Paradox Games

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Koji Paradox serijal preferirate?

Crusader Kings
5
10%
Europa Universalis
20
42%
Victoria
1
2%
Hearts of Iron
1
2%
East India Company
0
Nema glasova.
Neki drugi
2
4%
Ne preferiram ništa od Paradoxa
19
40%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kawhi » 10 nov 2013, 22:26

DukeOfWellington je napisao/la: Nemoj pričat da je AI napravio ovoliko moćnih država? Nije slučajno multiplayer?
Jok.Strašna je igra bila.
Imao sam jedan rat protiv Austrije,Rusije i Osmanlija,uspio sam izvuć nekako white peace.Tada je Austrija bila još jača,držali cijelu Mađarsku.Tek poslije ja u jednom ratu oslobodim Mađare.I Osmanlije sam bio oslabio,al ih pustim na miru zadnjih 50-ak godina i vrate Bugarsku,Siriju i Bosnu koje sam bio oslobodio.

Morao sam sebi stvarat pomoćne države,zbog toga su Wurzburg i Napoli ovako veliki.Wurzburg sam od početka igre finansirao i pomagao u ratovima da bi se sad okrenuli protiv mene kad sam krenuo na Bohemiju.Bila je i Raguza od Albanije od Istre,plus Zeta,Hum,Donji Kraji,Slavonija i Varaždin,al mi dotužilo za njih dobijat ratove. :mrgreen:

Možda bi Španija i Francuska bile slabije da sam ja kolonizirao,al meni bilo mrsko slati vojsku da ubija domoroce ionako mi je sva bila potrebna u Evropi.S Krimom sam 100 godina u konstantnim ratovima bio,uvijek su imali pomoć ili Osmanlija ili Austrije.

Trenutak igre su mi Francuzi na Hokaidu :lol:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 10 nov 2013, 22:29

Možda je Hokaido bio nekoloniziran od početka?

Inače ima tema na Paradox forumu u smislu čudna osvajanja. Sjećam se da je na EU 2 Zulu osvojio Dalmaciju, postavio one tarabe :lol:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kawhi » 10 nov 2013, 22:36

Hokaido je uvijek nekoloniziran od početka.Mislim da je dio Japana tek u 18 ili 19 vijeku postao.Nego mi čudno kako baš Francuzi dođoše tu :lol:

:lol: Baš da pročitam tu temu.Bilo je i ovdje sličnih.Jemen na početku igre u nekom ratu dobio jednu regiju od Novgoroda na sjeveru Rusije :lol: Logično Rusi su se odmah pobunili :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
feningitm87
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 jan 2014, 12:29
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la feningitm87 » 09 feb 2014, 15:19

Danas krenuh igrati ovaj eu, krenuo sa Bosnom, pa imam problem. Kome god hocu da objavmi rat, pise mi da ne mogu jer "we have regency council". Tek sam krenuo igrati, ako je neka banalna stvar nemojte se smijati :D Sta je to uopste i kako se rijesava ?
...nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata...

ČEKAM DA POČNE, PA DA ZAGALAMIM !

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kawhi » 09 feb 2014, 15:31

feningitm87 je napisao/la:Danas krenuh igrati ovaj eu, krenuo sa Bosnom, pa imam problem. Kome god hocu da objavmi rat, pise mi da ne mogu jer "we have regency council". Tek sam krenuo igrati, ako je neka banalna stvar nemojte se smijati :D Sta je to uopste i kako se rijesava ?
Nemaš "punoljetnog" kralja.Moraćeš sačekat dok ti prestolonasljednik ne odraste.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
feningitm87
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 jan 2014, 12:29
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la feningitm87 » 09 feb 2014, 15:47

Hvala buraz :) Ako jos gdje zapnem, javim vam se oko pomoci. Zamisao igre mi je jako dopada i izgleda da cu se zaraziti pravo, ovaj prvi save sa Bosnom mi je uvod samo, cisto da vidim kako sta ide, a onda cu krenuti sa nekom jacom silom da igram. Vjerovatno ce to biti castilla ili osmansko carstvo.

EDIT: Sad sam pogledao da mi vladar ima samo 10 godina, znaci ima jedno 8 godina da taburim bezveze i pokusavati popraviti i pojacati armijicu na ove 2 provincije koje drzim..
...nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata...

ČEKAM DA POČNE, PA DA ZAGALAMIM !

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kawhi » 09 feb 2014, 18:25

Mislim da treba imati 16.

