Serije (sve o serijama na jednom mjestu) - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Ramsey8
Postovi: 880
Pridružen/a: 27 dec 2017, 23:11
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Ramsey8 » 23 feb 2018, 10:28

sajo10 je napisao/la:
Ramsey8 je napisao/la:Jest losa 7. Sezona
5. Najbolja
Prva je najbolja :D Kao i prvi LotR :D
Dobro jest prva najbolja ali i 4 ili 5 nisam siguran je meni ekstra bila
Kod sedme je nekako ubrzana radnja sve nesto brzo se izdesvalo
Miljenik admina i ostale moderacije

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la madridist » 23 feb 2018, 10:39

Trebalo ja zadrzati paznju i opravdati ulozeno.
Meni je svaka sezona GOT-a extra i zao mi je sto ide kraj.
Naravno i da jedva cekam Amazon i LOTR.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Amsterdam1312 » 23 feb 2018, 10:42

7 sezona je vrh, negdje je moralo eskalirati jbg. Jedne od najbitnijih scena i prevrata i taman dobro pripremljena pozornica za zadnju sezonu. Dali su dosta toga za razmišljanje..

:rol:


Avatar
Saurman
Postovi: 29492
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Saurman » 23 feb 2018, 13:28

Čuj sedma sezona ubrzana pa neće od serije praviti sapunicu kao što je postao TWD.Jedva čekam 8 finalnu sezonu jer zadnja scena iz 7 epizode nagovještava da će Night King napraviti blitzkrieg sjevernjacima a onda i ostatku monarhije. :D
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la VGS » 23 feb 2018, 13:31

Toliko glupih i nerealnih situacija u sedmoj sezoni da bih mogao tri dana pisati ovdje kao sto smo i pisali kad je izasla. Serija je pretrpila veliki samar ovom sezonom i nisam nimalo optimistican pred finalnu :nene:

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Amsterdam1312 » 23 feb 2018, 13:58

Glupih i nerealnih, kao npr. ?

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la MElloo » 23 feb 2018, 14:03

Sinoc pogledao prvu ep Sopranosa i nije me nesto dojmilo. Pogledat cu jos par da vidim hocel mi se svidjet

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la VGS » 23 feb 2018, 14:28

Amsterdam1312 je napisao/la:Glupih i nerealnih, kao npr. ?
Kao npr. Kad Dzejmija spasi Bron od zmajeve vatre na udaljenosti od 3 faking metra i nakon toga oni upadnu u plicak i plivajuci u teskom oklopu uz jednu fejk ruku zavrse na drugom kraju jezera udaljeni kilometrima od tolike Denerisine armije koja ih nije mogla pronaci :lol:
Kao npr. Genijalni Tirionov plan da se hvata zombi i donosi Cercei da bi je uvjerili da postoje, zenu koja ima pored sebe zombija kao tjelohranitelja :crazy:
Kao npr. Situacija gdje NIght King ima ispred sebe najveceg i najjaceg zmaja sa svim najbitnijim likovima na njemu i odluci da gadja onog slabijeg koji je kilometrima iznad njega :facepalm:
Kao npr. Ona ultra predvidiva situacija sa Littlefingerom gdje od pocetka mozes zakljuciti da mu namjestaju nekakvu zamku iako vrlo dobro znaju kakav je i sta je uradio te su ga mogle odmah pogubiti :clap:
Kao npr. Teleportiranje onog Eurona sa jednog kraja na drugi u rekordnom roku tako da se uvijek nadje na pravom mjestu u pravo vrijeme, zatim onaj brat Gendry sto je trcao do zida brze od Bolta :mrgreen: i opet teleportiranje Deneris sve u rekordnom roku da se spasi voljeni Jon koji se poslije bori nepotrebno sa nekoliko wigtsa i zbog njega gube zmaja :facepalm:
Kao npr. Uncle Ben koji se probija kroz cijelu armiju da spasi Snowa i onda ostane da pogine iako nista ne postize time
Kao npr. Kako Tyrion preko noci postade tako los strateg ciji se losi planovi redaju jedan za drugim?
Kao npr. Zasto Deneris sa zmajevima nije napala White Walkere koji su mirno posmatrali bitku pored armije?
Kao npr. Zasto nije prikazan Ghost? Malo li je zmajeva svaku epizodu :facepalm:
Kao npr. Do ove sezone se armija na celu sa Night Kingom smatrala necim zastrasujucim i nezaustavljivim, pa sjeti se samo bitke Hardhome kakvu su silu pokazivali a 7 likova ih pobi na stotine u onoj borbi? Sta ce im uraditi desetine hiljada ljudi?

