Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la semcho » 10 apr 2018, 19:44

Ziggs je napisao/la:
semcho je napisao/la:Restoran Brajlovic, Ilidža, Restoran Mujanic Ilidža-Blazuj, Fast Food Fresh, najpoznatiji doner na široko, Panera, vrlo poznata, IChicken - terminal Ilidža, Pizzeria Riva, to je ono odprilike sto je najpoznatije na Ilidži, mada ima jos mjesta...
Mala Stanica je :thumbup:
Dobro si, nisam nikad ulazio, a cini mi se da je popularna pravo...

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la Ferdo » 10 apr 2018, 20:04

Mostar.

Najbolji burek ispod sača u gradu je u dvije buregdžinice:

U samom gradu najbolja je "Kod Redžića" u naselju Donja mahala, a ako vas zanima najbolji burek općenito na području administrativne jedinice Grad Mostar onda je najbolji burek ispod sača 15ak kilometara od Mostara u kotlini Bijelog polja u naselju Željuša tik uz magistralu M17, ne može se fuliti. Ne samo burek sve pite su im vrhunske.

Najbolja pizza je u četiri pizzerije:

"Niđe Veze" pizzeria-bar u naselju Šemovac tik uz mostarski Bulevar preko puta Franjevačke crkve, tu ima definitivno najbolja Margharita u BiH (nisam ljubitelj Margharite, volim kad pizza ima mesa), znači najukusnija Margharita koja nije suha već bogata sirom. Jumbo Margarita košta 13 KM, dvije osobe zavrataju od nje. Imaju po meni najbolju pizzu koja se zove Chicken BBQ ma grmi, 17 KM jumbo pojedeš je s nekim po pola ne znaš jesi li došao ili pošao.

Pizzera "Il Buono" u Ulici kralja Tvrtka nekih 400tinjak metara od Mepas Malla, rade po talijanskoj recepturi, ne služe majonezu. Rade je od najboljih sastojaka, nema zajebancije u njih, Margharitu kad rade stavljaju ne jeftini edamer već skupu mozzarellu, tijesto je vrh i sam paradajz i mediteranska marinada koja ide preko nje, jedan komad je 3,5 KM ali je duplo jači od standardnog komada pizze.

Pizzeria "Arena" u Fitness centru Arena u ulici ustaše Mile Budaka (mi Mostarci tu ulicu i dalje zovemo po našem pokojnom Aleksi Šantiću kako se i zvala do rata)m tu je najbolje tijesto, naručite pizzu 4-0 s četiri vrste sira dođe vam predivni dimljeni sir na njoj, znači preukusna.

Pizzeria "Megi" 400ak metara udaljena od najnovijeg gradskog most - Studentskog mosta u naselju Zgoni na vrhu Avenije. Tu ima raznih talijanskih jela, ali im je pizza stvarno predobra iz krušne peći. Evo samo da napomenem da je također i u preostalim pizzerijama iz krušne peći osim ove u Niđe veze.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la madridist » 10 apr 2018, 20:10

Vise puta sam bio u pekari u Jablanici u stvari to je i pekara i trgovina,preko puta stadiona uz samu cestu gdje se prodaju bureci ispod saca i bili su super svaki puta.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la semcho » 10 apr 2018, 20:12

madridist je napisao/la:Vise puta sam bio u pekari u Jablanici u stvari to je i pekara i trgovina,preko puta stadiona uz samu cestu gdje se prodaju bureci ispod saca i bili su super svaki puta.
Kakva je hrana u Madridu? :mrgreen:
Sta je s Zdravom Vodom, Maksumicem, itd...
Zadnja izmjena: semcho, dana/u 10 apr 2018, 20:16, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
JHam
Postovi: 9037
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la JHam » 10 apr 2018, 20:13

Food Office na otoci, Havana na malti, Kitchn u istocnom, Pizza u pirpi...mala stanica, ichicken i sahan znaju biti vrhunski ali cesto znaju i da donesu hladno i suho, nikakvo..


Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la Ferdo » 10 apr 2018, 20:59

Ajde po vama dva najbolja mjesta u Travniku za ćevape? Ali baš ono da nisu marketing 101% (kao Željo u Sarajevu) nego da baš imaju ukusne i bogate ćevape (kao Zmaj u Sarajevu).

