Serije (sve o serijama na jednom mjestu) - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Clutch
Postovi: 13090
Pridružen/a: 14 maj 2014, 14:16
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Clutch » 20 maj 2019, 18:40

slika

:bow:
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Avatar
Tritolone
Postovi: 12328
Pridružen/a: 12 apr 2011, 21:19
Lokacija: Croatia
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Tritolone » 20 maj 2019, 18:45

Unsullied bez muda i kite se razmonzavaju :tokralju:
Io non rubo il campionato ed in Serie B non sono mai stato!

Urlando contro il cielo

Tu regina di milano
Io son pazzo di te

Go into a room too fast kid, the room eats you.

Avatar
Sveti
Postovi: 10197
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Sveti » 20 maj 2019, 18:57

Jao kako je ovo lose.
naprijed rejal

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Lillard » 20 maj 2019, 19:22

O yebo im pas mater
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Donnie Darko » 20 maj 2019, 19:34

ASD je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:
Al ovo :lol:
slika
Znači prošle sedmice čitava yebena tvrđava se uruši na njih a danas Tyrion se hladno prošeta kroz nju i dođe do njih. :rol:

Definitivno najgluplji mogući kraj serije ikada. Toliko toga su usrali da su zaslužili zatvorsku kaznu. Yebeni Brandon Stark :tokralju: Pa da su onog strica za kralja postavili više bi smisla imalo. Bilo koga da su više bi imalo smisla nego ovaj bogalj. :lol:

I jel ko primijetio zid na kraju? Nigdje ni ogreban nije, a onaj ga kao sa zmajem spalio na kraju prošle sezone. :rol:
A on inace gledao seriju s nama pa znao da su skoncali i gdje su skoncali?
Tu je negdje bio camac koji je on sredio da se Jaime i Cersei spase. Znao je lokaciju gdje bi mogli biti, sad to sto je kamenje palo izgleda u samo na njih, radijus 2 3 metra, taj idiotizam je druga stvar :rol:

Avatar
Barcod
Postovi: 1723
Pridružen/a: 19 jul 2014, 19:11
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Barcod » 20 maj 2019, 19:36

Šteta ...sad kad bi me pitali top 3 serije 100% bi znao ko je na prvom mjestu
Breaking Bad
Arsenal All The Way !

Avatar
Dzoni
Postovi: 11303
Pridružen/a: 23 feb 2012, 18:06
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Dzoni » 20 maj 2019, 19:37

QUARTERBACK je napisao/la:Nisam gledao seriju, otvorim spojlere vidim zalopojke i drago mi sto ste nezadovoljni :mrgreen:

Da nije zbog toga sto su oprali na ruke sa:
najbolja serija ikad :tokralju:
Nema bolje serije :tokralju:

:D

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13499
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la QUARTERBACK » 20 maj 2019, 20:08

Dzoni je napisao/la:
QUARTERBACK je napisao/la:Nisam gledao seriju, otvorim spojlere vidim zalopojke i drago mi sto ste nezadovoljni :mrgreen:

Da nije zbog toga sto su oprali na ruke sa:
najbolja serija ikad :tokralju:
Nema bolje serije :tokralju:

:D
Sve ti je jasno, moglo bi se reci urekli je hvaljenjem :)
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
Otelo
Postovi: 33495
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Otelo » 20 maj 2019, 20:13

GoT
Osam sezona. Devet i nešto godina, koliko već i onda sve uprskaš i tri epizode, tri.

Prvo da krenem od kraja, koji mi je zadovoljavajući. Brann kralj, logično i zašto, novi poredak, bla, bla, bla. Sansa dobila što je htjela. Jon isto. Arya uradila najpametniju stvar i otišla.

