TV-all about

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: TV-all about

Post Postao/la Federer17 » 24 mar 2022, 20:23

bob je napisao/la:
24 mar 2022, 19:57
pitanje a nisam prije obracao paznju na ove android box-ove pa ne znam ko dominira al bi bjezao od kineza :D kako mi laptop poceo malo vise zezati hocu da aktiviram tv :D sad tv star sony bravia samo mi netflix instaliran,. pa kontam se uzeti neki android box ... malo gledam jel isti djavo chromecast i amazon Fire tV Stick vidim cijena je tu negdje preposavljam da nije frka instalirati neki vpn na njima ... kojem uredjaju dajete prednost moze i treca opcija :D
Imam firestick 4k max i prezadovoljan sam, zasad nijedna zamjerka. Jedina mahana bi mogla biti nemogucnost prebacivanja kanala brojevima, daljinski nema taj numericki dio. Sve ostalo perfekcija. Daljinskim od TV-a takodjer mozes upravljati stick, kao i aplikacijom Fire TV (na kojoj ima i tastatura za lakse unosenje teksta).

Od boxova, iz tog cjenovnog ranga hvale xiaomi mi box s, iako bih ja (ali i mnogi su tog misljenja) dao prednost firesticku 4k.

Chromecast nisam koristio.

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la bob » 24 mar 2022, 20:41

Federer17 je napisao/la:
24 mar 2022, 20:23
bob je napisao/la:
24 mar 2022, 19:57
pitanje a nisam prije obracao paznju na ove android box-ove pa ne znam ko dominira al bi bjezao od kineza :D kako mi laptop poceo malo vise zezati hocu da aktiviram tv :D sad tv star sony bravia samo mi netflix instaliran,. pa kontam se uzeti neki android box ... malo gledam jel isti djavo chromecast i amazon Fire tV Stick vidim cijena je tu negdje preposavljam da nije frka instalirati neki vpn na njima ... kojem uredjaju dajete prednost moze i treca opcija :D
Imam firestick 4k max i prezadovoljan sam, zasad nijedna zamjerka. Jedina mahana bi mogla biti nemogucnost prebacivanja kanala brojevima, daljinski nema taj numericki dio. Sve ostalo perfekcija. Daljinskim od TV-a takodjer mozes upravljati stick, kao i aplikacijom Fire TV (na kojoj ima i tastatura za lakse unosenje teksta).

Od boxova, iz tog cjenovnog ranga hvale xiaomi mi box s, iako bih ja (ali i mnogi su tog misljenja) dao prednost firesticku 4k.

Chromecast nisam koristio.
Hvala... ma vjerovatno se za taj odlucim vidim na piku cijena oko stoje ..

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la bob » 07 apr 2022, 20:35

Federer17 je napisao/la:
24 mar 2022, 20:23
bob je napisao/la:
24 mar 2022, 19:57
pitanje a nisam prije obracao paznju na ove android box-ove pa ne znam ko dominira al bi bjezao od kineza :D kako mi laptop poceo malo vise zezati hocu da aktiviram tv :D sad tv star sony bravia samo mi netflix instaliran,. pa kontam se uzeti neki android box ... malo gledam jel isti djavo chromecast i amazon Fire tV Stick vidim cijena je tu negdje preposavljam da nije frka instalirati neki vpn na njima ... kojem uredjaju dajete prednost moze i treca opcija :D
Imam firestick 4k max i prezadovoljan sam, zasad nijedna zamjerka. Jedina mahana bi mogla biti nemogucnost prebacivanja kanala brojevima, daljinski nema taj numericki dio. Sve ostalo perfekcija. Daljinskim od TV-a takodjer mozes upravljati stick, kao i aplikacijom Fire TV (na kojoj ima i tastatura za lakse unosenje teksta).

Od boxova, iz tog cjenovnog ranga hvale xiaomi mi box s, iako bih ja (ali i mnogi su tog misljenja) dao prednost firesticku 4k.