Ja igram Victorie trenutno.
slika
Digle se komunjare :twisted:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
feningitm87
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 jan 2014, 12:29
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la feningitm87 » 11 feb 2014, 13:56

Sad cuh od jarana da se eu3 moze igrati preko onog gamerangera ako znate, preko kojeg se mogla igrati fifa 11 cini mi se online sa krekovanom verzijom. Upravo skidam gameranger i da to isprobam kako sta funkcionise pa eto ako ima raje koja bi bila voljna eu3 da zapuca izmedju raje bilo bi nam fino :)
...nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata...

ČEKAM DA POČNE, PA DA ZAGALAMIM !

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la delko » 11 feb 2014, 15:02

feningitm87 je napisao/la:Sad cuh od jarana da se eu3 moze igrati preko onog gamerangera ako znate, preko kojeg se mogla igrati fifa 11 cini mi se online sa krekovanom verzijom. Upravo skidam gameranger i da to isprobam kako sta funkcionise pa eto ako ima raje koja bi bila voljna eu3 da zapuca izmedju raje bilo bi nam fino :)
sto se tice samog game rangera sve funkcionise ok :D sa crackovanim igricama, napravi se "soba" virtuelna tu upadnu igraci i samo PLAY :D eu3 nisam probavao al sam recimo Stronghold i Generals Zero Hour cesto igrao :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
feningitm87
Postovi: 78
Pridružen/a: 04 jan 2014, 12:29
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la feningitm87 » 16 feb 2014, 22:26

Ipak nije preko gamerangera bilo nego preko hamachia, probali smo preko hamachia i fino radi zaista eu3. Eh kad bi bilo raje zainteresovane pa kad nadjemo vremena dogovorimo se, ukljucimo se na skype i cjepamo :D
...nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata...

ČEKAM DA POČNE, PA DA ZAGALAMIM !

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kawhi » 22 feb 2014, 01:43

CK2
Kad me daidža napadne da bi mom amidži dao krunu :lol:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 11 mar 2014, 11:07

Kawhi je napisao/la:CK2
Kad me daidža napadne da bi mom amidži dao krunu :lol:
Hehe. Nema ništa jače. Ja sam igrao mađarskog grofa koji ima rodbinske veze sa svim Arpadima koji polažu pravo na mađarsku krunu. Ne prođe mjesec dana da se ne kolje neko od njih za prijestolje, a ja sjedim dolje na jugu, uz granicu sa Hrvatskom i gradim svoju grofoviju, dok oni haraju cijelu Mađarsku. Mislim da imam najviše para i prestiža u zemlji. A svaka ženska osoba u mojoj dinastiji je bila kraljica u jednom momentu. Čak se desilo da tri Arpada ratuju među sobom i sva trojica imaju ženu iz moje dinastije, plus što njihovi vazalski kneževi također imaju žene iz moje dinastije i još naslijeđuju po ženskoj liniji. Čovjek ne zna koga bi podržavao nekad. Čak su mi konstantni građanski ratovi toliko dotužili da sam objavio rat za nezavisnost i skoro uspio da ga dobijem, ali nekih 2% do pobijede zbaciše tog kralja i rat završi naprasno, bez pobjednika. Pravo mi je žao što mi je 2.0.3. patch uništio tu partiju sa bugom oko građevina u gradovima i biskupijama.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kawhi » 24 jun 2014, 03:46

Igram EU4 opet.Škotska>Britanija.Sve se diplomatski rješava :zzz:
" onclick="window.open(this.href);return false;
New tab
Igram random new world.Zanimljivije je :kafa:
Bosna :tokralju:
slika
Dominacija u Njemačkoj :kafa: Idem ka rušenju Carstva.Mainz i Saksoniju lako mogu podredit sebi i onda ostanu Bohemija i još jedan elektor,ne sjećam se koji :yawn:
Šteta što Poljaci-Litvanci zgaziše Bohemiju.Jedno vrijeme su izlazili na Baltik i nisu mi dozvoljavali da se maknem južnije i istočnije od Oldenburga i Hamburga.
Münster i Hessen su mi vazali i Mali protektorat.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 24 jun 2014, 10:31

Jel vanila verzija ili imaš CoP i WoN ekspanzije? Ja igram ironman sa Japanom. Tek sam počeo, ali zanimljivo je. Aneksiram ove svoje vazale (daimyo) trenutno. Malo da se maknem iz Europe. Imam jednu partiju sa Bosnom Gdje je Srbija dobila po nosu od mene, aneksirao Ragusu, oslobodio Crnogorce od Srba, pa su nezavisni. Par odličnih saveza sa Mađarima, Wallachiom, Savoy i Naples. Sve okrenuto da neutraliziram Veneciju i Osmanlije. Ovi zadnji su me upozorili da ne ratujem, tako da do 1472. pišća rat. Ne smijem anektirati Crnogorce i vazalizirati Srbiju.

