Anime, manga

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
meepo
Postovi: 4105
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la meepo » 10 dec 2020, 23:51

Maestro^^ je napisao/la:
10 dec 2020, 23:32
Ja sam dropao Boruta nakon nekih 30ak epizoda , nije mi se nikako svidio , ista stvar se i meni nije svidjela kao i @Aspectu , bespotreban anime totalno , ali mlati pare do iznemoglosti. :mrgreen:
Ja sam stao sa HxH ima već podosta vremena , dok se ne zaleti Togashi ili mu žena ne preuzme crtanje kako se spominjalo , do tada ne vrijedi nastavljati zbog konstantnih hiatusa.
One Piece mi je naj anime ikad , jbte izašlo skoro 1000 chaptera i ne znam da mi je ijedan period bio dosadan u mangi , Oda. :tokralju:
Baš me zanima kako će završiti ovaj arc i šta slijedi poslije. Po nekim najavama moguć je kraj mange kroz nekih 5 godina.
Ostaju jos max 3 arc-a u One Piece, uskoro ce se i to privesti kraju jer ni Oda ne stoji najbolje sa zdravljem.

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7531
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Maestro^^ » 11 dec 2020, 00:00

meepo je napisao/la:
10 dec 2020, 23:51
Maestro^^ je napisao/la:
10 dec 2020, 23:32
Ja sam dropao Boruta nakon nekih 30ak epizoda , nije mi se nikako svidio , ista stvar se i meni nije svidjela kao i @Aspectu , bespotreban anime totalno , ali mlati pare do iznemoglosti. :mrgreen:
Ja sam stao sa HxH ima već podosta vremena , dok se ne zaleti Togashi ili mu žena ne preuzme crtanje kako se spominjalo , do tada ne vrijedi nastavljati zbog konstantnih hiatusa.
One Piece mi je naj anime ikad , jbte izašlo skoro 1000 chaptera i ne znam da mi je ijedan period bio dosadan u mangi , Oda. :tokralju:
Baš me zanima kako će završiti ovaj arc i šta slijedi poslije. Po nekim najavama moguć je kraj mange kroz nekih 5 godina.
Ostaju jos max 3 arc-a u One Piece, uskoro ce se i to privesti kraju jer ni Oda ne stoji najbolje sa zdravljem.
Da , ali mislim da ima Oda svoje asistente koji manje-više znaju kako će ići priča do kraja.
Mislim da bi idući arc mogao biti Elbaf , taman da i tu nešto allies pokupi Luffy , možda bude neki kraći arc sa government i onda finale , neka traje finalni arc 2-2.5 godine i to bi taman bilo to.
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Aspect
Postovi: 194
Pridružen/a: 24 nov 2020, 18:12
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Aspect » 11 dec 2020, 00:01

Koji vam je prvi anime koji ste pogledali? Ne brojim Pokemon, Digimon, DBZ i to što se imalo prilike gledati na TV? Već direktno da ste na netu potražili i počeli gledati. Moj je Death Note, i onda sljedeći je bio MIrai Nikki. :mrgreen:

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7531
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Maestro^^ » 11 dec 2020, 00:05

Kod mene je prvo išao Yu-Gi-Oh jer su na našim kanalima prikazivali možda prve 2 sezone , pa sam ostalo završio na netu , pa pogledao Gx poslije toga , pa Fairy Tail gledao. Death Note je išao poslije Fairy Taila , pa se onda ušlo u svijet Naruta. :mrgreen:

Btw dobro je što ostavih post neki dan , napokon da se i ova tema oživi. Lijepo vidjeti da ima par ljudi koji i dalje aktivno prate anime scenu. :thumbup:
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
meepo
Postovi: 4105
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la meepo » 11 dec 2020, 00:12

Maestro^^ je napisao/la:
11 dec 2020, 00:05
Kod mene je prvo išao Yu-Gi-Oh jer su na našim kanalima prikazivali možda prve 2 sezone , pa sam ostalo završio na netu , pa pogledao Gx poslije toga , pa Fairy Tail gledao. Death Note je išao poslije Fairy Taila , pa se onda ušlo u svijet Naruta. :mrgreen:

Btw dobro je što ostavih post neki dan , napokon da se i ova tema oživi. Lijepo vidjeti da ima par ljudi koji i dalje aktivno prate anime scenu. :thumbup:
Nisi gledao Astroboy ? Bijeli lav, Kimba ?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... art%29.jpg

Avatar
Baboon
Postovi: 1290
Pridružen/a: 03 jul 2008, 22:58
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Baboon » 11 dec 2020, 00:15

Prvi su oni koje sam gledao na TV-u, a to su: Pokemoni, Digimoni, Yu-Gi-Oh, Beyblade, Shaman King, Dragon Ball, Captain Tsubasa i ta klasika. Moguće da sam koji preskočio. Da li se onaj Avatar računa pod anime? I to sam gledao.

