Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

bambus
Kontakt:

PostPostao/la bambus » 27 mar 2019, 23:28

Bosna i Hercegovina je najveca svjetska misterija.
!

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 28 mar 2019, 20:07

BlueBosnian WroteColon
slika

Ovo bi mogla biti dobra stvar podsjeća me na Taken i The X Files. :)
1974---1975---1976---2001---2013

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 30 mar 2019, 13:49

Lillard WroteColonslika

Baš pogledao dokumentarac s Netflixa, dobar, ali čini mi se previše naklonjen roditeljima, jedini lik koji zapravo misli da su oni krivi je tadašnji šef policije koji je smijenjen u toku slučaja. Isto tako, neke stvari nisu ušle u dokumentarac, što opet ide na vodu roditeljima iako se oni ne pojavljuju i bili su protiv toga.

Teorije:
1. ubili su je roditelji, slučajno jer su je predozirali pilulama za spavanje
2. jedan otmičar (najverojatnija
3. više otmičara povezanih sa prodajom djece, posebno one koji se izdvajaju kao Madeline (3 godine, plava kosa, plave oči)

može bit još jedna, da su je roditelji prodali, ali to su već najgore teorije zavjere :D

Meni fascinantan slučaj, korumpirana i komplicirana policija, roditelji i prijatelji koji su mutni do zla Boga, privatni istražitelji koji su radili za obitelj i tako nikada nisu uzeli u obzir roditelje.

Gledao sam i po mom misljenju su roditelji umjesani na neki nacin. Ili su je slucajno ubili ili su napravili dogovor sa pedofilskom elitom da je zrtvuju.
Uglavnom sve u njihovoj prici je gotovo red flag i manipulacija. Od starta gdje su je ostavili samu od 3 godine i dvije bebe te otisli na veceru. :urnebes:
Do toga da su nadjeni tragovi njene tecnosti u autu, apartmanu i rezidenciji pedofila, a uz to su i dva brata pedofila bila u blizini i primjecena.

Uz to kada pricaju o njoj govore u proslom vremenu kao da nije ziva, pa je gledaju kao objekat, a ne kao dijete. Kada je nestala nisu je trazili vec odmah zvali ambasadu. Mati joj napisala knjigu gdje citiram kaze "mogu zamisliti kako su njene perfektne male genitalije pocjepane".

Lik
Kontakt:

PostPostao/la Lik » 07 apr 2019, 22:22

Dyatlov prijelaz
Rusija ponovo pokrenula istraživanje o svjetskoj misteriji iz 1959. godine

Ruska policija ponovo je otvorila slučaj poznat kao "incident u Dyatlovom prijelazu" kako bi se konačno razriješile sve teorije o misterioznoj smrti devet planinara iz 1959. godine.
Naime,u dubokoj hladnoći sjevernog Sovjetskog Saveza u februaru 1959. godine, devet planinara napravilo je kamp za prenoćište pod vrhom planine Ural, poznatim kao Kholat Syakhl ili Planina smrti.

Vođa puta bio je tada iskusni planinar Igor Dyatlov, po kojem su i nazvali kamp u kojem su boravili. Međutim, oni su jedne noći napustili kamp i krenuli prema uralskom vijencu, ne znajući da se niko od njih neće vratriti živ.
sam muškaraca i dvije žene nisu se vratili dvije sedmice poslije planiranog datuma povratka, a njihova tijela pronađena su razbacana po snijegu, polugola i bosa.

Iako su planinari vjerovatno umrli od posljedica smrzavanja, ono što je prouzrokovalo njihovu smrt ostala je velika misterija moderne ere.

Stoga Rusi žele konačno riješiti ovu misteriju.

"Sve smrti nekako su povezane s prirodnim fenomenima. Iako je prošlo 60 godina otkako su pronađena tijela s tako čudnim položajima i povredama, ljudi su još gladni odgovora", izjavio je u saopćenju Alexander Kurennoi, glasnogovornik ruskog tužioca.

Postoje brojne teorije o smrti ruskih planinara, od onih koje su moguće do raznih izmišljotina. Čak i Rusi priznaju da samo među njima postoji 75 teorija koje govore o tom kobnom događaju iz 1959. godine.