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la madridist » 10 apr 2018, 22:43

semcho je napisao/la:
madridist je napisao/la:Vise puta sam bio u pekari u Jablanici u stvari to je i pekara i trgovina,preko puta stadiona uz samu cestu gdje se prodaju bureci ispod saca i bili su super svaki puta.
Kakva je hrana u Madridu? :mrgreen:
Sta je s Zdravom Vodom, Maksumicem, itd...
Veceras slatka :mrgreen:
Kad idem na obalu onda svrnemo Maksumicu i povratku Zdrava voda.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
anonimni
Postovi: 10126
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la anonimni » 10 apr 2018, 22:47

Ferdo je napisao/la:Ajde po vama dva najbolja mjesta u Travniku za ćevape? Ali baš ono da nisu marketing 101% (kao Željo u Sarajevu) nego da baš imaju ukusne i bogate ćevape (kao Zmaj u Sarajevu).
Na Plavoj vodi su meni top
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la jasmin10 » 10 apr 2018, 22:47

madridist je napisao/la:Vise puta sam bio u pekari u Jablanici u stvari to je i pekara i trgovina,preko puta stadiona uz samu cestu gdje se prodaju bureci ispod saca i bili su super svaki puta.
Pekara Putnik. :D

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12680
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la Mig_Mig » 11 apr 2018, 00:07

jasmin10 je napisao/la:
madridist je napisao/la:Vise puta sam bio u pekari u Jablanici u stvari to je i pekara i trgovina,preko puta stadiona uz samu cestu gdje se prodaju bureci ispod saca i bili su super svaki puta.
Pekara Putnik. :D
:pinokio: niko saca kuci nije vidio, cim je ovo smece od pite dobro.
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la ramiral » 11 apr 2018, 08:47

Ferdo je napisao/la:Ajde po vama dva najbolja mjesta u Travniku za ćevape? Ali baš ono da nisu marketing 101% (kao Željo u Sarajevu) nego da baš imaju ukusne i bogate ćevape (kao Zmaj u Sarajevu).

Tenić na Žitarnici, malo prije Harija... odlični ćevapi, dobro razabrana smjesa, odlično pečeni, po želji lepina - pitica kako kažu Travničani, poljevena ili malo više suha kako želite, ljubazno osoblje.
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la jasmin10 » 11 apr 2018, 09:25

Mig_Mig je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:
madridist je napisao/la:Vise puta sam bio u pekari u Jablanici u stvari to je i pekara i trgovina,preko puta stadiona uz samu cestu gdje se prodaju bureci ispod saca i bili su super svaki puta.
Pekara Putnik. :D
:pinokio: niko saca kuci nije vidio, cim je ovo smece od pite dobro.
Realno to nije ni najbolja pita u Jablanici.

Avatar
JHam
Postovi: 9037
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la JHam » 11 apr 2018, 22:01

JHam je napisao/la:Food Office na otoci, Havana na malti, Kitchn u istocnom, Pizza u pirpi...mala stanica, ichicken i sahan znaju biti vrhunski ali cesto znaju i da donesu hladno i suho, nikakvo..
I da, sirnica i zeljanica kod Boleta na pofalicima, izmedju Stelle i Aspeka, kod komunalnog

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la High » 12 apr 2018, 09:07

Ferdo je napisao/la:Mostar.

Najbolji burek ispod sača u gradu je u dvije buregdžinice:

U samom gradu najbolja je "Kod Redžića" u naselju Donja mahala, a ako vas zanima najbolji burek općenito na području administrativne jedinice Grad Mostar onda je najbolji burek ispod sača 15ak kilometara od Mostara u kotlini Bijelog polja u naselju Željuša tik uz magistralu M17, ne može se fuliti. Ne samo burek sve pite su im vrhunske.

Najbolja pizza je u četiri pizzerije:

"Niđe Veze" pizzeria-bar u naselju Šemovac tik uz mostarski Bulevar preko puta Franjevačke crkve, tu ima definitivno najbolja Margharita u BiH (nisam ljubitelj Margharite, volim kad pizza ima mesa), znači najukusnija Margharita koja nije suha već bogata sirom. Jumbo Margarita košta 13 KM, dvije osobe zavrataju od nje. Imaju po meni najbolju pizzu koja se zove Chicken BBQ ma grmi, 17 KM jumbo pojedeš je s nekim po pola ne znaš jesi li došao ili pošao.

Pizzera "Il Buono" u Ulici kralja Tvrtka nekih 400tinjak metara od Mepas Malla, rade po talijanskoj recepturi, ne služe majonezu. Rade je od najboljih sastojaka, nema zajebancije u njih, Margharitu kad rade stavljaju ne jeftini edamer već skupu mozzarellu, tijesto je vrh i sam paradajz i mediteranska marinada koja ide preko nje, jedan komad je 3,5 KM ali je duplo jači od standardnog komada pizze.

