Paradox Games

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Koji Paradox serijal preferirate?

Crusader Kings
5
10%
Europa Universalis
20
42%
Victoria
1
2%
Hearts of Iron
1
2%
East India Company
0
Nema glasova.
Neki drugi
2
4%
Ne preferiram ništa od Paradoxa
19
40%
 
Ukupno glasova: 48

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 sep 2013, 18:13

Obzirom da smo na temi Igre prozvani za nasilnu privatizaciju iste, otvaram ovu temu za sve ljubitelje igara poput EU, CK, HOI i ostalih Paradoxovih umjetničkih djela.
Zadnja izmjena: DukeOfWellington, dana/u 14 dec 2014, 21:37, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la MElloo » 01 sep 2013, 18:33

Privatizaciju :lol: :mrgreen: JA sam skrsen vec 2 puta i nastavit cu poslije, jbg sad ispiti :( probat cu sa Ottomanima nesto :)

Avatar
TonnyMontana
Postovi: 358
Pridružen/a: 27 jul 2013, 19:16
Lokacija: Sarajevo, BiH
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la TonnyMontana » 01 sep 2013, 18:41

DARKEST HOUR za mene lizno je najbolji posebno sa MDS scenarijem, inace svi modovi od HoI su prejaki kao i ostale igre pravljene od strane Paradoxa...
Interista al 100 %

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 sep 2013, 18:44

TonnyMontana je napisao/la:DARKEST HOUR za mene lizno je najbolji posebno sa MDS scenarijem, inace svi modovi od HoI su prejaki kao i ostale igre pravljene od strane Paradoxa...
Baš Ajs spominje tu igru na onoj temi, ja nisam igrao DH do sad, moraću probat'. Inače imam problema i sa HOI, tj. nisam baš uferčio u kojoj situaciji trebam koristit' koji tip aviona ili broda. Na HOI 2 to je bilo malo lakše.

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 01 sep 2013, 18:55

Iz nekog razloga nikako nisam mogao pravo se uživiti u HOI serijal. Krenuo nekoliko puta igrati, kupio prvi i drugi dio, ali jednostavno mi ne legnu te igre. Nije da ne volim vremenski period, ali nisu mi te igre slikovite kao druge Paradoxove strategije.

Što se mene tiče: CK2>EU4>Victoria 2>HOI
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 01 sep 2013, 19:29

Meni je opet EU serijal core igra među svim tim igrama.

Inače, sad su izbacili originalni converter iz CK2 u EU4, što planiram iskoristiti za svoj zamišljeni scenario. Krenuvši od Malog Kraljevstva Wessexa proglasio sam se Engleskim Kraljevstvom, a slijedeća je Britanska Imperija. Inače, moj zamišljeni Britanski core su otoci Velika Britanija, Irska, Man, Orkni, Šetland, Farski otoci, Island i Kanalski otoci, premda ovi zadnji nisu uključeni u CK 2, a u EU 3 su dio provincije Normandije, što mi se uopšte ne sviđa. Eh sad, uz ovaj zamišljeni core i još neke posjede u Svetoj Zemlji imam namjeru ući u EU 4. Možda se tu doda još nešto, ali zasad to je to. Ove dvije igre operiraju na Clausewitz 2 engineu, što znači da su kompatibilne, a i izgled mape je sličan. To po meni znači da uskoro možemo očekivati i Victoriju 3 sa istim engineom i sličnim interfaceom te odgovarajućim converterom, što će mi omogućiti da svoj imaginarni scenario prebacim u tu imaginarnu igru. A onda HOI neće imati nikakvog smisla jer ću već tad vjerovatno ostvariti takvu hegemoniju da će isti proteći na način da ću ja glumiti svjetskog policajca koji ostalim kvari planove. Možda bi bilo najbolje da u EU pustim da se pokušaju razviti jaka Francuska i Njemačka, tako da bude neke vatre kasnije.

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 01 sep 2013, 20:19

Ja također nemam želju za nekom hegemonijom. U CK2 sam malo stao sa osvajanjem i sada dovodim u red previše jake vazale, pošto se bliži smjena vladara i zbog stabilnosti zemlje moram umanjiti moć nekolicine plemića. Aktivno pokušavam da suzbijem katoličke vazale, tako što titule kneževina dodjeljujem odanim, nordijskim podanicima. Upravo sam u relativno laganom građanskom ratu slomio najačeg katoličkog kneza u zemlji, ali imam ozbiljan problem u Škotskoj, gdje knez Jyllanda i moj vazal, aktivno pokušava doći do škotske krune. To moram pod hitno riješiti prije sukcesije.

