Serije (sve o serijama na jednom mjestu) - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la 90minut » 28 mar 2020, 14:39

Pa eto redom da li imaju bolje pisce?
Daleko bolje.
Da li imaju bolje glumce?
Daleko bolje.

Realnost serije u odnosu na breaking bad?
Ovo nije ni diskusija.

Samo što je breaking bad napravljena za šire mase BB je ustvari sapunica zato se i jesu više nalozili na nju tako to ide.

Zato i kazem u konacnici BB je veca zabava i mozes je gledati triput više od Wire ispocetka.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la irfo » 28 mar 2020, 14:44

90minut je napisao/la:
28 mar 2020, 14:39
Pa eto redom da li imaju bolje pisce?
Daleko bolje.
Da li imaju bolje glumce?
Daleko bolje.

Realnost serije u odnosu na breaking bad?
Ovo nije ni diskusija.

Samo što je breaking bad napravljena za šire mase BB je ustvari sapunica zato se i jesu više nalozili na nju tako to ide.

Zato i kazem u konacnici BB je veca zabava i mozes je gledati triput više od Wire ispocetka.
:thumbup:
BB jeste veca zabava, ali je Wire life changing i nikad nesto slicno nece biti napravljeno
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Finn
Postovi: 9178
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Finn » 28 mar 2020, 14:45

90minut je napisao/la:
28 mar 2020, 14:39
Pa eto redom da li imaju bolje pisce?
Daleko bolje.
Da li imaju bolje glumce?
Daleko bolje.


Realnost serije u odnosu na breaking bad?
Ovo nije ni diskusija.

Samo što je breaking bad napravljena za šire mase BB je ustvari sapunica zato se i jesu više nalozili na nju tako to ide.

Zato i kazem u konacnici BB je veca zabava i mozes je gledati triput više od Wire ispocetka.
Žica ima DALEKO bolje glumce? Pričamo o seriji koja ima ovog glumca što igra Jimmyja McNultyja? Ja sam zamalo ugasio seriju tokom prve sezone zbog njegove očajne glume. Ako Žica nešto nema, to su kvalitetni glumci, čast pojedincima poput Elbe i Williamsa. Većini je, ja mislim, ovo bila i prva ozbiljnija uloga u životu. Ne bih se tu baš složio.

Plus, ne mogu se porediti te dvije serije, drugačiji tipovi skroz.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15110
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la irfo » 28 mar 2020, 14:51

Finn je napisao/la:
28 mar 2020, 14:45
90minut je napisao/la:
28 mar 2020, 14:39
Pa eto redom da li imaju bolje pisce?
Daleko bolje.
Da li imaju bolje glumce?
Daleko bolje.


Realnost serije u odnosu na breaking bad?
Ovo nije ni diskusija.

Samo što je breaking bad napravljena za šire mase BB je ustvari sapunica zato se i jesu više nalozili na nju tako to ide.

Zato i kazem u konacnici BB je veca zabava i mozes je gledati triput više od Wire ispocetka.
Žica ima DALEKO bolje glumce? Pričamo o seriji koja ima ovog glumca što igra Jimmyja McNultyja? Ja sam zamalo ugasio seriju tokom prve sezone zbog njegove očajne glume. Ako Žica nešto nema, to su kvalitetni glumci, čast pojedincima poput Elbe i Williamsa. Većini je, ja mislim, ovo bila i prva ozbiljnija uloga u životu. Ne bih se tu baš složio.

Plus, ne mogu se porediti te dvije serije, drugačiji tipovi skroz.
Ima Wire bolje glumce, ne znam zasto ti je bio problem Mcnulty, puno boljih uloga je bilo u Wireu
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Geerroo » 28 mar 2020, 14:52

90minut je napisao/la:
28 mar 2020, 14:39
Pa eto redom da li imaju bolje pisce?
Daleko bolje.
Da li imaju bolje glumce?
Daleko bolje.

Realnost serije u odnosu na breaking bad?
Ovo nije ni diskusija.

Samo što je breaking bad napravljena za šire mase BB je ustvari sapunica zato se i jesu više nalozili na nju tako to ide.

Zato i kazem u konacnici BB je veca zabava i mozes je gledati triput više od Wire ispocetka.
Da li imaju bolje pisce veze nemam, znam da je scenario kod BB bolji za klasu.

Bolji glumci? Jah kako da ne. Bryan Cranston jede citav glumacki odred zice za dorucak.

Da ne pricam o tome sto si vec naveo koliko je BB zanimljivija serija

Cak sta vise The Wire mi nije ni u top 10.

Svakom njegovo.

