Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
VGS
Postovi: 8860
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la VGS » 17 jul 2021, 11:38

Vecina ljudi ide iz krajnosti u krajnost i to je problem. Ili negira apsoultno sve ili vjeruje u svaku budalastinu kao 11.09. zavjere ili da nismo sletili na mjesec.

Avatar
Marsal
Postovi: 22736
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Marsal » 17 jul 2021, 14:14

saurman: sa sljivom nema smisla razgovarat, tri americka vojnika rekli jedno a on drugo
isto saurman: znamo da su ameri lazovi tako da su lazirali slijetanje na mjesec i 11. septembar
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 17 jul 2021, 14:46

Samo jedna napomena za prvu tvrdnju tj da su ljudi bivši članovi vojske i vlade te su ipak izašli u javnost sa ovim tvrdnjama ne bojeći se reakcije i mogućih kazni od strane vojske i vladinih agencija.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 17 jul 2021, 15:05

E moj Sarma, ti ljudi se i bogate na racun takvih kao si ti, to im je i cilj, uz naravno populizam. Onaj Elizondo koji je "vidio" sve i svasta ne silazi sa alternativnih medija, historyja, i ubire pare na tu promociju, a naravno sve su mu teorije u magli, nikakav dokaz i samo obrce pricu ja vidio, u normalnim uslovima ovo nije moguce, ovo jest, ovo ovako, ono onako. Vidis da u svim zavjeraskim pricama apolegete te price love u mutnom i nas sve uvlace u mutno da bi zakljucili ono sto i zele da promovisu. Bez jasnog i nedvosmislenog dokaza sve je besmislica, tj. takve se teorije, iako nema smetnje da se iznose, ne mogu smatrati zvanicnim i potvrdjenim i niti se nista na osnovu njih moze dalje dokazivati.

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 17 jul 2021, 15:27

Letjelice nadlijeću američke nosače,baze i prate avione i ako se maknemo od SAD iste slučajeve možemo vidjeti u Brazilu,Meksiku,Čileu,VB,Rusiji itd.O kakvom bogaćenju i populizmu ti pričaš. :?
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Puma » 17 jul 2021, 16:42

Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 17 jul 2021, 18:11

sljivo je napisao/la:
17 jul 2021, 15:05
E moj Sarma, ti ljudi se i bogate na racun takvih kao si ti, to im je i cilj, uz naravno populizam. Onaj Elizondo koji je "vidio" sve i svasta ne silazi sa alternativnih medija, historyja, i ubire pare na tu promociju, a naravno sve su mu teorije u magli, nikakav dokaz i samo obrce pricu ja vidio, u normalnim uslovima ovo nije moguce, ovo jest, ovo ovako, ono onako. Vidis da u svim zavjeraskim pricama apolegete te price love u mutnom i nas sve uvlace u mutno da bi zakljucili ono sto i zele da promovisu. Bez jasnog i nedvosmislenog dokaza sve je besmislica, tj. takve se teorije, iako nema smetnje da se iznose, ne mogu smatrati zvanicnim i potvrdjenim i niti se nista na osnovu njih moze dalje dokazivati.
Bez ljutnje ali jos nisi objasnio cinjenice koje sam napisao. Kada njih racionalno objasnis ja cu ti prvi reci da si u pravu.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Mirza25
Postovi: 233
Pridružen/a: 10 mar 2021, 13:45
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Mirza25 » 17 jul 2021, 18:56