Al sve što je vodilo do toga je kompletan užas. Gubiš vrijeme na neke bezvezne scene, a ovamo ne pokažeš dvije glavne. Šta se desi kad Jon kaže svojima ko je on i kad ubije Dany. Ono, molim te, nizak budžet možda? Bezmuda momci, a ima ih sve više i više. Sad, možda su ih uplovili, Dothrakiji isto. Pa jel iko od njih poginuo u dvije bitke, ništa s ničim. Sve to na papiru izgleda okej. Svaka epizoda izgleda okej i ima smisla, osim Eurona i mrtvog zmaja što ga ubi. Euron, bolje da su sise pokazavila mjesto njegovih scena. Ali, da bi došao do tog smisla moraš misliti sam popunjavati off - screen scene. Preskoke vremena i svega toga. Da su imali još dvije epizode bilo bi tri puta bolje, ma pet puta. A i GoT fanbase postao gori od Star Wars loversa (never, ali tu su negdje) u fazonu ako nije onako kako mi želimo onda nije dobro. Ma smiješno. Bolje da su ove dvije bitke skratili za 20 - 25 minuta i pokazali dijaloge, nešto što bi povezalo sve. I onako su bili na vrhuncu kad nisu prikazivali bitke, ali su podlegli ogromnom hypeu koji je tražio smrt likova, bitke ovo ono. Koliko su pisci krivi za ovo toliko je i fanbase. Opet, najveći problem čitave sezone je mali broj epizoda ili preveliki broj potrošenog vremena na nebitne stvari. Usput, Jon se komotno mogao vratiti u Winterfell, Sansa kraljica, može mu oprostiti. Nezavisno kraljevstvo i ko će ga znati. I ono, Brann je trebao biti najzajebaniji lik cijele sezone, a napravili ga nebitnim. 'Znam je sve, ja sam vidovit, bla, blah, blah, ali vam neću ništa reći jer eto, fair play. Ono, daj nam kralja koji je zbog svojih hirova pustio da izgine grad. Ma zapravo, kad izađu knjige gledam do osme sezone i onda ću da pročitam. MIslim, bit će to isti kraj, ali će biti bolji. Opet, svi plotholovi proizlaze zbog kratkog vremena da se radi na njima što je krivica one dvojice koji su to sfušarili ko ja seminarski rad kad moram da ga predam u 12, a sjetim se toga u 11h, pa do faksa na mobitelu tipkem. Eto, kad se slegnu dojmovi morat ću još šta napisati. Tek sam je pogledao, pa sam malo frustriran i zadovoljan
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3527
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Alminjo99 » 20 maj 2019, 20:19

Šta uradiše ona dvojica debila od serije, strašno.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
AtlaZ
Postovi: 926
Pridružen/a: 31 jan 2019, 14:21
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la AtlaZ » 20 maj 2019, 20:24

Memes overload. :lol:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3527
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Alminjo99 » 20 maj 2019, 20:46

Vladavina Targaryana započela Aegonom, isto tako i okončala Aegonom.
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
Otelo
Postovi: 33495
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Otelo » 20 maj 2019, 20:51

AtlaZ je napisao/la:Memes overload. :lol:
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Svega mi, nakon svake epizode, forum, malo reddit i 9gag :rol:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la darker10 » 20 maj 2019, 21:12

Otelo je napisao/la:GoT
Osam sezona. Devet i nešto godina, koliko već i onda sve uprskaš i tri epizode, tri.

Prvo da krenem od kraja, koji mi je zadovoljavajući. Brann kralj, logično i zašto, novi poredak, bla, bla, bla. Sansa dobila što je htjela. Jon isto. Arya uradila najpametniju stvar i otišla.

Al sve što je vodilo do toga je kompletan užas. Gubiš vrijeme na neke bezvezne scene, a ovamo ne pokažeš dvije glavne. Šta se desi kad Jon kaže svojima ko je on i kad ubije Dany. Ono, molim te, nizak budžet možda? Bezmuda momci, a ima ih sve više i više. Sad, možda su ih uplovili, Dothrakiji isto. Pa jel iko od njih poginuo u dvije bitke, ništa s ničim. Sve to na papiru izgleda okej. Svaka epizoda izgleda okej i ima smisla, osim Eurona i mrtvog zmaja što ga ubi. Euron, bolje da su sise pokazavila mjesto njegovih scena. Ali, da bi došao do tog smisla moraš misliti sam popunjavati off - screen scene. Preskoke vremena i svega toga. Da su imali još dvije epizode bilo bi tri puta bolje, ma pet puta. A i GoT fanbase postao gori od Star Wars loversa (never, ali tu su negdje) u fazonu ako nije onako kako mi želimo onda nije dobro. Ma smiješno. Bolje da su ove dvije bitke skratili za 20 - 25 minuta i pokazali dijaloge, nešto što bi povezalo sve. I onako su bili na vrhuncu kad nisu prikazivali bitke, ali su podlegli ogromnom hypeu koji je tražio smrt likova, bitke ovo ono. Koliko su pisci krivi za ovo toliko je i fanbase. Opet, najveći problem čitave sezone je mali broj epizoda ili preveliki broj potrošenog vremena na nebitne stvari. Usput, Jon se komotno mogao vratiti u Winterfell, Sansa kraljica, može mu oprostiti. Nezavisno kraljevstvo i ko će ga znati. I ono, Brann je trebao biti najzajebaniji lik cijele sezone, a napravili ga nebitnim. 'Znam je sve, ja sam vidovit, bla, blah, blah, ali vam neću ništa reći jer eto, fair play. Ono, daj nam kralja koji je zbog svojih hirova pustio da izgine grad. Ma zapravo, kad izađu knjige gledam do osme sezone i onda ću da pročitam. MIslim, bit će to isti kraj, ali će biti bolji. Opet, svi plotholovi proizlaze zbog kratkog vremena da se radi na njima što je krivica one dvojice koji su to sfušarili ko ja seminarski rad kad moram da ga predam u 12, a sjetim se toga u 11h, pa do faksa na mobitelu tipkem. Eto, kad se slegnu dojmovi morat ću još šta napisati. Tek sam je pogledao, pa sam malo frustriran i zadovoljan
Ja sad sve nade uzdam u knjige. Kraj tu nece bit isti. Mozda ce bit isti po pitanju toga ko zivi i ko umire, al ce sve oko toga bit znatno drugacije. Obzirom da se Martinova zadnja knjiga zove A Dream of Spring, cisto sumnjam da cemo u knjizi imat Cersei, Daenerys ili nekog slicnog za zadnjeg zlocku.