Smorih se ziv, uglavnom nova sezona Prison Breaka i Game of thronesa mogu rame uz rame gledajuci propuste i nelogicnosti. Sad ce neko reci pa GOT je fantasy, pa u GOT univerzumu kao i u svakom izmisljenom svijetu se postavljaju neka pravila i ogranicenja dokle seze necija moc. Bruku stvari koje su utemeljene prijasnjim sezonama su ponistene u sedmoj sezoni. Kad na to sve dodas da im je scenarij procurio mjesecima ranije pa naletis na spoilere neke ili kao predvidjanja strucnjaka koja su ustvari zasnovana na takvim stvarima onda pola sezone bude predvidljivo. Kao cjelokupan projekt jako losa sezona :salut:

Avatar
xaviesta
Postovi: 5935
Pridružen/a: 05 mar 2011, 17:37
Lokacija: The dark side of the moon
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la xaviesta » 23 feb 2018, 15:19

E ako si to sve zapazio gledajući seriju svaka čast ili si pročitao analizu negdje ipak?
Don't hate what you don't understand.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la VGS » 23 feb 2018, 15:24

Vecinu sam zapazio a dobar dio su komentarisali i forumasi na ovoj temi nakon emitovanja svake epizode. Kazem opet vecina situacija je lahko uociljiva i iritantna ako pratis seriju pazljivo a ne povrsno.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la MElloo » 23 feb 2018, 16:36

westworld :tokralju: :tokralju: :tokralju: 7 epizoda u 2 dana do veceras cu sve sagledat :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Avatar
Blejzer10
Postovi: 10347
Pridružen/a: 03 nov 2016, 00:58
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Blejzer10 » 23 feb 2018, 16:47

MElloo je napisao/la:westworld :tokralju: :tokralju: :tokralju: 7 epizoda u 2 dana do veceras cu sve sagledat :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Ne pamtim bolje zaokruženu sezonu neke serije. Vidjećeš :salut:

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 23 feb 2018, 17:42

VGS je napisao/la:Toliko glupih i nerealnih situacija u sedmoj sezoni da bih mogao tri dana pisati ovdje kao sto smo i pisali kad je izasla. Serija je pretrpila veliki samar ovom sezonom i nisam nimalo optimistican pred finalnu :nene:

nerealna je svaka situacija u kojoj se pojavljuju npr. zmajevi

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la madridist » 23 feb 2018, 18:59

Kad se fantazija kakav je Svijet leda i vatre gleda kroz prizmu realnosti..
Prijatelju fantazija se gleda i cita samo ako imas mastu ili u pocetnim postavkama mozes iskljuciti realni pogled na svijet..
Da se nasalim do kraja..mora da si izludjivao svoje kad su te htjeli uspavat pricom u ranom djetinjstvu... :lol:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la VGS » 23 feb 2018, 19:23

Mijesate babe i zabe....

Ali nema veze, to je moje misljenje. Blago vama ako vam je sedma sezona extra, zavidim vam kao veliki fan GOT-a. :mrgreen: :salut:

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Amsterdam1312 » 23 feb 2018, 19:46

Nemoj se uvrijediti ali komentar ti je nigdje veze. Izgleda da nisi uopšte tip za taj žanr, pa knjige i serija se zasnivaju na fantaziji, to prvo stoji u opisu. Logično da ćeš se nagdledati svega i svačeg. Ja bih ti preporučio da pročitaš knjige jer sadrže dosta više detalja i opisa likova i scena, dosta toga što serija nema, čak je u seriji ubačeno/izbačeno svakakih detalja, možda tako stvoriš sebi drukčiju sliku. Ako to ne upali onda se ostavi fantazije.

