Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Brokula
Postovi: 30532
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Brokula » 23 feb 2018, 19:52

Kawhi je napisao/la:Secere nije nepismeni coban napisao knjigu. Nakon njegove smrti je napisana knjiga. I to je pofino vremena proslo.
Nije ti lijepo ovo nepotrebno vrijeđanje
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Kawhi » 23 feb 2018, 20:00

Brokula je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Secere nije nepismeni coban napisao knjigu. Nakon njegove smrti je napisana knjiga. I to je pofino vremena proslo.
Nije ti lijepo ovo nepotrebno vrijeđanje
Secer je te rijeci koristio. :rol:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
sljivo
Postovi: 14279
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 23 feb 2018, 20:09

Kawhi je napisao/la:... Nakon njegove smrti je napisana knjiga. I to je pofino vremena proslo.
Pa ni kod jednog osnivača religije za njegova života religija nije institucionalizirana ili je uspostavljen bilo kakav kanon. Na početku svake religije ona krene kao pokret i kritički se osvrće na neke socijalne pojave a kasnije ukoliko dobije kritičnu masu sljedbenika onda se ona podigne na nivo ideologije. Tada nastaju knjige, djela, zakoni i slično.

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 23 feb 2018, 20:10

Opet mi bježiš :mrgreen: i odgovaraš onako selektivno.
Dakle, šta je sa ovim
objasni mi od koga je to Muhammed, s.a.v.s kopirao ove tri tvrdnje koje su tek u 19 ili 20 stoljeću potvrđene kao činjenice.
Asteriks je napisao/la:ima i ona o sirenja kosmosa
Par stotina ajeta govori o stvarima koje je potvrdila moderna nauka. Eto, ja sam se ograničio na tri :), pa bih te zamolio da kažeš odakle su "ukradena"
Asteriks je napisao/la:Krscanstvo je niklo iz judizma, samo sto ih ovih odbacuju, prije svih radi Isusa pa i kriza.
Nije bitno porijeklo, nego nauk kojem podučavaju.
Iako je sam Isus bio religiozni židov tj. slijedio je učenja koja su preko musa, a.s. dostavljena jevrejima, kasniji kršćani su udarili na same temelje njegovog nauka i napravili nešto što nema veze sa učenjima koja je propagirao sam kristos.
Asteriks je napisao/la:Kazem ti, obredi i propisi su kljucni dio neke vjere ne sama molitva.
A kako znaš da ti obredi ne vuku porijeklo od nekog ko je živio prije tih naroda kojima ih pripisuješ?
Ako za primjer navedemo predislamske arape, naći ćemo da su također vjerovali u Allaha, ali je njihova vjera bila zaprljana.
Recimo, da si bio u vrijeme tih idolopoklonika, vidio bi da su hodali između safe i merve i rekao da je to dio njihove vjere, a ustvari se radi o tradiciji koja se vraća na hadzeru tj ženu poslanika Ibrahima.
Poslanici su dolazili da provedu pravi monoteizam tj nikada nisu donosili nešto novo što bi se drastično razlikovao od prethodnog.
Očistili bi ono što je narod vremenom ubacio i to je sve.
Naravno da su donosili i neke olakšice, ali je to zavisilo od samog naroda kojem su poslati.

Drugo, da je recimo ibrahim to žrtvovanje vidio kod nekih drugih naroda i shvatio kao najveći vid bogosluženja, zašto bi bilo pogrešno da ponudi slično?
Kawhi je napisao/la:Nakon njegove smrti je napisana knjiga. I to je pofino vremena proslo.
Nije tačno.
Kur'an je bio tu, ali je bio napisan na raznim materijalima.

Ono što prenosi katade od enesa jeste da su četvorica još za vrijeme poslanika zapisala kur'an.
Ti možda misliš o sastavljanju kur'ana u mushaf tj jednu knjigu.
Za to je sastavljena komisija na čelu sa zejdom ibn sabitom i to se uradilo u vremenu ebu bekrovog halifata.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 23 feb 2018, 20:24

wobly92 je napisao/la:Hanefijski mezheb
Nije burazere. On misli na grupe ljudi koji su se nazivali hanifima tj čistima.
To hanif u značenju je suprotno od mušrik. Dakle, hanifi su oni koji vjeruju u Allahovu jednoću.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la madridist » 23 feb 2018, 20:36

