Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Mokroguz » 27 jul 2018, 14:45

slika

Mars.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14587
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 29 jul 2018, 00:26

Saurman je napisao/la:


Nije misterija ali čisto da se vidi kakav uticaj imaju gownari na USA iz takozvane države Izrael.
odličan, mislio sam samo ukratko pogledati pa iduci dan pogledati ostatak posto sam sinoc poceo kasno gledati, medjutim pogledao sam bez pauze.

odličan primjer ko je izrael, vjerovatno su se prepali da bi amerikanci mogli otkriti za sta čak ni oni kao njihovi najblizi saveznici koji ih snadbjevaju tehnologijom i vojnom opremon ne bi trebali saznati.

dovoljna činjenica da ni amerikanci nisu htjeli ni saznati barem taj razlog zasto su ih napali, iako su znali da je americki brod.


kad izrael tako kontrolise ameriku, sta tek moze raditi nad ostalim drzavicama.


zamisli te muke, prozivis sve to i na kraju ne dobijes barem ni neko lazno objasnjenje zasto su te napali

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 29 jul 2018, 21:54

1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la LAZARUS2000 » 29 jul 2018, 23:14

Da se ponovo upišem na svetu temu
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Lik » 30 jul 2018, 15:02

BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Mokroguz » 30 jul 2018, 16:12

Vjerovatno ostatak jednog vulkana.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 30 jul 2018, 19:29

Vjerovatno je i četverougaoni objekat na Mjesecu ostatak od vulkana.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 30 jul 2018, 19:36

slika

Mliječni put.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 30 jul 2018, 19:57

Saurman je napisao/la:Vjerovatno je i četverougaoni objekat na Mjesecu ostatak od vulkana.
Zanimljiva je zahebancija taj mjesec. Ko je dublje ulazio u sve te slike, price, pojedine sijecke iz razgovora sa apolom dok je "bio" ili bio gore. Mnogo toga je nejasno, cudno, jedna od cudnijih stvari je slika na kojoj se vidi objekat koji sjaji i zaista je slika originalna nije fejk. Medjurim pokusali su objasniti da je drugi aatrinaut nesto bacio i da je tad uslikano. Postoji bas interesantnih stvari, kao sto su ooptilicno savrseni objekti , par snimaka na koima se vidi nesto nalik objektima u ookretu itd.
Dok nasjem postvit cu par videa na jednom solidnom kanalu sto sam gledao
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Brokula
Postovi: 30956
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Brokula » 30 jul 2018, 20:42

sljivo je napisao/la:slika

Mliječni put.
Zar to nije jedan specifičan dio mliječnog puta, a ne cijela galaksija? Šljivo, na ovakvoj temi ti postavljaš netačne informacije :stop:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Mokroguz » 30 jul 2018, 20:45

@Saurman Mozda te zanima:
Nekad sam prije htjeo pisati post kad si napisao da ima X planeta u svemiru koji sadrze zivot, to nije naucno dokazano. Drakeova ekvacija nije namijenjena za to, nego je Frank Drake sastavio tu ekvaciju zbog jedne SETI sjednice kad su mu clanovi govorili da nemaju o cemu pricati pa trazili od njega da nesto izumi. Ekvacija je puna nepoznanica i lose definisanih faktora, i ako pretpostavimo da je naucna i korektna ta ekvacija, rijetko ko zna da jedan faktor u njoj(fi) sklanja kolicinu planeta koji sadrze "nedovoljno inteligentni zivot" iz rezultata. Znaci ako parametri daju rezultat 15.6 miliona planeta, onda bi ustvari trebalo postojati jos mozda 100x vise planeta ukupno sa zivotom, ovi 15.6x10^6 su samo koji sadrze "inteligentan zivot". Npr. delfini nisu glupi samo sto ne znaju napraviti svemirski brod a mi znamo.
Cini mi se da jedno 10-15% planeta, u tom slucaju, bi trebali da sadrze zivot, i znacilo bi da bi ih lakse nasli ili bi oni nas trebali naci. Drugim parametrima se dodje do rezultata da smo sami u ovoj galaksiji.
Entuzijasti su pogresno prepricali sve i napravili modernu mitologiju od toga. Kad stize kritika da su nas po proracunima trebali naci vanzemaljci a nisu, onda su oni to nazvali (Fermi )paradoksom umjesto da priznaju da nije tacno, i daju svakakve isprike. Isto k'o ono za Berenstain Bears; ima ljudi koji misle da se pise Berenstein, pa umjesto da priznaju da se pogresno sjecaju, kazu da su u pravu i da se radi ustvari o tome da se mijesaju dva univerzuma ili da su bili prebaceni u drugi univerzum gdje se "pise pogresno" i takve isprike.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 30 jul 2018, 20:47