Što se tiče prve scene- Zavisi kako gledaš, uopšte nije loša, možda pretjerano ali meni je cjelokupna ta bitka bila odlično odrađena.
Druga scena- Zombiji stvoreni od White walkersa nemaju veze s cyborg Mountain-om, jedno su zombiji, a drugo ono stvorenje. Druga stvar, ovih imaš stotine hiljada, a Mountain jedan.
Treća scena- Mislim da je Night king promašio Drogona poslije rušenja onog drugog zmaja, sasvim normalna scena.
Četvrta scena- Predobra scena kad su ubili **** Littlefingera, ubila ga sa stilom, možda malo predvidivo složio bih se ali dobra scena.
Peta scena- To su **** zmajevi i fantazija šta drugo da očekuješ haha. Mada moram priznati da je bilo jedino predvidivo i glupo to što je u seriji onako odrađeno da Jon ostaje bezveze boreći se bez ikakve potrebe i junači se te na kraju upada u onu ledaru, svako je znao da će sljedeću epizodu uskrsnuti iz vode al' može se prežvakati.
Šesta scena- Uncle Ben je upao s konjem, a ovaj skršen, tipični upad spašavanja i žrtvovanja, ovaj ostaje kao mamac, drugi bježi s konjem jbg, možda viđeno u mnogim filmovima i serijama ali normalna scena. Btw. Uncle Ben je služio većoj svrsi nego misliš, sljedeća sezona će otkriti više, nije bezveze poginuo.
Sedma scena- Pa svako spletkari jbg, ne može niko ubosti uvijek kako treba, logično.
Osma scena- Ako se ne varam vatra ne može ništa walkerima, prolazili su kroz vatru dosta puta, zombije su tamanili ali Walkerima možeš samo uz dragon glass i Valyrian steel.
Deveta scena- Ne znam
Deseta scena- To je yebeni fantasy, nema se šta objasniti :)

Ne znam ni što objašnjavam svoje viđenje kad imamo različite poglede totalno jbg. :mrgreen:

Btw. Čitao sam da snimaju dva različita kraja da ni sami glumci niti bilo ko od tima sa snimanja ne može znati koji je pravi i koje epizode su real.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la VGS » 23 feb 2018, 19:57

Sto se tice knjiga tri sam procitao :thumbup:
I vec sam ti spomenuo sto se tice toga da je ovo fantazija, ja se vodim tom logikom da ako su neke stvari neizvodive i nemoguce u 6 sezona meni su onda nerealne u 7. Ruse se neke granice koje su postavljene i izgleda dosta toga nelogicno. Evo da ti dam primjer jedan iz Star Wars npr. Ako je serijal postavljen tako da Jedi moze dizati stvari bez da ih dotakne onda se neces buniti i govoriti pa ovo je nerealno, ali ako odjednom Jedi pocne iz ruku izbacivati zvjezdane razarace reci ces koji qrc? I sto se tice same fantazije kao zanra, jesam ljubitelj i knjiga i ekranizovanih stvari.

Da sad ne nabrajam ove situacije gore redom opet sto si mi replicirao, po meni je 90% toga nelogicno i jako jako lose odradjeno a to je samo dio kojeg sam se sjetio razmilsjajuci par minuta o sezoni, nisam se nakanio ni da je pregledam drugi put tako da mi je svasta sislo sa uma a sjecam se da mi je utisak bio jos gori frisko nakon gledanja.

Uglavnom, zavidim tebi ako ti je ova sezona super jer sam veliki fan GOT.a. Mozda bude bolja na drugo gledanje. :salut: :mrgreen:

Avatar
Marsal
Postovi: 22690
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Marsal » 25 feb 2018, 13:42

Gdje naći BHS Titlove za onu špansku seriju što je Netflix otkupio?
La Casa de Papel ili na engleskom Money Heist.

Nema na titlovi.com a ni na prijevodi-online :|
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Brokula
Postovi: 30904
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Brokula » 25 feb 2018, 13:47

Marsal je napisao/la:Gdje naći BHS Titlove za onu špansku seriju što je Netflix otkupio?
La Casa de Papel ili na engleskom Money Heist.

Nema na titlovi.com a ni na prijevodi-online :|
BSPlayer?
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Marsal
Postovi: 22690
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Marsal » 25 feb 2018, 13:54

Brokula je napisao/la:
Marsal je napisao/la:Gdje naći BHS Titlove za onu špansku seriju što je Netflix otkupio?
La Casa de Papel ili na engleskom Money Heist.

Nema na titlovi.com a ni na prijevodi-online :|
BSPlayer?
Nemam BS Player, ne znam naštimat BS Player, ne želim da išta znam o BS Playeru, filmove sa računara prebacim na USB i gledam na kućnom kinu.
Ako ima neko neku stranicu za titlove ili nešto slično nek napiše.
Ako nema neka zauvijek šuti :mrgreen:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAGarfia, Giuseppe1, Kristijan i 19 gostiju.