Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Pantelija
Postovi: 12890
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 17 jul 2021, 21:23

sljivo je napisao/la:
17 jul 2021, 21:17
Ako dobro vidim, nisam slusao video, ovo su kamere snimile. Onda, objasnjenje je odsjaj. To sto treperi, nestaje, pojavljuje se, je odsjaj ili neki drugi opticki efekat.
Dakle, ni kada ti postavim detaljno objasnjenje za razlog "riže" tebi je mrsko pogledati 😁
I ulazio bi u ozbiljne rasprave?
Covjek fino objasnjava da su to snimke termalnim kamerama ...

Sa ovim "šaljivdžija a" ne bih da ulazim u rasprave. Cuj nista ne poduzimaju protiv letjelica koje rade manevre koje ljudska tehnologija Nece moci bar za 50ak ili 100 godina. Da Nece pucati na njih 😁
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 17 jul 2021, 21:27

I precizne termalne kamere, a vjerujem da su to ove americke, biljeze odsjaj jer je odsjaj izvor dodatne toplote.

enobarca
Postovi: 8133
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la enobarca » 17 jul 2021, 21:28

Jedini saljivdzija ovdje si ti, ispran ti je mozak sa takvim videima.Da te nisu oteli vanzemaljci i isprali ga, sumnjiv si mi.
Edit: gdje su te blockubster informacije koje su trebale biti objavljene od strane Pentagona krajem sestog mjeseca, jel mi to promakao video gdje amerikanci veceraju sa vanzemaljcima u Pentagonu

Avatar
Pantelija
Postovi: 12890
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 17 jul 2021, 21:54

sljivo je napisao/la:
17 jul 2021, 21:27
I precizne termalne kamere, a vjerujem da su to ove americke, biljeze odsjaj jer je odsjaj izvor dodatne toplote.
Cega odsjaj?
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Pantelija
Postovi: 12890
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 17 jul 2021, 22:00

enobarca je napisao/la:
17 jul 2021, 21:28
Jedini saljivdzija ovdje si ti, ispran ti je mozak sa takvim videima.Da te nisu oteli vanzemaljci i isprali ga, sumnjiv si mi.
Edit: gdje su te blockubster informacije koje su trebale biti objavljene od strane Pentagona krajem sestog mjeseca, jel mi to promakao video gdje amerikanci veceraju sa vanzemaljcima u Pentagonu
Brate glup si, idi cekaju mesija da potpise. Nije ovo za tebe.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

enobarca
Postovi: 8133
Pridružen/a: 10 nov 2010, 22:01
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la enobarca » 17 jul 2021, 22:02

Odoh, a ti mi javi kad pentagon objavi te blockbuster informacije, evo kasne vec 20 dana.

Avatar
Saurman
Postovi: 29500
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 17 jul 2021, 22:03

Pantelija je napisao/la:
17 jul 2021, 21:23

Sa ovim "šaljivdžija a" ne bih da ulazim u rasprave. Cuj nista ne poduzimaju protiv letjelica koje rade manevre koje ljudska tehnologija Nece moci bar za 50ak ili 100 godina. Da Nece pucati na njih 😁
Ne vrijedi ulaziti u dalje rasprave jer Sljivo puno govori a malo kaže.

kraljttbvb je napisao/la:
17 jul 2021, 19:50

Je li moguće da su to neki napredni dronovi ili neko slično oružje?
Čim se pojavljuju oko vojnih baza, ima logike da nešto testiraju.
Jesu li bili dronovi i u Hamburgu 1697 kad su građani bili svjedoci vatrenih prstenova na nebu kako su ih tad opisali.
Jesu li crteži drevnih astronauta u pećini Tassili n'Ajjer u Alžiru takođe izmišljotina.
Sumerski tableti koji spominju bogove pod imenom Anunaki.
Ili slučaj iz Japana 1803 pod nazivom Utsurobune govori se o objektu koji je sletio na obalu i biću koje je izašlo iz objekta sa kutijom u rukama.