U EU4 nemam nekih pretenzija na kontinentu. Jako savezništvo i rodbinske veze sa Francuskom i Danskom (personal union sa Švedskom, integrirali Norvešku) je garant sigurnosti. Jedino što me Francuska stalno uvlači u ratove sa Austrijom, što znači da svoje trgovačke flote moram preusmjeriti na borbu sa Austrijom (kontroliraju Holandiju, Flandriju i Zeeland). Od Engleza želim još uzeti Yorkshire i Meath u Irskoj, pored već uzetih Cumbrije i Lancashire-a. Aneksirao sam Northumberland, nakon što su mi bili vazali skoro 40 godina. Nakon toga planiram iznuditi Royal Marriage ili kakvu vazalizaciju Engleske, kako bi ih neutralizirao kao prijetnju i kroz Personal Union zavladao tom teritorijom. Irska je skoro sva pod mojom vazalizacijom, izuzev Connacht-a, ali i oni su receptivni za takav status. Glavni ciljevi su mi jaka trgovačka i kolonijalistička imperija. S tim ciljem sam već istražio dosta Sjeverne Amerike i sada samo trebam dovoljno veliki colonial range.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 02 sep 2013, 00:34

1000 AD

slika

slika

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 02 sep 2013, 01:48

Lijepo. Imaš Englesku i Sjevernu Irsku. Još Škotska i Velika Britanija je tu. Vidim da si i Island poharao. Jesu to u Škotskoj pagani pa je ime Alba?
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 02 sep 2013, 01:56

revan je napisao/la:Lijepo. Imaš Englesku i Sjevernu Irsku. Još Škotska i Velika Britanija je tu. Vidim da si i Island poharao. Jesu to u Škotskoj pagani pa je ime Alba?
Nisu pagani nego nekakva Irska dinastija. Ranije se zvala Škotska, kasnije su bili nekakvi ratovi, pa je odjednom se pojavila ova Alba sa granicama Škotske. Inače nisam kralj Velsa, nisam mogao da se proglasim jer imam nekompatibilnu kulturu, ali već su legalno pod mojom krunom njihova dva vojvodstva, kontam da će nestat to kraljevstvo ako i ovo zadnje vojvodstvo potpadne legalno pod moju krunu, ima još nešto sitno vremena za to.

Za Britansku Imperiju mi traži da imam barem dvije kraljevske krune, ali nisam siguran da li mogu biti kralj Škotske sa anglosaksonskom kulturom. Pokušaću uzurpirat Irski tron nakon što osvojim još par njihovih teritorija, al nisam siguran da ću moći radi kulture.

Vojvodstvo Islanda (one dvije teritorije na Islandu) i Vojvodstvo Orknija (Orkni, Šetland i Farski otoci) su nešto što u mojoj glavi pripada jezgru Britanske Imperije, pa sam to uzeo iz tog razloga :mrgreen:

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 02 sep 2013, 23:09

Sad će da bude živo. Stara kraljica je umrla, a prijestolonasljednik nije baš omiljen među vazalima. Predviđam seriju građanskih ratova. Biće šta bude. Valjda primirim neke i obranim se od drugih. Poslije toga čistka među vazalima...biće glava na kolcima u Jorviku. :twisted:
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 03 sep 2013, 16:34

revan je napisao/la:Sad će da bude živo. Stara kraljica je umrla, a prijestolonasljednik nije baš omiljen među vazalima. Predviđam seriju građanskih ratova. Biće šta bude. Valjda primirim neke i obranim se od drugih. Poslije toga čistka među vazalima...biće glava na kolcima u Jorviku. :twisted:
:lol:

Ja uvijek kritičnim vazalima oduzmem titule, pa iako se pobune onda ne mogu nikog zvat', a sami nemaju šanse protiv mene. Čim vidiš neku opasnu frakciju odma oduzimaj titule, a ako u frakciji ima nekih s kojima nisi toliko loš malo ih obaspi zlatom i odma će da napuste istu :D

Inače, to sam radio dak sam bio slabiji, sad sam formirao Britansku Imperiju koja se sastoji od vojvodstava i ukinuo sve kraljevske krune, tako da nemaju ama baš nikakve šanse da mi nešto naprave. Najčešće se okupljaju oko zahtjeva za smanjene krunske vlasti, ali nikad nisu uspjeli da dovoljno ojačaju tu frakciju. Najopasnija je oduvijek bila kruna Engleske, ali pošto sam to ukinuo sad sam rahat jer se oko krune Britanije nisu u stanju da okupe osim njih par, što je naravno nedovoljno.