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la messilla » 20 maj 2019, 21:59

Generalno se slazem za sve napisano. Kakve su sve pizdarije i vratolomije izvodili zadnje tri epizode, kraj nije mogao biti bolji. Eh sad kome se zurilo i zasto pa je gledano da serija samo bude privedena kraju, je pravo pitanje.
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la filip13 » 20 maj 2019, 22:00

više nema potrebe za spojlerima,bar što se tiče GOT?

Avatar
darker10
Postovi: 10804
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la darker10 » 20 maj 2019, 22:22

messilla je napisao/la:Generalno se slazem za sve napisano. Kakve su sve pizdarije i vratolomije izvodili zadnje tri epizode, kraj nije mogao biti bolji. Eh sad kome se zurilo i zasto pa je gledano da serija samo bude privedena kraju, je pravo pitanje.
Pa imaju momci Star Wars projekat,pozurili na to jbg.A ovo je moglo komotno imat 10 sezona sa punih 10 epizoda i bilo bi vjv ok.

Avatar
Interista02
Postovi: 1043
Pridružen/a: 05 maj 2013, 20:37
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Interista02 » 20 maj 2019, 22:26

Što se tiče GoT-a, kraj je onakav kakvim je zamišljen na početku, odnosno kako im je GRRM rekao. Ako se malo vratite i razmislite, sve je ukazivalo na ovakav kraj. Pa Danny ima viziju spaljene dvorane u drugoj sezoni, gdje nakon toga ide sjeverno od zida i nalazi Khal Droga s njihovim djetetom. To znači da je ovakav kraj definitivno bio planiran od početka. Čak i to da će otići i sjeverno od zida

Sljedeća stvar koja se nagovještava je let zmaja preko King's Landinga u Brannovoj viziji još u 4. sezoni, a prije toga mu prikazuje Mad kinga koji govori Burn them all!!!


Krajem ko krajem ne možemo biti nezadovoljni jer je to djelo GRRM, jedino ako on to ne promijeni sada u knjigama nakon ovakvog fijaska.
Ono što je usralo sve ovo jeste što su zbrzali i prikazali u 6 epizoda nešto što su morali graditi u dvije sezone po 8 epizoda. Nisam željan ni bitke, nit efekata nit kojeg vraga, ali dajte nam malo priče, građenja likova i neizvjesnosti. Šta se moglo uraditi, evo nekih mojih ideja:

-Propitivanje da li je Jon zaista Targeryan, pa da ga Danny malo izloži vatri na početku kad joj on to kaže. Bilo bi moćno vidjeti njenu facu kada vidi da je i on unburnt.
-Malo više da nam se približi lik WW, odnosno NK. Šta je njihov cilj, kakva je njihova priča. Da li oni imaju razum, osjećaje šta bilo.
-Šta je Brann radio tokom čitave sezone i njegovo varganje. Moćne su mi bile one teorije koje kažu da se konstantno vraćao u prošlost i tako pripremao za kralja. Pa kad se kaže da je zid napravio Brann the builder, kao i Winterfell itd... Dajte malo nam izgradite lik čovjeka koji sve vidii i sve može (tobjarabi) pa da svi poželimo da neko takav bude na prijestolju.
-Dajte nam bolji prikaz toga kako Danny postaje Mad Queen, dajte da je malo zamrzimo. Ne ide to u 2 epizode, i dajte drame pri njenoj smrti. Pa bolju smrt je imao jbni Mance ili onaj **** od Robertovog brata. Ovo je baš preloše urađeno.
- Treba pokazati Jonova kolebanja da li da je nabode ili ne, ovo je bilo prebrzo urađeno. Moglo se barem na 3 epizode razvući ta njegova unutrašnja bitka oko toga šta uraditi.

Sve u svemu, da ne duljim više zaključak je jednostavan. Nemojte završavati seriju samo da bi je završili. Ako ste već izgradili potencijalno najbolju seriju svih vremena, dajte joj dostojan kraj ma koliko to koštalo. Ta serija može zarađivati novac i za 20 godina ako bude dobar paket ;)

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8677
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la anonymousHD » 20 maj 2019, 22:29


Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la ItsRamiz » 20 maj 2019, 22:54

ekstra kraj
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: donDondon, Goalgetter i 54 gosta.