Jel ovo chat :mrgreen:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Asteriks
Postovi: 14219
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Asteriks » 23 feb 2018, 20:42

Joj Seco, nisi dobro razlucio diskuZiju, pa ebo ga ti bas tu sam pro
ima i ona o sirenja kosmosa
a ne kontra. Ev imas od neki dan sto sam ođe postavio, stranica 301, o sirenju svemira. :mrgreen:
A kako znaš da ti obredi ne vuku porijeklo od nekog ko je živio prije tih naroda kojima ih pripisuješ?
Zato sto je naucno dokazano tako a ne drugcije. Znas li da su Sumerani, prema zvanicnoj istoriji prva civilizacija, organizovana sa svojim panteonom bozanstava. Od koga su to uzeli, jos nije dokuceno. I da, bili su mrtvi politeisti.
Ako za primjer navedemo predislamske arape, naći ćemo da su također vjerovali u Allaha, ali je njihova vjera bila zaprljana.
Koliko znam, predislamski Arapi su bili pjesnici, nomadi, cak stovali neku vrstu zagrobnog zivota ali prije ovih hanifa nikako monoteisti, vec vjera u kipove i vise bogova. Zasto, pa gore sam ti postavio, svako pleme ima svoje svetiliste dok se ne formira drzava, et ti analiza sa politickog aspekta.

Nigdje nisam rekao da je pogresno sto je npr. Ibrahim taj ritual zrtvovanja preuzeo od starijih naroda, vec da je hronoloski stariji (mozda ne od njega nego od islamskog predanja o njemu). Kada je nesto starije, to je original. Ako se dokaze da je izvorno i nema dokaza da je preuzeto onda vazi za pocetak dok se ne utvrdi suprotno. A to opet vodi porijeklo od politeistickog rituala pa se zapitas kak vjera u jednog boga da to kopira.

Upravo ovog gore sto kazes, nije bitno porijeklo, meni jest, sa arheoloskog gledista. Nisu roki ovo selektivni odgovori, samo drzim granicu naucnog i duhovnog, jer ako potpuno udjem u segment vjere onda nema druge neg mi je igrati po tim normama. :mrgreen:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 23 feb 2018, 21:28

Asteriks je napisao/la:ovdje sam pro
Nebitno je jesi li pro ili kontra.
Kad već govoriš da je islam preuzimao od drugih, reci mi od koga je preuzeo ono što sam postavio.
Asteriks je napisao/la:Zato sto je naucno dokazano tako a ne drugcije. Znas li da su Sumerani, prema zvanicnoj istoriji prva civilizacija, organizovana sa svojim panteonom bozanstava. Od koga su to uzeli, jos nije dokuceno. I da, bili su mrtvi politeisti
Prvo, zvanična istorija ne poznaje ibrahima/Abrahama.
Da ne govorim o poslanicima prije njega, recimo nuhu ili nekom drugom.
Asteriks je napisao/la:Koliko znam, predislamski Arapi su bili pjesnici, nomadi, cak stovali neku vrstu zagrobnog zivota ali prije ovih hanifa nikako monoteisti, vec vjera u kipove i vise bogova
Oni su vjerovali u Allaha, a vjerovali su da ih njihovi bogovi samo približavaju Allahu.
Dakle, zaprljana izvorna vjera, vjera njihovog oca Ismaila.
Asteriks je napisao/la:Nigdje nisam rekao da je pogresno sto je npr. Ibrahim taj ritual zrtvovanja preuzeo od starijih naroda, vec da je hronoloski mladji
Ako ćemo tako tj gledati ko je stariji, doći ćemo do ademovih sinova koji su također prinosili žrtve.
Znači, krenulo je iz monoteizma.
Ibrahim je samo ispravio tamo gdje su politeisti skrenuli.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14219
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Asteriks » 23 feb 2018, 21:41

Kad već govoriš da je islam preuzimao od drugih, reci mi od koga je preuzeo ono što sam postavio
Samo one odgovore koje sam pronasao u zvanicnoj literaturi prezentiram ovdje. O tim misterijama necu da izmisljam, pa zbog toga i ostaju misterije.
Prvo, zvanična istorija ne poznaje ibrahima/Abrahama.
Nigdje to nisam pominjao, vec vucem paralelu istorije i islamskih predanja o njemu, tacnije o kurbanu. Kako bi drugacije dokazali validnost ako se drzimo jednog pravca? Sta je vazno u svemu tome - hronologija dogadjaja.
Oni su vjerovali u Allaha, a vjerovali su da ih njihovi bogovi samo približavaju Allahu.
Dakle, zaprljana izvorna vjera, vjera njihovog oca Ismaila.
Za takvo nesto realno nikad nisam cuo, a citao sam orijentaliste i dosta istorije predislamskog svijeta.

