Anime, manga

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7527
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Maestro^^ » 27 nov 2016, 20:35

Slažem se za ReLife , dobra stvar.
Danas izašla obavijest da nas u 2017 očekuje nastavak za Code Geass i to sa Lelouchom , radnja bi se trebala odvijati par godina nakon kraja druge sezone kako su nagovijestili za sada.
Nije poznata info da li će biti jedna sezona ili samo neki film ili više njih. :D
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Neutral » 28 nov 2016, 07:20

slika

Pregledao prvu epizodu i prejak je početak. Našao ga na listi slice of life anime you must watch, bio na drugom ili trećem mjestu.

Kao što rekoh, prejak početak, prođe epizoda za dvije minute, tako ti se čini, odmah znaš da je anime super.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Neutral » 29 nov 2016, 07:20

Anime što sam jučer preporučio, tj. počeo gledati, masterpiece, vjerovatno najbolji anime što sam gledao slice of life.

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la BernardBarnjak » 29 nov 2016, 10:42

Postoji li tema za strip?
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Neutral » 29 nov 2016, 10:55

BernardBarnjak je napisao/la:Postoji li tema za strip?
Naravno prijatelju dragi :)

http://forum.sportsport.ba/viewtopic.php?f=43&t=2098

:thumbup:

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14898
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la BernardBarnjak » 29 nov 2016, 11:06

Neutral je napisao/la:
BernardBarnjak je napisao/la:Postoji li tema za strip?
Naravno prijatelju dragi :)

http://forum.sportsport.ba/viewtopic.php?f=43&t=2098

:thumbup:

Ma daj, pa kako ja ne znam za ovo... :mrgreen:

:salut:
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
AA23
Postovi: 16015
Pridružen/a: 27 okt 2012, 12:55
Lokacija: Where the legends are born.
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la AA23 » 29 nov 2016, 18:36

Najavljena treća sezona Code Geassa :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Jedva čekam :opaopa: :opaopa: :opaopa:

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Neutral » 29 nov 2016, 18:38

Tako su najavili i Tokyo Ghoul, pa čekaš milion godina :)

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Neutral » 29 nov 2016, 18:54



Sve je dobro osim prevoda.

Početak okej, SA OŽILJKOM :rol:

Tražio sam od njih da mi dadnu fb od djevojke koja je otpjevala perfektno tokyo ghoul, kaže u opisu ima sve, tamo u opisu ni fb link, niti ništa, samo njeno umjetničko ime kojeg nema na fb niti na bilo kojoj društevnoj, muzičkoj mreži.

https://www.youtube.com/watch?v=ltpGEWJOPRM

Joj glasa :ljepota:

Avatar
deno_TM87
Postovi: 4148
Pridružen/a: 03 jun 2011, 13:30
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la deno_TM87 » 29 nov 2016, 19:43

:njanjanja:



Željezničar über alles!

DIRTY LEEDS UTD!

Slava Ukraïni!

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Odg: Anime, manga

Post Postao/la Molders » 29 nov 2016, 21:39

Vjerujem da se svi sjećate legendarnog crtanog Dragon Ball Z pa imam nekoliko pitanja. S obzirom da sam mnogo epizoda pogledao na TV-u, ne znam kako se radnja odvijala do kraja, a osim toga to je bilo već davno. Koliko se sjećam, došao sam otprilike do dijela kada se Vegeta pretvara u ogromnog majmuna (Saiyan Ape) prilikom borbe između njega i Gokua. Može li mi neko napisati šta se kasnije desi u cijeloj radnji? Šta se desi sa Vegetom? Kako završe borbe njega i Gokua kao i ostalih? Znam da se epizode mogu pronaći i na internetu pa bi se to moglo pogledati samo nemam baš uvijek vremena pa sam htio pitati ovdje.