Tužilaštvo Rusije saopćilo je kako će istražiti detalje smrti planinara, ali će se držati tri teorije. Službeno je otpisano bilo kakvo krivično objašnjenje s obzirom da ne postoiji niti jedan dokaz za takvu verziju priče. Iz Tužilaštva su uvjereni kako je planinare ubila lavina, snježna ploča ili uragan.
BIT
ČEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 08 apr 2019, 15:50

Jel' to KGB napokon skinuo oznaku tajnosti. :kafa:

Kaunas
Kontakt:

PostPostao/la Kaunas » 09 apr 2019, 12:53

Meni je najveca misterija kad pisam kako ide na dvije strane ne mos potrefit osjecam se ko Fazlija.
15.10.2013.

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 12 apr 2019, 07:43

Saurman
Kontakt:

PostPostao/la Saurman » 14 apr 2019, 14:44

Neki dan sam pregledao video djevojčice od 9g koja daje iskaz u policiji o dešavanjima unutar osnovne škole Christchurch u Hampsteadu u koju je išla sa svojim 8 godišnjim bratom.Naime djeca su se prvo požalila novom partneru njihove majke gdje su dali šokantne i veoma detaljne opise užasnog seksualnog zlostavljanja i žrtvovanja satanističkih rituala u koje je bio upleten njihov otac i, prema njihovim iskazima, osoblje osnovne škole.Djeca su također navela učešće drugih roditelja, advokata, doktora, školske medicinske sestre, te osoblja Savjetništva porodičnog suda i socijalnog centra, vladine ustanove koja bi se trebala brinuti o sigurnosti i dobrobiti djece koja su upletena u porodične sudske sporove.

Majka je obavjestila policiju, medicinskim pregledom je ustanovljeno da su djeca zlostavljanja takođe rađena je i analiza da li su djeca drogirana al' rezultati testova nikad nisu pokazani majci djece.Djeca su zatim stavljena pod zaštitnu skrb i nakon šest dana majka je obavještena da su djeca povukla svoje optužbe.

Policija je obustavila istragu na osnovu povlačenja tih optužbi, naveli su da je cijela priča izmišljena i da je djecu na to naveo novi partner njihove majke.Cijela stvar čini se zataškanom i sva krivnja je prebačena na majku koja je željela dobiti skrbništvo nad djecom.

Peter McKelvie, bivši šef britanske Službe za zaštitu djece, nedavno je podigao alarm u vezi s onim što je on nazvao VIP pedofilska skupina koja zlostavlja djecu 65 godina i uključuje barem 20 visoko pozicioniranih dužnosnika britanskih institucija, uključujući i osobe povezane s kraljevskom porodicom.

U proteklih 30 godina, i duže, dječje žrtve zlostavljanja su direktno ukazale na ljude s vrha veoma moćnih institucija ove zemlje, uključujući političare, sudce, visoke vojne dužnosnike, pa čak i ljude koji su u vezi s kraljevskom porodicom.

Ko je gledao video mogao je vidjeti kako djevojčica iznosi detaljne opise tajnih soba satanističke rituale žrtvovanja u koje su upletni od njenog oca preko osoblja škole,roditelja do ljudi iz vlade čak i policije.

Ovdje nisam htio postavljati video jer nije za svakoga, imate dio iskaza od 51 min sa prevodom na yt a imate i cijeli iskaz na eng.

Asteriks

PostPostao/la Asteriks » 15 apr 2019, 09:21

Satanisticki rituali imaju bogatu tradiciju te pretece koje se javljaju uporedo sa razvojem civilizacije. U ranim kulturama postoje bogovi/bozice magije, animizam, totemizam... U sustini, prvi svecenici su osobe koje komuniciraju sa natprirodnim.

Panteon politeistickih religija ispunjen je kako dobrim tako i zlim duhovima. Kako bi se zastitio od ovih drugih, trebas magiju, rituale... U Starom Egiptu, imas posebno izrazenu magiju te cijeli sistem propisa, pocev od visoko pozicioniranih svecenika, koji su po hijerarhiji bili odmah ispod faraona.

Nastankom monoteizma, na scenu stupa Sotona. Iz straha razvija se postovanje te odredjena ucenja pa tako i rituali. Tu su citave doktrine poput hermetizama, ezoterije, kabale, koji su tajnim drustvima pa cak i obicajima nekih naroda prezivili do danasnjih dana.

Samo u Viktorijansko doba, na dvoru, bilo je mnogo onog sto se danas smatra uvrnutim, pocev od svakakvih rituala.

Hitlerova Njemacka, tacnije vrhovni stozer vjerovao je u masu mitova, stovao razna okultisticka ucenja, alhemiju, a koliko su bili zaludjeni, govori podatak o putovanju na Tibet i trazenje poveznica sa arijevskom rasom.

Onda, zrtvovanja ljudi, gdje se isticu Maye i ostale kulture Juzne i Srednje Amerike.