Chromecast nisam koristio.
ej pitanje mozda reko slucajno znas uzmem danas ovaj firestick 4k max i kod inicijalnog paljenja nece da updete prodje (ono jezik izaberem, spojim se na mrezu i krene update samo izbaci poruku unable to update ....ccc imas li neki savjet malo sam google i ko desava se a pojam nemam kako rijesiti tj sve nesto pokusavao pali gasi fabricki reset, cak neku caku ko vidio da kad se spoji na mrezu prije update da je ugasim :rol: al ne ide jedino kontam ovaj eu adapter jos sutra da kupim novi jer ovaj koji sam dobio nije cemu pa ga nisam ni iskoristio usb od stica na neki od mob eu adapter stavio al cisto sumnjam da je do toga :D .... jbt nema mi nista mrze kad kupim nesto mimo radnje i nece na prvu da radi :rol: sto je najgore prvi put onaj pik koristio radi ovog :rol:

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: TV-all about

Post Postao/la Federer17 » 07 apr 2022, 21:28

bob je napisao/la:
07 apr 2022, 20:35
ej pitanje mozda reko slucajno znas uzmem danas ovaj firestick 4k max i kod inicijalnog paljenja nece da updete prodje (ono jezik izaberem, spojim se na mrezu i krene update samo izbaci poruku unable to update ....ccc imas li neki savjet malo sam google i ko desava se a pojam nemam kako rijesiti tj sve nesto pokusavao pali gasi fabricki reset, cak neku caku ko vidio da kad se spoji na mrezu prije update da je ugasim :rol: al ne ide jedino kontam ovaj eu adapter jos sutra da kupim novi jer ovaj koji sam dobio nije cemu pa ga nisam ni iskoristio usb od stica na neki od mob eu adapter stavio al cisto sumnjam da je do toga :D .... jbt nema mi nista mrze kad kupim nesto mimo radnje i nece na prvu da radi :rol: sto je najgore prvi put onaj pik koristio radi ovog :rol:
Hmm, radio si vec ono sto bih i ja prvo pokusao. Ja sam imao problem s daljinskim, koji na pocetku postavljanja sticka nije radio (dok je od drugog stick-a radio bez problema). Ne sjecam se iskreno ni kako sam napravio.

Kako god, moze biti da ti je neko uvalio falican stick i to je glavni razlog sto izbjegavam kupovati na olx-u ako nije u pitanju barem neka registrovana radnja.

Jesi dobio originalni eu adapter i koji je razlog sto bas njega ne koristis i kazes kako nije cemu jer ne mozes naci bolji osim onog koji amazon spakuje u kutiju? :D

Vrlo moguce da je do toga (adaptera), citao sam negdje da stick posebno u tim update-ima ne treba prikljucivati na usb od tv-a (da nikako ne koristis adapter, nego njegov usb prikljucis na usb utor od tv-a) jer nema dovoljno snage. Mada, i to mozes pokusati jer nista ne gubis. Ali, uopste nije nemoguce da je do adaptera.

Ako ne rijesis s nekim drugim adapterom, obavezno zovi tog od koga si kupio.

Evo kako kod mene izgleda eu adapter
slika

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la bob » 07 apr 2022, 21:46

Federer17 je napisao/la:
07 apr 2022, 21:28
bob je napisao/la:
07 apr 2022, 20:35
ej pitanje mozda reko slucajno znas uzmem danas ovaj firestick 4k max i kod inicijalnog paljenja nece da updete prodje (ono jezik izaberem, spojim se na mrezu i krene update samo izbaci poruku unable to update ....ccc imas li neki savjet malo sam google i ko desava se a pojam nemam kako rijesiti tj sve nesto pokusavao pali gasi fabricki reset, cak neku caku ko vidio da kad se spoji na mrezu prije update da je ugasim :rol: al ne ide jedino kontam ovaj eu adapter jos sutra da kupim novi jer ovaj koji sam dobio nije cemu pa ga nisam ni iskoristio usb od stica na neki od mob eu adapter stavio al cisto sumnjam da je do toga :D .... jbt nema mi nista mrze kad kupim nesto mimo radnje i nece na prvu da radi :rol: sto je najgore prvi put onaj pik koristio radi ovog :rol:
H

Ako ne rijesis s nekim drugim adapterom, obavezno zovi tog od koga si kupio.

