TV-all about

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Beduin
Postovi: 16341
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Beduin » 15 avg 2022, 23:32

Federer17 je napisao/la:
15 avg 2022, 22:10
Beduin je napisao/la:
15 avg 2022, 21:09
Zasto preko smart tv-a nece mi otvara nijednu stranicu za filmove?
Danas raskopco kompjuter, reko pocecu preko tv-a gledati serije online kad otvorim npr. filmoviplex.com i nadjem seriju samo zatamnjeno, nema opcije da pokrenem. Trebam li sta instalirati, nastimati ili sta vec?
Youtube npr. radi.

A vjerovatno cu i kakav tv box uzeti sebi, neki solidan da mi prepirucite? I neko od vas da namjesta kanale na njega i te servere, kodi i ostale fazone, platicu vam? Najvise radi Arena Sport (fudbala) i serija/filmova.
Vjerovatno je TV vec zastario, tj. flash player treba apdejtovati a smart TV je u tome katastrofa. Kupio sam neki samsung mozda 2015., papreno ga platio i vec nakon max 2-3 mjeseca nije mogao pokrenuti video van youtube-a (a yt i dan danas radi). Zato nakon toga iskljucivo android OS.

Sto se box-a tice, preporucio bih ti da kupis ili xiaomi stick 4k (moze se naci na olx za 130ak KM), ili firestick 4k max (koji licno koristim i prezadovoljan sam, cijena je slicna). Otprilike su tu negdje po specifikacijama, ali je mozda bolje da ides na xioami stick 4k jer ima licenciran android os, dok za firestick vecinu aplikacija moras sideload-ovati i negdje se pojavila informacija (iako posle demantovana) da ce amazon to onemoguciti i moci ces instalirati samo s njihovog oskudnog storea.

Ili da cekas Mi Box 4S Max (4/64) koji je u Kini mislim vec izasao, to bi trebao biti strasan box. Mada, ubijedjen sam da bi bilo koji ova dva sticka ispunio sve tvoje potrebe - i vise od toga.

Sto se tice Kodija, mozes bukvalno sve sam nastimati. Postoji ona grupa na FB BalkanGreenGroup na kojoj mislim imaju svi tutorijali za instalaciju Green Revolution builda (i BlueThunder koji mislim ide 18.9 verziji Kodija). Elementum add-on za filmove ili onaj The Promise su tu vec ubaceni, ali se i samostalno mogu instalirati ukoliko ne zelis ovaj build (sve takodjer mozes naci na netu, ako ti bude trebalo a ne mozes naci napisi da potrazimo :mrgreen:). Takodjer, mnogi koriste i Stremio sa torrentio add-on, ubacis jos i titlovi.com add-on i rijesio si sve (@miki je o tome pisao na temi Sport i tv). Ja gotovo nikad ne gledam filmove/serije, ali mi je elementum za povremeno gledanje uvijek bio dovoljan, cak i za neke filmove koji su se tada mogli pogledati samo u kinu.

Sto se tice free listi i svega ostalog, dosta toga je kratkog vijeka. Najbolje ti je naci neku placenu listu na aliju (nek ti @harden preporuci sta kupiti, on je isprobao vise njih) za nekih mozda 30ak eura godisnje i rijesio si problem. Instaliras aplikaciju koju ti preporuci lik od kojeg kupujes, u zavisnosti od toga da li ces dobiti gotovu m3u listu ili mac adresu, user/pass. Sve za sta ti treba minut posla.
Hvala brate za sve info. Odgovorio sam ti u PP.

Uglavnom, odustajem od tv wifi gluposti, definitivno presporo.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Padovan
Postovi: 12643
Pridružen/a: 15 maj 2009, 17:22
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Padovan » 03 sep 2022, 11:03

Da li neko koristi ovaj projektor, potrebno je najvise za prezentacije, cijena 200,00 KM, nekako mi je to jeftino ?


slika
1992-1995 nikad zaboraviti...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

FC Ljuta Krajina

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Gifron » 04 sep 2022, 12:42

Beduin je napisao/la:
15 avg 2022, 21:09
Zasto preko smart tv-a nece mi otvara nijednu stranicu za filmove?
Danas raskopco kompjuter, reko pocecu preko tv-a gledati serije online kad otvorim npr. filmoviplex.com i nadjem seriju samo zatamnjeno, nema opcije da pokrenem. Trebam li sta instalirati, nastimati ili sta vec?
Youtube npr. radi.