Ajmo ovako, generalno Allah znaci jedinstvo, a plemena prije Muhameda su bila razjedinjena. Nek je izvorna vjera et i bila zaprljana, kako su onda zivjeli plemenski odvojeno?
Ako ćemo tako tj gledati ko je stariji, doći ćemo do ademovih sinova koji su također prinosili žrtve.


Ev da pokusam objasnit - Allah, po islamu trazi u snu od Ibarhima da zrtvuje sina. Kako, klanjem ovna, znaci zrtveni ovan. U liturgiji starih Sumerana, koji su bili politeisti imas isti obred, kojim udovoljavaju svojim bozanstvima. Onda se postavlja pitanje, zasto bi jedan sveznajuci bog naredio nesto tako, neorginalno...

To o Ademu i njegovim sinovima je sa naucnog gledista crna rupa. Znaci ja pokusavam da ukazem na ono dokle su istrazivaci dosegli.

Jos nesto Seco, slobodno prelistaj historiju Neolitika pa ce ti biti jasnije o nacinu zivota te naglom prelazu na visu razinu u periodu poslije, tacnije formiranjem gradova - drzava oko Eufrata i Tigrisa. E, ko je covjeka nadahnuo da za kratak period dosegne level vise, neki ce reci - bog, ok, ali zasto su onda bili politeisti itd itd. :salut:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la tuzlak1987 » 23 feb 2018, 22:10

Sto su od ovolikog svijeta bas sve ove tri religije nastale na istim prostorima? I kaze nije sve samo kopirano i pakovano kako kome godi u tom historijskom momentu. :kafa:

Avatar
wobly92
Postovi: 9525
Pridružen/a: 04 okt 2013, 12:45
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la wobly92 » 23 feb 2018, 22:24

Asteriks je napisao/la: Ev da pokusam objasnit - Allah, po islamu trazi u snu od Ibarhima da zrtvuje sina. Kako, klanjem ovna, znaci zrtveni ovan. U liturgiji starih Sumerana, koji su bili politeisti imas isti obred, kojim udovoljavaju svojim bozanstvima. Onda se postavlja pitanje, zasto bi jedan sveznajuci bog naredio nesto tako, neorginalno...

To o Ademu i njegovim sinovima je sa naucnog gledista crna rupa. Znaci ja pokusavam da ukazem na ono dokle su istrazivaci dosegli.

Jos nesto Seco, slobodno prelistaj historiju Neolitika pa ce ti biti jasnije o nacinu zivota te naglom prelazu na visu razinu u periodu poslije, tacnije formiranjem gradova - drzava oko Eufrata i Tigrisa. E, ko je covjeka nadahnuo da za kratak period dosegne level vise, neki ce reci - bog, ok, ali zasto su onda bili politeisti itd itd. :salut:
Opet isto, opet se ponavlja pattern, kao što je od sinova Ademovih a.s. tražio da prinesu žrtvu, iliti kurban, tako je tražio i od Ibrahima a.s.
Ako si istražio to onda vidiš i sam sebi potvrđuješ da su i predci Sumerana nekad bili monoteisti, da je ostalo tragova čistog monoteizma i prave vjere, koja se vremenom izmjenila, pa su počeli obožavat kipiće i izmišljat sebi bogove. Već sam ti pisao o tome.
To se ponavljalo dosta puta, i kad god narod strada, dođe poslije njih novi, koji vjeruje iskreno, pa opet njihova pokoljenja se povedu za Iblisom pa im ovaj pomalo ubaci šubhu, pa de hoćete li da vam nacrtam sliku Boga pa da je obožavate, da se lakše približite, pa kip, pa posrednike...Ne djeluje on odmah, ne bi ga niko tako slijedio, već iskušani metod i proces koji traži iziskuje vremena, a toga ima na pretek, barem na ovom svijetu.
Eto zašto su bili politeisti. :)
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 23 feb 2018, 22:51

