Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Mokroguz » 09 avg 2018, 00:27

Tema Igmana

slika
KonjicBOY je napisao/la:
ASD je napisao/la:
KonjicBOY je napisao/la:
Ja kad sam im poslao poruku u inbox da im skrenem pažnju na to da su ga zaboravili,dobio sam odgovor: "migrant". Šta im to znači,ne znam.
Pazi ovo.

slika

Ovo je on sto je zamagljen, otac mu komentarisao da je on, a oni mu blokirali oca. :lol: :lol:

Sad ne znam da li ga i dalje ignorisu na stranici ili je mozda otisao iz kluba posto vidim da je i dalje ima odlazaka u klubovima.
Da,a na originalnoj slici,tj. slici koju smo mi sa facebook stranice objavili nije zamagljen. Nije on otišao da ja znam,neki dan je bio u klubu.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Saurman
Postovi: 29510
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 09 avg 2018, 00:47

Maknite ove gluposti sa teme.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
alemsa
Postovi: 23934
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la alemsa » 14 avg 2018, 07:18

Saurman je napisao/la:
Pantelija je napisao/la:
Kad malo dublje udjes u to sve, dodjes bas do nekih stvari necu reci fascinantnih, ali jako interesantnih. Meni je jedna od boljih stvari ako si pratio pricu o anunaki ... dosta cudna prica sa vise krajeva zemlje jako slicno a realno u to doba jako tesko da su se vidjeli medjusobno ti narodi
Da fascinantna je ta priča o Anunakijima što su napisali drevni Sumerani.

Sumerani su imali napredna znanja koja po današnjim shvaćanjima istorije nikako nisu mogli imati i to ostaje neobjašnjeno.Imali su veliko znanje iz područija astronomije znali su za sve planete čak i one koje smo mi otkrili tek prije 150 god.Na primjer Mars su opisivali kao svemirsku bazu.

A sve ovo znanje su dobili od drevnih Bogova koje su oni zvali Anunaki što u prevodu znači "oni koji su sišli sa neba".

Građevine poput piramida možeš naći na svim stranama svijeta i to nije slučajnost neki narodi nisu imali nikakav doticaj jedni sa drugima a haman da dijele istu kulturu.

Ako nađeš vremena pogledaj priču o afričkom plemenu Dogoni.
Zato sto su piramide bile proizvod energije
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Penaltiky » 14 avg 2018, 11:19

Piramide su konstrukcija koju je najlakše izgraditi. Nema potrebe za statičkim proračunima, baza najveća, dok materijal može izdržati masu redaj.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Saurman
Postovi: 29510
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 14 avg 2018, 11:59

Najlakše izgraditi ? Gledao sam grupu naučnika koji su pokušali izgraditi repliku piramide manjih dimenzija srušila se za dva dana.Nije to baš nabaci kamene blokove i eto piramide.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Ramiy
Postovi: 2281
Pridružen/a: 04 jun 2018, 22:58
Lokacija: Banovici
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Ramiy » 14 avg 2018, 12:01

Saurman je napisao/la:Najlakše izgraditi ? Gledao sam grupu naučnika koji su pokušali izgraditi repliku piramide manjih dimenzija srušila se za dva dana.Nije to baš nabaci kamene blokove i eto piramide.
Bas to
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Penaltiky » 14 avg 2018, 12:24

Saurman je napisao/la:Najlakše izgraditi ? Gledao sam grupu naučnika koji su pokušali izgraditi repliku piramide manjih dimenzija srušila se za dva dana.Nije to baš nabaci kamene blokove i eto piramide.
Pa daleko lakše nego izgraditi bilo koji drugi oblik. Kocka ili moderna zgrada bi im eto stojala. Naravno da je lakše izgraditi piramidu od ostalih oblika. Ko što rekoh materijal. Kamen plus neko vezivo bacaj kamene blokove.

Naravno i tu treba odgovarajuća tehnologija.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Saurman
Postovi: 29510
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 14 avg 2018, 13:06

Penaltiky je napisao/la: Pa daleko lakše nego izgraditi bilo koji drugi oblik. Kocka ili moderna zgrada bi im eto stojala. Naravno da je lakše izgraditi piramidu od ostalih oblika. Ko što rekoh materijal. Kamen plus neko vezivo bacaj kamene blokove.

