Poplave i Nepogode sirom BiH

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la Amar Dzeko » 16 maj 2014, 02:58

Nema sanse sad spavati..

Obilne padavine se ocekuju i sutra. :?

Od subote prestaje..
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la FaraonTM » 16 maj 2014, 02:58

Ovamo u Visokom nekako pada čitav dan, ali nije to neki jak intenzitet, više sipi ali zato ne prestaje. Ne znam ako ste gledali onu sliku gdje se sa zgrade vidi voda i one garaže i auta (sve poplavljeno) ja jutros bio sve se to povuklo, ostao samo onaj da kažem mulj, ali tokom noći će se vjerovatno vratiti. Što se tiče sela evakuisano je par porodica, ali niko nije bio životno ugrožen. Ovo sve je bilo do mraka, sad niko ništa ne govori. Vjerovatno će info biti tek sutra.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Mirzoni89
Postovi: 769
Pridružen/a: 19 mar 2012, 01:48
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la Mirzoni89 » 16 maj 2014, 03:01

https://www.facebook.com/pages/%D0%92%D ... 2304016235" onclick="window.open(this.href);return false;
NK Jedinstvo 1919 - Zajedno kroz zivot idemo...

Avatar
Bihac96
Postovi: 5497
Pridružen/a: 26 avg 2013, 17:21
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la Bihac96 » 16 maj 2014, 03:01

Ovo je samo Bozije upozorenje za ono sto radimo. "Mi" ismijavamo svoju vjeru,iz dana u dan,svakim danom cujem nevjerovatan broj psovki sta se sve psuje to je sramota,onda mnogi broj slucajeva ismijavanja svoje vjere je dovelo do ovoga.Dragi Allah najbolje zna,zato nas sad kaznjava !

[youtube][/youtube]
Samo Jedinstvu pjevamo i za njega zivimo !

NK Jedinstvo Bihac (SN 96)

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la Amar Dzeko » 16 maj 2014, 03:02

Samo da ne bude ljudskih gubitaka, to se ne moze vratiti niti popraviti za razliku od svega ostalog.
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
Mirzoni89
Postovi: 769
Pridružen/a: 19 mar 2012, 01:48
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la Mirzoni89 » 16 maj 2014, 03:03

KOPIRANO:
01:20
BRANA JE SIGURNA
Povodom raznih špekulacija pozvali smo dežurne u JP “Spreča” koji gazduju branom Modrac i dobili smo slijedeću izjavu za javnost:

- Brana je sigurna. Prema pravilniku piše da ako brana preljeva 7 dana u visini od 2m onda se proglašava opšta opasnost. U ovom slučaju, brana preljeva 2 metra tek 12 sati i nema razloga za paniku. Naši instrumenti ne pokazuju nikakva pomjeranja ili bilo kakve druge negativne aktivnosti i sve je pod kontrolom. Molimo stanovništvo ali i razne medije da ne nagađaju i bez potrebe dižu paniku.
NK Jedinstvo 1919 - Zajedno kroz zivot idemo...

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17771
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la Omerbavarac » 16 maj 2014, 03:04

Nek nam je Bog na pomoci.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
uschtipak
Postovi: 4767
Pridružen/a: 09 maj 2012, 22:05
Lokacija: Made in PRC
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la uschtipak » 16 maj 2014, 03:05

Na tv1 ima neka emisija, trune o tome ŠBB-KBB.(sta bi bilo, kad bi bilo)
LANET OLSUN!

Ja volim, volim, volim samo tebe, i samo tebi, tebi dajem sve, sa Istoka ces cuti nasu pjesmu, Sarajevo volim te!

Avatar
legenda reala
Postovi: 33801
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la legenda reala » 16 maj 2014, 03:07

Ma pusti šuplju, kaže što se nije nešto radilo, šta ćeš ti uraditi kad se kuća pretvori u prah jbt, doslovno propadne u zemlju, eto stavljaju je vreće s pijeskom pa da vidimo šta će zadržati kad talas naiđe
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5207
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la LjumanM95 » 16 maj 2014, 03:22

Evo sad smo i mi odsječeni od tuzlanskog i zeničko-dobojskog kantona, preplavilo jezero Breštica magistralni put Banovići-Zavidovići, a ranije su mag. putevi Banovići-Lukavac i Banovići-Živinice preplavljeni. Sva sreća pa u samom gradu nema belaja, korito je prije par godina doživjelo rekonstrukciju tako da Litva ne može nanijeti veće štete samom gradu, jedino je izlila u prigradskom dijelu. Sela su već kritična, par njih ima takav geografski položaj da su klizišta neminovna. Danas su 3 kuće otišle, sva sreća bez ljudskih žrtava iako je jedna osoba zadobile teške tjelesne povrede.
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

