Paradox Games

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Koji Paradox serijal preferirate?

Crusader Kings
5
10%
Europa Universalis
20
42%
Victoria
1
2%
Hearts of Iron
1
2%
East India Company
0
Nema glasova.
Neki drugi
2
4%
Ne preferiram ništa od Paradoxa
19
40%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
313
Postovi: 1104
Pridružen/a: 11 apr 2015, 13:06
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la 313 » 14 avg 2018, 02:13

Kako divno satjerane Mađarska i Austrija :beba:

Relativni sam početnik igre pa me zanima kako povećati limit regimenata koji je trenutno 13 i ima li neko neki tip za trejdanje pošto sam tu pravi laik
Walk on

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Mokroguz » 14 avg 2018, 02:39

Bohemia izgleda k'o ono kad neko zamoli za kecup, cep ti izgleda zatvoren ali nije, pa kad pruzis ruku da uhvatis bocu i stisnes ono sve postrca bijeli zid iza.
Osmanlije su bas teski, sto ih duze pustas sve su jaci, a i od pocetka su jaki. Ja sam im vec haman otkinuo Evropski dio, i opet imaju 60k vojnika u godini 1515. :wtf:

Mislim da trebas graditi Regimental Camp da povecas Land Force Limit(koliko regimenata mozes istovremeno imati ukupno).

A trade, ja ovako radim:
Ako ne drzim nijedno trziste, onda sortiram sve trade centers po ukupnoj vrijednosti i posaljem trgovce u top trzistima.
Ako drzim neko trziste, i ako imam 3-4 trgovca barem, onda jednog stavim da skuplja pare u mom trzistu a druga dvojica da dovode vrijednost od najbliza dva trzista, ali treba isto imati jedno 10-ak galleys, i njih poslati na misiju "protect trade".
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kanye » 14 avg 2018, 02:43

Osmanlije ne osvoje ništa osim Konstantinopolja i u 1530 sa 180k vojnika siluju sve redom. Balkan je besmisleno igrati ako hoćeš na nešto jače od normala.
Zadnja igra koju sam s Bosnom probao morao sam emigrirati u južnu Italiju.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Sarmelino » 14 avg 2018, 11:46

Nisam poigrao 3 mjeseca EU, jednostavno se ne mogu natjerati jer mi nista nije zanimljivo. 100x udjem na loading screen buljim u njega 5 min i izadjem
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Mokroguz » 14 avg 2018, 12:17

To mi se desavalo dok nisam novi kompjuter kupio.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Sarmelino » 14 avg 2018, 12:27

Mokroguz je napisao/la:To mi se desavalo dok nisam novi kompjuter kupio.
U mene bas obratno, vise mi se igralo na krntiji koja je jedva pokretala :rol:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Mokroguz » 15 avg 2018, 18:04

Sarmelino je napisao/la:
Mokroguz je napisao/la:To mi se desavalo dok nisam novi kompjuter kupio.
U mene bas obratno, vise mi se igralo na krntiji koja je jedva pokretala :rol:
Nasamaraj taj novi pa ce ti raditi k'o stari :lol:
Kanye je napisao/la:Osmanlije ne osvoje ništa osim Konstantinopolja i u 1530 sa 180k vojnika siluju sve redom. Balkan je besmisleno igrati ako hoćeš na nešto jače od normala.
Zadnja igra koju sam s Bosnom probao morao sam emigrirati u južnu Italiju.
Ja ih sto prije pocnem napadati i odmah poslije svakog primirja, uzmem 50 loans ako mi treba i naplatim Osmanlijama kasnije. Jedini problem je kad se udruze sa Tunisom pa tako ne mozes povecati war score, a oni ako dovoljno vremena dobiju onda mogu preokrenuti.
Imam sad Corfu, Constantinople, Makedoniju, Edirne, sve tvrdjave pa uvijek tu stanu kad god ih napadnem. :mrgreen: Samo me sad zeznulo sto sam imao 3-4 regency councils. :problem: Potrosili mi 50-ak godina.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Mokroguz » 16 avg 2018, 15:41

Nisam pazio na religious unity, kad mi se zadesi internal conflicts zbog <100% religious unity. Ja kontao konvertirat cu samo Albaniju, Srbiju, Bugarsku valjda je to dovoljno. Noble rebels, peasants, orthodox rebels, turci, grci, svi.
mfw


Papal controller, povecao idea & tech cost, religious ideas, 5 missionaries, dobit cete sad po guzici, sve cu vas tamo etnicki ocistiti jestel culi :rol: :rol:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la TonySosa » 16 avg 2018, 17:13

