Najveće svjetske misterije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 16 apr 2019, 13:41

Neuroscience je još relativno mlada nauka ali vremenom će ona objasniti dosta tih fenomena.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Illmatic09 » 16 apr 2019, 13:43

Penaltiky je napisao/la:Sve je to psiha
Nije baš uvijek. Imaš pp.

Avatar
Saurman
Postovi: 29504
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Saurman » 16 apr 2019, 13:44

Sihirbaz je zayeban lik s njim se nije šaliti. :)

Ove stvari su itekako realne i ozbiljne, osim što se manifestuje kroz psihu takođe i fizički osoba može oboljeti.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Penaltiky » 16 apr 2019, 13:59

Rigoletto je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:
Sve je to psiha.
Ove stvari nisu za zajebavat se
Ma sihiri su za seljake, mi i ćaršije guramo sličice pod jezik

Bilo šta što krši prvi zakon termodinamike je nemoguće.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Sveti » 16 apr 2019, 15:09

Saurman je napisao/la:Sihirbaz je zayeban lik s njim se nije šaliti. :)

Ove stvari su itekako realne i ozbiljne, osim što se manifestuje kroz psihu takođe i fizički osoba može oboljeti.
ne znam brate, poznavao sam dva lika prije, obojca bili raja, pili zayebavali se ko i sva omladina, odjednom obojca odose u vjeru, bijele kapice na glavi brada 5 dnevnih vakata itd. Jedan je eno u zatvoru uhvatili ga kad se vracao iz sirije sa ratista, drugi neposredno nakon sto je ovaj otisao, otisao hodzi i ovaj mu rekao da im je neko obojci napravio sihir da odu da ratuju, i navodno ga je izlijezio ucenjem iz Kurána. Sad je kao i prije sto je bio. :crazy:
naprijed rejal

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Penaltiky » 16 apr 2019, 15:14

Sveti je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Sihirbaz je zayeban lik s njim se nije šaliti. :)

Ove stvari su itekako realne i ozbiljne, osim što se manifestuje kroz psihu takođe i fizički osoba može oboljeti.
ne znam brate, poznavao sam dva lika prije, obojca bili raja, pili zayebavali se ko i sva omladina, odjednom obojca odose u vjeru, bijele kapice na glavi brada 5 dnevnih vakata itd. Jedan je eno u zatvoru uhvatili ga kad se vracao iz sirije sa ratista, drugi neposredno nakon sto je ovaj otisao, otisao hodzi i ovaj mu rekao da im je neko obojci napravio sihir da odu da ratuju, i navodno ga je izlijezio ucenjem iz Kurána. Sad je kao i prije sto je bio. :crazy:

Bas lijepo. Napravis glupost, i umjesto da preuzmes odgovornost uradis ono logicno, okrivis sihire.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
bavaraccccc
Postovi: 780
Pridružen/a: 20 mar 2009, 15:02
Lokacija: Blagaj
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la bavaraccccc » 16 apr 2019, 15:15

Kad smo već kod svjetskih misterija, kako je Alex Iwobi profesionalni nogometaš?
27.02 1900 FC BAYERN Cant you just feel the love

Avatar
ItsRamiz
Postovi: 1825
Pridružen/a: 05 apr 2019, 21:37
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la ItsRamiz » 16 apr 2019, 15:15

Ima i toga dosta nekim ljudima za sve sihir kriv ali da to postoji postoji
Prolaznoscu svojom Tebe svjedocim
stvorio Si mene prvo nemocnim
pa mi snagu dao, sad je uzimas
Ti si tvorac, Ti sve tajne znas

Avatar
Brokula
Postovi: 30956
Pridružen/a: 13 feb 2014, 18:32
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Brokula » 16 apr 2019, 15:19

bavaraccccc je napisao/la:Kad smo već kod svjetskih misterija, kako je Alex Iwobi profesionalni nogometaš?
Crna magija
7 - Tottenham Hotspur are the first English side to concede seven goals in any European competition since Tottenham Hotspur themselves lost 0-8 to FC Koln in the UEFA Intertoto Cup in July 1995. Spursy.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la ASD » 16 apr 2019, 15:25

