Anime, manga

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4253
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Anime, manga

Post Postao/la AjsKjub » 15 dec 2013, 00:26

Anime je stil crtane animacije porijeklom iz Japana, sa karakterističnim stilizacijom likova i pozadine koja ga vizualno odvaja od drugih vidova animacije. Riječ anime dolazi od engleske riječi 'animation'. Dok su neki anime naslovi u potpunosti ručno crtani, pomoć računara u procesu stvaranja anime-a je potpuno uobičajena (oni koji su potpuno računarski uradjeni zovu se CGI). Priče anima su obično izmišljene. Anime se emituje preko televizije, distribuira na medijima kao što su VHS ili DVD ili preko igara za konzole ili računare. Mnoga anime djela su nastala pod uticajem japanskog stripa znanog kao manga. Neki anime naslovi su adaptirani u igrane filmove ili serije.


_________________________


Evo tema i za ovo da se ne "spama" na temama o serijama anime-om, jer ipak vjerujem da dobar dio sa foruma anime smatra glupostima. Tako da bih nadlezne zamolio da barem razmotre ovu temu.


_________________________


Za pocetak da zagustim One Piece>Dragon Ball
U ovaj svijet sam poceo zalaziti vec od malih nogu, kao i vecina. Poceo sam sa tipicnim, znaci pokemon, digimon, yu-gi-oh, DB/DBZ/DB Kai i sl.
I iako tada vec nisam znao za pojam anime to nikada nisam ni smatrao nekom pocetnom tackom. No otom potom. Nakon izvjesnog vremena sve to sam "prerastao" i krenuo dalje, manje-vise jer sam bio ufurani osmogodisnjak koji je ko fol prestar za crtane. I tako mnogo vremena prodje, ja na to sve i zaboravih, sve tamo do 2010 gdje mi je prijatelj preporucio Death Note (anime koji smatram da je bolji od dobrog dijela filmova danas). Malo je za reci da sam ostao odusevljen. Kako jedan crtani moze biti tako ozbiljan, plot tako dobro osmisljen, sve extra. Nakon sto sam to odgledao pogledah i Fate/Zero, posto sam tada striktno trazio ozbiljnije i nesto prikladnije za moje godine, odgledah to, pa i Monster ovjeri. I tako posto uvidjeh da nema vise materijala koji zadovoljava moje kriterije opet ode na hiatus, sve tamo do negdje proljeca 2012 gdje sam otkrio anime koji i do danas smatram najboljim, ONE PIECE. Tada moje misljenje prema animeu se komplet mijenja, pocinjem gledati sve sto drugi preporucuju da valja ma koliko god to bilo djetinjasto. Eventualno pocnem i da gledam preostala 2 BIG 3 animea (Bleach i Naruto), Naruto gledam zbog Itachija koji mi je ubrzo postaje i omiljeni lik iz animea kompletno a i sam anime mi prirasta zbog nekoliko odlicno odradjenih borbi relativno zanimljivog plota. Bleach me je uhodao u manga vode, posto nakon odgledane zadnje epizode animea ubrzo shvatam da to nije zadnja nego da pauziraju ili sta vec, pa zbog znatizelje pocinjem da citam i to. Trenutno i nemam previse vremena za anime, a ono malo ostavljam samo za One Piece i Naruto.

Nego sta raja prati (i ako prati tj.) :mrgreen:
Zadnja izmjena: AjsKjub, dana/u 08 feb 2014, 23:07, ukupno mijenjano 1 put.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 15 dec 2013, 00:45

Dobra tema.Kakvih je sve bilo(i ima i sad) ova je vrh! :mrgreen:
Inače gledao sam skoro sve ali ubi me ako sam išta od toga pregledao do kraja(Ne zbog toga što ne želim nego što nikad ne završava :lol: ).Ustvari jesam Death Note(ko je gled'o, zna i zašto) i mogu reći da sam se zeznuo što sam ga do kraja gledao iako me brat uvjeravao da ne treba da gledam poslije neke 25-e epizode(ne znam tačno ali uglavnom poslije smrti L-a).Trenutno ne gledam ništa iako bih trebao nastaviti sa Narutom ali nikako da se nakanim. :D
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la Consigliere » 15 dec 2013, 01:16

Jel' ovdje idu slike nacrtanih treba sto japanci drkaju na njih?