PerryFred
Postovi: 2014
Pridružen/a: 12 jan 2013, 11:50
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la PerryFred » 16 maj 2014, 03:27

http://www.s.o.u.r.c.e.ba/clanak/793428 ... 5%20metara" onclick="window.open(this.href);return false;


:shock:

zla2
Postovi: 417
Pridružen/a: 14 avg 2012, 03:52
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la zla2 » 16 maj 2014, 03:31

ovo za Doboj je cista izmisljotina,kakvih crnih 15 metara,kako su neki ljudi zeljni senzacionalizma,g o v n a bi jeli da im clanak bude procitan :oops:

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la LenBias » 16 maj 2014, 09:11

ljudi umiru i ostaju bez svega sto imaju a neki se ovde svadjaju o vjeri i uplicete istu u ovo da bi se moglo podbadati, pa ne mozete tako jadni biti :?

[youtube][/youtube]


edit:

Našoj redakciji obratio se veći broj građana tvrdeći da im trgovci naplaćuju veće cijene vode od uobičajenih. Direktor Kantonalne uprave za inspekcijske poslove Besim Duraković istakao je da, ukoliko građani primijete da su im trgovci naplatili veću cijenu vode ili prehrambenih artikala, nego što je uobičajeno, mogu ovaj slučaj uz račun prijaviti inspekciji na brojeve telefona: 035/282-951, 282-952 i fax: 035/282-697.

Građani takođe mogu popuniti obrazac na stranici Kantonalne uprave, a u svim općinama postoje sandučići u koje se mogu ubaciti prijave.
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 16 maj 2014, 09:42

Ovo je zalosno i srceparajuce sta se izdesavalo sve ovih dana, i to, kao sto obicno bude, najcesce bude po najvecoj sirotinji. Gradi se preblizu rijeka, svatko hoce maltene da mu kuca gleda na kakvo jezero, potok, a ne razmislja se o poplavama, a ne ulaze se ni u kakve nasipe, zastitu, nista.

Kakva bozja kazna, jeste li svezani vi ljudi? Koga kaznjava, tesku sirotinju, starce, bogalje i djecu dok se oni koji su ih do toga doveli i koji su ih stoput prevarili i ponizili uzivaju na Bahamima i smiju se vjerojatno ovim slikama? Pa dajte vise...

Samo zalosno je koliko se uplacuje para centrima za civilnu zastitu, a koliko su malo toga napravili. Evo materijalna steta, ''lako'' cemo za to, ali ovo ugrozava ljudske zivote, to je tragedija i zivot nista, nikad ne moze vratiti i zamijeniti.
Samo jos jedan podsjetnik koliko je priroda katkad okrutna i koliko je mocna, a koliko je covjek ustvari mali da se svemu tome moze oduprijeti.
...Život za Široki...

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la LenBias » 16 maj 2014, 09:54

kakve su sad ovo price suncano i bolje vrijeme tek od srijede, pa sta ce ostat od svega ovog :? :? :?
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

daka1010
Postovi: 319
Pridružen/a: 30 apr 2014, 10:55
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la daka1010 » 16 maj 2014, 10:15

Stala kiša u Zavidovicima, Bosna opala za oko pola metra. Sinoc u 02:00 vodostaj iznosio 981 cm prema nekim podacima koje ja imam. o.O

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la mandraX » 16 maj 2014, 10:27

LenBias je napisao/la:kakve su sad ovo price suncano i bolje vrijeme tek od srijede, pa sta ce ostat od svega ovog :? :? :?
Ma jok, još danas je navodno kritično što se padavina tiče, od sutra već razvedravanje...tako kažu ovi sa neta, accuweather, foreca i sl.

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la LenBias » 16 maj 2014, 10:31

gledao sam i ja to ali ovo procita negdje ne znam vise ni sam na kojoj stranici, mozda je nesto i za srbiju jer su poplave i ovaj uzas samo kod nas i kod njih koliko sam primjetio, slabo ih ima u drugim okolnim zemljama, brutalno i blago receno nestvarno je sve ovo, tacno isto kao da smo u nekom filmu
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la moustapha » 16 maj 2014, 10:39

Kada gledam na internetu vremensku prognozu, kisa bi mogla jos danas padat, od sutra vjerovatno dosta mirnije. S obzirom da se voda krenula povlaciti, pretpostavljama da ce danas stizati pomoc do najugrozenijih. Vec sada je jasno da ce ovo biti najgora prirodna katastrofa za nasu ionako siromasnu drzavu.
#divovi

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Poplave i Nepogode sirom BiH

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 16 maj 2014, 10:42

Razvedravanje od nedjelje navecer, do kraja iduceg tjedna vec na +30 minimalno. :)
...Život za Široki...

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: kraljttbvb i 3 gosta.