A vjerovatno cu i kakav tv box uzeti sebi, neki solidan da mi prepirucite? I neko od vas da namjesta kanale na njega i te servere, kodi i ostale fazone, platicu vam? Najvise radi Arena Sport (fudbala) i serija/filmova.
Kasno vidim post, ali ako nisi jos nista uzeo, onda Amazon Fire TV samo dolazi u obzir.
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
Beduin
Postovi: 16341
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Beduin » 04 sep 2022, 13:02

Gifron je napisao/la:
04 sep 2022, 12:42
Beduin je napisao/la:
15 avg 2022, 21:09
Zasto preko smart tv-a nece mi otvara nijednu stranicu za filmove?
Danas raskopco kompjuter, reko pocecu preko tv-a gledati serije online kad otvorim npr. filmoviplex.com i nadjem seriju samo zatamnjeno, nema opcije da pokrenem. Trebam li sta instalirati, nastimati ili sta vec?
Youtube npr. radi.

A vjerovatno cu i kakav tv box uzeti sebi, neki solidan da mi prepirucite? I neko od vas da namjesta kanale na njega i te servere, kodi i ostale fazone, platicu vam? Najvise radi Arena Sport (fudbala) i serija/filmova.
Kasno vidim post, ali ako nisi jos nista uzeo, onda Amazon Fire TV samo dolazi u obzir.
Uzeo sam, fercera odlicno. Samo jos oko nekih caka na Kodiju da se uhodam i ide to lagano.
Neki dan sam instalirao neki novi build na Kodiju, Zadar, pratio njihove instrukcije i zasad dobro sljaka. Jer mi je onaj Green poceo zezati sa filmovima, dosta serija i filmova ne pokrece, fale linkovi i prevodi.

Ima li kakav jos bolji build za filmove i serije?
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Gifron » 04 sep 2022, 14:54

Beduin je napisao/la:
04 sep 2022, 13:02
Gifron je napisao/la:
04 sep 2022, 12:42
Beduin je napisao/la:
15 avg 2022, 21:09
Zasto preko smart tv-a nece mi otvara nijednu stranicu za filmove?
Danas raskopco kompjuter, reko pocecu preko tv-a gledati serije online kad otvorim npr. filmoviplex.com i nadjem seriju samo zatamnjeno, nema opcije da pokrenem. Trebam li sta instalirati, nastimati ili sta vec?
Youtube npr. radi.

A vjerovatno cu i kakav tv box uzeti sebi, neki solidan da mi prepirucite? I neko od vas da namjesta kanale na njega i te servere, kodi i ostale fazone, platicu vam? Najvise radi Arena Sport (fudbala) i serija/filmova.
Kasno vidim post, ali ako nisi jos nista uzeo, onda Amazon Fire TV samo dolazi u obzir.
Uzeo sam, fercera odlicno. Samo jos oko nekih caka na Kodiju da se uhodam i ide to lagano.
Neki dan sam instalirao neki novi build na Kodiju, Zadar, pratio njihove instrukcije i zasad dobro sljaka. Jer mi je onaj Green poceo zezati sa filmovima, dosta serija i filmova ne pokrece, fale linkovi i prevodi.

Ima li kakav jos bolji build za filmove i serije?
Ja koristim samo bluethunder za TV kanale, tako da to ne znam.
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Fantasista » 04 sep 2022, 15:21

Ja korisim green klik i elementum za serije i filmove, sve fino radi.

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Azpi » 04 sep 2022, 15:53

Stremio aplikacija za filmove i serije, nista drugo
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Sage
Postovi: 5332
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Sage » 04 sep 2022, 16:29

Azpi je napisao/la:
04 sep 2022, 15:53
Stremio aplikacija za filmove i serije, nista drugo
Treba li kakvih registracija, placanja i slicno?
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Fantasista » 04 sep 2022, 17:10

Ma ne treba, imam i ja to ali ne koristim

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Azpi » 04 sep 2022, 20:28

Sage je napisao/la:
04 sep 2022, 16:29
Azpi je napisao/la:
04 sep 2022, 15:53
Stremio aplikacija za filmove i serije, nista drugo
Treba li kakvih registracija, placanja i slicno?
Jok
To ti je bukvalno kao elementum addon u kodiu
Gledaš direktno sa torrenta

Jedini minus je što trebaš na mobitelu nastelili odakle da ti vuče streamove i samo log in na TV-u, prevodi addonovi isto imaju

Mislim dosta lakše za većinu raje od Kodi + elementum
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Tracy3McGrady » 24 sep 2022, 10:56

E drugovi, kupio sam sebi danas ovaj Android box Nvidia Shield TV, uzeo sam obični a imao sam izbor i PRO uzeti, 70€ skuplji, ali sam uzeo ovaj da probam.

E sad me zanima ima li gdje objašnjenje za KODI, i kako da to pokrenem itd... Najviše me zanimaju naši kanali i NBA League Pass itd... Ako vam nije teško malo upita gdje sta kako, hvala unaprijed
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Gifron » 24 sep 2022, 13:46

Tracy3McGrady je napisao/la:
24 sep 2022, 10:56
E drugovi, kupio sam sebi danas ovaj Android box Nvidia Shield TV, uzeo sam obični a imao sam izbor i PRO uzeti, 70€ skuplji, ali sam uzeo ovaj da probam.