:mrgreen:
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4253
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la AjsKjub » 15 dec 2013, 01:20

to je hentai :mrgreen:
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la Consigliere » 15 dec 2013, 01:26

AjsKjub je napisao/la:to je hentai :mrgreen:
Trebalo bi i za to temu :mrgreen: :mrgreen:
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
iVar
Postovi: 3844
Pridružen/a: 23 jun 2013, 22:12
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la iVar » 15 dec 2013, 01:35

Consigliere je napisao/la:
AjsKjub je napisao/la:to je hentai :mrgreen:
Trebalo bi i za to temu :mrgreen: :mrgreen:
+1
Jedina želja mi je da vidim ko je ovaj Monolog, dok nije *Monolog*, ono uživo, dok je baš ono što jest' (il' što nije)! :D

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4253
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la AjsKjub » 15 dec 2013, 01:48

Nije to jos aktuelno na forumu, treba nabacit koju sliku u temu ljepotice da se navuce raje. :mrgreen:
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la LenBias » 15 dec 2013, 08:35

djevojke u drustvu hobotnica :mrgreen:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la Consigliere » 15 dec 2013, 11:26

LenBias je napisao/la:djevojke u drustvu hobotnica :mrgreen:
:mrgreen: :lol:
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
Buu
Postovi: 3235
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:45
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la Buu » 16 dec 2013, 10:37

Ova ce ti tema brzo otici u zaborav. Nemas adekvatne sagovornike(imas ali vecina prati/o uvodne animee Naruto, One piece, DB...) i vecini je ofirno reci da gledaju(iako im nije ofirno plakati po drugim temam). Good luck
NO PYRO NO PARTY

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4253
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la AjsKjub » 16 dec 2013, 11:17

Ma dovoljno je i da se povremeno ubode koji post tu. Pa barem to i bili uvodni animei. Nisam ni imao u vidu, kad sam pravio temu, da cu raspravljati o kapiranju Monogatari serijala, kao niti dubljoj raspravi na temu Fate/Zero vs. Fate/Stay ili koliko je Kill la Kill besmislen, TTGL i Mirrai Nikki precijenjeni a Phantom: Requiem for Phantom i Higurashi no Naku Koro ni podcijenjeni. Ipak ovo je sportski forum gdje su vecina ili ufurane pubertetlije ili manly menovi, cast izuzetcima.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Vedad87
Postovi: 2013
Pridružen/a: 05 jul 2012, 19:00
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la Vedad87 » 16 dec 2013, 11:51

Uh, uživam gledati anime. Doduše, kao manji sam ih puno više gledao, ali i sad, krad ugrabim vremena pogledam neki.

Najbolja anime serija of all times je Berserk. Toliko je dobra bila, da su poslije serije, napravili i kao, dugometražni anime iz tri dijela:

1. Berserk: Golden Age Arc
2. Berserk: The Battle for Doldrey
3. Berserk: The Descent

Ko god voli ovakve crtiće, toplo preporučujem 8-)
“If all else perished, and he remained, I should still continue to be; and if all else remained, and he were annihilated, the universe would turn to a mighty stranger.”