Penaltiky je napisao/la:
Sveti je napisao/la:
Saurman je napisao/la:Sihirbaz je zayeban lik s njim se nije šaliti. :)

Ove stvari su itekako realne i ozbiljne, osim što se manifestuje kroz psihu takođe i fizički osoba može oboljeti.
ne znam brate, poznavao sam dva lika prije, obojca bili raja, pili zayebavali se ko i sva omladina, odjednom obojca odose u vjeru, bijele kapice na glavi brada 5 dnevnih vakata itd. Jedan je eno u zatvoru uhvatili ga kad se vracao iz sirije sa ratista, drugi neposredno nakon sto je ovaj otisao, otisao hodzi i ovaj mu rekao da im je neko obojci napravio sihir da odu da ratuju, i navodno ga je izlijezio ucenjem iz Kurána. Sad je kao i prije sto je bio. :crazy:

Bas lijepo. Napravis glupost, i umjesto da preuzmes odgovornost uradis ono logicno, okrivis sihire.
+

Avatar
Asteriks
Postovi: 14312
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Asteriks » 16 apr 2019, 16:08

ne znam brate, poznavao sam dva lika prije, obojca bili raja, pili zayebavali se ko i sva omladina, odjednom obojca odose u vjeru, bijele kapice na glavi brada 5 dnevnih vakata itd. Jedan je eno u zatvoru uhvatili ga kad se vracao iz sirije sa ratista, drugi neposredno nakon sto je ovaj otisao, otisao hodzi i ovaj mu rekao da im je neko obojci napravio sihir da odu da ratuju, i navodno ga je izlijezio ucenjem iz Kurána. Sad je kao i prije sto je bio
To je cisti dril, znaci ispiranje mozga stvarima (bolesnim) za koje si vec zainteresovan.

Ovo je psiholoski fenomen gdje se u takvim radnjama pronadje potpuni smisao. Naravno, mentalno stanje se moze mijenjati, zavisno od osobe. Istina, moje misljenje da je kod takvih ljudi i ranije postojala neka vrsta prikrivene psihoze.

Ova vrsta ratovanja njima predstavlja apsolutno ispunjenje gledano po svakom aspektu. Prvo materijalno, jer su placeni a drugo i njima bitnije ono duhovno, jer su ubjedjeni da ih ceka spas i ako poginu, obzirom da im je receno kako rade pravu stvar. Kako kazu, klosar postane car kada nadje smisao jadnog zivota. U sve ovo dodajmo narkotike i msm da ces dobiti kompletiranu sliku.

Po meni, ovo nema veze sa tzv. sihrima niti treba krivi neku vjeru.
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 16 apr 2019, 16:38

Samo obrazovanje, i to ne površno. Ono dosta toga rješava. Tjera te da ideš naprijed, da se razvijaš, da pratiš trendove, da postaneš imun na razne podvale, bilo intelektualne ili materijalne, i vidiš stvarne probleme i kako se oni rješavaju. I tada ne bi bilo moguće da se par ljudi bogati na slabosti i problemima drugih.

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la ASD » 16 apr 2019, 18:05

sljivo je napisao/la:Samo obrazovanje, i to ne površno. Ono dosta toga rješava. Tjera te da ideš naprijed, da se razvijaš, da pratiš trendove, da postaneš imun na razne podvale, bilo intelektualne ili materijalne, i vidiš stvarne probleme i kako se oni rješavaju. I tada ne bi bilo moguće da se par ljudi bogati na slabosti i problemima drugih.
Po mogucnosti sagledati stvari iz oba ugla koliko god se drugi ugao cinio pogresnim. Ako slijedis jednu stranu bez imalo sumnje mozes biti na pogresnom pravcu.