Àhahah na 4:40 ,video iznad ...plač


I onda po meni nesto bas fascinantno

Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Brokula
Postovi: 30956
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Brokula » 30 jul 2018, 20:55

Al što mislite da su vanzemaljski brodovi? Pa mi (zemljani) smo tokom hladnog rata testirali takve letjelice da bi i dan danas djelovale kao naučna fantastika. Imamo zvanične borbene avione koje nijedan radar ne može uočiti, a šta je tek o nezvaničnim, šta je tek o testnim i prototipovima kojekakvim.

Ono što je @šljivo postavljao podavno o crvu koji je bio zadužen da usporava iranske nuklearne reaktore, ite genijalnost i kompleksnost tog kompjuterskog crva je najbolji dokaz da mi nemamo pojma kakvu tehnologiju najmoćnije vlade imaju.
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Mokroguz » 30 jul 2018, 21:05

@Brokula U pravu si.
Ocekuje se da ce se singularitet desiti u 2045, ali sam negdje citao prosle godine da bi moglo vec u 2022 se desiti. Americka vlada je ulozila nekih 90 miliona dolara za istrazivanju o AI-ovima, Musk je napravio svoju laboratoriju za to, i Google je ulozio nesto strasno u to, svi hoce sto prije do toga da dodju;


Jos ne funkcionise kako treba jer kad su testirali, ponekad su nazvali npr. kineski restoran a zaposlenici su imali tako debeo akcenat da AI nije mogao da ih razumije. Zato nece jos ovo pustiti na trzistu.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Brokula
Postovi: 30956
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Brokula » 30 jul 2018, 21:17

Mokroguz je napisao/la:@Brokula U pravu si.
Ocekuje se da ce se singularitet desiti u 2045, ali sam negdje citao prosle godine da bi moglo vec u 2022 se desiti. Americka vlada je ulozila nekih 90 miliona dolara za istrazivanju o AI-ovima, Musk je napravio svoju laboratoriju za to, i Google je ulozio nesto strasno u to, svi hoce sto prije do toga da dodju;


Jos ne funkcionise kako treba jer kad su testirali, ponekad su nazvali npr. kineski restoran a zaposlenici su imali tako debeo akcenat da AI nije mogao da ih razumije. Zato nece jos ovo pustiti na trzistu.
Zar nije Musk veliki protivnik AI-a? :think:
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 30 jul 2018, 21:27

