", a ona isti qrac ko i on.
slika

Avatar
messilla
Postovi: 31106
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la messilla » 30 jun 2018, 00:36

Kajzer10 je napisao/la:
messilla je napisao/la:U kojoj sezoni Žica postane GOAT? :hmmmmm:
Do koje sezone/epizode si dosao?
Deseta epizoda prve sezone. :mrgreen:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.