Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7396
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la kraljttbvb » 07 okt 2021, 10:05

Ma salim se ja, postoje vanzemaljci :kafa:
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la VGS » 07 okt 2021, 10:12

Ne moraju postojati vanzemaljci, ali ne treba ni postavljati gluposti na nivou informera i kurira. Doduse, ako nakon ovih argumenata zakljucis da je neko popisao nekoga, to vise govori o kapacitetu slusaoca/gledaoca.

Avatar
VGS
Postovi: 8858
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la VGS » 07 okt 2021, 10:16

De nam koju perfektnu sliku mjeseca u sred noci sa xiaomi loco poco 200 megapixel 100x zoom kamerom :mrgreen:

Avatar
Brokula
Postovi: 30905
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Brokula » 07 okt 2021, 11:24

Saurman je napisao/la:
07 okt 2021, 09:06
Atmosfera bi im sagorijela letjelicu. :rol: Kisik bi ih otrovao neko je izgleda gledao War Of The Worlds. :mrgreen:

To za kiseonik i nije bas glupost, kiseonik jeste otrovan plin.
A u ratu svjetova koliko se sjecam, vanzemaljce je bakterija unistila na kraju, ne kiseonik
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7396
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la kraljttbvb » 07 okt 2021, 11:26

Ma ja, šta znaju profesori fizike i ostalih bezveze predmeta sa nekih bezveze fakulteta, bolje zna raja sa ss.ba foruma :kafa:

Istina je tu negdje oko nas i vazda nas neki mali zeleni posmatraju :)

Brokula
Ovaj profesor je spominjao i viruse koji bi dohakali vanzemaljcima, samo što se ne mogu svega sjetiti, a i ne ide da velikim umovima sa foruma kvarim maštu o posjeti malih zelenih Zemlji...
Zadnja izmjena: kraljttbvb, dana/u 07 okt 2021, 11:28, ukupno mijenjano 1 put.
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 07 okt 2021, 11:28

I ovi koji smatraju da ima vanzemaljaca puno gledaju filmove.

Avatar
Brokula
Postovi: 30905
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Brokula » 07 okt 2021, 11:32

sljivo je napisao/la:
07 okt 2021, 11:28
I ovi koji smatraju da ima vanzemaljaca puno gledaju filmove.
Evo jedna prava misterija

https://www.researchgate.net/publicatio ... ory_voices
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Otelo
Postovi: 33454
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Otelo » 07 okt 2021, 11:36

kraljttbvb je napisao/la:
07 okt 2021, 07:11
Sinoc gledam dokumentarac i lagano popisase ove sto misle da su vanzemaljci vec dolazili na Zemlju.

1. Nasa atmosfera bi im sagorjela letjelicu cim bi usli u nju, kao sto sve sagori (asteroidi, NASA-ine letjelice, osim onih koji imaju omotac koji to sprecava).

2. Cim bi izasli iz svemirskog broda, odmah bi ih kisik otrovao.

3. Gravitacija bi ih usporila, jer bi se osjecali puno teze (avion kad leti sa 9 g, pilot koji ima 70 Kg se osjeca kao da ima 680 kg. Na Marsu je inace 3 puta manja gravitacija nego na Zemlji).
Izvini, ali ništa od toga ne stoji. Ukoliko neko ima tehnologiju da dodje do nas onda ce bez problema riješiti omotač koji sprijeceva izgaranja.

Pod dva, i astronauti imaju način da dišu u svemiru i imamo način da dišemo pod vodom, zašto mali zeleni ne bi imali takvo nesto?

I pod tri, sve zavisi odakle su, ali opet ako imaju tehnologiju da dodju, riješiti će I to.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 07 okt 2021, 11:42

Nesto si nam preskocio reci u toj prici o vanzemaljcima koju si cuo u emisiji. Ima li kakav uvod o tome sta su definisali kao vanzemaljac, odakle dolazi... Recimo, ako su vanzemaljci zivjeli na planeti slicnoj ili identicno nasoj onda sumnjam da bi ih kisik otrovao ili ako dodju dovde valjda imaju tehnologiju koja ih stiti.

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la enobarca » 07 okt 2021, 11:45

Sve tvrdnje o istima su gluposti na nivou kurira pa tako i tvrdnje da postoje. Nijednog dokaza nema osim par mrlja na nebu i kaze eno ga NLO, te videe i slike okacite macku o rep.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Shategabri » 07 okt 2021, 11:51

sljivo je napisao/la:
07 okt 2021, 11:28
I ovi koji smatraju da ima vanzemaljaca puno gledaju filmove.
Voliš li ti gledati sci fi?
Koševo Zapad

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 07 okt 2021, 11:54

Shategabri je napisao/la:
07 okt 2021, 11:51
sljivo je napisao/la:
07 okt 2021, 11:28
I ovi koji smatraju da ima vanzemaljaca puno gledaju filmove.
Voliš li ti gledati sci fi?
Da, zasto pitas?