Ljudi vide ono šta žele da vide, a što su godinama gradili u svojoj svijesti i znanju iz određene koristi, predrasuda, indoktrinacije, tako i ovo za slijetanje na Mjesec, Area 51, iluminati, zavjera ona, zavjera ova. Jednostavno teško je nekome promjeniti uvjerenja koja je gradio godinama i sebi predočavao dokazima koju su za njega u tom slučaju jasni i dovoljni - to je isto kao da nekom želiš da navučeš manju obuću, ne može, kako u ovom pitanju tako i religijskom ili, na kraju, u bilo kojem, ima zaluđenika i u činjenice koji pred jače činjenice neće da uzmaknu. Gledam razne debate po YT i samo se pitam kako neko ima živaca da se iznova i iznova sa nekim ubjeđuje i pokušava nešto promjeniti što je skoro nemoguće (bojim se da su sve te borbe privučene egom, materijalnom koristi a ne intelektualnom). Jedini način da se ljudi odgoje je kroz obrazovanje kad su mladi i spremni slušati razne ideje i, što je najvažnije, ne površno i kroz prizmu naučne metode i kritičkog razmišljanja graditi stavove. Hajde, nije toliko ni šteta što običan čovjek razmišlja tako, nemaju svi prilike za obrazovanje, ugodnim životom da se time bave, već je šteta što takav čovjek bude zaveden on onoga koji ga predstavlja, a koji je isti takav, a koji se izdigao iznad na tu poziciju pričajući bajke istima koji ne mogu da ih prepoznaju i odbace, i onda taj odlučuje o hiljadama, milionima ljudi lutajući u nekom svijetu koji nije realan, vodeći se nekim nebitnim stvarima a propuštajući bitne, vodeći se možda idealima koji ne postoje, politikom koja fula poentu i trendove, i šta sve ne.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Mokroguz » 30 jul 2018, 21:38

Brokula je napisao/la:
Mokroguz je napisao/la:@Brokula U pravu si.
Ocekuje se da ce se singularitet desiti u 2045, ali sam negdje citao prosle godine da bi moglo vec u 2022 se desiti. Americka vlada je ulozila nekih 90 miliona dolara za istrazivanju o AI-ovima, Musk je napravio svoju laboratoriju za to, i Google je ulozio nesto strasno u to, svi hoce sto prije do toga da dodju;


Jos ne funkcionise kako treba jer kad su testirali, ponekad su nazvali npr. kineski restoran a zaposlenici su imali tako debeo akcenat da AI nije mogao da ih razumije. Zato nece jos ovo pustiti na trzistu.
Zar nije Musk veliki protivnik AI-a? :think:
Jeste, ja pomijesao DeepMind(AI kompanija) i Neuralink(Muskova kompanija).
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 30 jul 2018, 22:13

Pantelija je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Vjerovatno je i četverougaoni objekat na Mjesecu ostatak od vulkana.
Zanimljiva je zahebancija taj mjesec. Ko je dublje ulazio u sve te slike, price, pojedine sijecke iz razgovora sa apolom dok je "bio" ili bio gore. Mnogo toga je nejasno, cudno, jedna od cudnijih stvari je slika na kojoj se vidi objekat koji sjaji i zaista je slika originalna nije fejk. Medjurim pokusali su objasniti da je drugi aatrinaut nesto bacio i da je tad uslikano. Postoji bas interesantnih stvari, kao sto su ooptilicno savrseni objekti , par snimaka na koima se vidi nesto nalik objektima u ookretu itd.
Dok nasjem postvit cu par videa na jednom solidnom kanalu sto sam gledao
NASA redovno filtrira slike koje dolaze sa Mjeseca i Marsa al' nekad ne stignu sve izbrisati.Svjedočenja astronauta kao i bivših uposlenika NASA-e govore da postoje anomalije tj umjetni objekti na Mjesecu i Marsu.

I kad takve slike dođu do javnosti izjave da je to igra svijetla i sjene, pa dovoljno je da pogledaš nekad live stream ISS-a čim se pojavi nešto neobično tj ufo odmah se signal gasi sa obrazloženjem "tehnički problemi".
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 30 jul 2018, 23:04

Ima video na obom kanalu dva puta kad su prekidali orenos , jednom je bio onaj crni vitez, a drugi put mothership .
Svidja mi se kanal jer nije debil koji postavlja ocite prevare, nego bas jako dobre stvari.
Zadnji video je bio bas o tome sto pises, nasa je isla live i u daljini se pojavila tanka linija svjetlosti, snimio je neki lik, uvecao i vidi se veliki brod i tri mala kako prilaze
Prekid programa par sati pa opet
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Pantelija
Postovi: 12895
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 30 jul 2018, 23:08



Evo ga a... znaci nije snimka sa zenlje ili nekog lika, nego live
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Hightower, Slatinash_7 i 34 gosta.