Asteriks je napisao/la:O tim misterijama
Hmmm, ako misterija znači nešto što se baš i ne može objasniti, nešto tajno, onda se to ne može primjeniti na ovo što sam spominjao. Ipak se radi o davno potvrđenim naučnim činjenicama.
Asteriks je napisao/la:Nigdje to nisam pominjao, vec vucem paralelu istorije i islamskih predanja o njemu, tacnije o kurbanu. Kako bi drugacije dokazali validnost ako se drzimo jednog pravca? Sta je vazno u svemu tome - hronologija dogadjaja.
Ako ćeš biti pošten, onda moraš sačekati dok tvoja istorija neš sazna o ademu i njegovim sinovima :)
Jer, ako u eteru imaš jednu tvrdnju, a to je ova naša, onda ćeš sačekati da bude ili potvrđena ili negirana.
Majku mu, istorija je ta koja maltene svakodnevno neš otkriva :)
Asteriks je napisao/la:Allah znaci jedinstvo
Ne znači. Allah je božije ime(al-illah - bog)
Čak i da ideš na ono jedan(vahid), opet si pogriješio.
Asteriks je napisao/la:kako su onda zivjeli plemenski odvojeno?
Osim u vremenu hadza.
U kabi je bilo 360 idola i ona je bila centar svim tim plemenima.
"... Mi im se klanjamo samo zato da bi nas što više Allahu približili"
To je bio njihov moto.
Asteriks je napisao/la:Ev da pokusam objasnit - Allah, po islamu trazi u snu od Ibarhima da zrtvuje sina. Kako, klanjem ovna, znaci zrtveni ovan. U liturgiji starih Sumerana, koji su bili politeisti imas isti obred, kojim udovoljavaju svojim bozanstvima. Onda se postavlja pitanje, zasto bi jedan sveznajuci bog naredio nesto tako, neorginalno...
Ovan? Men se čini da u kur'anu ne piše da je ovan :)
Ali eto, zašto žrtva?
Zato što je to sunnet tj praksa njegovih predaka, sve do adema.
tuzlak1987 je napisao/la:Sto su od ovolikog svijeta bas sve ove tri religije nastale na istim prostorima?
Da, zašto se od svih 124.000 poslanika rasutih po cijelom svijetu govori samo o onima s tog prostora, kao i o te tri religije?
Odlično pitanje.
To je jedna od mudziza. Budući da je kur'an do sudnjeg dana, logično je da govori i o vremenu do sudnjeg dana.
Dakle, da svaku generaciju pripremi na ono što će doći.
Ove tri religije će opstati do sudnjeg dana i igraju a i igrat će veliku ulogu u događajima koji će uslijediti baš kao i u onima koji su se dešavali nakon poslanika Muhammeda, s.a.v.s
Ove tri plus politeizam plus ljudi koji sebe proglašavaju bogom.
U tim kur'anskim pričama imaš rješenje tj znaš šta i kako u tim vremenima.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Asteriks
Postovi: 14219
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Asteriks » 23 feb 2018, 23:33

Ne znači. Allah je božije ime(al-illah - bog)
Čak i da ideš na ono jedan(vahid), opet si pogriješio.
Ne bukvalno zancenje, vec doktrina njegovog stovanja, jedinstvo, jedan bog svih naroda/plemena, islam kao zajednicka vjera spoznaje... To na koncu trazi univerzalnost i zajednicku pokornost a toga ni nije bilo, cak ni blizu. Medjusobni ratovi, nadmetanja u isticanju svog idola... Znaci u ovom periodu prije objave.

Sto se kurbana tice, potpuno isti princip. Ak vec os detaljno, citiram W. Duranta iz njegove knjige - jagnje zamjena za covjeka, on je dao jagnje za svoj zivot.
Majku mu, istorija je ta koja maltene svakodnevno neš otkriva
Sacekam dokaze pa ti javim, ili ko ćafir il ko hadzija. :mrgreen:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 24 feb 2018, 08:19

Nešto o vjeri tih predislamskih arapa

Većina Arapa slijedila je dugo vremena vjeru Ismaila, a.s., koji ih je pozivao vjeri svoga oca Ibrahima, a.s. Oni su vjerovali u Boga, Jednog Jedinog i ispovijedali Božiju vjeru. To je trajalo jedno izvjesno vrijeme, sve do dolaska na vlast Amra ibn Luhaja poglavara plemena Huzaat. On je odrastao u pobožnoj sredini koja je poštovala Božije granice.