Avatar
Buu
Postovi: 3235
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:45
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la Buu » 16 dec 2013, 11:52

AjsKjub je napisao/la:Ma dovoljno je i da se povremeno ubode koji post tu. Pa barem to i bili uvodni animei. Nisam ni imao u vidu, kad sam pravio temu, da cu raspravljati o kapiranju Monogatari serijala, kao niti dubljoj raspravi na temu Fate/Zero vs. Fate/Stay ili koliko je Kill la Kill besmislen, TTGL i Mirrai Nikki precijenjeni a Phantom: Requiem for Phantom i Higurashi no Naku Koro ni podcijenjeni. Ipak ovo je sportski forum gdje su vecina ili ufurane pubertetlije ili manly menovi, cast izuzetcima.
Valjda ce se ostali ukljuciti, ima ih dosta koji prate samo se misevi kriju. Meni nije zanimljivo o "uvodnim" cavrljati, a isto tako da ti i ja sami o "naprednim" ( :mrgreen: ) brzo bi postalo dosadno. Uzdravlje :)
NO PYRO NO PARTY

Avatar
Gunner4
Postovi: 8489
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la Gunner4 » 16 dec 2013, 18:40

Zanimljiva tema i ako sam vise za hentai!

Kada smo vec kod anime taman ovdje da pitam. Kako se zove ide kao neka princeza sa vukovima pa ima onaj frajer sto ga nabode dvilje prase pa mu otruje ruku i on trazi nekog duha da ga izleci???? Gledao sam poodavno ali jako dobar samo sam zaboravio ime... :?
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

Avatar
Buu
Postovi: 3235
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:45
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la Buu » 16 dec 2013, 18:53

Princess Mononoke
NO PYRO NO PARTY

Avatar
Gunner4
Postovi: 8489
Pridružen/a: 11 avg 2012, 21:13
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la Gunner4 » 16 dec 2013, 19:00

Buu je napisao/la:Princess Mononoke
TO! :D Hvala kralju. :D
Carl Jenkinson je World Class!!!!
@OfficialAgent jedini pravi insajder na forumu!!!

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la Neutral » 17 dec 2013, 11:41

Sa anime's sam počeo još u osnovnoj školi i RTL 2.

Nekako je sve počelo sa dragon ball-om, kasnije dragon ball Z, pa smeće od GT-a gdje sam došao do 10 epizode i nikako nastaviti a gledanje, jednostavno too childish.

Pregledao sam Pokemone par generacija, Digimon do četvrte mislim, One Piece preko stotinjak epizoda, Detective Conan mislim preko dvjesto.

Jedini anime sa mnogo epizoda kojeg trenutno gledam je Naruto Shippuden, pregledao sam prije tri godine mislim Naruto. Anime je vrh.

Sada pogledam anime sa 13 epizoda i to je to. Jednostavno nema filere, ne moram čekati sedmicu ili dvije za novu epizodu.

Izdvojio bi Another, mystery i horor anime, manje horor ali do kraja ne znaš o čemu se zaista radi tako da se uživiš u anime.
slika
High school dxd, te druga sezona nakon dvije godine high school dxd new je epic anime. Nema hentai ali ima too much skin :mrgreen: Priča o jednom perverznjaku koji ima jednostavno sreće. Kako anime odmiče postaje sve bolji.
slika
Rias Gremory je najvjerovatnije the most sexy anime girl u historiji anime-a :mrgreen:
slika
Ookami Kakushi je odličan anime, također mystery, horor i supernatural žanr. S tim da možeš i sam shvatiti o čemu se radi u anime-u prije zadnje epizode ali naravno ne u cijelosti. Pomalo je brutalan.
slika
Puella Magi Madoka Magica je jedan od najboljih anime-a kojeg sam gledao. Toliko je dobar da sam ga u tri mjeseca dvaput pregledao. Priča je best of, do kraja ne znaš šta će se desiti. Probably top tri najtužnijih anime-a.
slika

Anime je tako dobar da je bilo komentara tipa: "I need now a hug" :mrgreen:

Anime koji je obilježio ovu godinu je Shingeki no Kyojin ili ti ga Attack on titans. Priča fenomenalna, scene prejake, brutalne. Završila je prva sezona sa preko 20-tak epizoda i nagađa se da li će se praviti druga sezona.
slika
Mogao bi sada pisati danima o još većem broju anime-a ali ko će to.