I još mnogo slučajeva iz daleke prošlosti.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 17 jul 2021, 22:21

Pantelija je napisao/la:
17 jul 2021, 21:54
sljivo je napisao/la:
17 jul 2021, 21:27
I precizne termalne kamere, a vjerujem da su to ove americke, biljeze odsjaj jer je odsjaj izvor dodatne toplote.
Cega odsjaj?
Ne znam, necega sto emituje toplotu, vjerujem da na tim brodovima ili avionima ima nešto.

Sarma, nista ne kazem jer nemam šta reći, neke stari su očigledne a neke nemaju dovoljno argumenata za polemisati. Cilj mi je da ukažem da nema potrebe da tražimo neka objašnjenja koja su skoro nevjerovatna a ona vjerovatnija ne posmatramo. Da si mi rekao da su ovo ruski, kineski spijunski avioni rekao bih ok, jesu, ali reći vanzemaljci a zanemariti milion drugih fenomena nije ok.

Što se tiče ovih drevnih astronauta, ili vanzemaljaca, kako zaboga znaš da je to drevni astronaut? Gdje si ga vidio pa ga upoređuješ sa tim crtežom.Jer ima veliku glavu (pa sa tim vezeš da nosi kacigu) ili liči na lika iz filma?

Avatar
Pantelija
Postovi: 12890
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 17 jul 2021, 22:41

Cek cek. U sred okeana, u pomoc, termalna kamera snima 30ak metara dug odsjaj kako ponire u Okean, i pritom kako kaze vojnik "pljusnuo" u vodu. Nisam znao da odsjaj pljusne u kontaktu s vodom.

A sto se tiče odsjaja. Termalna kamera ne prati odsjaj. Ova kamera,termalna, prati objekat koji je izvor topline, i time postaje "meta" jer ga kamera automatski prati
Odsjaj ne moze biti ni teoretski. Poslušaj vojnike sta pričaju. Nisu to polupismeni navijaci barse pa da ne razlikuju objekat od odsjaja. To bi bas bilo apsurdno
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
sljivo
Postovi: 14318
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 17 jul 2021, 22:43

Moja je greška, mislio sam da je obicna opticka kamera pa sam rekao svjetlosni odsjaj. Misli se na termalni odsjaj a on može biti od bilo čega što isijava toplotu, kao na primjer motor.

Avatar
Pantelija
Postovi: 12890
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Pantelija » 17 jul 2021, 23:07

sljivo je napisao/la:
17 jul 2021, 22:43
Moja je greška, mislio sam da je obicna opticka kamera pa sam rekao svjetlosni odsjaj. Misli se na termalni odsjaj a on može biti od bilo čega što isijava toplotu, kao na primjer motor.
Da. Zato i kazem da je nemoguće da je bilo kakav odsjaj i slicno. Posebno ne 30metara dugo.
Imas svjedočenje pilota, koji znaju sta je sta. Pogledaj samo video kada prate piloti objekat onaj s kakvim uzbudjenjem pricaju o manevrima.
Pa kasnije pilot kaze da bi ljudski organizam pri tom ubrzanju i promjeni pravca se raspao.

Inace, mnoge teorije sluze iskljucivo za uzimanje para.
Npr anunaki, po meni je to manipulacija bila sa prevodom. Mnogo interesantnija tema je potop koja se spominje u svim civilizacijama koje po modernoj nauci nisu imale apsolutno nikakav kontakt.
Ili na primjer slucaj sa nuklearnim postrojenjem u UK ako to nisi upratio, pogledaj taj slucaj. Gdje su svjedoci vojnici i visokorangirane osobe u vojsci, gdje imas audio zapis sa lica mjesta. Također slucaj sa Paga, policija.
Meni najinteresantniji slucaj je onaj iz Belgije gdje ima ogroman izvjestaja vojske, policije, gdje su 4 zrakoplova vojna ganjala ogroman objekat koji je cak i uslikano od strane policije. Na desetine hiljada svjedoka.

Na kraju imas mozda medju 5 najpoznatijih slucajeva, Phoenix lights. Tada je guverner ismijavao ljude tako sto je na press konferenciju na kojoj su ljudi ocekivati odgovor na ono sto su noc prije vidjeli, doveo lutku vanzemaljca sa lisicama na rukama.
Medjutim, prije par godina, guverner je priznao da mu je to bilo receno da uradi od strane vojske ili policije ne sjećam se, te da je i on sam kao i desetine hiljada gradjana vidjeli i snimili nevjerovatan prizor iznad grada.
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

Avatar
Brokula
Postovi: 30939
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Brokula » 10 avg 2021, 22:03

Milijarda dolara daxse razvije odijelo....

