Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Mokroguz » 26 avg 2018, 20:13

Ali nije tacno da su svi zakoni fizike otkriveni. Crna materija je nedokazana pretpostavka jer postoji nesto "u svemiru" sto obstruise proracunate putanje planeta i cini ih da se krecu neocekivano. Niko ne zna prirodu toga ni sta je to i dali je jedan zakon/sila ili je vise zakona/sila, Vera Rubin je to samo nazvala "crnom materijom" do daljnjeg jer je ona to prva pronasla u 1976.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Brokula
Postovi: 30914
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Brokula » 26 avg 2018, 21:09

Pa naravno da nisu, naprimjer ne zna se zašto je brzina svjetlosti baš tolika, i zašto je to limit. Naprimjer ovo ni Ajnštajn nije skontao
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Saurman
Postovi: 29498
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 27 avg 2018, 13:37

Zanimljiva je matematika u npr izgradnji velike piramide u Gizi jer kad nactraš dvije kružnice unutar i vanjski opseg piramide i oduzmeš te duljine u metrima dobiješ tačan broj brzine svjetlosti.Neko bi rekao što su bili pametni ti Egipćani al' da odmah razgraničimo oni nisu graditelji piramide a ni sfinge.

Što je još zanimljivije u vezi piramida je to da su poredani u liniju duž ekvatora sa drugim drevnim građevinama iz različitih vremenskih perioda.Linija se proteže kroz Peru Nazca linije,Ollantaytambo,Machu Picchu,Cuzco,Sacsayhuaman, na afrički kontinent do Malija i zemlje Dogona (koji su znali za zvijezde Sirius B i C mnogo ranije od današnjih astronoma) prolazi kroz Alžir i Tasili N'Adžer sa naslikanim marsovskim bogom zatim kroz piramide u Gizi te nastavlja kroz jordansku Petru,igrački Ur,Persopolis u Iranu,Mohendžo Daro u Pakistanu,Khajuraho Indija,Pyay Burma,Sukohothai Tajland,Angor Vat Kambodža i dr.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 27 avg 2018, 13:44

Zanimljivo je kad dvije brzine svjetlosti podijeliš sa dva dobiješ tačan broj brzine svjetlosti. Znači, ucico sam račun da dobijem ono što želim čuti ili mi odgovara.

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la LAZARUS2000 » 27 avg 2018, 14:27

Rigoletto je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Zanimljiva je matematika u npr izgradnji velike piramide u Gizi jer kad nactraš dvije kružnice unutar i vanjski opseg piramide i oduzmeš te duljine u metrima dobiješ tačan broj brzine svjetlosti.Neko bi rekao što su bili pametni ti Egipćani al' da odmah razgraničimo oni nisu graditelji piramide a ni sfinge.

Što je još zanimljivije u vezi piramida je to da su poredani u liniju duž ekvatora sa drugim drevnim građevinama iz različitih vremenskih perioda.Linija se proteže kroz Peru Nazca linije,Ollantaytambo,Machu Picchu,Cuzco,Sacsayhuaman, na afrički kontinent do Malija i zemlje Dogona (koji su znali za zvijezde Sirius B i C mnogo ranije od današnjih astronoma) prolazi kroz Alžir i Tasili N'Adžer sa naslikanim marsovskim bogom zatim kroz piramide u Gizi te nastavlja kroz jordansku Petru,igrački Ur,Persopolis u Iranu,Mohendžo Daro u Pakistanu,Khajuraho Indija,Pyay Burma,Sukohothai Tajland,Angor Vat Kambodža i dr.
Kad pomnozis broj titula slobode s visinom piramide u visokom i povrsinom baze avazovog tornja dobijes nulu.
Logično. Svako broj puta nula jednako je nula :kafa:
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8001
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Rigoletto » 27 avg 2018, 14:31

LAZARUS2000 je napisao/la:
Rigoletto je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Zanimljiva je matematika u npr izgradnji velike piramide u Gizi jer kad nactraš dvije kružnice unutar i vanjski opseg piramide i oduzmeš te duljine u metrima dobiješ tačan broj brzine svjetlosti.Neko bi rekao što su bili pametni ti Egipćani al' da odmah razgraničimo oni nisu graditelji piramide a ni sfinge.

Što je još zanimljivije u vezi piramida je to da su poredani u liniju duž ekvatora sa drugim drevnim građevinama iz različitih vremenskih perioda.Linija se proteže kroz Peru Nazca linije,Ollantaytambo,Machu Picchu,Cuzco,Sacsayhuaman, na afrički kontinent do Malija i zemlje Dogona (koji su znali za zvijezde Sirius B i C mnogo ranije od današnjih astronoma) prolazi kroz Alžir i Tasili N'Adžer sa naslikanim marsovskim bogom zatim kroz piramide u Gizi te nastavlja kroz jordansku Petru,igrački Ur,Persopolis u Iranu,Mohendžo Daro u Pakistanu,Khajuraho Indija,Pyay Burma,Sukohothai Tajland,Angor Vat Kambodža i dr.
Kad pomnozis broj titula slobode s visinom piramide u visokom i povrsinom baze avazovog tornja dobijes nulu.
Logično. Svako broj puta nula jednako je nula :kafa:
Nije li to jedna velika misterija?
goveđigulašmajka

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la LAZARUS2000 » 27 avg 2018, 14:34

Nije. Nemoj ovu temu pretvoriti u prepucavanja
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
Zagor
Postovi: 5505
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Zagor » 27 avg 2018, 14:35

Šta mislite o ovome !?