Naravno i tu treba odgovarajuća tehnologija.
Preko dva milona blokova težine 20 do 80 tona su dizali na 65 m visine a granit korišten za gradnju je transportovan sa udaljenosti od 800 km.U piramidi su kroz granit urezan put dug 91 m širine 1 m koji ide do komora.Unutrašnja komora je savršeno izgrađena horizontalno i vertikalno postigli su preciznost do u deseti dio milimetra šta je čak i danas nemoguća misija.Odstupanja na blokovima veličine 0,005 centimetara danas ne postoje aparati ili građ. mašine koje mogu postići ovu preciznost.

Takođe piramida nema 4 stranice kako se na početku mislilo nego 8 jer postoje ulegnuća na svakoj stranici.

slika

Tako da priča lahko je izgraditi piramidu besmislena.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Penaltiky » 14 avg 2018, 13:10

Najlakša od svih oblika. Zamisli koliko bi teže bilo neki drugi oblik izgraditi.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Drape » 14 avg 2018, 14:49

Uvijek sam se zanimao za slučajeve gdje su ljudi misteriozno nestali, ovaj je po meni najveća misterija jer i dan danas nema nikakvog traga ili dokaza šta se dogodilo, a nestao je "u po bijela dana".

Jasonu je njegovo auto bilo na popravci pa se dogovorio sa kolegom sa posla da se taj dan nađu kod obližnje škole, da će on prošetati do nje a da ga tu taj kolega pokupi svojim autom. Kako se u dogovoreno vrijeme nije pojavio kod škole, taj kolega je provjerio kod njegovih zašto ga nema i od tada se smatra nestalim. Oko 10 : 45 su ga vidjeli da iznosi smeće iz kuće, a već u periodu između 11 : 15 i 11 : 30 taj kolega je nazvao da provjeri zašto ga nema.

Da je on bio povezan sa npr. drogom ili "problematičan" na ovaj ili onaj način vjerovatno bi bilo nekih teorija šta mu se moglo dogoditi, ali on je bio tipični miran, povučen, dobroćudan momak.

http://charleyproject.org/case/jason-anthony-jolkowski

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la uNbx » 14 avg 2018, 14:56

slika
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
alemsa
Postovi: 23934
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la alemsa » 14 avg 2018, 15:06

Penaltiky je napisao/la:Piramide su konstrukcija koju je najlakše izgraditi. Nema potrebe za statičkim proračunima, baza najveća, dok materijal može izdržati masu redaj.
Ma kakvi jednostavne posebno ove u Egiptu na Giza plateu koje su napravljene da se podudaraju tacno sa 3 zvjezde po Orionu. Perfektno konstruisane potedano po istinskom sjeveru, jugu, zapadu i istoku. Nauka/naucnici su dokazili da proizvode energiju tj. elektrocitete/struju. Normalno da su ti ljudi znali tu energiju usmjeriti i koristit.

Totalno je druga stvar sto je historija o tim ljudima zataskana, i sto relativno pojma nemamo koliko su ustvari bili napredni i s kakvom su tehnologijom raspologali, pa nam je sve sto nebojasnjivo. Nekom je bilo u interesu da zatiska vecinu vezano za njih.

Pa oni likovi unutar piramida je dokazano da je ne moguce uradit onakve linije bez lasera, gdje ce cekicom i sarafcigerom ili cim vec onako uradit? Nea sanse
Zadnja izmjena: alemsa, dana/u 14 avg 2018, 15:06, ukupno mijenjano 1 put.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Rigoletto
Postovi: 8043
Pridružen/a: 04 apr 2016, 21:06
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Rigoletto » 14 avg 2018, 15:06

Drape je napisao/la:Uvijek sam se zanimao za slučajeve gdje su ljudi misteriozno nestali, ovaj je po meni najveća misterija jer i dan danas nema nikakvog traga ili dokaza šta se dogodilo, a nestao je "u po bijela dana".

Jasonu je njegovo auto bilo na popravci pa se dogovorio sa kolegom sa posla da se taj dan nađu kod obližnje škole, da će on prošetati do nje a da ga tu taj kolega pokupi svojim autom. Kako se u dogovoreno vrijeme nije pojavio kod škole, taj kolega je provjerio kod njegovih zašto ga nema i od tada se smatra nestalim. Oko 10 : 45 su ga vidjeli da iznosi smeće iz kuće, a već u periodu između 11 : 15 i 11 : 30 taj kolega je nazvao da provjeri zašto ga nema.