Imao si npr. po selima BiH, do unazad par decenija, zastupljeno podmetanje sihira, gatanje, onda raznorazna praznovjera - razbijeno ogledalo donosi 7 godina nesrece, pa demoni/dzini, crna magija... Sve to ima cak i dio pomenutog rituala, uz jasno definisane propise.

https://www.washingtonpost.com/news/acts-of-faith/wp/2018/08/17/a-satanic-idols-3-year-journey-to-the-arkansas-capitol-building/?noredirect=on&utm_term=.344b311a55d9
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

Sveti
Kontakt:

PostPostao/la Sveti » 16 apr 2019, 09:21

Asteriks WroteColonImao si npr. po selima BiH, do unazad par decenija, zastupljeno podmetanje sihira, gatanje, onda raznorazna praznovjera - razbijeno ogledalo donosi 7 godina nesrece, pa demoni/dzini, crna magija... Sve to ima cak i dio pomenutog rituala, uz jasno definisane propise.

Jel imao kad go direktnog iskustva s ovim stvarima? Vazda me interesovalo je li to fakat postoji ili je to vise stvar psihe
naprijed rejal

Beko
Kontakt:

PostPostao/la Beko » 16 apr 2019, 09:53

Saurman WroteColonNeki dan sam pregledao video djevojčice od 9g koja daje iskaz u policiji o dešavanjima unutar osnovne škole Christchurch u Hampsteadu u koju je išla sa svojim 8 godišnjim bratom.Naime djeca su se prvo požalila novom partneru njihove majke gdje su dali šokantne i veoma detaljne opise užasnog seksualnog zlostavljanja i žrtvovanja satanističkih rituala u koje je bio upleten njihov otac i, prema njihovim iskazima, osoblje osnovne škole.Djeca su također navela učešće drugih roditelja, advokata, doktora, školske medicinske sestre, te osoblja Savjetništva porodičnog suda i socijalnog centra, vladine ustanove koja bi se trebala brinuti o sigurnosti i dobrobiti djece koja su upletena u porodične sudske sporove.

Majka je obavjestila policiju, medicinskim pregledom je ustanovljeno da su djeca zlostavljanja takođe rađena je i analiza da li su djeca drogirana al' rezultati testova nikad nisu pokazani majci djece.Djeca su zatim stavljena pod zaštitnu skrb i nakon šest dana majka je obavještena da su djeca povukla svoje optužbe.

Policija je obustavila istragu na osnovu povlačenja tih optužbi, naveli su da je cijela priča izmišljena i da je djecu na to naveo novi partner njihove majke.Cijela stvar čini se zataškanom i sva krivnja je prebačena na majku koja je željela dobiti skrbništvo nad djecom.

Peter McKelvie, bivši šef britanske Službe za zaštitu djece, nedavno je podigao alarm u vezi s onim što je on nazvao VIP pedofilska skupina koja zlostavlja djecu 65 godina i uključuje barem 20 visoko pozicioniranih dužnosnika britanskih institucija, uključujući i osobe povezane s kraljevskom porodicom.

U proteklih 30 godina, i duže, dječje žrtve zlostavljanja su direktno ukazale na ljude s vrha veoma moćnih institucija ove zemlje, uključujući političare, sudce, visoke vojne dužnosnike, pa čak i ljude koji su u vezi s kraljevskom porodicom.

Ko je gledao video mogao je vidjeti kako djevojčica iznosi detaljne opise tajnih soba satanističke rituale žrtvovanja u koje su upletni od njenog oca preko osoblja škole,roditelja do ljudi iz vlade čak i policije.

Ovdje nisam htio postavljati video jer nije za svakoga, imate dio iskaza od 51 min sa prevodom na yt a imate i cijeli iskaz na eng.

Gledao sam dokumentacije, i citao sto sam mogao naci, i priznajem da sam obolijo taj dan, tacno mi je bilo lose. Fak - koje njesra.

Illmatic09
Kontakt:

PostPostao/la Illmatic09 » 16 apr 2019, 11:54

Sveti WroteColon
Asteriks WroteColonImao si npr. po selima BiH, do unazad par decenija, zastupljeno podmetanje sihira, gatanje, onda raznorazna praznovjera - razbijeno ogledalo donosi 7 godina nesrece, pa demoni/dzini, crna magija... Sve to ima cak i dio pomenutog rituala, uz jasno definisane propise.