Evo recimo, ja ne znam nikog da je otisao u Siriju, ali jedan lik mi je radio s ocem koji je otisao tamo, to su jednostavno likovi sprzeni u mozak.
Taj lik je napustio za BiH uslove solidnu finansijsku situaciju i otisao tamo sa citavom porodicom, zenom, sinovima,njihovim zenama i unucima, ukupno ih mislim osmero ili devetero otislo. (dva sina i njihove tri zene :lol: )
Vjerovatno ih se tamo jos par rodilo. Ne znam da li su na zivotu, imaju samo spekulacije.
To su sve zatucani ljudi koji imaju samo jednu stranu

Avatar
sljivo
Postovi: 14324
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la sljivo » 16 apr 2019, 18:18

Opet, iako mozda tako cine stetu drugome, zao mi je ljudi koji tako organizuju zivot, i vecinom takvi nisu imali priliku na bolje uslove za zivot, niti ih je ko usmjeravao, niti su mozda rodjenjem stekli kapaciteta da sami razmisle i bore se za sebe. A za one monstrume koji regrutuju takve, u bilo kakvom kontekstu, za svoje licne interese ili se bogate tako ne bih imao milosti, ama nikako. Takvi su svejsni iz kakvih motiva iskoristavaju druge i za te nema oprosta. U to spadaju razne daije, nadridoktori, osmanagici, i slicni.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Penaltiky » 16 apr 2019, 18:19

Većina Vehabija u Tuzli su ex heroinski ovisnici koji samo jednu ovisnost mijenaju drugom.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Sveti » 16 apr 2019, 18:29

Penaltiky je napisao/la:Većina Vehabija u Tuzli su ex heroinski ovisnici koji samo jednu ovisnost mijenaju drugom.
to je to. Mada i ljudi sa nekom psihicki teskom pozadinom idu tamo. Slucaj Nusmira Pjanica, blizeg rodjaka Miralema Pjanica. Stara mu poginula u ratu, stari mi umro i on odjednom pusta bradu i ide u siriju. Tamo je i poginuo
naprijed rejal

Avatar
Liverpool. YNWA
Postovi: 2170
Pridružen/a: 10 avg 2010, 09:13
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Liverpool. YNWA » 17 apr 2019, 01:50



koliko je ovaj lik zanimljiv, milina ga slušati.. jako zanimljive stavke, posebno kad ih čuješ od fizičara (barem meni :) )
#Ynwa

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13499
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la QUARTERBACK » 18 apr 2019, 00:47

Brokula je napisao/la:
bavaraccccc je napisao/la:Kad smo već kod svjetskih misterija, kako je Alex Iwobi profesionalni nogometaš?
Crna magija
zayebane nigerijske vracare wengera u crno zavile

sihiri postoje, ne bi vjerovali sta ljudi rade kad ga dzin opsjedne..
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la nebeskasila » 18 apr 2019, 00:51

Sihir postoji i dosta toga sam slusao od najboljeg kolege dajdza je hodza koji skida sihire pa samo ds vidite sta se radi os tih osoba

Avatar
Bosniacum Lilium
Postovi: 18614
Pridružen/a: 31 jul 2011, 01:32
Lokacija: Nigerija
Kontakt:

Re: Najveće svjetske misterije

Post Postao/la Bosniacum Lilium » 18 apr 2019, 02:01

sljivo je napisao/la:Neuroscience je još relativno mlada nauka ali vremenom će ona objasniti dosta tih fenomena.
Relativno mlada, da. Ali da je mlada i nije. Da se otkrilo nesto i jeste. Koliko se toga otkrilo uz pet i fmri skenere? Oko 0.8% onog sto se treba otkriti.

I naravno da dzini postoje.

Sa druge strane, istina je ono sto je Asteriks napisao. Autosugestija je vrlo **** stvar. Zabilježen je slučaj gdje je čovjek umislio da boluje od raka, da mu nije ostalo puno i tako bi fakat. Samo sto nije imao rak. Mozak je ba čudo. Ne znamo mi nista o njemu još. To tvrdi i moja profesorica koja mi je predavala neuroscience
Uz tebe su tvoje Horde, Ti si opet šampion !

Osvajači ss.ba kupa 13. sezone - Green Dragons. Prva napadacka violina - moja malenkost. Kapiten i glavno smetalo - Legenda Reala.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: muhamedhulk i 13 gostiju.