Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
Kaunas
Postovi: 13316
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Kaunas » 21 maj 2014, 21:54

hvala svima koju su pomogli na bilo koji nacin, napokon smo nesto korisno uradili
ja se samo nadam da će sve ostale donacije preko humanitarnih organizacija završiti u pravim rukama
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Otelo
Postovi: 33481
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Otelo » 21 maj 2014, 22:00

Ipak najlakse nekako preko premiera.

Jos se tacno vidi odakle je ko uplatio i kad, bez nekih izvoda i slicno.

Lova se digne i vidi se kad i koliko.

A i usput na taj nacinbi vise od 1 forumasa moglo voditi evidenciju.
Formira se odbor od par clanova i svakog dana se ovdje uslika stanje racuna i tamo one uplate.

I samo da se nadovezem da jaski vjerujem 120% ako se bude islo preko tog bankovnog racuna.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Virtu4l » 21 maj 2014, 22:11

Drugovi i drugarice, nećemo praviti pijacu i cirkus od ovoga. Jasko će sutra otići u banku i vidjeti šta mu treba za otvaranje donatorskog računa, tako se to radi i to je najispravniji način.

Negdje sam pročitao da je bankama u RS zabranjeno da otvaraju privatne račune na ime pomoći žrtvama, ne znam jeli tako i u FBiH.

Treba sačekati Jaska, pa ćemo dobiti informacije iz prve ruke.

Premier je dobar, ali šta ćemo sa uplatama iz inostranstva, kojih ja mislim neće biti malo ;)
Evribadi sej Željo
Željoooo

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la jasko_juve » 21 maj 2014, 22:15

Virtu4l je napisao/la:Drugovi i drugarice, nećemo praviti pijacu i cirkus od ovoga. Jasko će sutra otići u banku i vidjeti šta mu treba za otvaranje donatorskog računa, tako se to radi i to je najispravniji način.

Negdje sam pročitao da je bankama u RS zabranjeno da otvaraju privatne račune na ime pomoći žrtvama, ne znam jeli tako i u FBiH.

Treba sačekati Jaska, pa ćemo dobiti informacije iz prve ruke.

Premier je dobar, ali šta ćemo sa uplatama iz inostranstva, kojih ja mislim neće biti malo ;)
Moze, posto sam sutra na utakmici u Gradaccu a oticu prije do banke,javim vam sve predvece kad dodjem.
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
nnoo88
Postovi: 457
Pridružen/a: 19 maj 2014, 21:31
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la nnoo88 » 21 maj 2014, 22:18

Najbolje je ovo preko premiera sutra svi koji igraju kladionicu ili bingo umjesto toga neka uplate za ovu humanitarnu akciju. :bih:

Avatar
Otelo
Postovi: 33481
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Otelo » 21 maj 2014, 22:19

nnoo88 je napisao/la:Najbolje je ovo preko premiera sutra svi koji igraju kladionicu ili bingo umjesto toga neka uplate za ovu humanitarnu akciju. :bih:
Jest ali kad ih ima iz inostranstva dosta.
Vec je @virtual naveo taj problem.

No, ono sto me veseli je ovo zajednistvo ovdje i kolegijalnost da se nadje najbolje rjesenje :tokralju:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la mandraX » 21 maj 2014, 22:20

Virtu4l je napisao/la: Premier je dobar, ali šta ćemo sa uplatama iz inostranstva, kojih ja mislim neće biti malo ;)
To da jbg, al' dalo bi se i to riješit'...evo recimo ti hoces da uplatis, posaljes nekom od nas (koga znaš naravno) lovu na račun u banku i taj neko digne i stavi na Premier, naravno uz dokaze.