Pizzeria "Arena" u Fitness centru Arena u ulici ustaše Mile Budaka (mi Mostarci tu ulicu i dalje zovemo po našem pokojnom Aleksi Šantiću kako se i zvala do rata)m tu je najbolje tijesto, naručite pizzu 4-0 s četiri vrste sira dođe vam predivni dimljeni sir na njoj, znači preukusna.

Pizzeria "Megi" 400ak metara udaljena od najnovijeg gradskog most - Studentskog mosta u naselju Zgoni na vrhu Avenije. Tu ima raznih talijanskih jela, ali im je pizza stvarno predobra iz krušne peći. Evo samo da napomenem da je također i u preostalim pizzerijama iz krušne peći osim ove u Niđe veze.
Užasnu sam pizzu jeo u Mostaru, u restoranu Behar. Jedna od gorih ikad. :crazy: Prije tog sam gledao neke recenzije drugih restorana i pizzerija, neke su bile i u neoendehazijskim ulicama dijela grada, gdje, naravno, nisam ni otišao. Aferim za ove preporuke, trebao bih za vikend tamo, pa da se uvjerim.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Ferdo
Postovi: 1296
Pridružen/a: 01 sep 2017, 17:57
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la Ferdo » 12 apr 2018, 13:59

High je napisao/la:
Ferdo je napisao/la:Mostar.

Najbolji burek ispod sača u gradu je u dvije buregdžinice:

U samom gradu najbolja je "Kod Redžića" u naselju Donja mahala, a ako vas zanima najbolji burek općenito na području administrativne jedinice Grad Mostar onda je najbolji burek ispod sača 15ak kilometara od Mostara u kotlini Bijelog polja u naselju Željuša tik uz magistralu M17, ne može se fuliti. Ne samo burek sve pite su im vrhunske.

Najbolja pizza je u četiri pizzerije:

"Niđe Veze" pizzeria-bar u naselju Šemovac tik uz mostarski Bulevar preko puta Franjevačke crkve, tu ima definitivno najbolja Margharita u BiH (nisam ljubitelj Margharite, volim kad pizza ima mesa), znači najukusnija Margharita koja nije suha već bogata sirom. Jumbo Margarita košta 13 KM, dvije osobe zavrataju od nje. Imaju po meni najbolju pizzu koja se zove Chicken BBQ ma grmi, 17 KM jumbo pojedeš je s nekim po pola ne znaš jesi li došao ili pošao.

Pizzera "Il Buono" u Ulici kralja Tvrtka nekih 400tinjak metara od Mepas Malla, rade po talijanskoj recepturi, ne služe majonezu. Rade je od najboljih sastojaka, nema zajebancije u njih, Margharitu kad rade stavljaju ne jeftini edamer već skupu mozzarellu, tijesto je vrh i sam paradajz i mediteranska marinada koja ide preko nje, jedan komad je 3,5 KM ali je duplo jači od standardnog komada pizze.

Pizzeria "Arena" u Fitness centru Arena u ulici ustaše Mile Budaka (mi Mostarci tu ulicu i dalje zovemo po našem pokojnom Aleksi Šantiću kako se i zvala do rata)m tu je najbolje tijesto, naručite pizzu 4-0 s četiri vrste sira dođe vam predivni dimljeni sir na njoj, znači preukusna.

Pizzeria "Megi" 400ak metara udaljena od najnovijeg gradskog most - Studentskog mosta u naselju Zgoni na vrhu Avenije. Tu ima raznih talijanskih jela, ali im je pizza stvarno predobra iz krušne peći. Evo samo da napomenem da je također i u preostalim pizzerijama iz krušne peći osim ove u Niđe veze.
Užasnu sam pizzu jeo u Mostaru, u restoranu Behar. Jedna od gorih ikad. :crazy: Prije tog sam gledao neke recenzije drugih restorana i pizzerija, neke su bile i u neoendehazijskim ulicama dijela grada, gdje, naravno, nisam ni otišao. Aferim za ove preporuke, trebao bih za vikend tamo, pa da se uvjerim.
Behar je u imenu "restoran" a u suštini radi se o maloj otomanskoj aščinici u Starom gradu gdje valja pojesti samo ćevape, filete, džigericu i sudžukice. Otići u Behar i jesti pizzu, lignje ili nešto talijansko/mediteransko je van svake zdrave pameti. Dobro pa nisi povratio. Od toliko kvalitetnih pizzerija u gradu ti otišao na takvo mjesto na pizzu. Ako ne voliš zapadni dio Mostara i ako tamo ne zalaziš onda od ove četiri preporuke za pizzerije jedino ti ostaje "Niđe veze" (Arena, Megi i Il Buono su u zapadnom dijelu grada). Pojedi u "Niđe veze" ili Margharitu ili Chicken BBQ i bit ćeš oduševljen. U pravilu hrvatski restorani u Mostaru imaju puno bolje pizze od bošnjačkih. Većina pizzerija u istočnom dijelu grada još uvijek pravi pizzu s rendanom salamom što je također van svake pameti. Pizza ako je capriciossa mora ići sa šunkom na kolutiće, naravno u ovom slučaju purećom. I to kvalitetnom purećom jer pureća šunka pušta voda, pa da se to izbjegne.