Evo kako kod mene izgleda eu adapter
slika
ma kontam da nije fake ono orginalana kutija i sve ok u njoj .. vidio sam da ima prodaja lik i pozitivne komentare a kontam da je frajer iz amerike sa amazona nabavio kad su popusti bili pa preko onog pesoto dovlacio .. meni se mrsko stim bilo peglati jer sad i nisu neki popusti a nesto se nameracio za dan,dva da montiram :rol:

dobio sam od amazona adapter al je on za usa uticnice pa moram staviti jos ovaj jedan dodatak za nase ... on mi dao neki jeftini strpao ga u djep pa kad sam kuci dosao vidim ne mogu kako treba da u njega ubacim pa iskoristim od mob. a i od laptopa probao al eto nije pomoglo probat cu sutra jos da uzmem novi ovaj adapter za struju pa da vidim mislim ne bi trebalo al eto .. onda njemu da saljem poruke :D ma ni ja ne volim iskreno al eto

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: TV-all about

Post Postao/la Federer17 » 07 apr 2022, 21:54

bob je napisao/la:
07 apr 2022, 21:46
dobio sam od amazona adapter al je on za usa uticnice pa moram staviti jos ovaj jedan dodatak za nase ... on mi dao neki jeftini strpao ga u djep pa kad sam kuci dosao vidim ne mogu kako treba da u njega ubacim pa iskoristim od mob. a i od laptopa probao al eto nije pomoglo probat cu sutra jos da uzmem novi ovaj adapter za struju pa da vidim mislim ne bi trebalo al eto .. onda njemu da saljem poruke :D ma ni ja ne volim iskreno al eto
Samo kupi onaj nastavak za nase uticnice, trebalo bi aBd tad raditi s tim US adapterom. Nema potrebe da kupujes drugi adapter.

Ili, ako mozes negdje u radnju odnijeti stick i isprobavati adaptere dok neki ne bude radio, gotovo sam ubijedjen da je do adaptera. Ali opet prva opcija probati taj us adapter, barem bih ja tako.

Takodjer, probaj ako mozes povezati ga na drugu mrezu, spojiti na drugi TV, i probati ubaciti stick u onaj kabal sto dodje uz njeg pa onda prikljuciti na hdmi. Najbitnije je da prodje update.

Btw, ako nisi imao iskustva, pazi i s tim nastavkom, moras bas potrefit koliko 'gurnuti' adapter u njeg. :mrgreen:

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la bob » 07 apr 2022, 22:01

Federer17 je napisao/la:
07 apr 2022, 21:54
bob je napisao/la:
07 apr 2022, 21:46
dobio sam od amazona adapter al je on za usa uticnice pa moram staviti jos ovaj jedan dodatak za nase ... on mi dao neki jeftini strpao ga u djep pa kad sam kuci dosao vidim ne mogu kako treba da u njega ubacim pa iskoristim od mob. a i od laptopa probao al eto nije pomoglo probat cu sutra jos da uzmem novi ovaj adapter za struju pa da vidim mislim ne bi trebalo al eto .. onda njemu da saljem poruke :D ma ni ja ne volim iskreno al eto
Samo kupi onaj nastavak za nase uticnice, trebalo bi aBd tad raditi s tim US adapterom. Nema potrebe da kupujes drugi adapter.

Ili, ako mozes negdje u radnju odnijeti stick i isprobavati adaptere dok neki ne bude radio, gotovo sam ubijedjen da je do adaptera. Ali opet prva opcija probati taj us adapter, barem bih ja tako.

Takodjer, probaj ako mozes povezati ga na drugu mrezu, spojiti na drugi TV, i probati ubaciti stick u onaj kabal sto dodje uz njeg pa onda prikljuciti na hdmi. Najbitnije je da prodje update.
hvala probam ovo oko adaptera nadam se jos da ce proraditi nema mi nista mrze vracati i peglati se nes oko toga :rol: ... a probao sam sve mijenjao hdmi na tv, bez kabla sa kablom :D .. posto mi je mesh sistem u stanu ima subnet pa reko da nesto kod rutera ne zakoci pa ukinem i odnesem na glavni ruter i tv taj je ko noviji spojio mrezu, resetovao 2,3 puta al jok nista :D

Avatar
Azpi
Postovi: 4458
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Azpi » 08 apr 2022, 02:08