Mislim ako ne mogne ovo sa bankom što će Jasko gledat', tad je ova opcija super po meni.
Jbg, ipak ima ljudi koji bi dali možda i 2-3 KM al' ih ono stid otici u banku jbt da uplate to, mislim i mene bi bilo da sam u toj situaciji, a ovako na Premieru šta te ima bit' stid, isto kao da kredit' uplacujes, ne vjerujem da je nekoga stid nadoplatit kredit sa 2-3KM. :D

Dajem ja svoj račun na Premieru odmah, i ko god uplati, čim vidim da stigne lova, tome istom dajem password od tog računa, nek' ima pristup. Premier nema ono ograničenje sa IP adresama.
A odmah na startu mogu dat' password ovim "standardnim" članovima foruma, eto čisto da nisam sam koji ima pristup računu.

Ovdje vas par ima koji me znate, tako da čisto sumnjam da sam toliko mahnit da radim nešto što ne treba. :mrgreen:

Sve se vidi na računu jbg, uplate, isplate, mislim da ne može doći do nekih malverzacija.

Kad se sve završi, nek' neko digne lovu, odabrat' ćemo ko i nek' to donira na način na koji se dogovorimo...kad dođe do toga, ja tu već se povlačim i ne želim imat' posla sa tim, velika obaveza. :mrgreen:

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Pirke » 21 maj 2014, 22:21

mandraX je napisao/la:Ova ideja sa Premier-om je također dobra, puno jednostavnija od banke i sl.
Necu da sada predlazem 1 000 ideja ali ovo bi bilo puno lakse i atraktivnije za strance:

http://www.gofundme.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Evo, ispuni ovo i mozemo odmah donirati: http://funds.gofundme.com/index.php?rou ... ze&start=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Preko kreditne, PayPala, itd... Po meni bi bila najbolja opcija.
Zadnja izmjena: Pirke, dana/u 21 maj 2014, 22:22, ukupno mijenjano 1 put.
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la jasko_juve » 21 maj 2014, 22:22

nnoo88 je napisao/la:Najbolje je ovo preko premiera sutra svi koji igraju kladionicu ili bingo umjesto toga neka uplate za ovu humanitarnu akciju. :bih:
Ovo bas ko pijaca postala :) s jedne strane je premier dobar jer je lakse uplatit,al s druge strane ako ce bit uplata iz inostranstva onda bi trebali imati taj racun. Odlucite onda evo sad, da ne idem dzaba u banku sutra ako cete premier :)
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Marsal
Postovi: 22736
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Marsal » 21 maj 2014, 22:24

Jasko otidji ti u banku bogati!

MandraX je odlično rješenje predložio, ko nema nešta puno i koga je stid otići na račun nek nekome šalje preko premiera i onda taj kad akcija završi nek uplati jasku na eventualni donatorski račun...To je prava stvar ljudi, plus što sam siguran da će mandraX ili bilo ko drugi to odradit potpuno transparentno.
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Pirke » 21 maj 2014, 22:24

jasko_juve je napisao/la:
nnoo88 je napisao/la:Najbolje je ovo preko premiera sutra svi koji igraju kladionicu ili bingo umjesto toga neka uplate za ovu humanitarnu akciju. :bih:
Ovo bas ko pijaca postala :) s jedne strane je premier dobar jer je lakse uplatit,al s druge strane ako ce bit uplata iz inostranstva onda bi trebali imati taj racun. Odlucite onda evo sad, da ne idem dzaba u banku sutra ako cete premier :)
kazem ti... http://www.gofundme.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Jedna cura je skoro skupila 100.000$ za Crveni Kriz FBiH: " onclick="window.open(this.href);return false;

Ovo je lista donacija za BiH: http://www.gofundme.com/mvc.php?route=s ... erm=bosnia" onclick="window.open(this.href);return false;
Zadnja izmjena: Pirke, dana/u 21 maj 2014, 22:26, ukupno mijenjano 1 put.
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
nnoo88
Postovi: 457
Pridružen/a: 19 maj 2014, 21:31
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la nnoo88 » 21 maj 2014, 22:24

jasko_juve je napisao/la:
nnoo88 je napisao/la:Najbolje je ovo preko premiera sutra svi koji igraju kladionicu ili bingo umjesto toga neka uplate za ovu humanitarnu akciju. :bih:
Ovo bas ko pijaca postala :) s jedne strane je premier dobar jer je lakse uplatit,al s druge strane ako ce bit uplata iz inostranstva onda bi trebali imati taj racun. Odlucite onda evo sad, da ne idem dzaba u banku sutra ako cete premier :)
Nista onda najbolje anketu staviti i da se glasa.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Virtu4l » 21 maj 2014, 22:28