Odlikovao se iskrenošću i bogobojaznošću, pa ga je narod zavolio. Smatrali su ga velikim čovjekom. On otputova u šam da posjeti područje iz kojega je bilo najviše poslanika i u koje je došlo najviše Božijih objava. Tamo vidje da stanovnici obožavaju kipove, pa mu se to dopade i povjerova da su oni u pravu. Iz šama se vrati noseći sa sobom kip zvani Hubel, pa ga postavi u Kabu. Zatim pozva stanovništvo Meke u mnogoboštvo. Oni se listom odazvaše, pošto su cijenili Amr ibn Luhaja, pa su smatrali da je i to čemu ih poziva dobro. Za kratko vrijeme, stanovnici cijelog Hidžaza počeše slijediti stanovnike Meke. Oni su vlasnici Kabe i stanovnici Harema. Među najstarije kipove u Kabi ubrajao se i bog "Menat", kojeg su dovukli s obale Crvenog mora, iz nekog mjesta blizu Kudejda. Zatim je poznat "Lat", kojeg su donijeli iz Taifa i "Uzat", kojeg su nabavili u Vadi Nahlu. Ova tri kipa su bila i najveća.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sekerbay » 24 feb 2018, 08:58

Osim ovih mnogobozaca, na arapskom poluotoku je bilo i vatropoklonika(gore na granici sa perzijom), jevreja (oko medine i u jemenu), kršćana (također dole oko Jemena)

I sad, kada se susretnu dvije vjere, sukob je neminovnost.
Nažalost, najčešće do istrebljenja.
Ta sudbina je pogodila i nedžranske kršćane.
"prokleti neka su oni koji su rovove iskopali,
i vatrom i gorivom ih napunili, kada su oko nje sjedili
i bili svjedoci onoga što su vjernicima radili!"
To je događaj u kojem su jemenski konvertiti na judaizam spalili oko 20 hiljada nedžranskih kršćana.

Posljednji su sabejci koji su sebe smatrali inrahimovim sljedbenicima.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
EdoMajka
Postovi: 507
Pridružen/a: 12 dec 2014, 17:18
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la EdoMajka » 27 feb 2018, 20:05

Napokon da se moze procitati kvalitetna diskusija na ovu temu bez vrijedjanja,svaka cast decki :salut:
"Hard work beats talent,when talent fails to work hard "

Avatar
Vasilije
Postovi: 389
Pridružen/a: 05 okt 2014, 22:14
Lokacija: Palermo
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Vasilije » 27 feb 2018, 20:52

Nemam pojma oko čega raspravljate, ali to da Islam nije kopija drugih religija i da druge religije nisu kopije trećih religija je glupa stvar. Sve religije su kopije neke druge. Sve religije su zlo.

tmirko3
Postovi: 34
Pridružen/a: 27 dec 2017, 15:06
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la tmirko3 » 08 mar 2018, 15:00

Ramsey8 je napisao/la:
tmirko3 je napisao/la:
Ramsey8 je napisao/la:Toliko napredovali a ne mozemo piramide da napravimo kako su prije pravljenje
To nije istina, ljudi danas mogu napraviti piramidu bez problema, ali zašto bi radili piramidu kad mogu napraviti zgradu visoku preko 800m...
Zasto onda ne prave?
Znam da su kinezi pokusali visine 10 metara i da im se srusila.
pa mogu napraviti i kuce od blata i zemlje, pa zašto bi ih radili? Što će današnjem čovjeku piramida koja je napravljena u današnje vrijeme?

Avatar
Ramsey8
Postovi: 880
Pridružen/a: 27 dec 2017, 23:11
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Ramsey8 » 08 mar 2018, 15:04

tmirko3 je napisao/la: pa mogu napraviti i kuce od blata i zemlje, pa zašto bi ih radili? Što će današnjem čovjeku piramida koja je napravljena u današnje vrijeme?
Pa i rade kuce od blata i zemlje jer mogu i znaju(U Srbiji bila reportaza o tome. ),a piramide ne znaju na taj nacin kao sto se prije radilo tj naprave i srusi im se.
Miljenik admina i ostale moderacije

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la MElloo » 08 mar 2018, 15:11

Imal ko da ki preporuci kakav dobar dokumentarac na temu historije i misterija

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.