A kad sam krenuo gledati kasnije na pc-u, tad sam kretao sa najboljim preporukama i recenzijama pa sam krenuo od isto tako Death Notea, pa su zatim išle obe verzije FMA, HxH, Code Geass, Monster, Samurai Champloo, Berserk, Elfen Lied ( :ljepota: ) i mnogi drugi nakon toga.

Naruto i sve vezano za isti nikad nisam gledao i iz današnje perspektive mi je suviše djetinjast, bar tako djeluje. Također nikad nisam ni One Piece gledao, jednostavno previše epizoda pa se nisam usudio početi.
it's football day

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7531
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Maestro^^ » 11 dec 2020, 00:17

meepo je napisao/la:
11 dec 2020, 00:12
Maestro^^ je napisao/la:
11 dec 2020, 00:05
Kod mene je prvo išao Yu-Gi-Oh jer su na našim kanalima prikazivali možda prve 2 sezone , pa sam ostalo završio na netu , pa pogledao Gx poslije toga , pa Fairy Tail gledao. Death Note je išao poslije Fairy Taila , pa se onda ušlo u svijet Naruta. :mrgreen:

Btw dobro je što ostavih post neki dan , napokon da se i ova tema oživi. Lijepo vidjeti da ima par ljudi koji i dalje aktivno prate anime scenu. :thumbup:
Nisi gledao Astroboy ? Bijeli lav, Kimba ?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... art%29.jpg
Poznat mi je MC , ali nisam gledao. Ako se puštao na našim kanalima , možda sam kao dijete pogledao koju epizodu , ali nije ostalo ništa memorisano. :D
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
meepo
Postovi: 4105
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la meepo » 11 dec 2020, 00:19

Kad smo kod dobrih anime-a koji nisu mainstream:

Shiki (ovaj je extra anime)
Zenki
Angel Beats (slice of life, komican,tuzan, underrated)

Avatar
meepo
Postovi: 4105
Pridružen/a: 15 nov 2020, 23:26
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la meepo » 11 dec 2020, 00:21

Maestro^^ je napisao/la:
11 dec 2020, 00:17
meepo je napisao/la:
11 dec 2020, 00:12
Maestro^^ je napisao/la:
11 dec 2020, 00:05
Kod mene je prvo išao Yu-Gi-Oh jer su na našim kanalima prikazivali možda prve 2 sezone , pa sam ostalo završio na netu , pa pogledao Gx poslije toga , pa Fairy Tail gledao. Death Note je išao poslije Fairy Taila , pa se onda ušlo u svijet Naruta. :mrgreen:

Btw dobro je što ostavih post neki dan , napokon da se i ova tema oživi. Lijepo vidjeti da ima par ljudi koji i dalje aktivno prate anime scenu. :thumbup:
Nisi gledao Astroboy ? Bijeli lav, Kimba ?

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... art%29.jpg
Poznat mi je MC , ali nisam gledao. Ako se puštao na našim kanalima , možda sam kao dijete pogledao koju epizodu , ali nije ostalo ništa memorisano. :D
Ma oba su stari jako jako mnogo i mislim da su među prvim animeima koji su se vrtili na nasim prostorima. Eh da i da ne zaboravim Mumijeve hahaha.

Aspect
Postovi: 194
Pridružen/a: 24 nov 2020, 18:12
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Aspect » 11 dec 2020, 00:35

Baboon je napisao/la:
11 dec 2020, 00:15
Prvi su oni koje sam gledao na TV-u, a to su: Pokemoni, Digimoni, Yu-Gi-Oh, Beyblade, Shaman King, Dragon Ball, Captain Tsubasa i ta klasika. Moguće da sam koji preskočio. Da li se onaj Avatar računa pod anime? I to sam gledao.

A kad sam krenuo gledati kasnije na pc-u, tad sam kretao sa najboljim preporukama i recenzijama pa sam krenuo od isto tako Death Notea, pa su zatim išle obe verzije FMA, HxH, Code Geass, Monster, Samurai Champloo, Berserk, Elfen Lied ( :ljepota: ) i mnogi drugi nakon toga.

Naruto i sve vezano za isti nikad nisam gledao i iz današnje perspektive mi je suviše djetinjast, bar tako djeluje. Također nikad nisam ni One Piece gledao, jednostavno previše epizoda pa se nisam usudio početi.
Naruto je jako dobar, Shippuden još i bolji. Ima dosta fillera, al' to se danas lako preskoči kad nađeš liste istih. :D

Zaista je zaraza kad jednom uđeš u te "vode" :mrgreen:

Neutral
Postovi: 37820
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Neutral » 11 dec 2020, 00:42

Kako misliš Angel beats underrated?

https://myanimelist.net/anime/6547/Angel_Beats

Jedan od najocjenjenijih animes na myanimelist. Pogledao sam ga, odličan, soundtrack fantastičan, gledao sam i special i another epilogue.