Inače uveo sam totalni apsolutizam, svi su mi zakoni oni na desnom kraju imam vojske i zarađujem u tonama, osvojio sam i Rimsku Biskupiju tako da je sad Papa čovjek bez zemlje, a osim toga sam već odavno instalirao svog Antipapu. Sad se uglavnom izgrađujem i razvijam tehnologiju. Osim toga imam cilj nekoliko neanglosaksonskih vazala da zamijenim anglosaksonskim da bi se nastavila širiti moja kultura i na ta područja, zasad sam nametnuo svoju kulturu u pola Irske, trećini Škotske i u cijelom Velsu osim jedne provincije.

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 03 sep 2013, 17:47

Nemam baš običaj oduzimati titule, osim poslije građanskih ratova, jer ne želim biti tiranin. Problem je sa vikinzima što kod njih novi vladari imaju ubitačan short reign penalty, ali kada se stabiliziraš nakon nekoliko godina, postaneš nedodirljiv. Što se tiče frakcija, ja sam imao par slabašnih za nezavisnost, ali lidere tih grupa obično pojede mrak, padnu s balkona, "nesreća" u lovu, nalete na kakve "razbojnike" i slično.

Ja imam običaj od svojih vazala uzimati sposobne ljude iz vijeća, marshall i spymaster pogotovo, tako što im dodijelim neke sitne titule; mayor ili count kakve osiromašene grofovije. Tako im sasječem dobar kadar i upotrijebim ga protiv njih. Zeza me što sam još na Limited Crown Authority, pa oni međusobno ratuju i postanu nekad prejaki. Zbog toga sam morao dati ubiti jako sposobnog i odanog kancelara. Nordijci su jako teški za ukrotiti i centraliziranu monarhiju je puno teže uspostaviti nego sa kršćanima.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
nedim1993
Postovi: 6134
Pridružen/a: 23 okt 2011, 19:39
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la nedim1993 » 03 sep 2013, 18:31

može me ko uputit? da i ja igram :mrgreen:
Vođa zna.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 03 sep 2013, 19:13

revan je napisao/la:Nemam baš običaj oduzimati titule, osim poslije građanskih ratova, jer ne želim biti tiranin. Problem je sa vikinzima što kod njih novi vladari imaju ubitačan short reign penalty, ali kada se stabiliziraš nakon nekoliko godina, postaneš nedodirljiv. Što se tiče frakcija, ja sam imao par slabašnih za nezavisnost, ali lidere tih grupa obično pojede mrak, padnu s balkona, "nesreća" u lovu, nalete na kakve "razbojnike" i slično.

Ja imam običaj od svojih vazala uzimati sposobne ljude iz vijeća, marshall i spymaster pogotovo, tako što im dodijelim neke sitne titule; mayor ili count kakve osiromašene grofovije. Tako im sasječem dobar kadar i upotrijebim ga protiv njih. Zeza me što sam još na Limited Crown Authority, pa oni međusobno ratuju i postanu nekad prejaki. Zbog toga sam morao dati ubiti jako sposobnog i odanog kancelara. Nordijci su jako teški za ukrotiti i centraliziranu monarhiju je puno teže uspostaviti nego sa kršćanima.
Meni je baš to cilj, da steknem toliku moć da mi ne može niko ništa :mrgreen:

To nisam znao, ja sam uglavnom katolički vladar, možda ponekad probam sa nekom islamskom dinastijom, a pagani me uopšte ne privlače.

Što se tiče vijeća moje uvijek čine vazali vojvode i antipapa, bez obzira na ocjene (tj. najbolji među njima, ali ne i najbolji generalno). Time kupujem poslušnost jednog dijela vazala, drugima podijelim one šatro titule i malo zlata, a za one koji o meni misle -100 ima plotanje :mrgreen:

Moj problem ponekad bude i nasljeđivanje, tako neki vojvoda naslijedi drugo vojvodstvo, što se meni naravno ne sviđa, pa mu to moram oduzeti i tako sebi stvorim neprijatelja. Moja politika je da pojedinac može imati maksimalno jedno vojvodstvo i to u legalnim granicama, tako im ne dopuštam da ojačaju. Na toj slici od juče sam imao situaciju da je vojvoda Wessexa imao jednu teritoriju viška koja inače pripada vojvodi Cornwalla, pa sam to naravno riješio prebacivanjem u matično vojvodstvo.
nedim1993 je napisao/la:može me ko uputit? da i ja igram :mrgreen:
Skini:
Kad skineš instaliraj po ovom redu. Onda pređi tutorial i dođi sa konkretnim pitanjima :D

