Kreativni forumaši

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la DANTES » 14 maj 2015, 19:44

@Dex je li ovo horor, SF? Otkud Dona Nobl? opasan tok svijesti... ide ti ovo, kako se inače zove? znači čitava knjiga ti je u ovom maniru? ti ono baš voliš da dumaš?
96 i već na faksu, a imaš bradu???? jbt šta si ti?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la Dex » 14 maj 2015, 19:47

DANTES je napisao/la:@Dex je li ovo horor, SF? Otkud Dona Nobl? opasan tok svijesti... ide ti ovo, kako se inače zove? znači čitava knjiga ti je u ovom maniru? ti ono baš voliš da dumaš?
96 i već na faksu, a imaš bradu???? jbt šta si ti?
Nisam još smislio ime, to ćemo zadnje.Plan je prvo da izbacim seriju provokativnih fotografija, ime će poslije doć samo od sebe :mrgreen: :mrgreen:
Ma neki mišung, ko turbo folk :rol:

Gledo to jutro Fire of the Pompeii, pa mi naumpala :mrgreen:
Luči se testosteron u krv, od čučnjeva :mrgreen: U 1 srednje sam imo više brade, nego rođak s 22 :urnebes:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la DANTES » 14 maj 2015, 19:53

aha, cucnjevi... kakve provokativne fotografije? to ne može ovdje...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la Dex » 14 maj 2015, 19:59

DANTES je napisao/la:aha, cucnjevi... kakve provokativne fotografije? to ne može ovdje...
Išlo bi na ljepotice, al admin se urotio protiv mog covera :urnebes:

Dobro će mi ova tema doć, ako mi sistem poludi, da ja krenem uploadat :mrgreen:

Ostavljena duša, da gori unutar vremena, izgara, vrišti, odjekuje, baš kao iz Munkovog vriska.Pred očima se pojavlja crna mrlja kako vrišti, i ne prestaje, odjekuje, u tvojim ušima, a ti jadno posmatraš, nemoćno.Posmatraš nemoćnu siluetu u svom bolu kojem svijet nanosi.Ko je silueta?Uništi me Bože, molim te, nemoj mi dati više da živim.Ne želim da ovdje budem, strah me je.Nisam zaslužio da budem najvažnija osoba u historiji čovječanstva.Odjeknula je munja pored moga tijela, kao bijes Svevišnjeg, koji mi neće ovo zaboraviti.On želi da ja postanem ono što trebam.Ali zašto ? Zašto si kivan na svoja stvorenja, upitah ga, a opet pored moje glave proleti munja, sada sablasnija, toliko da mi se strah utjerao u kosti, sve i jedna dlaka na mome tijelu je odzvanjala.Moj um je želio odgovor, a ne ovakve metaforične poruke.Obrati mi se, uzviknuo sam.A on, nijemo posmatra, i baca munje kao odgovor.Ali ja te ne razumije, obrati mi se.Derao sam se iz petnih žila, ali on me nije čuo, kao što niko ne čuje Munkovu siluetu.Osjećao sam se kao slika zarobljena unutar okvira, ali ja sam imao vrijeme koje se kretalo, nisam bio zaleđen.Ali ipak, osjećao sam se zaleđenim.Niko me nije čuo, ustvari možda i jeste, ali ne onaj ko je trebao.On ne želi da čuje za mene, on želi da ja postanem to što trebam.Ali neću postati, dok mi ne odgovoriš.Zašto baš ja?Zašto ja moram da nosim takvo breme?Zašto ja trebam biti uništenje?Zašto sam ja alfa i omega svoje rase?Čuj me, ti Veliki, znam da me ne želiš čuti, jer ne želim da ti se pokorim, tako što ću ispuniti tvoju egomanijakalnu želju, da budem uništenje ovoga svega, jer ti ne želiš da prljaš ruke.Ti si moj General, a ja samo obični vojnik koji mora da ispunjava naređenje, jer je zastrašen konačnom odlukom.Zašto sam onda ja izabran?Zato što sam kukavica, i neću ti se moći suprostaviti?Vrisnuo sam, pao na koljena, i molio za odgovor, zašto baš ja?U tome trenutku, kada sam bio na koljenima, probudio sam se u kući svoga djeda.Ali ne u ono doba, kada sam ja odrastao, to je bilo ranije, mnogo ranije.Moj djed je bio mladić, veoma sličnog izgleda kao ja, osobina vjerovatno drugačijih, ali ipak potpuna slika mene, barem fizički.Tada je prošao pokraj mene, kao da me nema.Blijedo sam gledao kako otvara vrata, a tamo se ima šta vidjeti.Stariji gospodin, jedva vidljivog lica, sa kapuljačom na glavi.Ono što sam vidio zaledilo mi je krv u žilama, a i mome djedu.Stojali smo jedan pored drugoga, ili ja barem tako mislim, jer sam obična utvara.A on je samo rekao, da će u budućnosti njegov potomak biti posljednja linija odbrana svoje rase i samo je nestao.A ja, zaleđen pogledao i možda shvatio zašto?Ili pak ne.Nisam dovoljno bistar da shvatim ovo, zašto baš ja?Možda treba da istražim prošlost svoje porodice.Tamo negdje vjerovatno leži ključ moje sudbine, moga proročanstva, moga kraja.Možda bih se bacio u potragu, koja nikada neće imati kraja, a ja nikada neću dobiti odgovor.Možda je najbolje da odbijem, začuh opet onaj glasić, koji je sve slabiji i slabiji.Da li je upravo uspio, da me okrene od moje sudbine.Da, to je glas ljudstva, glas razuma, glas koji kaže da se predamo, jer mi bolje ne zaslužujemo, ali zašto?Zašto mi ne zaslužujemo bolje, zašto baš mi moramo doživjeti kraj?Želimo da budemo vječni, a ja ne želim da budemo vječni?Da li sam ja čovjek ili samo pali anđeo?Stati na kraj tiraniji, i osigurati vječnost.Da li od silnog vremena koje sam proveo na Zemlji, sam ja uspio da dostignem ono ljudsko.Emocije su one koje nas vode ka nečemu, ali mi ih ne želimo prigrliti, jer nas je strah toga.Ne, ne želim da budem tvoj Rob, želim da budemo vječni kao ti.Vrisnuo sam i vjerovatno niko nije čuo, jer ja samo ludim.Tada ispred mene je sve ispred mene gorilo, a ja sam vrisnuo opet.Strah me je, sve ispred mene gori.Počeo sam da bježim, a plamen je krenuo za mnom.Molim te, pusti me, šta sam ti skrivio.Stao sam, a plamen je krenuo prema meni.Zažmirio sam i predao se.Otvorio oči i probudio se nasred ulice.Da li je to sve bio san ili samo opomena, da moram ispuniti svoju sudbinu?Ko zna.Napaćena duša luta vremenom, zarobljena unutar, preplašena, i još, bez odgovora.
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la DANTES » 14 maj 2015, 20:17

Dexi samo polako... uspori malo, daj priliku da ljudi pročitaju ovo do sada napisano, nećemo da se tema zove Dexov svijet...
A moraš malo ubaciti opisa, malo povući ručnu, jer djelo ne može biti samo ovo, ne ako zelis da se čita... meni je zanimljivo, ali bi li mi bilo zanimljivo 200 strana unutrašnjeg monologa? bez opisa, ubrzanja i usporavanja radnje, dijalozima, gradnjom lika, uvođenje novih...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Otelo
Postovi: 33502
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la Otelo » 14 maj 2015, 20:20

Ja kad pisem kreiram radnju ali ne mogu da kreiram jake likove a i pocetak mi je uvijek problem.

