Paradox Games

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Koji Paradox serijal preferirate?

Crusader Kings
5
10%
Europa Universalis
20
42%
Victoria
1
2%
Hearts of Iron
1
2%
East India Company
0
Nema glasova.
Neki drugi
2
4%
Ne preferiram ništa od Paradoxa
19
40%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
Otelo
Postovi: 33478
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Otelo » 07 sep 2013, 14:16

ova tema se je trebala zvati strategijske igre pa bi se moglo pricat i o TW:Rome 2 koji cu skinut za 10min :lol:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 07 sep 2013, 14:23

Pričaj. Ko ti brani? Ali Rome 2 nije ništa posebno. Puno lošije od Shogun 2 i prvog Rome: TW.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
Otelo
Postovi: 33478
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Otelo » 07 sep 2013, 14:49

Po trailerima se cinila dobra a te prve dvije nisam igrao no ovo moram.Valjda cu je moci vrtit na low.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
vopi
Postovi: 481
Pridružen/a: 22 feb 2013, 01:11
Lokacija: San Salvador
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la vopi » 09 sep 2013, 21:42

Ovako, zna li iko oko igrice need for speed 2? Kako se odkljucavaju one staze, evo cjeli dan sa prijateljom igram i sve smo presli, samo nam ne otkljucava nove staze. :roll: Nadam se da ste svatili. Pozz
Zadnja izmjena: vopi, dana/u 10 sep 2013, 03:24, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11711
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la AllGunsBlazing » 09 sep 2013, 22:43

VolimTz je napisao/la:@AllGunsBlazing

Koliko je puta Bosna zavladala Europom na mom kompu. :D

Problem sa Knightom je prelagan AI na prvoj verziji, zadnji put sam skinuo 1.5 verziju i igrao na hard, interesantnije je, mada ih opet dobijam. Šteta za taj drugi dio stvarno.

PS: Dobar fazon prvo uzeti Srednju Evropu, ja uvijek Balkan, Turska, Bliski Istok. :mrgreen:
Na pocetku bude tesko sa Bosnom pokusavas zaraditi koju marku, onda vec kasniej bezveze jedino sto moras pobune gasiti.

A otisao sam u Evropu radi religije, bilo mi se mrsko natezati dole sa pravoslavcima, a ovi moji krscani, pa sam gore tu nemam nikakvih problema.

A i ovi gornji dijelovi Evrope imaju prejake vojnike, jest da su malo sporiji, ali maltene ne gube bitke. Francuzi me naljutili, nisam ih htio i onaj me kao napadne i ja u 3-4 poteza uzmem pola Francuske. :lol:
Celik!3,2,2.

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la delko » 09 sep 2013, 23:08

A otisao sam u Evropu radi religije, bilo mi se mrsko natezati dole sa pravoslavcima, a ovi moji krscani, pa sam gore tu nemam nikakvih problema.
a sta su pravoslavci ako ne krscani.... facepalm ! uhvati se ti malo knjige, pusti igrice xD
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11711
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la AllGunsBlazing » 10 sep 2013, 01:30

delko je napisao/la:
A otisao sam u Evropu radi religije, bilo mi se mrsko natezati dole sa pravoslavcima, a ovi moji krscani, pa sam gore tu nemam nikakvih problema.
a sta su pravoslavci ako ne krscani.... facepalm ! uhvati se ti malo knjige, pusti igrice xD
Greska u pisanju, mislio sam napisati katolici. Eto ti ces mi govoriti o obrazovanju. Danas svako misli da je pametan.
Celik!3,2,2.

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la delko » 13 sep 2013, 18:39

igram sad pomalo EU IV, i interesuje me gdje grijesim xD nakon odredjenog perioda taxe i sve postanu prevelike i idem u minus :S na koji nacin da postavljam trgovinu ? meni tamo na income od trade-a pise -49% :D na sta da jos obratim paznju kad je u pitanju trgovina ? saljem one brodove na PROTECT TRADE, jel trebam graditi njih sto vise ili ? :D hvala
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

zenicanin
Postovi: 1292
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la zenicanin » 21 sep 2013, 14:29

Kako kolonizirati na EU4?Igram s Otomanima,ono kad su najjaci bili :D .Je li mi treba neka posebna vojska?

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 22 sep 2013, 21:38

zenicanin je napisao/la:Kako kolonizirati na EU4?Igram s Otomanima,ono kad su najjaci bili :D .Je li mi treba neka posebna vojska?
Trebaš imati kolonistu (gore na onoj traci gdje su ti diplomate, trgovci i misionari) i mora teritorija koju želiš kolonizirati biti u dosegu neke od tvojih core provincija. Odeš na colonisation map mode i vidiš koje su teritorije zelene - u njih možeš poslati doseljenike. Ako ti je namjera graditi kolonijalno carstvo, uzmi exploration nacionalnu ideju što prije, tako ćeš lakše povećati doseg i brže stvoriti samodrživu koloniju.