Avatar
Finn
Postovi: 9178
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Finn » 28 mar 2020, 14:55

irfo je napisao/la:
28 mar 2020, 14:51

Ima Wire bolje glumce, ne znam zasto ti je bio problem Mcnulty, puno boljih uloga je bilo u Wireu
Ne kažem da Žica nije imala pojedine legendarne likove, kažem da su većina glumaca bili amaterski glumci, što je preočito, ali i ide uz neku realnu priču kompletne serije. U BB je bukvalno samo Aaron Paul bio amater, ali je za manje od pola sezone pokazao da se radi o izvanrednom glumcu.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la 90minut » 28 mar 2020, 14:56

Ma može se sve porediti ako zelis ipak je donekle slican žanr neki porede skroz druge žanrove to je vec budalasto.

Smiješno mi kako pljuješ Mcnultya jer u životu nisam procitao ništa slicno. :)
Meni je bio ok ništa spektakularno.

Idi na imdb pa se podsjeti ko je sve glumio u Žici ili pogledaj opet pa uporedi glumu.

Znam da ti nije Gerro u top 10 znam da preferiraš više zabavu i sapunicu u odnosu na realnost.

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Geerroo » 28 mar 2020, 14:59

90minut je napisao/la:
28 mar 2020, 14:56
Ma može se sve porediti ako zelis ipak je donekle slican žanr neki porede skroz druge žanrove to je vec budalasto.

Smiješno mi kako pljuješ Mcnultya jer u životu nisam procitao ništa slicno. :)
Meni je bio ok ništa spektakularno.

Idi na imdb pa se podsjeti ko je sve glumio u Žici ili pogledaj opet pa uporedi glumu.

Znam da ti nije Gerro u top 10 znam da preferiraš više zabavu i sapunicu u odnosu na realnost.
:rol:

Volim ja i realne serije i filmove, samo sto je the Wire dosadan.

BB nije sapunica pobogu :roll:

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la 90minut » 28 mar 2020, 15:00

Finn je napisao/la:
28 mar 2020, 14:55
irfo je napisao/la:
28 mar 2020, 14:51

Ima Wire bolje glumce, ne znam zasto ti je bio problem Mcnulty, puno boljih uloga je bilo u Wireu
Ne kažem da Žica nije imala pojedine legendarne likove, kažem da su većina glumaca bili amaterski glumci, što je preočito, ali i ide uz neku realnu priču kompletne serije. U BB je bukvalno samo Aaron Paul bio amater, ali je za manje od pola sezone pokazao da se radi o izvanrednom glumcu.
Malo realnosti..

Osim Cranstona, Odenkirka i Esposita BB više nema spektakularno odrađenih uloga ostalo je vrlo dobro ili odlicno.

Kod Žice ih imaš jedno 7 spektakularnih.

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Geerroo » 28 mar 2020, 15:03

Pa ima zica vise glumaca jer su tako bazirali seriju jbt. Prati zivote vise ljudi, nema glavnih uloga i sl

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Donnie Darko » 28 mar 2020, 15:09

Slažem se, nema više spektakularno odrađenih uloga. Aaron Paul u ulozi Jesse Pinkmana je i više nego spektakularan.

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la 90minut » 28 mar 2020, 15:11

Ma žica ti više dođe kao dokumentarac toliko je realno urađena BB je zabava za široku masu koja voli vidjeti ucitelja koji se plaši svoje sjene da bude Heisenberg.

Polovini od tih koji su se navukli na seriju zbog hajpa drugih kad bi dao da gledaju Wire rekli bi ti da je sranje.

To ti je definicija zabave i sapunice baš kao one meksicke telenovele samo što je urađena na vrhunski nacin za brzu konzumaciju.

Moram ici dopisujemo se sutra.

Aaronov lik bi odradio svaki drugi glumac njegovog godišta i to bez problema.

Bundesliga
Postovi: 11498
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Bundesliga » 28 mar 2020, 15:21

Nemoj se ni vracati seratoru.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

filip13
Postovi: 38065
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 28 mar 2020, 15:55

irfo je napisao/la:
28 mar 2020, 14:44
90minut je napisao/la:
28 mar 2020, 14:39
Pa eto redom da li imaju bolje pisce?
Daleko bolje.
Da li imaju bolje glumce?
Daleko bolje.

Realnost serije u odnosu na breaking bad?
Ovo nije ni diskusija.

Samo što je breaking bad napravljena za šire mase BB je ustvari sapunica zato se i jesu više nalozili na nju tako to ide.