BTW ako je original, možemo i mp baciti nekad.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
AsharaK
Postovi: 7232
Pridružen/a: 23 mar 2013, 17:53
Lokacija: Malešići
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la AsharaK » 24 jun 2014, 10:44

E pozz ljudi, čito sam ovu temu i volim ovakve igre pa sam se zainteresovo.

Ram 1gb
Grafa:128mb
Proc: 1,7ghz

Jest da je krntija al valjda možete nafatat nešto i za mene?
FK Željezničar ~ FC Arsenal !

Damir Džumhur, Edin Džeko, Miralem Pjanić, Mirza Teletović, Jusuf Nurkić, Amel Tuka.

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 24 jun 2014, 12:21

AsharaK je napisao/la:E pozz ljudi, čito sam ovu temu i volim ovakve igre pa sam se zainteresovo.

Ram 1gb
Grafa:128mb
Proc: 1,7ghz

Jest da je krntija al valjda možete nafatat nešto i za mene?

OS: XP/Vista/Windows 7/Windows 8
Processor: Intel® Pentium® IV 2.4 GHz eller AMD 3500+
Memory: 2 GB RAM
Hard disk space: 2 GB HD Space
Video: NVIDIA® GeForce 8800 or ATI Radeon® X1900, 512mb video memory required.
Sound: Direct X- compatible soundcard
DirectX®: 9.0c
Controller support: 3-button mouse, keyboard and speakers
Special multiplayer requirements: Internet Connection or LAN for multiplayer
Multiplayer: Up to 32 other players in multiplayer mode

Ovo je zvanična minimalna konfiguracija za EU IV. Možda je mogneš pokrenuti, ali kako će ići, to ti ne mogu reći. Europa Universali II a vjerojatno i III bi trebali raditi ok na toj konfiguraciji.

http://www.greenmangaming.com/s/ba/en/p ... rsalis-ii/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.greenmangaming.com/s/ba/en/p ... ollection/" onclick="window.open(this.href);return false;
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
AsharaK
Postovi: 7232
Pridružen/a: 23 mar 2013, 17:53
Lokacija: Malešići
Kontakt:

Re: Odg: Paradox Games

Post Postao/la AsharaK » 24 jun 2014, 12:28

revan je napisao/la:
AsharaK je napisao/la:E pozz ljudi, čito sam ovu temu i volim ovakve igre pa sam se zainteresovo.

Ram 1gb
Grafa:128mb
Proc: 1,7ghz

Jest da je krntija al valjda možete nafatat nešto i za mene?

OS: XP/Vista/Windows 7/Windows 8
Processor: Intel[REGISTERED SIGN] Pentium[REGISTERED SIGN] IV 2.4 GHz eller AMD 3500+
Memory: 2 GB RAM
Hard disk space: 2 GB HD Space
Video: NVIDIA[REGISTERED SIGN] GeForce 8800 or ATI Radeon[REGISTERED SIGN] X1900, 512mb video memory required.
Sound: Direct X- compatible soundcard
DirectX[REGISTERED SIGN]: 9.0c
Controller support: 3-button mouse, keyboard and speakers
Special multiplayer requirements: Internet Connection or LAN for multiplayer
Multiplayer: Up to 32 other players in multiplayer mode

Ovo je zvanična minimalna konfiguracija za EU IV. Možda je mogneš pokrenuti, ali kako će ići, to ti ne mogu reći. Europa Universali II a vjerojatno i III bi trebali raditi ok na toj konfiguraciji.

http://www.greenmangaming.com/s/ba/en/p ... rsalis-ii/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.greenmangaming.com/s/ba/en/p ... ollection/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jel može na pvt piratska verzija?
FK Željezničar ~ FC Arsenal !