E sad me zanima ima li gdje objašnjenje za KODI, i kako da to pokrenem itd... Najviše me zanimaju naši kanali i NBA League Pass itd... Ako vam nije teško malo upita gdje sta kako, hvala unaprijed
Ja koristim Blue thunder build https://bswireless.hr/upute-za-instalac ... -i-serija/

Ne znam imaju li i League pass, ali znam da sam prosle godine gledao nekoliko utakmica na lokalnim USA kanalima sto prenose samo njihov klub.
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
ozy
Postovi: 888
Pridružen/a: 17 okt 2014, 19:35
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la ozy » 25 sep 2022, 22:38

Ajd i ovde da pitam

Koja je fora sa ovim iptv, andoid box i slicno po piku za sitne pare, vidim NBA ima i to poprilicno, koja je razlika u odnosu na standardno nba league pass ?

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Azpi » 25 sep 2022, 22:49

ozy je napisao/la:
25 sep 2022, 22:38
Ajd i ovde da pitam

Koja je fora sa ovim iptv, andoid box i slicno po piku za sitne pare, vidim NBA ima i to poprilicno, koja je razlika u odnosu na standardno nba league pass ?
Uzmeš kineza sa kanalima svim + NBA league pass kanali + videoteka itd .

Kupiš direktno za 40-60 KM od kineza ili na piku više od toga da ti preproda
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Fantasista » 10 okt 2022, 13:15

Šta se ovo Kodi opet poyebo. Skin se izmjenio, nema ni elementuma, nema ni tv kanala ni opcije da se portal promijeni.

Avatar
harden
Postovi: 23561
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la harden » 10 okt 2022, 17:01

Azpi je napisao/la:
25 sep 2022, 22:49
Uzmeš kineza sa kanalima svim + NBA league pass kanali + videoteka itd .

Kupiš direktno za 40-60 KM od kineza ili na piku više od toga da ti preproda
Ti i ja smo mogli preprodavati ovo, sta je forumasa uzelo :mrgreen: kad jednom prestane raditi, udjem na forum a ono 29 poruka da sam ih ja pokrao :rol:
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

Avatar
Azpi
Postovi: 4459
Pridružen/a: 17 maj 2018, 13:26
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Azpi » 10 okt 2022, 18:49

harden je napisao/la:
10 okt 2022, 17:01
Azpi je napisao/la:
25 sep 2022, 22:49
Uzmeš kineza sa kanalima svim + NBA league pass kanali + videoteka itd .

Kupiš direktno za 40-60 KM od kineza ili na piku više od toga da ti preproda
Ti i ja smo mogli preprodavati ovo, sta je forumasa uzelo :mrgreen: kad jednom prestane raditi, udjem na forum a ono 29 poruka da sam ih ja pokrao :rol:
Majke mi da smo za 80 KM prodavali jeftiniji smo od pika bar za cvaju, opasan biznis mogli napraviti :mrgreen:
Sajt od kojeg zivis, 2,5M pratioca, napisana knjiga i prodata u 1000 primjeraka.
!!!GOAT!!!
Jeste cap definisan al ako vlasnik hoce da baca pare onda cap ne vrijedi.Lal moze imat lebrona,klaya,davisa i irvinga u ekipi.

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Gifron » 10 okt 2022, 19:30

Fantasista je napisao/la:
10 okt 2022, 13:15
Šta se ovo Kodi opet poyebo. Skin se izmjenio, nema ni elementuma, nema ni tv kanala ni opcije da se portal promijeni.
Do tebe je nesto, meni radi normalno.
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
Fantasista
Postovi: 3693
Pridružen/a: 26 avg 2013, 23:01
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Fantasista » 10 okt 2022, 20:42

Gifron je napisao/la:
10 okt 2022, 19:30
Fantasista je napisao/la:
10 okt 2022, 13:15
Šta se ovo Kodi opet poyebo. Skin se izmjenio, nema ni elementuma, nema ni tv kanala ni opcije da se portal promijeni.
Do tebe je nesto, meni radi normalno.
Morao sam ponovo inst. build ali sada nema tv kanala

Avatar
Otelo
Postovi: 33481
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: TV-all about

Post Postao/la Otelo » 28 okt 2022, 17:48

Hvala Telecomu što će nam omogućiti da gledamo novu televiziju Željka Mitrovića, Insta TV. Sad znam kome idu pare od ukidanja SK.

Naravno, i dalje smo na par jadnih Arena, dok komšije uživaju u 10 i više kanala.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: alemsa, lol89, nerkolfc, VensanKasel i 35 gostiju.