Inače legendarni Vegeta! Ubjedljivo najdraži lik ove kultne anime :salut:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odg: Anime, manga

Post Postao/la DANTES » 29 nov 2016, 22:08

Molders je napisao/la:Vjerujem da se svi sjećate legendarnog crtanog Dragon Ball Z pa imam nekoliko pitanja. S obzirom da sam mnogo epizoda pogledao na TV-u, ne znam kako se radnja odvijala do kraja, a osim toga to je bilo već davno. Koliko se sjećam, došao sam otprilike do dijela kada se Vegeta pretvara u ogromnog majmuna (Saiyan Ape) prilikom borbe između njega i Gokua. Može li mi neko napisati šta se kasnije desi u cijeloj radnji? Šta se desi sa Vegetom? Kako završe borbe njega i Gokua kao i ostalih? Znam da se epizode mogu pronaći i na internetu pa bi se to moglo pogledati samo nemam baš uvijek vremena pa sam htio pitati ovdje.

Inače legendarni Vegeta! Ubjedljivo najdraži lik ove kultne anime :salut:
Uuuu desi se toliko toga. Imaš ti do kraja još stotine epizoda. Dragon Ball Z pa još mislim dva arca...

Uglavnom otfikare oni rep tom majmunu. Krilin preuzme od Gokua duhovnu bombu i pogodi ga. On ostane nekako živ i puže ka brodu. Kad Krilin krene da ga ubije Goku ga zaustavi i kaže da ne može ga ubiti jer ga nije porazio. Krilin ga ubjeđuje da je Vegeta zao ko zla godina da se neće nikad promijeniti ko Pikolo. Ipak ga puste.
Goku se polako oporavlja a Gohan, Bulma i Krilin odlaze na Pikolovu rodnu planetu Namek da skupe njihove kugle i ožive mrtve drugove. Vegeta se vratio kod Frize svog gazde najvećeg yebača u svemiru. Toliko je yebeno moćan da je uništio rasu sayanaca i njihovu planetu. On se bojao legnede Super Sajanca. Saznao je i on za zmajeve kugle i želi ih za sebe. Želi besmrtnost. I tako kreću još veća sranja Vegeta i Goku se zajedno bore bruku epskih bitki trte mrte oživi i pikolo pa on pomaže i ne mogu mu ništa dok se goku ne pretvori naravno u super sajanca i yebe mu kevu kevinu... I još nije ni bkizu kraj.. :D
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Odg: Anime, manga

Post Postao/la Molders » 29 nov 2016, 22:35

DANTES je napisao/la:
Molders je napisao/la:Vjerujem da se svi sjećate legendarnog crtanog Dragon Ball Z pa imam nekoliko pitanja. S obzirom da sam mnogo epizoda pogledao na TV-u, ne znam kako se radnja odvijala do kraja, a osim toga to je bilo već davno. Koliko se sjećam, došao sam otprilike do dijela kada se Vegeta pretvara u ogromnog majmuna (Saiyan Ape) prilikom borbe između njega i Gokua. Može li mi neko napisati šta se kasnije desi u cijeloj radnji? Šta se desi sa Vegetom? Kako završe borbe njega i Gokua kao i ostalih? Znam da se epizode mogu pronaći i na internetu pa bi se to moglo pogledati samo nemam baš uvijek vremena pa sam htio pitati ovdje.

Inače legendarni Vegeta! Ubjedljivo najdraži lik ove kultne anime :salut:
Uuuu desi se toliko toga. Imaš ti do kraja još stotine epizoda. Dragon Ball Z pa još mislim dva arca...

Uglavnom otfikare oni rep tom majmunu. Krilin preuzme od Gokua duhovnu bombu i pogodi ga. On ostane nekako živ i puže ka brodu. Kad Krilin krene da ga ubije Goku ga zaustavi i kaže da ne može ga ubiti jer ga nije porazio. Krilin ga ubjeđuje da je Vegeta zao ko zla godina da se neće nikad promijeniti ko Pikolo. Ipak ga puste.
Goku se polako oporavlja a Gohan, Bulma i Krilin odlaze na Pikolovu rodnu planetu Namek da skupe njihove kugle i ožive mrtve drugove. Vegeta se vratio kod Frize svog gazde najvećeg yebača u svemiru. Toliko je yebeno moćan da je uništio rasu sayanaca i njihovu planetu. On se bojao legnede Super Sajanca. Saznao je i on za zmajeve kugle i želi ih za sebe. Želi besmrtnost. I tako kreću još veća sranja Vegeta i Goku se zajedno bore bruku epskih bitki trte mrte oživi i pikolo pa on pomaže i ne mogu mu ništa dok se goku ne pretvori naravno u super sajanca i yebe mu kevu kevinu... I još nije ni bkizu kraj.. :D
Hvala ti na detaljnom odgovoru :thumbup:

Sjećam se sad i da su otkinuli taj rep i tu sam vjerovatno stao. Jako me je zanimalo kako se razvija radnja jer je prejaka anima. Šta da radim sad? :D Izgleda najbolje bi bilo da potražim sve te epizode na internetu. Znam da ima sinkronizovano recimo na vojvodinanet samo mnogi kažu da je najbolja japanska verzija.

Avatar
deno_TM87
Postovi: 4148
Pridružen/a: 03 jun 2011, 13:30
Kontakt:

Re: Odg: Anime, manga

Post Postao/la deno_TM87 » 29 nov 2016, 22:42

Molders je napisao/la:
DANTES je napisao/la:
Molders je napisao/la:Vjerujem da se svi sjećate legendarnog crtanog Dragon Ball Z pa imam nekoliko pitanja. S obzirom da sam mnogo epizoda pogledao na TV-u, ne znam kako se radnja odvijala do kraja, a osim toga to je bilo već davno. Koliko se sjećam, došao sam otprilike do dijela kada se Vegeta pretvara u ogromnog majmuna (Saiyan Ape) prilikom borbe između njega i Gokua. Može li mi neko napisati šta se kasnije desi u cijeloj radnji? Šta se desi sa Vegetom? Kako završe borbe njega i Gokua kao i ostalih? Znam da se epizode mogu pronaći i na internetu pa bi se to moglo pogledati samo nemam baš uvijek vremena pa sam htio pitati ovdje.

Inače legendarni Vegeta! Ubjedljivo najdraži lik ove kultne anime :salut:
Uuuu desi se toliko toga. Imaš ti do kraja još stotine epizoda. Dragon Ball Z pa još mislim dva arca...

Uglavnom otfikare oni rep tom majmunu. Krilin preuzme od Gokua duhovnu bombu i pogodi ga. On ostane nekako živ i puže ka brodu. Kad Krilin krene da ga ubije Goku ga zaustavi i kaže da ne može ga ubiti jer ga nije porazio. Krilin ga ubjeđuje da je Vegeta zao ko zla godina da se neće nikad promijeniti ko Pikolo. Ipak ga puste.
Goku se polako oporavlja a Gohan, Bulma i Krilin odlaze na Pikolovu rodnu planetu Namek da skupe njihove kugle i ožive mrtve drugove. Vegeta se vratio kod Frize svog gazde najvećeg yebača u svemiru. Toliko je yebeno moćan da je uništio rasu sayanaca i njihovu planetu. On se bojao legnede Super Sajanca. Saznao je i on za zmajeve kugle i želi ih za sebe. Želi besmrtnost. I tako kreću još veća sranja Vegeta i Goku se zajedno bore bruku epskih bitki trte mrte oživi i pikolo pa on pomaže i ne mogu mu ništa dok se goku ne pretvori naravno u super sajanca i yebe mu kevu kevinu... I još nije ni bkizu kraj.. :D
Hvala ti na detaljnom odgovoru :thumbup:

Sjećam se sad i da su otkinuli taj rep i tu sam vjerovatno stao. Jako me je zanimalo kako se razvija radnja jer je prejaka anima. Šta da radim sad? :D Izgleda najbolje bi bilo da potražim sve te epizode na internetu. Znam da ima sinkronizovano recimo na vojvodinanet samo mnogi kažu da je najbolja japanska verzija.
http://zmajevakugla.rs/zmajeva_kugla_z.php

Uživaj :kafa:
Željezničar über alles!

DIRTY LEEDS UTD!