Samo ides transfer trade power do svog glavnog trade nodea jer se tu kupi iako nemaš trgovca prisutnog. Ako kupiš u drugom trade nodeu, dobijaš penale. To je jedino poželjno raditi ako je tvoj glavni trade node slab. Venecija, Genoa i Engleski kanal su jedini gdje novac ne ide dalje iz njih. Tako da je najbolje jedan od ta tri imati za glavni.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Mokroguz » 17 avg 2018, 16:58

Ovi Egipcani stvarno nisu normalni

slika

Ja im otkin'o polovinu Turske koju su uzeli preko mojih ledja, i opet su nadmasili Spance koji drze raznorazne kolonije i trzista + Poljsku u placenicima. :wtf:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Mokroguz » 20 avg 2018, 21:22

Pocnem novu partiju kao Bosna(hocu da vidim koliko daleko doguram ako tvrdoglavo napadam svim resursima), blitz u Srbiji, savez sa Madjarima prvo, Venecija me napadne, Madjari me izdase, odmah krenu 10k vojnika istovariti u Zeti, ja 4k merc. infantry + 7k infantry + 3k cavalry stavim u Raskoj, kralj general 4 pts fire + 2 pts shock, sacekam da oni ne mogu okrenuti i udju u Zeti prije mene, pa napadnem - cijelu vojsku im unistim haman odjednom. :rol: 28 war score u prvom potezu.
Pa kad god upadnu ponovo, opet ista stvar, namlatim ih do 0 manpower, opkolim Dalmaciju, dobijem je i 352 dukata.
Hevta nakon toga salju mi upozorenje da ne zapocnem rat negdje, ja im odmah posaljem uvredu. :rol:

slika

Sta ce sad, ne mogu mi nista.
Ah da, i Osmanlije mi pomogli sto nisu dali Bizantiji pristup kad sam napao Srbiju, i Corfu i Naxosu kad me Venecija napade. :mrgreen: Albanci u sred svega mi poslali uvredu, Osmanlije ih napali, Venecija ih nije mogla braniti jer sam im unistio vojsku, kao pomazemo jedni drugima. Kakva partija, ovo nikad prije nisam dozivio, uvijek me Venecija batali sa 18k vojnika ako s njima tako rano zaratim. A tek je 1457. :mrgreen:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kanye » 20 avg 2018, 22:15

Ja hocu malo na CK2 da se prebacim. Sacekacu da urade vecini zemalja mission tree na EU4 pa da igram.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la MElloo » 20 avg 2018, 22:17

Kanye je napisao/la:Ja hocu malo na CK2 da se prebacim. Sacekacu da urade vecini zemalja mission tree na EU4 pa da igram.
samo pravi djecu matari

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Mokroguz » 22 avg 2018, 22:09

Jednom igram, kralj mi umre, heir preuzme, novi heir 3 godine mladji od oca. :urnebes: Big baller
Volim takve stvari u igrama, k'o u Age of Empires kad kralj debelindzo presprinta kartu prije onog auta. :rol:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Mokroguz » 07 sep 2018, 21:26

Aerials je napisao/la:Makedonci dočekali kancelara Kurza sa zastavom Latvije umjesto Austrije. :tokralju: :rol:
slika
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11407
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Aerials » 07 sep 2018, 21:50

Mokroguz je napisao/la:
Aerials je napisao/la:Makedonci dočekali kancelara Kurza sa zastavom Latvije umjesto Austrije. :tokralju: :rol:
slika
Is this for real? :lol:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Penaltiky » 08 sep 2018, 13:04

Mokroguz je napisao/la:Jednom igram, kralj mi umre, heir preuzme, novi heir 3 godine mladji od oca. :urnebes: Big baller
Volim takve stvari u igrama, k'o u Age of Empires kad kralj debelindzo presprinta kartu prije onog auta. :rol:
ima ona paradox igrica bazira se na dinastijama, meni umre kralj u 90 oj, dođe sin u 60oj umre isti dan kad preuzme vlast :rol:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la TonySosa » 08 sep 2018, 17:34

Mokroguz je napisao/la:
Aerials je napisao/la:Makedonci dočekali kancelara Kurza sa zastavom Latvije umjesto Austrije. :tokralju: :rol:
slika
Ne razumije se ona u ovo, ali ja joj mogu objasniti ako želi. Samo nek zovne, mada ponekad i sam dođem.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Mokroguz » 08 sep 2018, 17:55

Ja to postavio zbog teme. Ima cura koji igraju EU4 ali ne pricaju o tome javno. :P
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Kanye » 08 sep 2018, 18:02

Vise ih igra CK2.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Judd, StevieG8 i 32 gosta.