Zato i kazem u konacnici BB je veca zabava i mozes je gledati triput više od Wire ispocetka.
:thumbup:
BB jeste veca zabava, ali je Wire life changing i nikad nesto slicno nece biti napravljeno
:thumbup:

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la ReX » 28 mar 2020, 16:15

Mozda sam u manjini ali meni Vikings (posto sam poceo gledati prije par sedmica) nije ni blizu ista serija poslije smrti Ragnara. Njegova smrt me toliko iscrpila da sam uradio pauzu od par sedmica prije nego sto sam nastavio gledati seriju. Znam, u pitanju je veca slika itd, ali sve je nekako bilo oko njega, dok ovo poslije vise mi lici na horuk, idemo dalje, bla bla, nesto vjestacki. Sto se tice Ragnara, definitivno naj emotivniji on-screen-death za mene, nevezano film ili serija.

Sto se tice Björna, neznam jel direkcija rezisera ili samog glumca ali toliko pokusava imitirati Ragnara da jer borderline cringe u trenutcima. Bacanjem ruku, dizanjem glasa, motanjem ociju.. oh my good.. Ne kontam ni ovaj hype oko Ivara. Okey, ponekad je bas faca ali vecinom dosadan lik ko proliv, jedva cekam da ga neko ubije vec jednom. Takodjer ovaj storyline sa Flokijem mi se uopste ne svidja, bas smori insana.

Uh ispade da sam masakrirao seriju :D Misljenja sam da je i dalje dobra serija ali ni blizu onoga dok je Ragnar bio ziv.

P.S. Bez dileme najveci favorit je Ubbe, a ko je citao cijeli post razumit ce i zasto :D Pravi sin Ragnara Lothbrooka :ljepota:
@igrajlopte 🐦

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la darker10 » 28 mar 2020, 16:45

Ma Fimmel je nosio Vikinge.Da su seriju zavrsili smrcu Ragnara moglo bi se pricat o jednoj od najboljih serija u zadnjih desetak godina.Ovako su je previse razvodnili poslije.Prosto niko od ovih glumaca sto su ostali nema potencijal da nosi seriju,pogotovo nakon sto je to Fimmel onako dobro radio.

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Pegi10 » 28 mar 2020, 17:06

Treba mi preporuka za neku seriju posto se ne mogu odluciti sta da gledam od tolikog izbora. Zanr nije bitan, osim sitcoma posto sam vecinu pregledao. Da vam bude lakse preskocite BB, The Wire, GOT, Fargo, Leftovers, True Detective, Walking Dead, Narcos, House of Cards to sam vac pogledao.
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

filip13
Postovi: 38065
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 28 mar 2020, 17:15

Pegi10 je napisao/la:
28 mar 2020, 17:06
Treba mi preporuka za neku seriju posto se ne mogu odluciti sta da gledam od tolikog izbora. Zanr nije bitan, osim sitcoma posto sam vecinu pregledao. Da vam bude lakse preskocite BB, The Wire, GOT, Fargo, Leftovers, True Detective, Walking Dead, Narcos, House of Cards to sam vac pogledao.
dark,unforgotten,line of duty,mindhunter,better call saul

Avatar
Marsal
Postovi: 22760
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Marsal » 28 mar 2020, 17:24

Žica ima toliko fenomenalnih uloga da se to ne može ni opisat, smiješno uopšte reći da je tu očajna gluma

Omar Little
Cedric Daniels
Lester Freamon
Bunk Moreland
Stan Valchek
Prezbo
Kima Greggs
Bill Rawls
Bubbles
Jay Landsman
Marlo Stanfield
Bunny Colvin
Wee Bey
Avon i Dangelo Barksdale
Ziggy i Nick
Frank Sobotka

Ovo su samo likovi koje imam u sjećanju.
Jbt možeš do sutra nabrajat fenomenalne uloge i glumce. BB ovo nema. I jasno je da će BB kod prosječnih fanova uvijek bolje kotirati, ali Žica je savršenstvo koje se nikad više neće dogoditi.

I Dominic West je fenomenalno odglumio Meknaltija, jedina mana je sto nije mogao sakrit britanski akcent u potpunosti.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
rob do bagro
Postovi: 7913
Pridružen/a: 08 mar 2009, 10:41
Lokacija: Uzavreli grad
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la rob do bagro » 28 mar 2020, 18:44

Pegi10 je napisao/la:
28 mar 2020, 17:06
Treba mi preporuka za neku seriju posto se ne mogu odluciti sta da gledam od tolikog izbora. Zanr nije bitan, osim sitcoma posto sam vecinu pregledao. Da vam bude lakse preskocite BB, The Wire, GOT, Fargo, Leftovers, True Detective, Walking Dead, Narcos, House of Cards to sam vac pogledao.
Peaky Blinders, When they see us, The Outsider.
,,DUSA BOGU...TIJELO ZEMLJI...SRCE CELIKUUU,,

SMRT FASIZMU!!!

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 48 gostiju.