Slava Ukraïni!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Odg: Anime, manga

Post Postao/la DANTES » 29 nov 2016, 22:46

Molders je napisao/la::

Sjećam se sad i da su otkinuli taj rep i tu sam vjerovatno stao. Jako me je zanimalo kako se razvija radnja jer je prejaka anima. Šta da radim sad? :D Izgleda najbolje bi bilo da potražim sve te epizode na internetu. Znam da ima sinkronizovano recimo na vojvodinanet samo mnogi kažu da je najbolja japanska verzija.
U tom arcu se bori protiv Androida te najgoreg rivala Mađin Bua i Kid Bua... Onda kreće Dragon Ball GT i tu se bori protiv svih. A trenutno se snima Dragon Ball Super..
Bolje gledati sa titlom
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Odg: Anime, manga

Post Postao/la Molders » 29 nov 2016, 23:09

deno_TM87 je napisao/la:
http://zmajevakugla.rs/zmajeva_kugla_z.php

Uživaj :kafa:
Hvala :salut:
DANTES je napisao/la:
Molders je napisao/la::

Sjećam se sad i da su otkinuli taj rep i tu sam vjerovatno stao. Jako me je zanimalo kako se razvija radnja jer je prejaka anima. Šta da radim sad? :D Izgleda najbolje bi bilo da potražim sve te epizode na internetu. Znam da ima sinkronizovano recimo na vojvodinanet samo mnogi kažu da je najbolja japanska verzija.
U tom arcu se bori protiv Androida te najgoreg rivala Mađin Bua i Kid Bua... Onda kreće Dragon Ball GT i tu se bori protiv svih. A trenutno se snima Dragon Ball Super..
Bolje gledati sa titlom
Hvala još jednom.

Morat ću sve to uskladiti prvom prilikom :thumbup:

Samir1989
Postovi: 116
Pridružen/a: 16 jun 2013, 00:02
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Samir1989 » 29 nov 2016, 23:14

GT pregledaj zadnji jer nije ga radio Toriyama,DB,DBZ,pa Super,pa tek onda GT.I da iako je žena dala glas Goku-u bolji je japanski nego english dub.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Molders » 29 nov 2016, 23:36

Mnogi kažu da je japanska verzija najbolja i vjerujem da jeste jer je ipak original, a Toriyamin serijal je svakako najvažniji. Još bih samo dodao da se sjećam kako je Gohan putovao nebom na onom oblaku, zapravo trčao je po nekoj stazi na nebu što mi se činilo kao beskrajna trka. Nisam siguran da li je to bilo prije ovoga o čemu smo pisali ili nakon toga i o čemu se tačno radi ali eto, svakako sam puno novih stvari saznao.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la DANTES » 29 nov 2016, 23:42

Molders je napisao/la:Mnogi kažu da je japanska verzija najbolja i vjerujem da jeste jer je ipak original, a Toriyamin serijal je svakako najvažniji. Još bih samo dodao da se sjećam kako je Gohan putovao nebom na onom oblaku, zapravo trčao je po nekoj stazi na nebu što mi se činilo kao beskrajna trka. Nisam siguran da li je to bilo prije ovoga o čemu smo pisali ili nakon toga i o čemu se tačno radi ali eto, svakako sam puno novih stvari saznao.
Goku misliš.. To kad ide da trenira kod kralja Kaja
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Molders » 29 nov 2016, 23:49

DANTES je napisao/la:
Molders je napisao/la:Mnogi kažu da je japanska verzija najbolja i vjerujem da jeste jer je ipak original, a Toriyamin serijal je svakako najvažniji. Još bih samo dodao da se sjećam kako je Gohan putovao nebom na onom oblaku, zapravo trčao je po nekoj stazi na nebu što mi se činilo kao beskrajna trka. Nisam siguran da li je to bilo prije ovoga o čemu smo pisali ili nakon toga i o čemu se tačno radi ali eto, svakako sam puno novih stvari saznao.
Goku misliš.. To kad ide da trenira kod kralja Kaja
Ipak Goku, tako je, ''beskrajno'' trči onom stazom i ide trenirati kod Kaija. To je sigurno bilo prije svega onoga.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot] i 17 gostiju.