Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

irfo
Kontakt:

Re: Serije (sve o serijama na jednom mjestu)

Post Postao/la irfo » 05 okt 2019, 12:15

Burns, Herzog i Theroux sto se tice dokumentaraca, nema dalje
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

sljivo
Kontakt:

Post Postao/la sljivo » 05 okt 2019, 19:04

rio_Ferdy88 je napisao/la:Pogledaj i ostalo od Burnsa, o Vijetnamu, Gradjanskom ratu, WWII, sve bolje od boljeg :clap:

Pogledat ću obavezno. Građanski rat sam počeo, idem hronološli.

A o WW2 meni je ova vrh, pošto je ovo relativno novo možda neko nije gledo:

slika

FoxMulder
Kontakt:

Post Postao/la FoxMulder » 05 okt 2019, 21:03

sljivo je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Pogledaj i ostalo od Burnsa, o Vijetnamu, Gradjanskom ratu, WWII, sve bolje od boljeg :clap:

Pogledat ću obavezno. Građanski rat sam počeo, idem hronološli.

A o WW2 meni je ova vrh, pošto je ovo relativno novo možda neko nije gledo:

slika

previše propagande u ovom dokumentarcu.
što se tiče drugog svjetskog rata, najjači dokumentarac je onaj ''The World at War'' iz 1973. Ima 26 epizoda, ali svaka predobra.
Ko ne voli Želju, jadna mu majka.

31.08.2019. Željezničar 5:2 sarajevo

Illmatic09
Kontakt:

Post Postao/la Illmatic09 » 06 okt 2019, 14:10

The Walking Dead Spin Off :facepalm:

KEC
Kontakt:

Post Postao/la KEC » 08 okt 2019, 15:46

Maximalna sam suprotnost od nekog emotivca, znaci nmg suzu pustit nema sanse. Clanovi porodice kad su umrli nisam plakao, Bosna ispala u baražu, nisam plakao, Dobio sina nisam plakao... Ali sinoc odgledah i posljednju epizodu big bang theory i onaj govor Sheldona na kraju znaci guta neka u grlu, suze same idu, toliko sam ih sve zavolio bili su moja svakodnevica i et dođe kraj... Uzivao sam u svakoj seriji uz Sheldona i društvo....
Bolje imat jedan nov BMW nego dva polovna Golfa 2

irfo
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 08 okt 2019, 16:25

Succession iz epizode u epizodu sve bolji i bolji, vjerovatno i ponajbolja serija trenutno :tokralju:

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

VGS
Kontakt:

Post Postao/la VGS » 08 okt 2019, 16:30

KEC je napisao/la:Maximalna sam suprotnost od nekog emotivca, znaci nmg suzu pustit nema sanse. Clanovi porodice kad su umrli nisam plakao, Bosna ispala u baražu, nisam plakao, Dobio sina nisam plakao... Ali sinoc odgledah i posljednju epizodu big bang theory i onaj govor Sheldona na kraju znaci guta neka u grlu, suze same idu, toliko sam ih sve zavolio bili su moja svakodnevica i et dođe kraj... Uzivao sam u svakoj seriji uz Sheldona i društvo....

Ja na 11. sezoni pokusavam da pregledam do kraja, oci krvare kako su propali. Ogroman pad.

Barcod
Kontakt:

Post Postao/la Barcod » 08 okt 2019, 17:04

Mr Robot prva ep posljednje sezone out :kafa:
Arsenal All The Way !

Barcod
Kontakt:

Post Postao/la Barcod » 11 okt 2019, 16:53

Gleda li se HBO Succession ? meni odlican :kafa:
Arsenal All The Way !

irfo
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 11 okt 2019, 16:56

Barcod je napisao/la:Gleda li se HBO Succession ? meni odlican :kafa:

Najbolja serija trenutno na tvu, zadnjih par epizoda bas ubija :bow:

Barcod
Kontakt:

Post Postao/la Barcod » 11 okt 2019, 19:06

Arsenal All The Way !

filip13
Kontakt:

Post Postao/la filip13 » 11 okt 2019, 20:36

https://consequenceofsound.net/2019/10/ ... f-the-air/

Tom Hanks and Steven Spielberg announce new Band of Brothers follow-up series

FoxMulder
Kontakt:

Post Postao/la FoxMulder » 13 okt 2019, 16:18

filip13 je napisao/la:https://consequenceofsound.net/2019/10/tom-hanks-steven-spielberg-masters-of-the-air/

Tom Hanks and Steven Spielberg announce new Band of Brothers follow-up series

opaa
Ko ne voli Želju, jadna mu majka.