Mada, iz nekog razloga sta napisem na racunaru to i obrisem. Sinoc poceo, istancao par stranica i samo alt+f4 i no save :thumbdown:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la DANTES » 14 maj 2015, 20:26

Otelo je napisao/la:Ja kad pisem kreiram radnju ali ne mogu da kreiram jake likove a i pocetak mi je uvijek problem.

Mada, iz nekog razloga sta napisem na racunaru to i obrisem. Sinoc poceo, istancao par stranica i samo alt+f4 i no save :thumbdown:
kad počinješ ne obaziri se na to da je početak... samo piši, prepusti se mašti i mislima...

jesi čitao mene i Dexa? komentar neki, kritika? savjet?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Otelo
Postovi: 33502
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la Otelo » 14 maj 2015, 20:33

DANTES je napisao/la:
Otelo je napisao/la:Ja kad pisem kreiram radnju ali ne mogu da kreiram jake likove a i pocetak mi je uvijek problem.

Mada, iz nekog razloga sta napisem na racunaru to i obrisem. Sinoc poceo, istancao par stranica i samo alt+f4 i no save :thumbdown:
kad počinješ ne obaziri se na to da je početak... samo piši, prepusti se mašti i mislima...

jesi čitao mene i Dexa? komentar neki, kritika? savjet?
Ma preumoran sam da citam trenutacno, od 14h sam na nogama ali zato sutra cu procitati pa bacim neku kritiku, obecajem :salut:

Ma prepustim se i odjednom stanem, nekako kao da trcim pred rudu i hocu da odjednom stvorim nesto epsko i yebiga.

A i strah me je nemogucnosti opisivanja određenih mjesta, mada i Hemingway je pisao dosta jednostavno i bez kompliciranja pa mi to daje nadu :salut:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la Dex » 14 maj 2015, 20:35

Ma stao sam sad, s curom nešto pričam :mrgreen:
Poslije se i likovi javljaju, mora ih bit, koga će yebat onaj glavni lik, neće samo šaku :rol:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la DANTES » 14 maj 2015, 20:40

@otelo ja pišem jednostavno, i direktno...i volim takav stil... ako hoćeš pošalji mi nešto na pp da vidimo

@dex samo nemoj ovako umno to da opisuješ :-P
dajmo šanse i drugi da nešto okače...
dakle on je Antihrist i dvoumi se oko toga?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la Kawhi » 14 maj 2015, 20:42

@Dex očigledno o sebi piše.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Dex
Postovi: 17612
Pridružen/a: 17 jul 2012, 19:18
Lokacija: Eric Forman's Basement
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la Dex » 14 maj 2015, 20:44

DANTES je napisao/la:@otelo ja pišem jednostavno, i direktno...i volim takav stil... ako hoćeš pošalji mi nešto na pp da vidimo

@dex samo nemoj ovako umno to da opisuješ :-P
dajmo šanse i drugi da nešto okače...
dakle on je Antihrist i dvoumi se oko toga?
eh to, malo prešaltam radnju u povijest, pa je neko drugi antihrist, zapravo svako može biti antihrist, ali nekako bude zaustavljen, al do kad :mrgreen:


@Kawhi
Ma nema fetiša o stopalima, bulama i tako, pa nije o meni :mrgreen:
I had an appointment with you tonight… in Samarra.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la DANTES » 14 maj 2015, 20:52

Kawhi je napisao/la:@Dex očigledno o sebi piše.
psttt, pravimo se da to ne vidimo... da ne znamo da je on Antihrist... neka ostane između nas... :shhh:

@Dex samo uvijek moraš držati pažnju..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
bulbasor
Postovi: 2008
Pridružen/a: 13 nov 2012, 21:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la bulbasor » 14 maj 2015, 21:12

BaDa12 je napisao/la:@Dantes,
bulbasor je napisao/la:@dantes Slusas li Balasevica?
Prica podsjeca na kombinaciju nekoliko njegovih pjesama.
Stilski je dotjerano, samo nastavi :clap: :clap:
Boža, Vasa, šta još? :)
Naposletku i KAda odem.
Ali vecim dijelom te dvije koje si navela.
p.s. Ti si neki Balasev fan?
Zemljo tisućljetna na vjernost Ti se kunem!