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Shategabri » 07 okt 2021, 12:00

enobarca je napisao/la:
07 okt 2021, 11:45
Sve tvrdnje o istima su gluposti na nivou kurira pa tako i tvrdnje da postoje. Nijednog dokaza nema osim par mrlja na nebu i kaze eno ga NLO, te videe i slike okacite macku o rep.
Nemamo dokaza ni da nema.

Svemir je nešto što je teško dokučivo ljudskom oku, umu, generalno našem poimanju.
Zašto biti na kraju jedne ili druge krajnosti?
Zašto tvrditi da nešto nema ako nemamo pouzdan dokaz za to?
Zašto tvrditi da nešto ima ako nemamo pouzdan dokaz za to?

S našim znanjem i tehnologijom kojom raspolažemo, teško da možemo imati jasan i kratak odgovor.
Oni sa jednog ili drugug kraja te krajnosti će svakako uvijek imati, međutim istina je obično negdje na sredini.
Koševo Zapad

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Shategabri » 07 okt 2021, 12:01

sljivo je napisao/la:
07 okt 2021, 11:54
Shategabri je napisao/la:
07 okt 2021, 11:51
sljivo je napisao/la:
07 okt 2021, 11:28
I ovi koji smatraju da ima vanzemaljaca puno gledaju filmove.
Voliš li ti gledati sci fi?
Da, zasto pitas?
Onako. Zar u svemu tome, svim tim filmovima, pa sve i jedan da su mašta...zar ti nikad nije onako bar neka ideja da možda ipak negdje tamo ima nekih vanzemaljaca, bića koja su nam nalik ili pak nisu uopšte, koja su možda debelo ispod nas na ljestvici evolucije ili su pak daleko iznad?
Svemir nije nešto što možemo reći eno tamo je zid i to je to.
Koševo Zapad

Avatar
Celtic
Postovi: 3334
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Celtic » 07 okt 2021, 12:10

Jako je sebično i glupo kazati da smo mi jedini u čitavom svemiru, gdje smo kao što se kaže kao kap u okeanu. To što nismo dosad pronašli neki drugi život je razlog samo što još nismo toliko razvijeni i što ne možemo tek tako dolaziti do određenih mjesta u svemiru. Meni bi zaista glupo bilo misliti da smo mi jedina živa bića u svemiru, ne mislim samo na ljude nego i ostala živa bića i da sad od toliko planeta da se nije negdje razvio neki život i u nekom obliku. Jako mi je suludo i aroganto kazati: Sami mi postojimo i samo mi imamo neku svrhu u svemiru, pogotovo jer ni svoju planetu u potpunosti nismo istražili i svakog dana skoro se nešto otkriva a kamo li toliki univerzum.

enobarca
Postovi: 8129
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la enobarca » 07 okt 2021, 12:17

Shategabri je napisao/la:
07 okt 2021, 12:00
enobarca je napisao/la:
07 okt 2021, 11:45
Sve tvrdnje o istima su gluposti na nivou kurira pa tako i tvrdnje da postoje. Nijednog dokaza nema osim par mrlja na nebu i kaze eno ga NLO, te videe i slike okacite macku o rep.
Nemamo dokaza ni da nema.

Svemir je nešto što je teško dokučivo ljudskom oku, umu, generalno našem poimanju.
Zašto biti na kraju jedne ili druge krajnosti?
Zašto tvrditi da nešto nema ako nemamo pouzdan dokaz za to?
Zašto tvrditi da nešto ima ako nemamo pouzdan dokaz za to?

S našim znanjem i tehnologijom kojom raspolažemo, teško da možemo imati jasan i kratak odgovor.
Oni sa jednog ili drugug kraja te krajnosti će svakako uvijek imati, međutim istina je obično negdje na sredini.
Meni je to sto nemamo dokaz da ima ujedno i dokaz da nema. Zbog toga sam i ateista al to je druga tema :mrgreen:

Avatar
Shategabri
Postovi: 14534
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Shategabri » 07 okt 2021, 12:21

enobarca je napisao/la:
07 okt 2021, 12:17
Shategabri je napisao/la:
07 okt 2021, 12:00
enobarca je napisao/la:
07 okt 2021, 11:45
Sve tvrdnje o istima su gluposti na nivou kurira pa tako i tvrdnje da postoje. Nijednog dokaza nema osim par mrlja na nebu i kaze eno ga NLO, te videe i slike okacite macku o rep.
Nemamo dokaza ni da nema.

Svemir je nešto što je teško dokučivo ljudskom oku, umu, generalno našem poimanju.
Zašto biti na kraju jedne ili druge krajnosti?
Zašto tvrditi da nešto nema ako nemamo pouzdan dokaz za to?
Zašto tvrditi da nešto ima ako nemamo pouzdan dokaz za to?