Ono što je posebno zanimljivo kod anime-a je cosplay gdje se raja oblači kao likovi iz anime-a.

Rias Gremory, high school dxd:
slika
Attack on titans:
slika

slika

slika
Puella magica madoka:
slika

slika

slika

Itd

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12582
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la nerkolfc » 17 dec 2013, 14:18

@Neutral High school dxd :o Kako je dobar anime. Evo me na sedmoj epizodi. :D
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Neutral
Postovi: 37768
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la Neutral » 17 dec 2013, 15:03

Eto kada završiš imaš high school dxd new, nastavak. Ne moraš čekati godinu dana, malo više kao što sam ja :D

Veoma moguće da nekad izbace i season three, uglavnom vidjeti ćeš kada pregledaš i drugu sezonu (new), a do tada uživaj u Rias i Akeno.

Avatar
Buu
Postovi: 3235
Pridružen/a: 22 maj 2011, 19:45
Kontakt:

Re: Anime

Post Postao/la Buu » 17 dec 2013, 17:26

Neutral je napisao/la:Sa anime's sam počeo još u osnovnoj školi i RTL 2.

Nekako je sve počelo sa dragon ball-om, kasnije dragon ball Z, pa smeće od GT-a gdje sam došao do 10 epizode i nikako nastaviti a gledanje, jednostavno too childish.

Pregledao sam Pokemone par generacija, Digimon do četvrte mislim, One Piece preko stotinjak epizoda, Detective Conan mislim preko dvjesto.

Jedini anime sa mnogo epizoda kojeg trenutno gledam je Naruto Shippuden, pregledao sam prije tri godine mislim Naruto. Anime je vrh.

Sada pogledam anime sa 13 epizoda i to je to. Jednostavno nema filere, ne moram čekati sedmicu ili dvije za novu epizodu.

Izdvojio bi Another, mystery i horor anime, manje horor ali do kraja ne znaš o čemu se zaista radi tako da se uživiš u anime.
slika
High school dxd, te druga sezona nakon dvije godine high school dxd new je epic anime. Nema hentai ali ima too much skin :mrgreen: Priča o jednom perverznjaku koji ima jednostavno sreće. Kako anime odmiče postaje sve bolji.
slika
Rias Gremory je najvjerovatnije the most sexy anime girl u historiji anime-a :mrgreen:
slika
Ookami Kakushi je odličan anime, također mystery, horor i supernatural žanr. S tim da možeš i sam shvatiti o čemu se radi u anime-u prije zadnje epizode ali naravno ne u cijelosti. Pomalo je brutalan.
slika
Puella Magi Madoka Magica je jedan od najboljih anime-a kojeg sam gledao. Toliko je dobar da sam ga u tri mjeseca dvaput pregledao. Priča je best of, do kraja ne znaš šta će se desiti. Probably top tri najtužnijih anime-a.
slika

Anime je tako dobar da je bilo komentara tipa: "I need now a hug" :mrgreen:

Anime koji je obilježio ovu godinu je Shingeki no Kyojin ili ti ga Attack on titans. Priča fenomenalna, scene prejake, brutalne. Završila je prva sezona sa preko 20-tak epizoda i nagađa se da li će se praviti druga sezona.
slika
Mogao bi sada pisati danima o još većem broju anime-a ali ko će to.

Ono što je posebno zanimljivo kod anime-a je cosplay gdje se raja oblači kao likovi iz anime-a.

Rias Gremory, high school dxd:
slika
Attack on titans:
slika

slika

slika
Puella magica madoka:
slika

slika

slika

Itd
Another nisam gledao ali sam procitao, teska prica jos tezi kraj. Preporuka.

Od tih sto si naveo jedino moj ukus attack on titans pogadja, mada ne odgovaram od gledanja. Mozda se drugima svidi.
NO PYRO NO PARTY

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.