Ako ćemo o most underrated anime svih vremena, to je Monster, perfekcija.

https://myanimelist.net/anime/19/Monster

Pregledao sam preko 200 animes, preko 5500 epizoda (ovo otkad vodim evidenciju, taj broj je veći, baš kao i broj animes), ali ima pola godine da sam pogledao tek stotinjak + epizoda, nemam vremena.

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7531
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Maestro^^ » 11 dec 2020, 00:51

Nekoliko ljudi mi je za Monster reklo da je odličan , ali nikako da se nakanim da ga pogledam , morat ću i to uskoro odraditi.
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Matemotika
Postovi: 177
Pridružen/a: 06 jul 2014, 14:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Matemotika » 11 dec 2020, 06:36

Jel ko gledo Psycho Pass? Negativac pogotovo u prvoj sezoni je fenomenalan.
Sjeća li se ko Mila superstar? Prvi sportski koji sam gledo. Gundam Wing vidim niko ne spominje a stvarno je dobar. The vision of Escaflon je isto stari.
Pokušavam i učenike uputiti na pravi put i drago mi je da ima podmladka.
Svako dobro i ne dozvolite da tema zamre

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4273
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la AjsKjub » 11 dec 2020, 07:45

Maestro^^ je napisao/la:
11 dec 2020, 00:51
Nekoliko ljudi mi je za Monster reklo da je odličan , ali nikako da se nakanim da ga pogledam , morat ću i to uskoro odraditi.
Slično Death Noteu, samo bolje. Urasawa je goat mangaka, lik ne može fulati sa pričom. Mada njegovi radovi imaju znatno zreliju ciljanu publiku od prosječnog shueisha izdanja, pa je to off-putting za mnoge zapadnjačke weebčine. Ako te ovo bude zanimalo, pročitaj Pluto ili 20th century boys. Ugl i atmosfere i tematike u ovakvim stvarima su dosta "teže" štivo za gledati/čitati od nekog romcoma ili shounena, je li popularnih stvari koje su poprillično površnog narativa i znatno bržeg pacing-a.
Unico amore sei!
❤️🖤

Aspect
Postovi: 194
Pridružen/a: 24 nov 2020, 18:12
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Aspect » 11 dec 2020, 11:28

Matemotika je napisao/la:
11 dec 2020, 06:36
Jel ko gledo Psycho Pass? Negativac pogotovo u prvoj sezoni je fenomenalan.
Sjeća li se ko Mila superstar? Prvi sportski koji sam gledo. Gundam Wing vidim niko ne spominje a stvarno je dobar. The vision of Escaflon je isto stari.
Pokušavam i učenike uputiti na pravi put i drago mi je da ima podmladka.
Svako dobro i ne dozvolite da tema zamre
Psycho Pass je odličan i meni bio.

Slično tome u neku ruku dođu Durarara i Death parade. Oba odlična. :thumbup:

Avatar
direktor9
Postovi: 42
Pridružen/a: 15 jun 2016, 12:11
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la direktor9 » 11 dec 2020, 16:17

Ja sam na tv gledao Dragon ball, Yu gi oh, Captain Tsubasa ,Bijeli Lav , Beyblade Digimoni , Pokemoni prvi koji sam pogledao na internetu bio je Hokuto no Ken ili Fist of the north star
Zadnja izmjena: direktor9, dana/u 11 dec 2020, 16:41, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
direktor9
Postovi: 42
Pridružen/a: 15 jun 2016, 12:11
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la direktor9 » 11 dec 2020, 16:21

slika
Za one koji su gledali ovaj anime bi trebala izaći 4 sezona 2021 godine :opaopa: :opaopa:

Neutral
Postovi: 37820
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Neutral » 11 dec 2020, 16:41

8. januara kreće druga sezona anime-a koji me oduševio Yakusoku no Neverland 2nd Season!

Aspect
Postovi: 194
Pridružen/a: 24 nov 2020, 18:12
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Aspect » 11 dec 2020, 16:42

Neutral je napisao/la:
11 dec 2020, 16:41
8. januara kreće druga sezona anime-a koji me oduševio Yakusoku no Neverland 2nd Season!
Ja bio krenuo gledati, i nikako mi nije "sjeo" :roll:

Aspect
Postovi: 194
Pridružen/a: 24 nov 2020, 18:12
Kontakt:

Re: Anime, manga

Post Postao/la Aspect » 11 dec 2020, 16:44

direktor9 je napisao/la:
11 dec 2020, 16:21
slika
Za one koji su gledali ovaj anime bi trebala izaći 4 sezona 2021 godine :opaopa: :opaopa:
Ide Ippo u nove pobjede! :opaopa: :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.