Damir Džumhur, Edin Džeko, Miralem Pjanić, Mirza Teletović, Jusuf Nurkić, Amel Tuka.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kawhi » 25 jun 2014, 00:55

revan je napisao/la:Jel vanila verzija ili imaš CoP i WoN ekspanzije? Ja igram ironman sa Japanom. Tek sam počeo, ali zanimljivo je. Aneksiram ove svoje vazale (daimyo) trenutno. Malo da se maknem iz Europe. Imam jednu partiju sa Bosnom Gdje je Srbija dobila po nosu od mene, aneksirao Ragusu, oslobodio Crnogorce od Srba, pa su nezavisni. Par odličnih saveza sa Mađarima, Wallachiom, Savoy i Naples. Sve okrenuto da neutraliziram Veneciju i Osmanlije. Ovi zadnji su me upozorili da ne ratujem, tako da do 1472. pišća rat. Ne smijem anektirati Crnogorce i vazalizirati Srbiju.

BTW ako je original, možemo i mp baciti nekad.
Vanila nema random new world.Ovo je sa CoP,a WoN nisam našao nigdje :crazy:
Kako savez sa Wallachiom?Zar njih Osmanlije ne drže po svojim.
Vasaliziraj Crnogorce.Ja sam tako Irsku i pola Sjeverne Njemačke aneksirao

Na EU4 nisam nijednu dosad igrao van Evrope.Mogao bih jednu s Mingom zaigrat.

Krenuo sam se probijat istočno.Naizmjenično s Rusima udaram na Komonvelt.Razmišljam da prebacim glavni grad u Berlin i onda nakon culture shifta formiram Njemačku.
Nije mi original.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 25 jun 2014, 11:25

Kawhi je napisao/la:
revan je napisao/la:Jel vanila verzija ili imaš CoP i WoN ekspanzije? Ja igram ironman sa Japanom. Tek sam počeo, ali zanimljivo je. Aneksiram ove svoje vazale (daimyo) trenutno. Malo da se maknem iz Europe. Imam jednu partiju sa Bosnom Gdje je Srbija dobila po nosu od mene, aneksirao Ragusu, oslobodio Crnogorce od Srba, pa su nezavisni. Par odličnih saveza sa Mađarima, Wallachiom, Savoy i Naples. Sve okrenuto da neutraliziram Veneciju i Osmanlije. Ovi zadnji su me upozorili da ne ratujem, tako da do 1472. pišća rat. Ne smijem anektirati Crnogorce i vazalizirati Srbiju.

BTW ako je original, možemo i mp baciti nekad.
Vanila nema random new world.Ovo je sa CoP,a WoN nisam našao nigdje :crazy:
Kako savez sa Wallachiom?Zar njih Osmanlije ne drže po svojim.
Vasaliziraj Crnogorce.Ja sam tako Irsku i pola Sjeverne Njemačke aneksirao

Na EU4 nisam nijednu dosad igrao van Evrope.Mogao bih jednu s Mingom zaigrat.

Krenuo sam se probijat istočno.Naizmjenično s Rusima udaram na Komonvelt.Razmišljam da prebacim glavni grad u Berlin i onda nakon culture shifta formiram Njemačku.
Nije mi original.
Ne drže u 1444. godini. Zlata su mi bili vrijedni u ratu protiv Srbije. Napadoše me da otmu Ragusu i ovi odmah svojih 4000 vojnika prikačiše na mojih 7000. Tu sam odmah Srbe bacio na koljena, ali nisam smio dugo u ratu biti jer su Osmanlije bile u naletu na Balkan. Sad pošto su u savezu samnom, a ja sa Mađarima, Osmanlije nas ne diraju. Okrenuli su se na istok više.

Crnu Goru bi rado vazalizirao, ali dok mi osmansko upozorenje ne istekne, ne smijem zaratiti. A pošto me smatraju rivalom (to mi je hvala što sam ih oslobodio srpskog jarma :evil: ) diplomatska aneksija ili savez neće prihvatiti nikako. Sa novim patchem i WoN ekspanzijom diplo-aneksija i savezi su dosta teži, ali i realniji za ostvariti.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
AsharaK
Postovi: 7232
Pridružen/a: 23 mar 2013, 17:53
Lokacija: Malešići
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la AsharaK » 25 jun 2014, 14:29

Ja igram Knights of Honor. I imam problema. Igram sa BiH, osvojio Zetu, Banat i Epirus... Al npr Kingdom Power mi je -4, i gore gubitak novčića mi je -76... Nemojte se zajebavat jer sam tek počeo igrat, tražim pomoć. :-P
FK Željezničar ~ FC Arsenal !

Damir Džumhur, Edin Džeko, Miralem Pjanić, Mirza Teletović, Jusuf Nurkić, Amel Tuka.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: GG3, rio_Ferdy88, samoposmatram i 41 gost.