Serije (sve o serijama na jednom mjestu) - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
coelho41
Postovi: 12476
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la coelho41 » 09 apr 2021, 11:54

Pa sve tri serije Wanda, Falcon & WS i Loki se bave postsnap svijetom, a Loki će pretpostavljam početi na onom dijelu gdje je nestao sa tesarektom u Endgame-u dok su ovi prepravljali prošlost.
A što se tiče fejk Captain Americe, Wyatt Russell odlično glumi baš hateable karaktera i odlično mu ide mislim da je bukvalno to poenta uloge.

Serija je baš zabavna, jedva čekam danas još jednu epizodu da pogledam.

Avatar
Azpi
Postovi: 4457
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Azpi » 09 apr 2021, 12:13

Ja čekam da sve izadje pa da odradim taman maraton jedan dan :mrgreen: wanda me slomila čekajući svaki petak :rol:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Otelo » 09 apr 2021, 12:19

coelho41 je napisao/la:
09 apr 2021, 11:54
Pa sve tri serije Wanda, Falcon & WS i Loki se bave postsnap svijetom, a Loki će pretpostavljam početi na onom dijelu gdje je nestao sa tesarektom u Endgame-u dok su ovi prepravljali prošlost.
A što se tiče fejk Captain Americe, Wyatt Russell odlično glumi baš hateable karaktera i odlično mu ide mislim da je bukvalno to poenta uloge.

Serija je baš zabavna, jedva čekam danas još jednu epizodu da pogledam.
Falcon se mnogo više bavi postsnapom od Wande, u kojoj smo dobili samo sitnice oko toga šta se desilo kasnije. Falcon ide malo detaljnije. A Loki je valjda u nekom paralelnom svemiru?
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Finn
Postovi: 9061
Pridružen/a: 24 avg 2015, 09:23
Lokacija: SA
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Finn » 09 apr 2021, 12:22

Loki putuje u alternativne timelineove i ispravlja ih.

Po pregledima, rekao bih da će biti veći hit i od Wande i od Falcona.


TheWeekndXO
Postovi: 422
Pridružen/a: 30 mar 2018, 08:08
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la TheWeekndXO » 09 apr 2021, 12:24

Otelo je napisao/la:
09 apr 2021, 10:09
coelho41 je napisao/la:
09 apr 2021, 09:57
The Falcon and The Winter Soldier mi se baš sviđa, ali pretpostavljam da to ovdje samo Otelo gleda. Uglavnom, dosta brža serija od WandVision, vraćen Daniel Bruhl u liku Helmuta Zema, koji je najsimpatičniji villain u MCU Universe do sad.
Gleda i @Finn

Dobar je The Falcon, prvenstveno jer se bavi postsnap svijetom i dešavanjima u njemu. Vidimo i kampove za vraćene ljude, a i one kojima se ne sviđa to što se vratilo pola svijeta. A i novi Captain America je zanimljiv, sviđa mi se što su ga u drugoj epizodi pokušali približiti gledateljima i predstaviti ga kao osobu koja ima strahove, kojoj nije lako da bude Cap i slično.

Hemija između Buckyja i Sama je također odlična, naravno Zemo je ukrao show u zadnjoj epizodi.

Potpuno drugačija serija od WandaVision, drugačija premisa i sve. Odličan bridge gap između dvije 3. i 4. faze MCU. Izgubili su flagship glumce i likove u vidu Iron Mana, prvog Capa i Black Widow, no sa ovim serijama daju ljudima razlog zašto da nastave gledati tu četvrtu fazu, a i bolje približuju likove koji će nositi novi MCU.
Ima nas jos koji gledamo :D

bob
Postovi: 4412
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la bob » 09 apr 2021, 12:32

Finn je napisao/la:
09 apr 2021, 12:22
Loki putuje u alternativne timelineove i ispravlja ih.