"Niđe veze" je jedna od rijetkih pizzerija u istočnom dijelu grada gdje se pizza pravi sa purećom šunkom, ostali uglavnom koriste rendanu salamu. Ali u svakom slučaju moja ti preporuka nije capriciossa u Niđe veze već ili margharita ili chicken bbq jer su stvarno za prste polizati. "Niđe veze" ćeš lako naći, nalazi se u stambenom bloku između hotela Ruža - Marriot koji se još gradi i franjevačke crkve. Kad dođeš kod hotela pitaj nekog gdje je "Niđe veze" uputit će te. Također u Niđe veze su najbolje palačinke u gradu. Doduše za nijansu slabije nego u sarajevskom Milkyju ali i dalje vrhunske, Mostar bolje nema. Ako jeo palačinku izbjegavaj Snickers i Ferrero Roche, a tople preporuke za Milky Way, Schawrzwald, Bananko, Mrs.Marelica, Raffaleo i Jaffa.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11405
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la Aerials » 13 apr 2018, 09:39

HankMoody je napisao/la:Mamma Mia Origins, mislim da na području države ne postoji bolji restoran!
Je l' i za džep elegantan koliko izgleda onako? :mrgreen:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4979
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 13 apr 2018, 10:49

Heller je napisao/la:Ne mogu sebi oprostiti da sam zaboravio Konobu Zmaj od Bosne, u klosterskoj, prije Telexa 20-ak metara :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Mesna ponuda. :salut:

Što se Tuzle tiče, mislim da je Čaršijska česma zicer, što se ove tipične bh. kuhinje tiče, tj. ko preferira to.

Doner u Kasperu, mada je i kod Turčina dobar, makar je jeftiniji za marku. :mrgreen:

Za pizzu ne mogu nikog izdvojit... najbolja u pekarama, po komadu. :oops:
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester

Avatar
moj uzor-S.G
Postovi: 6238
Pridružen/a: 03 avg 2011, 12:54
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la moj uzor-S.G » 13 apr 2018, 10:54

Heller je napisao/la:Ne mogu sebi oprostiti da sam zaboravio Konobu Zmaj od Bosne, u klosterskoj, prije Telexa 20-ak metara :tokralju: :tokralju: :tokralju:
Bijeli vez :mrgreen:
Zauvijek u svojim srcima
brata cuva bordo armija

Istina za Vedrana!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Najbolja hrana u vašem gradu - Forumski michelin guide

Post Postao/la kobe24 » 13 apr 2018, 12:48

Patrice_Evra_3 je napisao/la: Što se Tuzle tiče, mislim da je Čaršijska česma zicer, što se ove tipične bh. kuhinje tiče, tj. ko preferira to.

Doner u Kasperu, mada je i kod Turčina dobar, makar je jeftiniji za marku. :mrgreen:

Za pizzu ne mogu nikog izdvojit... najbolja u pekarama, po komadu. :oops:
Ja sam kod Turcina jedno vrijeme haman svaki dan jeo donere, ali kad sam zakljucio da je teski Gulenovac, nekako mi je ohladio. :lol:

Bas prije 2-3 dana sam jeo doner u Kasperu i poslije prolazio kroz Zivinice i svratio u Baş doner da jedem i uporedim ih s Kasperom. Vjeruj da je ovaj u Zivinicama bolji 10x i ja u zivotu nigdje bolji nisam jeo, iako je i u Kasperu stvarno dobar. Objekat se nalazi preko puta opstine i ja kad god se tu zadesim obavezno svratim kod njih. Sto se tice Cesme, opasno im je kvalitet opao u zadnje vrijeme. Nekako su usli u rutinu, ne vode previse racuna o kvaliteti hrane jer su na glasu i imaju standardno puno musterija.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.