Pokušaj preko hotspota sa mobitela
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la bob » 08 apr 2022, 09:05

Azpi je napisao/la:
08 apr 2022, 02:08
Pokušaj preko hotspota sa mobitela
Hvala napomenu me ... procitao sam i za tu caku sto je najgore jucer sam iskljucio wifi hotspot uradio i probao ovo sa prekidom mreze nakon sto se spoji :) a nisam drugi put da ostavim :) iznervirao se :rol: danas posije posla i tu varijantu probam :)

Avatar
reeds
Postovi: 1520
Pridružen/a: 25 sep 2012, 22:11
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la reeds » 11 apr 2022, 16:35

Ovako,
na vikendici gdje je prilicno slab signal mobilnog interneta, mi je potreban tv i po mogucnosti i internet... Isao sam u mtel i oni mi nude da uzmem onaj paket msatplus + net2 paket sa 200 gb po cijeni od 25 km na godinu dana. Da li neko vec koristi slicno nesto, da li je to ok, ili mozda se isplati i nesto bolje ako neko zna...

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la bob » 11 apr 2022, 17:59

reeds je napisao/la:
11 apr 2022, 16:35
Ovako,
na vikendici gdje je prilicno slab signal mobilnog interneta, mi je potreban tv i po mogucnosti i internet... Isao sam u mtel i oni mi nude da uzmem onaj paket msatplus + net2 paket sa 200 gb po cijeni od 25 km na godinu dana. Da li neko vec koristi slicno nesto, da li je to ok, ili mozda se isplati i nesto bolje ako neko zna...
pa upitno ti je to radi signala ako si mislio los od BH Telecoma 4g signal jel znas kakav je od mtel-a, mozda bi ti bolje bilo uzeti od mtela karticu pa da vidis kako pici na njihovom, onu neku sa trafike jeftinu :D gdje ima internet pa da vidis da li je i njima ocajan ili prolazan signal ..

mislim ne znam kako realizuju oni taj paket, jel slicno kao i bh telecom preko 4g mreze i baznih stanica u krugu .. ili montiraju ti tipa satelitsku antenu i fataju signal preko radija, tj vide svoj repetitor i tako te uvezu ... mislim za tv ti je dovolja brzina oko 10 mislim i manje da ce raditi, kvalitet slike naravno ovisit o tome ...

prepostavljam da je preko 4g al eto mozda su oni tu pokriveni bolje i dobar im je signal, znam neke sto koriste takvu opciju od bh telecoma i ono tamam za te potrebe tipa vikendica i slcno ... a cijena pa ok je mislim svi su oni tu negdje.. u 5 deka realno :)

bob
Postovi: 4419
Pridružen/a: 28 nov 2008, 15:40
Lokacija: ..............................
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la bob » 11 apr 2022, 18:10

Federer17 je napisao/la:
07 apr 2022, 21:54
bob je napisao/la:
07 apr 2022, 21:46
dobio sam od amazona adapter al je on za usa uticnice pa moram staviti jos ovaj jedan dodatak za nase ... on mi dao neki jeftini strpao ga u djep pa kad sam kuci dosao vidim ne mogu kako treba da u njega ubacim pa iskoristim od mob. a i od laptopa probao al eto nije pomoglo probat cu sutra jos da uzmem novi ovaj adapter za struju pa da vidim mislim ne bi trebalo al eto .. onda njemu da saljem poruke :D ma ni ja ne volim iskreno al eto
Samo kupi onaj nastavak za nase uticnice, trebalo bi aBd tad raditi s tim US adapterom. Nema potrebe da kupujes drugi adapter.

Ili, ako mozes negdje u radnju odnijeti stick i isprobavati adaptere dok neki ne bude radio, gotovo sam ubijedjen da je do adaptera. Ali opet prva opcija probati taj us adapter, barem bih ja tako.

Takodjer, probaj ako mozes povezati ga na drugu mrezu, spojiti na drugi TV, i probati ubaciti stick u onaj kabal sto dodje uz njeg pa onda prikljuciti na hdmi. Najbitnije je da prodje update.