Po pregledima, rekao bih da će biti veći hit i od Wande i od Falcona.

pregledao nekad davno prvi trailer i meni se cini da bi ova serija mogla biti top :D

Avatar
coelho41
Postovi: 12476
Pridružen/a: 23 jan 2014, 16:48
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la coelho41 » 09 apr 2021, 13:07

Eh tamam smo se skupili sad da nam neko napiše mudrost: KaKo MoZeTe gLeDaTi Ta SrAnJa Cooooooonsuuuuuumer :mrgreen:

Avatar
Rooney88
Postovi: 16872
Pridružen/a: 06 nov 2010, 18:04
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Rooney88 » 09 apr 2021, 15:48

coelho41 je napisao/la:
09 apr 2021, 09:57
The Falcon and The Winter Soldier mi se baš sviđa, ali pretpostavljam da to ovdje samo Otelo gleda. Uglavnom, dosta brža serija od WandVision, vraćen Daniel Bruhl u liku Helmuta Zema, koji je najsimpatičniji villain u MCU Universe do sad.
Ne gleda samo on, cisto da se upisem. :D
R.I.P

MIRZA RASCIC

Željezničar za život cijeli!

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la 90minut » 09 apr 2021, 18:23

Beduin je napisao/la:
09 apr 2021, 09:41
90minut je napisao/la:
09 apr 2021, 04:11
slika

slika

slika


slika

Sve i jedna vrhunska ako neko slucajno nije gledao.
Na watchlist su mi vec neko vrijeme, poceo sam gledati Line of Duty i pocetak bas obecavajuci, cini mi se cak i podcijenjena malo. Samo da ne bude vise drama, nego crime serija vremenom.

Jesam li dobro vidio ili su u Servant epizode krace od po sata?
Da Servant epizode jesu po pola sata mislim da nema serije na svijetu koja ima takvu atmosferu i vizuelno je isto sami vrh..
Meni mozda i najdraža serija za gledati danas.

Line of duty nije podcijenjena mozda si negdje procitao pa dobio takav utisak samo opcenito nisam vidio nikoga da je kritikuje i nema se šta kritikovati realno.

Yellowstone je moderni western i ništa slicno nije snimljeno danas serija je bez greške s tonu dobrih glumaca.

Snowfall krimi drama droga 80te bazira se na covjeku kojeg je CIA štitila i davala mu velike kolicine da prodaje da bi mogla finansirati rat fikcija jeste..Al' je postojao covjek po kojem je bazirana prica.

Reko da se odvoje raja od ovog smecha Wande, Falcona i slicno.

Avatar
Beduin
Postovi: 16198
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Beduin » 09 apr 2021, 20:28

90minut je napisao/la:
09 apr 2021, 18:23
Beduin je napisao/la:
09 apr 2021, 09:41
90minut je napisao/la:
09 apr 2021, 04:11
slika

slika

slika


slika
Sve i jedna vrhunska ako neko slucajno nije gledao.
Na watchlist su mi vec neko vrijeme, poceo sam gledati Line of Duty i pocetak bas obecavajuci, cini mi se cak i podcijenjena malo. Samo da ne bude vise drama, nego crime serija vremenom.

Jesam li dobro vidio ili su u Servant epizode krace od po sata?
Da Servant epizode jesu po pola sata mislim da nema serije na svijetu koja ima takvu atmosferu i vizuelno je isto sami vrh..
Meni mozda i najdraža serija za gledati danas.

Line of duty nije podcijenjena mozda si negdje procitao pa dobio takav utisak samo opcenito nisam vidio nikoga da je kritikuje i nema se šta kritikovati realno.

Yellowstone je moderni western i ništa slicno nije snimljeno danas serija je bez greške s tonu dobrih glumaca.

Snowfall krimi drama droga 80te bazira se na covjeku kojeg je CIA štitila i davala mu velike kolicine da prodaje da bi mogla finansirati rat fikcija jeste..Al' je postojao covjek po kojem je bazirana prica.

Reko da se odvoje raja od ovog smecha Wande, Falcona i slicno.
LOD kazem da je podcijenjena jer nema prevelike price i hampe oko same serije, cak ni prevelikih preporuka, komentara (naravno, nije ni remek djelo da se o njoj zbori na sav glas) s obzirom da je evo vec 6. sezona krenula, kao i mnoge njenog zanra prolete ispod radara covjeku, onako na prvu mi naumpadne Bosch koja je slicna cini mi se. Mada, kad odgledam par sezona onda cu moci vise o njoj samoj suditi.