Američke diplomate u Beču obolijevaju od misteriozne bolesti

https://www.klix.ba/vijesti/svijet/amer ... /210717089

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 17 jul 2021, 18:58

Institucije koje se bave racionalnim objasnjenjem tih pojava jos nisu dale odgovor, a kako bih ja to mogao. Prvo sto nemaju dovoljno jasnih i preciznih ulaznih podataka a drugo sto ne poznaju sve prirodne i tehnoloske fenomene koji postoje. Svakako dali su 5 mogucih razloga sta bi to moglo biti, od kojih su najvazniji: neki prirodni fenomen, neki tehnoloski fenomen, greska ili nedostatak mjernog uredjaja, vizuelne smetnje ili paralakse, i na kraju fenomen koji jos nije naucno ispitan (u ovo je protumaceno kao otvaranje prostora za tumacenje ovih pojava nekim izvanzemaljskim uticajem). Moje racionalnno objasnjenje je, ako ga trazis, da je objasnjenje vanzemaljcima zadnje od svih nabrojanih. Nije me strah niti imam protiv da su to i vanzemaljvci ali ne mogu preskociti hijade drugih vjerovatnijih objasnjenja.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 17 jul 2021, 19:06

Ja ti samo mogu kopirati pitanja sa kretanjem, brzinom i kretanjem oko nosača i nuklearnih postrojenja.
Da ponovimo, ne postoji prirodna pojava koja se krece bas oko nosača, ne moze greska na uredjajima biti 143 puta samo u americkoj mornarici i na kraju, ljudska posada ne moze u sekundi fostici 5000 km/hnjer bi covjeka to smrvilo. Doslovno.

Ulaznih podataka tonu ima samo na ovim pentagonovim video materijalima. Sve imam velicina objekta, brzina, okreti, ubrzanje, poniranje. Apsolutno svi parametri. Isti ti koji su zabilježeni kamerama zabilježeni su i radarom. Dakle nikakav prirodni fenomeni.

Kada ulazite u rasprave sa ovakvim stvarima bar se malo pripremi. Prije izlaska pentagonovim videa za sve video klipove se pisalo da je namjestaljka. Zbog toga su i ismijavaju svi koji su se zakačili sa temom UFO. Medjutim objavom Pentagona mnogo se toga promijenilo.

Ovaj fenomen nije od prije 10 godina nego vec 100 godina traje minimalno (iako se spominje i mnogo mnogo stoljeca unazad, najpoznatije u njemackoj), tako da nije to od juce da ga oni koji u ovome vide balone i Venere nemaju podataka i vremena da skontaju "istinu"
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 17 jul 2021, 19:26

Rekao sam ti svoj stav, a on je: ne zelim da govorim o objasnjenju kome je mogucnost 0.0000000000001% a da hladno preskocim nesto kome je 1%. Drugo, yt videa, ili izjave za histori me ne interesuju, hocu prave ulazne podatke koji imaju kontekst, i koji su prikupljeni u okruzenju koja su namjenjena za to. Vise sam puta i sam zapazio neke okrugle letece objekte na nebu, ali ne moze to moje vidjenje biti ulazni podatak ili argument da bi se nesto zakljucilo niti vodilja bilo kome. Ti meni ovdje mozes baratati sa ciframa koje hoces, kako cu ja znati jesu li to te koje su prikupljene i kako cu znati da covjek nije bio u nekom bunilu. Hiljadu puta si se i sam.mogao uvjeriti kad covjek zapazi nesto bitno ili stresno da zna na to dodati svasta.

(sad ce doci Sarma i reci kako ce americki pilot biti u bunilu, to je smijurija :) )

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7417
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la kraljttbvb » 17 jul 2021, 19:50

Pantelija je napisao/la:
17 jul 2021, 19:06
Ja ti samo mogu kopirati pitanja sa kretanjem, brzinom i kretanjem oko nosača i nuklearnih postrojenja.
Da ponovimo, ne postoji prirodna pojava koja se krece bas oko nosača, ne moze greska na uredjajima biti 143 puta samo u americkoj mornarici i na kraju, ljudska posada ne moze u sekundi fostici 5000 km/hnjer bi covjeka to smrvilo. Doslovno.