Otomani ti baš nisu za kolonijalno carstvo. Mogu dolje po Africi i eventualno nešto po Aziji, ali Ameriku teško. Kako god, to su uglavnom već naseljena područja. Sa Portugalom i Castille je najlakše kolonizirati i najunosnije su kolonije (Južna i Srednja Amerika). Engleska također. Škotska je malo teže za započeti kolonijalno carstvo, ali kada krene, onda leti. Ja lično sa Škotskom stvaram ogromnu kolonijalnu imperiju u Sjevernoj Americi.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
jbmilan
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 nov 2012, 21:22
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la jbmilan » 23 sep 2013, 00:09

sve sam skinuo i nece pa nece :? :evil:

EDIT: da me yebes ne znam kako sam napravio xD odoh tutorijal preci
Amicci Di Nessuno

Vječna Ljubav Čeličnog Grada

Avatar
jbmilan
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 nov 2012, 21:22
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la jbmilan » 23 sep 2013, 20:08

Kako da smanjim ono prvo, decadecence ako se ne varam?? :roll:
Amicci Di Nessuno

Vječna Ljubav Čeličnog Grada

Avatar
neurofunk
Postovi: 3190
Pridružen/a: 09 jul 2012, 13:05
Lokacija: Kalesija
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la neurofunk » 23 sep 2013, 20:15

delko je napisao/la:igram sad pomalo EU IV, i interesuje me gdje grijesim xD nakon odredjenog perioda taxe i sve postanu prevelike i idem u minus :S na koji nacin da postavljam trgovinu ? meni tamo na income od trade-a pise -49% :D na sta da jos obratim paznju kad je u pitanju trgovina ? saljem one brodove na PROTECT TRADE, jel trebam graditi njih sto vise ili ? :D hvala
Ne igram ovu igru ali tvorci igre su isti koji su napravili Knights of honor pa pretpostavljam da je sistem taxe isti, znaci ako imas previse novca javlja se inflacija i odma gubis novac, znci moras trositi, bar je tako bilo u knights of honor. Nego ja nikako da skontam ovaj EU, bas mi komplikovano izgleda, preso sam tutorial i skonto sam sve osim kako da zaradjujem, oko tradinga nista skonto nisam. :?
I don't believe in God, but I'm afraid of him.

zenicanin
Postovi: 1292
Pridružen/a: 11 feb 2009, 21:51
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la zenicanin » 23 sep 2013, 20:27

revan je napisao/la:
zenicanin je napisao/la:Kako kolonizirati na EU4?Igram s Otomanima,ono kad su najjaci bili :D .Je li mi treba neka posebna vojska?
Trebaš imati kolonistu (gore na onoj traci gdje su ti diplomate, trgovci i misionari) i mora teritorija koju želiš kolonizirati biti u dosegu neke od tvojih core provincija. Odeš na colonisation map mode i vidiš koje su teritorije zelene - u njih možeš poslati doseljenike. Ako ti je namjera graditi kolonijalno carstvo, uzmi exploration nacionalnu ideju što prije, tako ćeš lakše povećati doseg i brže stvoriti samodrživu koloniju.

Otomani ti baš nisu za kolonijalno carstvo. Mogu dolje po Africi i eventualno nešto po Aziji, ali Ameriku teško. Kako god, to su uglavnom već naseljena područja. Sa Portugalom i Castille je najlakše kolonizirati i najunosnije su kolonije (Južna i Srednja Amerika). Engleska također. Škotska je malo teže za započeti kolonijalno carstvo, ali kada krene, onda leti. Ja lično sa Škotskom stvaram ogromnu kolonijalnu imperiju u Sjevernoj Americi.
Hvala na pojasnjenju,probati cu nesto a i planirao sam malo po Aziji i Africi,bolje i to nego da stalno ratujem :D

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la LBJ MVP » 02 okt 2013, 01:04

Igram s Bosnom ovih dana.
" onclick="window.open(this.href);return false;
Na početku nevjerovatno uvlačenje Austrijancima i Mađarima koje je dalo ploda kad su me Osmanlije napale.Austrijanci su došli da me brane i tu sam izvukao ključnu pobjedu za nastavak igre.Nakon toga riješio Srbe i Dubrovnik.
Kasnije uz dobru diplomatiju uspio anexirati diplomatski Vlašku,Bugarsku i Albaniju.Tada sam već bio spreman da se sam borim s Osmanlijama,ali ono opet su pomogli Austrijanci.U međuvremenu sam malo ratovao s Venecijom i Mađarskom.Težak je bio rat protiv Osmanlija i Krima,al srećom tu su me Poljaci zajedno s Litvancima izvukli
Diplomatija je najvažnija bila u ovoj igri.Sad sam u savezu s Poljskom,Austrijom,Mamelucima,Španijom i Britanijom tako da sam u odličnoj situaciji.Planiram se udružiti s Francuskom da bih izdao Austrijance.Kad uzmem Konstantinopolj i ove 2 državice na jugu Grčke cilj mi je širiti se na sjever i zapad(odnosno Mađarska i Austrija)te Apenine tako da će mi trebati jaka pomoć protiv Austrije.S Francuskom savez neće biti problem jer je dinastija Kotromanić glavna i tamo. :mrgreen: Trenutno je na vlasti Charles X Kotromanić. :lol: Poljskom i Danskom također upravljaju Kotromanići. :D

Na sjeveru podržavam Moskvu i nadam se da će ubrzo formirat Rusiju.S njima sam oduvijek u dobrim odnosima jer smo iste religije.Dobra je stvar što su dosad slabo kolonizilari Francuzi,Španci,Portugalci i Britanci tako da meni ostaju solidne šanse da napravim velike kolonije.U sjevernom dijelu Južne Amerike sam već počeo,al me zeza što nemam više od jednog kolonizatora.