Da Jasko ode u banku i vidi za inostranstvo, a da neko drugi (mandraX) odradi posao sa Premierom za nivo BiH ?
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la mandraX » 21 maj 2014, 22:29

Ma kakva ljudi anketa, džaba ti anketa ako ljudi nisu u mogućnosti odradit' onako kako se izglasa na pišanoj anketi.

Najbolje bi bilo da se otvori taj račun u banci, al' da isti služi za inostranstvo najprije, jer čitajući ovu temu ti ljudi su spremni veću svotu novca (nebitno koliko, nek' je 10 KM - veća je!) uplatit'...a za ostale, ove domaće, koji neće da se peglaju sa bankom, koji jednostavno neće da odu recimo sa 2-3 KM na banku da uplate (ponavljam, razumljivo!), mogu to da odrade preko Premiera.

Nemojte mislit' da hoću da kažem kako ovi domaći nemaju love, ne omalovažavm nikoga. Ko hoće na banku - bujrum, ko neće ili ne može - tu je Premier.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61423
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Virtu4l » 21 maj 2014, 22:30

Upravo to ;)
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la mandraX » 21 maj 2014, 22:36

I na kraju kad se sve završi, lovu sa Premiera dignut', uplatit' je na taj račun i ćao. Sve na jednom mjestu.

Evo ako je i to teško, ja ću to odradit' iako se ne volim sa tim peglat', znam da će bit' svakakvih komentara, al' hajde, ako treba ponavljam - nije problem. Dignem lovu, vidite hvala Bogu svi koliko ima, uplatim na račun, dobijete dokaz, vidite koliko sam uplatio, ako se brojevi slažu - završena priča.

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la Puma » 22 maj 2014, 03:08

Odlicna je ideja ovo za Premier. Mislim, podrzavam i ovo sa bankom i telefonskim pozivima, ali u kladionici je najlakse i najjednostavnije.

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la admin » 22 maj 2014, 16:03

Meni se čini da ovdje ima puno priče a malo akcije.

napomenuću da žiro računi i humanitarni telefoni već postoje i da svako ko želi pomoći to može uraditi bez da čeka Jaska, mene ili nekog drugog.

Ne vidim veliku potrebu da se zna tačno koliko su prikupili SS.ba forumaši, niti je to način na koji želimo sebi stvarati promociju. Donirajte i pomažite kroz postojeće kanale, barem dok čekamo da se ovdje nešto desi.

jasko_juve
Postovi: 3855
Pridružen/a: 10 sep 2009, 10:56
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la jasko_juve » 22 maj 2014, 21:54

Ajd nista onda, vidim da nema neke potpore ni toliko zelje. Samo da se zna da sam isao u banku danas i raspitao se za taj donatorski racun,medjutim nije ga moguce otvorit tek tako. Mora se ici preko firme i milion nekih papira... Tako da eto ko sto admin kaze pomozite na vec odredjene racune, ja sam bio voljan pomoc al eto tako ispade. Do mene nije. A definitivno se moze pomoc i bez ovog al eto,tako je kako je. Pomozimo ljudima nebitno kako,treba im. Pozdrav drugovi.
★ 36 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Forumaši "ss.ba" u humanitarnoj akciji

Post Postao/la mandraX » 22 maj 2014, 22:27

Raspitao sam se i ja danas u vezi ovog računa na banci, i sličan odgovor sam dobio...pravna lica mogu inekako, lakse je...al' za nas obicne smrtnike skoro pa nemoguce. :mrgreen:

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.