31.08.2019. Željezničar 5:2 sarajevo

rio_Ferdy88
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 14 okt 2019, 09:11

irfo je napisao/la:

Ubijaju oni još od sredine prve sezone, ona 9 sa vjenčanjem je bila vrh, mene podsjeti na GOT, i ono kad je Tyrion starog na solji poslao u vječna lovišta, a imaju dosta sličnosti, ono borba za tron, samo preneseno u danasnje moderno korporativno drustvo :D
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

irfo
Kontakt:

Post Postao/la irfo » 14 okt 2019, 12:44

rio_Ferdy88 je napisao/la:
irfo je napisao/la:

Ubijaju oni još od sredine prve sezone, ona 9 sa vjenčanjem je bila vrh, mene podsjeti na GOT, i ono kad je Tyrion starog na solji poslao u vječna lovišta, a imaju dosta sličnosti, ono borba za tron, samo preneseno u danasnje moderno korporativno drustvo :D

Kakav kraj druge sezone :bow:

Otelo
Kontakt:

Post Postao/la Otelo » 15 okt 2019, 10:55

Jel ima negdje na netu Žigosani u reketu, šta god sam našao ili zapne nakon 20 minuta ili se zvuk poremeti?

I usput šta valja gledati od ovih serija trenutno, a da nije La Casa de Papel. Skroz sam ispao iz fazona oko novih stvari
"Al najjaci su stare mi kaze necemo vam dati pare koje ne zelite i necemo vam uzeti igraca kojeg nam ne date" - Osim13 o Barceloni kad je zaprijetila da neće Coutinha.

Azpi
Kontakt:

Post Postao/la Azpi » 15 okt 2019, 11:18

Otelo je napisao/la:Jel ima negdje na netu Žigosani u reketu, šta god sam našao ili zapne nakon 20 minuta ili se zvuk poremeti?

I usput šta valja gledati od ovih serija trenutno, a da nije La Casa de Papel. Skroz sam ispao iz fazona oko novih stvari

Ima na eonu, ako nemas svoj nalog nek ti neko posudi
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Klare
Kontakt:

Post Postao/la Klare » 15 okt 2019, 11:39

Twin Peaks preporuka ko nije gledao, odličan vrhunski, ali samo pola serije, preciznije 18/30epizoda.
Tu završava glavna priča, ovo ostalo je čista sapunica i na svu sreću nema nikakve povezanosti s ovim što se dešava u prvih 18 epizoda.
Takav pad je imao i Prison Break, recimo da uporedimo prvu i četvrtu sezonu Prison Break, eto to je tolika blasfemija.
Tako da serija i ne traje puno, a isplati se sigurno pogledati ovih 18ep, jer ostavlja dobro iskustvo.

Također i Californication mogu preporučiti, 8/10, zamjerka ide nerijetko isforsiranom humoru u kasnijim sezonama, i nepotrebnoj patetici koja s vremena na vrijeme prati kroz sve sezone(Becca i Karen). Inače serija nema značajnije padove tokom svih 7 sezona i svakako da vrijedi pogledati.

A moram još jednom pomenuti i Mad men, e to je nešto već stvarno nevjerovatno, jer remek djelo ne popušta tokom svih sezona i 90 epizoda. Vjerujem da kad izvagam sve što sam na ekranu gledao, da je ovo najkvalitetnije, a filmova remek djela sam gledao nema broja.

Sinoć sam upratio Seinfeld na Cinestar, slučajno mijenjao kanale, kad ono Seinfeld i to Kramer u stanu sa Jerrijem i cijepa list iz Jerijevog magazina, odmah sam prepoznao da se radi o prvoj epizodi , poslije toga je bila i druga epizoda, ismijao sam se više nego kad sam prvi put gledao. Seinfeld mi je odmah iza Mad men, također porazio sve filmove što sam gledao.

A zapravo film i serija se ne mogu ni porediti, film nikad ne može donijeti iskustvo kao serija. Mislim da je glavni razlog u trajanju...

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Gifron i 10 gostiju.