"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8001
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Rigoletto » 27 avg 2018, 14:36

LAZARUS2000 je napisao/la:Nije. Nemoj ovu temu pretvoriti u prepucavanja
Ne pretvaram, moro sam odgovoriti na one ludosti gore
goveđigulašmajka

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Donnie Darko » 27 avg 2018, 14:39

želim vidjeti tu računicu u kojoj se oduzimanjem dužina na piramidi dobije 300 hiljada kilometara u sekundi

il je imperijalni sistem mjerenja bio popularniji u egiptu (ili kome vec) od SI

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8001
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Rigoletto » 27 avg 2018, 14:44

Donnie Darko je napisao/la:želim vidjeti tu računicu u kojoj se oduzimanjem dužina na piramidi dobije 300 hiljada metara u sekundi

il je imperijalni sistem mjerenja bio popularniji u egiptu (ili kome vec) od SI
300 hiljada metara? Za bit moderator na ovom forumu nije potrebna osnovna skola?
goveđigulašmajka

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Donnie Darko » 27 avg 2018, 14:46

Rigoletto je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:želim vidjeti tu računicu u kojoj se oduzimanjem dužina na piramidi dobije 300 hiljada metara u sekundi

il je imperijalni sistem mjerenja bio popularniji u egiptu (ili kome vec) od SI
300 hiljada metara? Za bit moderator na ovom forumu nije potrebna osnovna skola?
hvala na ispravci

naravno da nije, sarmelino je moderator

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8001
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Rigoletto » 27 avg 2018, 14:48

Donnie Darko je napisao/la:
Rigoletto je napisao/la: 300 hiljada metara? Za bit moderator na ovom forumu nije potrebna osnovna skola?
hvala na ispravci

naravno da nije, sarmelino je moderator
:lol:
Al svakako su fascinantni ovi sto oduzimaju, zbrajaju i kvadriraju i onda pronalaze tragove ekstraterestrijalnog u bilo cemu
goveđigulašmajka

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 27 avg 2018, 14:54

Nije problem dobiti taj broj, problem je što se od toga pravi neka nauka, neko tajno značenje ili šta već. Ja ću na svojoj kući koju su pravila tri pripita majstora računanjem baza, uglova, visina dobiti neku poruku, univerzalnu konstantu ili šta već. Govorio sam o tome prije ovdje, postoji teorija u matematici - Ramsey theory - koja izračunava koji je to minimalni broj objekata (a taj broj je mali, zato i u prirodi često opažamo neke smislene pojave) sa određenim propertijem koji će dati nešto nama smisleno - recimo, zbog velikog broja zvijezda vidimo sazviježđa raznih oblika, zbog izgleda i broja oblaka također likove, zbog broja riječi u knjigama nađemo neke smislene paterne (matematička čuda i slično), zbog konfiguracije terena na mjesecu vidimo piramidalne oblike...

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Kanye » 27 avg 2018, 14:57

Zagor je napisao/la:Šta mislite o ovome !?

Globalno zatopljenje je najveca prevara 21. vijeka.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Kanye » 27 avg 2018, 14:59

Rigoletto je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:
Rigoletto je napisao/la: 300 hiljada metara? Za bit moderator na ovom forumu nije potrebna osnovna skola?
hvala na ispravci

naravno da nije, sarmelino je moderator
:lol:
Al svakako su fascinantni ovi sto oduzimaju, zbrajaju i kvadriraju i onda pronalaze tragove ekstraterestrijalnog u bilo cemu
sljivo je napisao/la:Nije problem dobiti taj broj, problem je što se od toga pravi neka nauka, neko tajno značenje ili šta već. Ja ću na svojoj kući koju su pravila tri pripita majstora računanjem baza, uglova, visina dobiti neku poruku, univerzalnu konstantu ili šta već. Govorio sam o tome prije ovdje, postoji teorija u matematici - Ramsey theory - koja izračunava koji je to minimalni broj objekata (a taj broj je mali, zato i u prirodi često opažamo neke smislene pojave) sa određenim propertijem koji će dati nešto nama smisleno - recimo, zbog velikog broja zvijezda vidimo sazviježđa raznih oblika, zbog izgleda i broja oblaka također likove, zbog broja riječi u knjigama nađemo neke smislene paterne (matematička čuda i slično), zbog konfiguracije terena na mjesecu vidimo piramidalne oblike...
To ono, izracunao sam obim penisa i podijelio s tezinom testisa i dobio sam pi broj.
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Gefufna » 27 avg 2018, 15:07

10.5 cm podijeljeno sa pola kile nikada nece biti 3,14. :kafa:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Kanye
Postovi: 2808
Pridružen/a: 18 jul 2018, 17:41
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Kanye » 27 avg 2018, 15:08

Gefufna je napisao/la:10.5 cm podijeljeno sa pola kile nikada nece biti 3,14. :kafa:
9.42 kroz 3 :kafa:
I am unquestionably, undoubtedly, the greatest human artist of all time. It’s not even a question at this point. It’s just a fact.

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Gefufna » 27 avg 2018, 15:09

Operisi to. :mrgreen:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 27 avg 2018, 15:10

Kanye je napisao/la:9.42 kroz 3 :kafa:
Koji sistem, imperijalni ili ovaj na centimetre?

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 36 gostiju.