Avatar
revan
Postovi: 1215
Pridružen/a: 13 jun 2009, 22:00
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la revan » 03 sep 2013, 20:08

Evo ti bolji link. Ima sve do zadnjeg patcha 1.111 i sve i jedan DLC. Samo prati upute za instalaciju. Ja sam ovu verziju igrao nekih pola godine prije nego što sam kupio i nije bilo nikakvih problema. Možeš čak i update raditi iz launcher izbornika.



http://www.warez-bb.org/viewtopic.php?t ... 73&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

@Duke, ja sam iz zafrkancije uzeo pagane. Dugo igrao katoličke i pravoslavne vladare i dosadilo, pa reko da promijenim. Ispade da su odlično uradili DLC (najbolji od svih), pogotovo ako voliš agresivno (Nordijski pagani) ili defanzivno igrati (Slaveni i co.). Poslije toga razmišljam probati kakvu republiku igrati. Islamsku dinastiju sam samo probao.

Ja ne želim da izgledam kao tiranin javno, ali iza kulisa spletkarim i okrutno se riješavam neistomišljenika.
Hope is the first step on the road to disappointment - Ordo Malleus

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la DukeOfWellington » 03 sep 2013, 20:42

revan je napisao/la:Evo ti bolji link. Ima sve do zadnjeg patcha 1.111 i sve i jedan DLC. Samo prati upute za instalaciju. Ja sam ovu verziju igrao nekih pola godine prije nego što sam kupio i nije bilo nikakvih problema. Možeš čak i update raditi iz launcher izbornika.



http://www.warez-bb.org/viewtopic.php?t ... 73&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

@Duke, ja sam iz zafrkancije uzeo pagane. Dugo igrao katoličke i pravoslavne vladare i dosadilo, pa reko da promijenim. Ispade da su odlično uradili DLC (najbolji od svih), pogotovo ako voliš agresivno (Nordijski pagani) ili defanzivno igrati (Slaveni i co.). Poslije toga razmišljam probati kakvu republiku igrati. Islamsku dinastiju sam samo probao.
Ja ne želim da izgledam kao tiranin javno, ali iza kulisa spletkarim i okrutno se riješavam neistomišljenika.
Ja opet izgledam ko tiranin javno (imam -30 odnosa radi toga), tako da napune i preko 60% frakciju za smanjenje krunskog autoriteta ali ne smiju pisnut :mrgreen: Najgora je frakcija bila engleska kruna, kad sam nju eliminisao više me ništa ne može spriječiti da vršim samovolju :D Iako sam tiranin svejedno podmićujem na sve strane, a para je svakom mila tako da vremenom odustaju i od tih slabašnih frakcija 8-) Plotam samo ponekad jer mi je mrsko čekat da plot uspije, ponekad se to otegne. Trenutni kralj je uspio da sredi odnose i razbije frakcije, tako da ću krenut smjenjivat neanglosaksonske vazale, jednog po jednog do barona, svi galski i nordijski namjesnici mrš u Japan odakle ste i došli :lol:

P.S. Odličan link, hvala, da se ne patim sa svim ovim ubuduće.

P.P.S. Jesil prob'o sa Mongolima da haraš?

Avatar
Zagor
Postovi: 5496
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Zagor » 03 sep 2013, 20:43

Ispade po ovim kartama da Bosna nije uopšte postojala. Neg de mi recite imal nas igdje na ovoj igri, pošto nisam zapazio ? i koja je najbolja od ovih igri ?
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Otelo » 03 sep 2013, 20:45

Zagor je napisao/la:Ispade po ovim kartama da Bosna nije uopšte postojala. Neg de mi recite imal nas igdje na ovoj igri, pošto nisam zapazio ? i koja je najbolja od ovih igri ?
Postoji Bosna u svim igrama al ove karte su vec stare(po igri) tako da je Bosna pala pod vlast neciju no na pocetku ima.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Zagor
Postovi: 5496
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Paradox Games

Post Postao/la Zagor » 03 sep 2013, 20:46

aha, ok... de mi preporučite, valjalo bi koju zaigrat ? ;)
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot] i 19 gostiju.