Jel imao kad go direktnog iskustva s ovim stvarima? Vazda me interesovalo je li to fakat postoji ili je to vise stvar psihe

Znam ja nekoliko ljudi, bivsa napravila prijatelju nešto kod neke žene srpkinje, lik puko totalno, bio je kod nekog hodže i riješio se problema. Komšija jedan bio nagazio, ne zna arapski ali ga je počeo pisati po tijelu i kad je bio kod hodže pričao je arapski, ustvari ta stvar u njemu. Jedan prijatelj se nije mogao izliječiti u BiH pa je čak išao u Saudijsku Arabiju, ni tamo mu nisu mogli pomoći, kažu da ima najgori oblik sihira. Imam i ja jedan snimak gdje se nešto čudno dešava, mogu ti poslati ako hoćeš?

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 16 apr 2019, 11:59

Illmatic09 WroteColon
Sveti WroteColon

Znam ja nekoliko ljudi, bivsa napravila prijatelju nešto kod neke žene srpkinje, lik puko totalno, bio je kod nekog hodže i riješio se problema. Komšija jedan bio nagazio, ne zna arapski ali ga je počeo pisati po tijelu i kad je bio kod hodže pričao je arapski, ustvari ta stvar u njemu. Jedan prijatelj se nije mogao izliječiti u BiH pa je čak išao u Saudijsku Arabiju, ni tamo mu nisu mogli pomoći, kažu da ima najgori oblik sihira. Imam i ja jedan snimak gdje se nešto čudno dešava, mogu ti poslati ako hoćeš?

:rol:

Sve je to psiha.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

ItsRamiz
Kontakt:

PostPostao/la ItsRamiz » 16 apr 2019, 12:06

Jest helco u tvom slucaju vi cafiri ste dovoljni sami sebi

cala
Kontakt:

PostPostao/la cala » 16 apr 2019, 12:06

Najjace sto sam cuo, neki lik prevario zenu, imao nekih problema sa zdravljem i jos neka sranja kad na kraju ode kod hodze da bi mu ovaj rekao ima sihre. Sad sve fol dobro.
Ne vjerujem dok ne vidim svojim ocima.

Sveti
Kontakt:

PostPostao/la Sveti » 16 apr 2019, 12:26

Illmatic09 WroteColon
Sveti WroteColon

Nemoj brate. Pored ostalih problema necu i o tom da razmisljam :mrgreen:

Mi smo u selu imali zenu koja je imala macke, i pricalo se kako pravi sihire sa onim materijalom sto ostane iza macke kad se okoti ne znam sad kako se zove i slusao sam svakakve price, ali vazda se vrtilo oko "znam ja covjeka koji mi je pricao da zna covjeka" nikad nesto iz prve ruke
naprijed rejal

Rigoletto
Kontakt:

PostPostao/la Rigoletto » 16 apr 2019, 13:11

Penaltiky WroteColon
Sve je to psiha.

Ove stvari nisu za zajebavat se
goveđigulašmajka

Asteriks

PostPostao/la Asteriks » 16 apr 2019, 13:16

Poznat slucaj u HNK, gdje su dvije osobe zavrsile na sudu upravo zbog pomenutog sihira. Naravno udareni po dzepu, ismijani i zatvoren slucaj jer ga ni Hudini ne bi dokazao.

Imas naucno objasnjenjo stanje u kojem psiha igra presudnu ulogu, pogotov ako cvrsto vjerujes da ce se nesto dogoditi, a onda je sve moguce, pocev od halucinacija isl. Tada svaki, nesretni splet okolnosti pripisujes bas tim silama.

Cak imas ljude koji se godinama od neceg lijece dok u biti trose lijekove bez ikakvog dejstva.

Sad, nevidljivi svijet je temelj monoteistickih religija kao i ovi demoni/dzini. Nauka to ne moze objasniti, i vec si u samom pokusaju tumacenja (kao i npr. abiogeneze) van nekih razumnih okvira. Ono na foru - nesto nastalo iz nicega, sile van naseg prostora...
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

ItsRamiz
Kontakt:

PostPostao/la ItsRamiz » 16 apr 2019, 13:19

Kur'an

Illmatic09
Kontakt:

PostPostao/la Illmatic09 » 16 apr 2019, 13:40

Asteriks WroteColonCak imas ljude koji se godinama od neceg lijece dok u biti trose lijekove bez ikakvog dejstva.

Otac od prijatlja je upravo imao slično iskustvo, padao u nesvjest i spavao po cijeli dan, išao od doktora do doktora i ništa mu nisu mogli otkriti čovjek zdrav, na kraju kod hodže otkrio da mu je jedna osoba napravilia nešto, eno ga sad je dobar.

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: oldschool72 i 6 gostiju.