7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Celtic
Postovi: 3335
Pridružen/a: 12 dec 2012, 19:39
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Celtic » 10 avg 2021, 22:06



Evo vam novi dokumentarac na Youtube, izišao je jučer, imaju i ovi novi slučajevi i ovo sve što se dešavalo zadnjih mjeseci.

Avatar
Murga
Postovi: 3115
Pridružen/a: 20 jul 2013, 16:29
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Murga » 11 avg 2021, 06:05

Brokula je napisao/la:
10 avg 2021, 22:03
Milijarda dolara daxse razvije odijelo....

Komplikovanije nego sto covjek misli.
Ne obra se bostan, dok sljive ne popadaju...

Avatar
Brokula
Postovi: 30939
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Brokula » 11 avg 2021, 14:03

Sigurno da jest, ali imali su funkcionalna odijela 60tih. 50 godina eksponencijalnog razvoja tehnologije, i unapredjenje u svim poljima da bi navodno u 2020im potrosili milijardu na RnD.

Vjerovatno skrecu paznju sa nekih drugih problema koje imaju
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
Saurman
Postovi: 29500
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 06 sep 2021, 21:53

Nakon masovnog viđenja NLO-a 1952 iznad Vašingtona tadašnji premijer VB Winston Churchill šalje služebeni dopis obavještajnim agencijama.

slika

Zanimljivo.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
deno_TM87
Postovi: 4154
Pridružen/a: 03 jun 2011, 13:30
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la deno_TM87 » 06 okt 2021, 23:45

Željezničar über alles!

DIRTY LEEDS UTD!

Slava Ukraïni!

Avatar
kraljttbvb
Postovi: 7411
Pridružen/a: 28 dec 2011, 16:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la kraljttbvb » 07 okt 2021, 07:11

Sinoc gledam dokumentarac i lagano popisase ove sto misle da su vanzemaljci vec dolazili na Zemlju.

1. Nasa atmosfera bi im sagorjela letjelicu cim bi usli u nju, kao sto sve sagori (asteroidi, NASA-ine letjelice, osim onih koji imaju omotac koji to sprecava).

2. Cim bi izasli iz svemirskog broda, odmah bi ih kisik otrovao.

3. Gravitacija bi ih usporila, jer bi se osjecali puno teze (avion kad leti sa 9 g, pilot koji ima 70 Kg se osjeca kao da ima 680 kg. Na Marsu je inace 3 puta manja gravitacija nego na Zemlji).
Kad rušiš kuću, napisao je svojevremeno pjesnik, možeš da zoveš koga hoćeš, ali kada je podižeš, moraš da zoveš majstore.

Avatar
Saurman
Postovi: 29500
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 07 okt 2021, 09:06

Atmosfera bi im sagorijela letjelicu. :rol: Kisik bi ih otrovao neko je izgleda gledao War Of The Worlds. :mrgreen:
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Shategabri
Postovi: 14583
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Shategabri » 07 okt 2021, 09:12

kraljttbvb je napisao/la:
07 okt 2021, 07:11
Sinoc gledam dokumentarac i lagano popisase ove sto misle da su vanzemaljci vec dolazili na Zemlju.

1. Nasa atmosfera bi im sagorjela letjelicu cim bi usli u nju, kao sto sve sagori (asteroidi, NASA-ine letjelice, osim onih koji imaju omotac koji to sprecava).

2. Cim bi izasli iz svemirskog broda, odmah bi ih kisik otrovao.

3. Gravitacija bi ih usporila, jer bi se osjecali puno teze (avion kad leti sa 9 g, pilot koji ima 70 Kg se osjeca kao da ima 680 kg. Na Marsu je inace 3 puta manja gravitacija nego na Zemlji).
Koja gomila gluposti. Prije su sebe popišali.
Koševo Zapad

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.