Avatar
BaDa12
Postovi: 4408
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la BaDa12 » 14 maj 2015, 21:28

bulbasor je napisao/la:
BaDa12 je napisao/la:@Dantes,
bulbasor je napisao/la:@dantes Slusas li Balasevica?
Prica podsjeca na kombinaciju nekoliko njegovih pjesama.
Stilski je dotjerano, samo nastavi :clap: :clap:
Boža, Vasa, šta još? :)
Naposletku i KAda odem.
Ali vecim dijelom te dvije koje si navela.
p.s. Ti si neki Balasev fan?
Moglo bi se reći, ako je to prava riječ. :)
Neki snimci sa koncerta od prije nekoliko sedmica:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 2Zc1NE-0bQ
:)
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Avatar
bulbasor
Postovi: 2008
Pridružen/a: 13 nov 2012, 21:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la bulbasor » 14 maj 2015, 21:32

BaDa12 je napisao/la:
bulbasor je napisao/la:
BaDa12 je napisao/la:@Dantes,


Boža, Vasa, šta još? :)
Naposletku i KAda odem.
Ali vecim dijelom te dvije koje si navela.
p.s. Ti si neki Balasev fan?
Moglo bi se reći, ako je to prava riječ. :)
Neki snimci sa koncerta od prije nekoliko sedmica:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 2Zc1NE-0bQ
:)
Cujem te u pozadini kako pjevas :mrgreen: :mrgreen:
Jel bila Ratnik paorskog srca, moja omiljena pjesma?
Zemljo tisućljetna na vjernost Ti se kunem!

Avatar
BaDa12
Postovi: 4408
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la BaDa12 » 14 maj 2015, 21:35

bulbasor je napisao/la:
BaDa12 je napisao/la: Moglo bi se reći, ako je to prava riječ. :)
Neki snimci sa koncerta od prije nekoliko sedmica:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 2Zc1NE-0bQ
:)
Cujem te u pozadini kako pjevas :mrgreen: :mrgreen:
Jel bila Ratnik paorskog srca, moja omiljena pjesma?
:oops: Najviše se čujem kad su beli zecovi letjeli prema njemu. :oops:
Jeste pjevao. Otvorio je sa Remorkerom. Držao je koncert više za svoju dušu, nekako je takvu listu napravio. Mnoge neizbježne nije dotakao: Sevdalinka, Slovenska, Vasa, Naposletku... Ali je svejedno bilo odlično. :kralj: :salut:
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Avatar
bulbasor
Postovi: 2008
Pridružen/a: 13 nov 2012, 21:59
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la bulbasor » 14 maj 2015, 21:38

Balas je za kafane, za nekog laganog ambijenta. Nikako Zetra :nene: :nene:
btw. Tebe ocekujem na ovim X Factorima, ZMbt i slicnim takmicenjima narednih godina :mrgreen: :mrgreen:
Zemljo tisućljetna na vjernost Ti se kunem!

Avatar
BaDa12
Postovi: 4408
Pridružen/a: 06 apr 2010, 23:46
Lokacija: Gdje spiju ruke sibirske
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la BaDa12 » 14 maj 2015, 21:41

Jeste za male sale, ali uzimamo ono što nam se nudi. ;)

Toliko dobro pjevam? :D Ma nee, ne mogu pratiti sve svoje hobije. :mrgreen: Nego, da ne zachatavamo Dantesu temu... :arrow: :wave:
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Sportsport.ba liga-Čekićari: prava lažna devetka

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Kreativni forumaši

Post Postao/la Pale_Companion » 15 maj 2015, 17:47

ovo se odnosi samo na literalne radove ?
Agieren statt reagieren

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 42 gosta.