Jedino se dvoumim oko Snowfall, mirisem previse drame i spore radnje mada cu pokusati i sa njom, uvijek je najlakse odustati. Yellowstone cu lagano gledati i uzivati, nadam se s odredjenom dozom nostalgije za tim western vremenom kad su zarili i palili, dosta mladjih se ne sjeca tog doba. :mrgreen:
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la 90minut » 09 apr 2021, 20:33

Beduin je napisao/la:
09 apr 2021, 20:28
90minut je napisao/la:
09 apr 2021, 18:23
Beduin je napisao/la:
09 apr 2021, 09:41


Na watchlist su mi vec neko vrijeme, poceo sam gledati Line of Duty i pocetak bas obecavajuci, cini mi se cak i podcijenjena malo. Samo da ne bude vise drama, nego crime serija vremenom.

Jesam li dobro vidio ili su u Servant epizode krace od po sata?
Da Servant epizode jesu po pola sata mislim da nema serije na svijetu koja ima takvu atmosferu i vizuelno je isto sami vrh..
Meni mozda i najdraža serija za gledati danas.

Line of duty nije podcijenjena mozda si negdje procitao pa dobio takav utisak samo opcenito nisam vidio nikoga da je kritikuje i nema se šta kritikovati realno.

Yellowstone je moderni western i ništa slicno nije snimljeno danas serija je bez greške s tonu dobrih glumaca.

Snowfall krimi drama droga 80te bazira se na covjeku kojeg je CIA štitila i davala mu velike kolicine da prodaje da bi mogla finansirati rat fikcija jeste..Al' je postojao covjek po kojem je bazirana prica.

Reko da se odvoje raja od ovog smecha Wande, Falcona i slicno.
LOD kazem da je podcijenjena jer nema prevelike price i hampe oko same serije, cak ni prevelikih preporuka, komentara (naravno, nije ni remek djelo da se o njoj zbori na sav glas) s obzirom da je evo vec 6. sezona krenula, kao i mnoge njenog zanra prolete ispod radara covjeku, onako na prvu mi naumpadne Bosch koja je slicna cini mi se. Mada, kad odgledam par sezona onda cu moci vise o njoj samoj suditi.

Jedino se dvoumim oko Snowfall, mirisem previse drame i spore radnje mada cu pokusati i sa njom, uvijek je najlakse odustati. Yellowstone cu lagano gledati i uzivati, nadam se s odredjenom dozom nostalgije za tim western vremenom kad su zarili i palili, dosta mladjih se ne sjeca tog doba. :mrgreen:
Na ovom forumu nema slažem se evo vidiš da opcenito niko ništa ne preporucuje od serija tako da ako citas samo ovaj forum u pravu si, na klixu je druga prica i bila je preporucena masu puta.

Zapravo od svih ovih serija snowfall je mozda i najbrža, al' tu su sve negdje nema previše onih epizoda što se zovu filler s sporednim scenama i to.

Koju god od preporucenih da se covjek odluci greške nema.

Sve sam ja ovo i pogledao inace nego eto vidim da niko ništa pa da ih probudim.

Avatar
Beduin
Postovi: 16198
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Beduin » 09 apr 2021, 20:56

I tamo sam ja, not worry 🍻
Ali nije se ni tamo pretjerano preporucivala LOD, u posljednje vrijeme slabije i preporucuju, a narocito da se prica o samim serijama za razliku od prije par godina.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 09 apr 2021, 21:14

Davno je maršal preporučivao Line of duty, kao i Happy Valley i Top Boy
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Marsal
Postovi: 22611
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Marsal » 09 apr 2021, 21:19

rio_Ferdy88 je napisao/la:
09 apr 2021, 21:14
Davno je maršal preporučivao Line of duty, kao i Happy Valley i Top Boy
:ljepota:
Kako se sjećaš jbt?
Uz malu ispravku, nisam preporucivao Top Boy (nisam je jos ni gledao, a mogao bi) nego Little Boy Blue.