S našim znanjem i tehnologijom kojom raspolažemo, teško da možemo imati jasan i kratak odgovor.
Oni sa jednog ili drugug kraja te krajnosti će svakako uvijek imati, međutim istina je obično negdje na sredini.
Meni je to sto nemamo dokaz da ima ujedno i dokaz da nema. Zbog toga sam i ateista al to je druga tema :mrgreen:
Kad gledaš kroz teleskop šta vidiš? More zvijezda, beskraj.
Sad skontaj samo koliko ima zvjezdanih sistema.
Nećeš reći za njih da ih nema, a ne možeš reći ok to je to, te zvijezde vidimo i nema ništa dalje.
Nijedan astronom se neće složiti s tim.
I ok, ti si ateista, ali ovdje ne pričamo o nadnaravnom, nevidljivom golom oku.
Ovdje pričamo o našim mogućnostima dokle možemo da vidimo i šta je iza te granice.
Koševo Zapad

Avatar
Asteriks
Postovi: 14290
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Asteriks » 07 okt 2021, 12:22

U ovakvim diskusijama uvijek je dobro poceti iz vlastitog dvorista.

Prema podacima paleontologije, biogeografije, anatomije te embriologije, bioloske vrste divergiraju od zajednickog pretka.

Dalje tu je postepenost tj. bioloske vrste nastaju akumulacijom malih nasljednih promjena tokom dugih intervala bez naglih skokova, a za takve stvari izmedju ostalog imamo uvid u prelaznim oblicima.

I naravno ono sto nas itekako zanima je prirodna selekcija, znaci nastanak adaptacije tacnije osobina koje su kompatibilne sa zivotnom sredinom.

Na nekim drugim planetama u savrseno pogodjenim sistemima, gdje vlada umjerana toplota pogodna za razvoj zivota uz ostale faktore, moguc je razvoj organizama slicnih onim na nasoj planeti s tim da su ta bica imala vise vremena i da se nalaze na stepenu koji ce ljudi dosegnuti tek za hiljade mozda i milion godina.

Druga stvar su ekstremofili a isti uspijevaju u uvjetima koji su stetni za ostala ziva bica. Sad zanimljivo koji je plafon velicine slicnih ekstremofila, da li postoje organizmi vecih dimenzija koji koriste neke druge hemijske elemente te imaju li drugaciju kofiguraciju pa ima je mozda nesto drugo prioritet ispred kiseonika.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 07 okt 2021, 12:43, ukupno mijenjano 2 puta.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sljivo
Postovi: 14312
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 07 okt 2021, 12:24

Shategabri je napisao/la:
07 okt 2021, 12:01

Onako. Zar u svemu tome, svim tim filmovima, pa sve i jedan da su mašta...zar ti nikad nije onako bar neka ideja da možda ipak negdje tamo ima nekih vanzemaljaca, bića koja su nam nalik ili pak nisu uopšte, koja su možda debelo ispod nas na ljestvici evolucije ili su pak daleko iznad?
Svemir nije nešto što možemo reći eno tamo je zid i to je to.
Ja nisam rekao da ih nema u Svemiru, ja sam rekao da ih nema na Zemlji niti da su bili ikad na Zemlji, inače bi ih jasno i nedvosmisleno primjetili ili bi našli neke jasne i nedvosmislene tragove. U Svemiru vjerujem da ima nešto za šta se kaže da ima inteligenciju, kako god to izgledalo. Da se razumijemo, to je moje vjerovanje, ali ne znači da sam u pravu i da ih fakat ima.

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7396
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la kraljttbvb » 07 okt 2021, 12:27

Shategabri je napisao/la:
07 okt 2021, 12:00
enobarca je napisao/la:
07 okt 2021, 11:45
Sve tvrdnje o istima su gluposti na nivou kurira pa tako i tvrdnje da postoje. Nijednog dokaza nema osim par mrlja na nebu i kaze eno ga NLO, te videe i slike okacite macku o rep.
Nemamo dokaza ni da nema.

Svemir je nešto što je teško dokučivo ljudskom oku, umu, generalno našem poimanju.
Zašto biti na kraju jedne ili druge krajnosti?
Zašto tvrditi da nešto nema ako nemamo pouzdan dokaz za to?
Zašto tvrditi da nešto ima ako nemamo pouzdan dokaz za to?

S našim znanjem i tehnologijom kojom raspolažemo, teško da možemo imati jasan i kratak odgovor.
Oni sa jednog ili drugug kraja te krajnosti će svakako uvijek imati, međutim istina je obično negdje na sredini.
Ne citate sta sam ja konkretno napisao :nene:

U dokumentarcu se ne tvrdi niti da postoje, niti da ne postoje, oni su skupili naucnike koji su putem nauke pokusali dokazati da nisu do sada bili na Zemlji.

I onda jedan naucnik navede da je kisik otrovan.

Drugi navede da je Zemlja zasticena atmosferom i da bi im bez nekog zastitnog omotaca izgorio svemirski brod, kao sto izgori vecina stvari koja dodje iz svemira.

Profesor fizike navede da bi ih usporavala g sila.

Neki historicar kaze za slucaj Roswell iz 1947. da je vlada u pocetku govorila da su ljudi vidjeli meteoroloski balon, a na kraju se ispostavilo da je to bio spijunski balon kojim su Ameri spijunirali Ruse i njihove probe atomske bombe.

I tako dalje...
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], ReX2 i 22 gosta.