Da je on bio povezan sa npr. drogom ili "problematičan" na ovaj ili onaj način vjerovatno bi bilo nekih teorija šta mu se moglo dogoditi, ali on je bio tipični miran, povučen, dobroćudan momak.

http://charleyproject.org/case/jason-anthony-jolkowski
slučaj Amy Lynn Bradley
goveđigulašmajka

Avatar
Brokula
Postovi: 30984
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Brokula » 14 avg 2018, 15:12

Istina je ovo što penal govori. Piramidalni oblik je jedan od najlakših za sagraditi, a nije ni teško skontati zašto
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
alemsa
Postovi: 23934
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la alemsa » 14 avg 2018, 15:21

Brokula je napisao/la:Istina je ovo što penal govori. Piramidalni oblik je jedan od najlakših za sagraditi, a nije ni teško skontati zašto
Jah, a uzimas li u obzir tehnogloiju s kojom su oni (ne)raspologali, ili sto mislimo da su oni (ne)imali?

Vidis ove krugove:
slika

Ove ces krugove naci satelitski svuda po Africi, pravljeni prije hiljade godina. Danas kad udjes u taj krug nista ti od tehnologije ne radi, telefon ti odma izgubi signal, radio ti prestane radit, sve sto ti moze radit ne radi , izadjes pola metra iz kruga radi sve. Energiju zemlje kad su mjerili unutar i van kruga milionske razlike.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Brokula
Postovi: 30984
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Brokula » 14 avg 2018, 15:36

alemsa je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Istina je ovo što penal govori. Piramidalni oblik je jedan od najlakših za sagraditi, a nije ni teško skontati zašto
Jah, a uzimas li u obzir tehnogloiju s kojom su oni (ne)raspologali, ili sto mislimo da su oni (ne)imali?

Vidis ove krugove:
slika

Ove ces krugove naci satelitski svuda po Africi, pravljeni prije hiljade godina. Danas kad udjes u taj krug nista ti od tehnologije ne radi, telefon ti odma izgubi signal, radio ti prestane radit, sve sto ti moze radit ne radi , izadjes pola metra iz kruga radi sve. Energiju zemlje kad su mjerili unutar i van kruga milionske razlike.
Ne ulazim u to, i ja mislim da ima dosta toga nejasnog oko izgradnje piramida. Govorim za oblik piramidalni, ništa više
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Penaltiky » 14 avg 2018, 15:52

alemsa je napisao/la:
Brokula je napisao/la:Istina je ovo što penal govori. Piramidalni oblik je jedan od najlakših za sagraditi, a nije ni teško skontati zašto
Jah, a uzimas li u obzir tehnogloiju s kojom su oni (ne)raspologali, ili sto mislimo da su oni (ne)imali?

Vidis ove krugove:
slika

Ove ces krugove naci satelitski svuda po Africi, pravljeni prije hiljade godina. Danas kad udjes u taj krug nista ti od tehnologije ne radi, telefon ti odma izgubi signal, radio ti prestane radit, sve sto ti moze radit ne radi , izadjes pola metra iz kruga radi sve. Energiju zemlje kad su mjerili unutar i van kruga milionske razlike.
Ja pričam o obliku ne o misticizmu. Piramida je jednostavnija od kocke, kruga i ostalih oblika za gradit i da bude stabilna.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la gaston » 17 avg 2018, 13:25

Sjajni bh. košarkaš je izabran kao 29. pik od strane tima iz New Yorka, a Musa je na Twitteru podijelio zanimljivu priču.

"Možda će zvučati ludo, ali kada sam imao osam godina, mama mi je kupila tenisice Brooklyn, a sada sam član Brooklyn Netsa", napisao je Musa.

Ovo je svakako interesantna podudarnost i nešto što se ne događa često.

By: Mlaćo
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
Sage
Postovi: 5336
Pridružen/a: 08 jan 2013, 11:07
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Sage » 17 avg 2018, 14:13

Pa @Penaltiky je u pravu za piramidu kao oblik ali tesko je replicirati egipatske piramide zbog unutrasnjih prostorija, hodnika, ulaza, lavirinta itd...
Emancipate yourselves from mental slavery...

Memento Mori...

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la alan_kardec » 17 avg 2018, 23:24

pa zar nije ovdje, ne tako davno, bila priča da se u savremenom dobu u više navrata pokušavalo da se sagradi piramida od kamenih blokova, kao one u Egiptu, međutim nikad se nije uspjelo? Ja koliko se sjećam, neko je to ovdje pisao.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: kraljttbvb, Marsal, Surreal i 64 gosta.