Btw, ako nisi imao iskustva, pazi i s tim nastavkom, moras bas potrefit koliko 'gurnuti' adapter u njeg. :mrgreen:
ma kakvi nista nije uspjelo uzeo sam 3 adaptera ne pomaze, ni hotspot :D vjerovatno stick los sto bi rekli fabricka greska :D .. kontao sam cak da probam sa ukljucenim vpn-om i hotspot praviti al to bas komplikovano za tv :D ono s ukljucenim vpn-om na mob. kad radis hotspot ne dadne ti adresu udaljenu nego od bh telecoma pa se moras zezat sa app a na tv pogotovo ne znam i jel moguce haj za racunar sam skontao kako :D .. tako da sam odustao :D .. vratit cu liku tj zamjeniti za 4k posto nema ove vise ...

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: TV-all about

Post Postao/la Federer17 » 11 apr 2022, 23:05

bob je napisao/la:
11 apr 2022, 18:10
ma kakvi nista nije uspjelo uzeo sam 3 adaptera ne pomaze, ni hotspot :D vjerovatno stick los sto bi rekli fabricka greska :D .. kontao sam cak da probam sa ukljucenim vpn-om i hotspot praviti al to bas komplikovano za tv :D ono s ukljucenim vpn-om na mob. kad radis hotspot ne dadne ti adresu udaljenu nego od bh telecoma pa se moras zezat sa app a na tv pogotovo ne znam i jel moguce haj za racunar sam skontao kako :D .. tako da sam odustao :D .. vratit cu liku tj zamjeniti za 4k posto nema ove vise ...
Steta :(

Fabricka greska je onda vjerovatno u pitanju.

Ma 'obicni' 4k je za nijansu slabiji od maxa, mislim da se to i ne osjeti u koristenju.

Neutral
Postovi: 37820
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Neutral » 24 apr 2022, 14:54

Na kojem je SK 4K na telemachu???

Gledam inace na moja tv, a na tmu evo ne znam broj. Pise 212 na njihovoj stranici a kod mene sk hr na tom broju.

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la MElloo » 27 apr 2022, 20:13

Jel se moze ugasit ova roditeljska zastita na moja tv?Nakon ovog updatea pola kanala.pod roditeljskom zastitom.Cak i kad hocu da viidm sta ide sljedece moram kucat kod.

Avatar
Federer17
Postovi: 7126
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: TV-all about

Post Postao/la Federer17 » 27 apr 2022, 20:26

MElloo je napisao/la:
27 apr 2022, 20:13
Jel se moze ugasit ova roditeljska zastita na moja tv?Nakon ovog updatea pola kanala.pod roditeljskom zastitom.Cak i kad hocu da viidm sta ide sljedece moram kucat kod.
Probaj ovako:

Postavke - roditeljska zastita - ocjena korisnika - gdje su ove godine odaberi nema roditeljskog ogranicenja.

Neutral
Postovi: 37820
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Neutral » 08 maj 2022, 02:43

Sportski je forum, pa mi nije jasno kako neki koriste tm kraj moja tv, posebno jer Englezi sele i na arenu. Jedino ako imaju vezan ugovor ili nemogucnost prikljucka.

Avatar
miki_92
Postovi: 21597
Pridružen/a: 07 jun 2010, 19:41
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la miki_92 » 08 maj 2022, 07:43

zato sto mi je internet 50x bitniji i zato sto koristim IPTV, utakmice na nasim kanalima pogledam jednom u 3 mjeseca
"This whole thing is pretty much done. We're more ghosts than people."

Avatar
Otelo
Postovi: 33445
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Otelo » 08 maj 2022, 08:00

Neutral je napisao/la:
08 maj 2022, 02:43
Sportski je forum, pa mi nije jasno kako neki koriste tm kraj moja tv, posebno jer Englezi sele i na arenu. Jedino ako imaju vezan ugovor ili nemogucnost prikljucka.

slika

Evo zašto. Da imam drugu opciju sutra bih odjavio Telecom.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Neutral
Postovi: 37820
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Neutral » 08 maj 2022, 12:16

Preopterecenost? Ruku na srce, mozda ih previse hvalim jer sam jedini na moja tv a ulica na tmu pa je sve odlicno. A dobro se sjecam da sam davno imao problema. Samo sto sam isao logikom da su se popravili.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.