Line od Duty je vrh, jedna od boljih serija koju sam gledao. Uz Žicu najbolja serija gdje je po meni rad policije predstavljen najrealističnije moguće.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Beduin
Postovi: 16198
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Beduin » 09 apr 2021, 21:36

Marsal je napisao/la:
09 apr 2021, 21:19
rio_Ferdy88 je napisao/la:
09 apr 2021, 21:14
Davno je maršal preporučivao Line of duty, kao i Happy Valley i Top Boy
:ljepota:
Kako se sjećaš jbt?
Uz malu ispravku, nisam preporucivao Top Boy (nisam je jos ni gledao, a mogao bi) nego Little Boy Blue.

Line od Duty je vrh, jedna od boljih serija koju sam gledao. Uz Žicu najbolja serija gdje je po meni rad policije predstavljen najrealističnije moguće.
A Happy Valey, bas vrijedi gledati? Ima sigurno 4-5 godina kad sam je planir'o gledati i svaki put kad vidim onu glumicu nesto me odbijalo od serije, ne znam zasto. :mrgreen:
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la 90minut » 09 apr 2021, 21:37

Marsal je napisao/la:
09 apr 2021, 21:19
rio_Ferdy88 je napisao/la:
09 apr 2021, 21:14
Davno je maršal preporučivao Line of duty, kao i Happy Valley i Top Boy
:ljepota:
Kako se sjećaš jbt?
Uz malu ispravku, nisam preporucivao Top Boy (nisam je jos ni gledao, a mogao bi) nego Little Boy Blue.

Line od Duty je vrh, jedna od boljih serija koju sam gledao. Uz Žicu najbolja serija gdje je po meni rad policije predstavljen najrealističnije moguće.
Top boy obavezno prva sezona je izašla još 2011 druga 2013 i bila otkazana sve dok Drake nije pokazao interes da finansira 2019 se vratili i digli sve na visok stepen kvaliteta evo i 4 sezona vec snimljena i u toku ove godine ce biti tako da sve preporuke.

Ako voliš engleske serije svidjece ti se Happy Valley, al' da se razumijemo ne moze cistiti cipele Top Boyu i Line of duty.

Avatar
Marsal
Postovi: 22611
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Marsal » 09 apr 2021, 21:44

Beduin je napisao/la:
09 apr 2021, 21:36
A Happy Valey, bas vrijedi gledati? Ima sigurno 4-5 godina kad sam je planir'o gledati i svaki put kad vidim onu glumicu nesto me odbijalo od serije, ne znam zasto. :mrgreen:
Sta da ti kazem, da je neki über kvalitet i nije, ali meni je sjela zbog engleskog štiha, njihovih gradića i zbog toga što naginje ka drami. Nema puno epizoda, pregledaj.

Broadchurch mi je bolji od nje npr
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

90minut
Postovi: 9783
Pridružen/a: 28 nov 2019, 17:40
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la 90minut » 09 apr 2021, 21:49

Al' iskljucivo samo prva sezona broadchurch

Avatar
Marsal
Postovi: 22611
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Marsal » 09 apr 2021, 21:53

Meni su i ostale valjale, nisu taj nivo ali ima kvaliteta.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Beduin
Postovi: 16198
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la Beduin » 09 apr 2021, 22:02

Broadchurch je i meni top, 1. sezona jeste najjaca, ali i ostale ne zaostaju previse, valjda te drzi cijela ta prica i britanski smek. Generalno su mi britanci najjaci u tom crime-investigation-drama fazonu, a dodatni sarm svakoj seriji daju ti krajolici, kao i cisti engleski jezik i akcenat u kojem ne mozes ne uzivati.

Kad sam radio sa njima, ujedno i sa amerima i jos nekim nacijama, uzivancija je slusati ih, narocito kad pricaju sa amerima-crncima, to je show. Cak i slang kojeg prospu ameri se sj3bu nekad.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.