Upravo sam počeo i vesternizaciju pa imam dosta unutrašnjih problema.Stalno su neke pobune. :roll:

Šteta što su Mameluci na padu Osmanlija postali ovako jaki.Da nije tako išao bih u obnovu Bizantije,ovako ću morati ostaviti i malo Osmanlija između nas da slučajno ne bude kakvih problema. :mrgreen:
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 02 okt 2013, 01:43

Vrlo impresivno!

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la LBJ MVP » 02 okt 2013, 02:05

Vjeruj mi da sam i ja iznenađen.Lakša mi igra s Bosnom nego s TO.

Biće da je do toga što sam stavio lucky nations na random.(mada su se i ove inače sretne nacije dobro razvile)
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Ibizevic
Postovi: 1486
Pridružen/a: 06 jan 2011, 16:24
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Ibizevic » 02 okt 2013, 10:35

LBJ MVP je napisao/la:Igram s Bosnom ovih dana.
" onclick="window.open(this.href);return false;
Na početku nevjerovatno uvlačenje Austrijancima i Mađarima koje je dalo ploda kad su me Osmanlije napale.Austrijanci su došli da me brane i tu sam izvukao ključnu pobjedu za nastavak igre.Nakon toga riješio Srbe i Dubrovnik.
Kasnije uz dobru diplomatiju uspio anexirati diplomatski Vlašku,Bugarsku i Albaniju.Tada sam već bio spreman da se sam borim s Osmanlijama,ali ono opet su pomogli Austrijanci.U međuvremenu sam malo ratovao s Venecijom i Mađarskom.Težak je bio rat protiv Osmanlija i Krima,al srećom tu su me Poljaci zajedno s Litvancima izvukli
Diplomatija je najvažnija bila u ovoj igri.Sad sam u savezu s Poljskom,Austrijom,Mamelucima,Španijom i Britanijom tako da sam u odličnoj situaciji.Planiram se udružiti s Francuskom da bih izdao Austrijance.Kad uzmem Konstantinopolj i ove 2 državice na jugu Grčke cilj mi je širiti se na sjever i zapad(odnosno Mađarska i Austrija)te Apenine tako da će mi trebati jaka pomoć protiv Austrije.S Francuskom savez neće biti problem jer je dinastija Kotromanić glavna i tamo. :mrgreen: Trenutno je na vlasti Charles X Kotromanić. :lol: Poljskom i Danskom također upravljaju Kotromanići. :D

Na sjeveru podržavam Moskvu i nadam se da će ubrzo formirat Rusiju.S njima sam oduvijek u dobrim odnosima jer smo iste religije.Dobra je stvar što su dosad slabo kolonizilari Francuzi,Španci,Portugalci i Britanci tako da meni ostaju solidne šanse da napravim velike kolonije.U sjevernom dijelu Južne Amerike sam već počeo,al me zeza što nemam više od jednog kolonizatora.

Upravo sam počeo i vesternizaciju pa imam dosta unutrašnjih problema.Stalno su neke pobune. :roll:

Šteta što su Mameluci na padu Osmanlija postali ovako jaki.Da nije tako išao bih u obnovu Bizantije,ovako ću morati ostaviti i malo Osmanlija između nas da slučajno ne bude kakvih problema. :mrgreen:

Nisam baš pratio ovu temu, o kojoj igri je riječ :?:

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 02 okt 2013, 15:50

LBJ MVP je napisao/la:Šteta što su Mameluci na padu Osmanlija postali ovako jaki.Da nije tako išao bih u obnovu Bizantije,ovako ću morati ostaviti i malo Osmanlija između nas da slučajno ne bude kakvih problema. :mrgreen:
Vidim ufur'o si se u ulogu srednjovjekovnog vladara koji juri samo za titulama :mrgreen:

Takav je bio i Tvrtko I, pa ga danas slave za narodnog heroja.

@Ibizevic

Europa Universalis IV

Avatar
jbmilan
Postovi: 642
Pridružen/a: 25 nov 2012, 21:22
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la jbmilan » 02 okt 2013, 16:30

Na CK nema tih koloniziranja, ili bar ja nisam nasao?? Cini se EU IV bolja ?
Amicci Di Nessuno

Vječna Ljubav Čeličnog Grada

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: L-Train, rio_Ferdy88 i 22 gosta.