Ulaznih podataka tonu ima samo na ovim pentagonovim video materijalima. Sve imam velicina objekta, brzina, okreti, ubrzanje, poniranje. Apsolutno svi parametri. Isti ti koji su zabilježeni kamerama zabilježeni su i radarom. Dakle nikakav prirodni fenomeni.

Kada ulazite u rasprave sa ovakvim stvarima bar se malo pripremi. Prije izlaska pentagonovim videa za sve video klipove se pisalo da je namjestaljka. Zbog toga su i ismijavaju svi koji su se zakačili sa temom UFO. Medjutim objavom Pentagona mnogo se toga promijenilo.

Ovaj fenomen nije od prije 10 godina nego vec 100 godina traje minimalno (iako se spominje i mnogo mnogo stoljeca unazad, najpoznatije u njemackoj), tako da nije to od juce da ga oni koji u ovome vide balone i Venere nemaju podataka i vremena da skontaju "istinu"
Je li moguće da su to neki napredni dronovi ili neko slično oružje?
Čim se pojavljuju oko vojnih baza, ima logike da nešto testiraju.

Navodio sam primjer aviona B 92 (mescini ovaj je bio) kad su Ameri namjerno govorili da je UFO, da bi prikrili avion koji ide nekom brzinom koja prije nije zabilježena.

Da si prije 100 godina rekao čovjeku koji je bio pilot nekog običnog aviona da će avioni u budućnosti letjeti brže od zvuka, rekao bi ti da nisi normalan...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 17 jul 2021, 20:42

Imas tu problem kod te teorije da koriste energiju koja nama nije poznata.
Ako nema pilota , cemu duzina od 20-30 metara. Nema apsolutno smisla. Drugo, sumnjam , cisto ne vjerujem, da bi pratili svoju vojsku , pravili joj "probleme "... Pravili bi probleme drugim vojskama, ovako su Ameri u izvjestaji priznali da nemaju nikakvu kontrolu nad ovim pojavama iako im se pojavljuju u najzasticenijim zonama. A to njima nije bas bilo Lahko prihvatiTi.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 17 jul 2021, 20:45

Kako si to sve mogao zakljuciti iz nekog riža snimka? Kako znaš kakvu energiju koriste?

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 17 jul 2021, 20:53

Stvarno mi se ne da objssnjvati osobi koja napise RIŽA snimak. Prvo se edukuj o osnovnim stvarima, nauci Kako se snima noću, kojim kamerama, na koju daljinu, sta su radari, sta je G sila, koje je maksimalno ubrzanje danasnji dronova i aviona, pa kada pohvatas te osnove, mozemo raspravljati.
Snimci najsofisticiranijom opremom koju trenutno zvanicno posjeduje svijet, nazvati rižom a pokušavati objasniti UFO pojave moze samo bosnjo.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la enobarca » 17 jul 2021, 20:58

Sta mislite postojil drekavac, ima nekih snimaka, bolja kvaliteta od tog sto su ameri snimili

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 17 jul 2021, 21:00

Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 17 jul 2021, 21:17

Ako dobro vidim, nisam slusao video, ovo su kamere snimile. Onda, objasnjenje je odsjaj. To sto treperi, nestaje, pojavljuje se, je odsjaj ili neki drugi opticki efekat.

enobarca
Postovi: 8134
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la enobarca » 17 jul 2021, 21:19

Eto ameri bi mirno gledali tu nepoznatu letjelicu i ne bi nista poduzimali, pa oni ubijaju ljude po ulicama ko muhe a da ne bi zapucali na kakvu nepoznatu letjelicu, kako da ne.Smijesnije od tog videa su mi samo komentari, kazu ljudi slijedi ubrzo susret sa njima :urnebes:

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Donnie Darko » 17 jul 2021, 21:21

Amerika, njihova vlada i svi koji rade za istu, su poznati lažovi i muljatori. Osim ako tri čovjeka govore ono što teoretičari zavjera žele da čuju, u tom slučaju definitivno govore istinu.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.