Šah

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Galion » 01 mar 2018, 23:30

KK_Bosna je napisao/la:
Jeftha je napisao/la: Previše komplikovano za mene.
ako ti je sah prekomplikovan mozda da igramo ligu u klikerima? :mrgreen:
Šah je najkompliciranija stvar koju znam. Ti tako govoriš jer nisi nikad dublje spoznao tu prekrasnu igru ;)

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Hantraga » 01 mar 2018, 23:44

Računajte i mene, pa se nadam da će vremenski biti našteljeno da odgovara :)

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Sarmelino » 02 mar 2018, 11:03

Rastavi me neki IM u 15 poteza :rol:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la KK_Bosna » 02 mar 2018, 17:50

Sarmelino je napisao/la:Rastavi me neki IM u 15 poteza :rol:
znaci ja bih te trebao u 10 :kafa:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Unofficialpage » 05 mar 2018, 17:25

Šta ćemo? Kako ćemo igrati? :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Galion » 05 mar 2018, 20:11

Unofficialpage je napisao/la:Šta ćemo? Kako ćemo igrati? :D
Napravimo svi račun na chess.comu (oni koji ga već nemaju naravno), napišemo ovdje svi koji želimo igrati korisničko ime i igramo svak sa svakime, ja mogu napraviti raspored kola. Svaki dan jedno kolo, igrači se međusobno dogovore preko PP kad će odigrati, ako neki ne odigraju mogu drugi dan odigrati 2 partije ili ako ih je neko izradio screenshot i predaja tome.
Za vrijeme se možemo dogovoriti ovdje da svi igramo isti tempo. Predlažem 10 minuta po igraču ili 5'+3''.
Svaka partija ostaje zabilježena pa nije problem provjeriti istinitost rezultata.
Evo moje zadnje npr.
Btw. Prijava @Galion

Avatar
Bela
Postovi: 153
Pridružen/a: 10 maj 2015, 17:33
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Bela » 05 mar 2018, 20:57

Pisite i mene,ako treba pomoc oko organizacije tu sam.
Igrac ekipe Pivopije | SportSport.ba liga

nele-BHF
Postovi: 1267
Pridružen/a: 03 jun 2009, 17:33
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la nele-BHF » 05 mar 2018, 21:32

Piši i mene...

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la bvb » 06 mar 2018, 01:01

Ja mislim da ovo moze funkcionisati samo ako se sve partije igraju u vrlo kratkom roku. Naprimjer, sve partije sutra od 20h00 do 22h00. :D Ako se igra samo jedno kolo dnevno (ili nesto slicno) onda ljudi brzo ohlade i tesko da ce se i 2-3 kola kompletirati. Nakon nekoliko poraza mnogi ce odustati i predat ce sljedece meceve. Jbg, tako je s vecinom liga na forumu, a jedna od njih je i ova sahovska od prije 4-5 godina, u kojoj se, kao sto vidimo, nijedno kolo nije zavrsilo:

viewtopic.php?f=44&t=7816

Jednostavno je presporo, brzo ce dosaditi i imat cemo puno odustajanja. Sta cemo kad pola igraca odustane nakon 2-3 kola?!

Moj prijedlog je da igramo kratke turnire na https://lichess.org/ u trajanju od 1-2h. Naprimjer, svaki dan od 21h00 do 22h00 imamo SportSport.ba turnir koji je private (lozinka: ssba) i link za turnir ce biti zalijepljen ovdje 1h prije pocetka. Evo screenshot jednog public turnira koji se trenutno igra i jednog private koji sam ja napravio:

slika
slika
Account se moze napraviti za minutu (napomena: meni je mail dosao u spam, provjerite spam ako ga ne bude u inboxu) i sajt je prilicno jednostavan. Najbolje bi bilo da svako napravi account s nickom kao na ovom forumu. Dobro bi bilo da i ovi sto vec imaju account na lichessu, ako ima takvih, naprave novi - tako bismo svi imali isti rejting na pocetku, zanimljivije je. :) Turniri bi se igrali svaki dan, ne moraju svi igrati, ko dodje dodje, ako nas bude 6-7 svaki put bit ce super. Za limit se mozemo dogovoriti, meni 5 + 0 izgleda najbolje, ali mozemo cesto mijenjati limite (3+0, 5+0, 10+0, 5+3, 15+0...). Tabela i parovi se generisu automatski, naravno. Imaju i neka specificna pravila za bodovanje, al' o tom potom.

Mada, mozemo probati igrati i 'klasicnu' ligu, kao sto je gore @galion pisao, ako mislite da ima sanse da uspije. Kako god, napravit cemo i ove kratke turnire na lichess-u pa vidjet cemo da li ce nas biti.

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Galion » 06 mar 2018, 10:27

bvb je napisao/la:
Ja mislim da ovo moze funkcionisati samo ako se sve partije igraju u vrlo kratkom roku. Naprimjer, sve partije sutra od 20h00 do 22h00. :D Ako se igra samo jedno kolo dnevno (ili nesto slicno) onda ljudi brzo ohlade i tesko da ce se i 2-3 kola kompletirati. Nakon nekoliko poraza mnogi ce odustati i predat ce sljedece meceve. Jbg, tako je s vecinom liga na forumu, a jedna od njih je i ova sahovska od prije 4-5 godina, u kojoj se, kao sto vidimo, nijedno kolo nije zavrsilo:

viewtopic.php?f=44&t=7816

Jednostavno je presporo, brzo ce dosaditi i imat cemo puno odustajanja. Sta cemo kad pola igraca odustane nakon 2-3 kola?!

Moj prijedlog je da igramo kratke turnire na https://lichess.org/ u trajanju od 1-2h. Naprimjer, svaki dan od 21h00 do 22h00 imamo SportSport.ba turnir koji je private (lozinka: ssba) i link za turnir ce biti zalijepljen ovdje 1h prije pocetka. Evo screenshot jednog public turnira koji se trenutno igra i jednog private koji sam ja napravio:

slika
slika

Account se moze napraviti za minutu (napomena: meni je mail dosao u spam, provjerite spam ako ga ne bude u inboxu) i sajt je prilicno jednostavan. Najbolje bi bilo da svako napravi account s nickom kao na ovom forumu. Dobro bi bilo da i ovi sto vec imaju account na lichessu, ako ima takvih, naprave novi - tako bismo svi imali isti rejting na pocetku, zanimljivije je. :) Turniri bi se igrali svaki dan, ne moraju svi igrati, ko dodje dodje, ako nas bude 6-7 svaki put bit ce super. Za limit se mozemo dogovoriti, meni 5 + 0 izgleda najbolje, ali mozemo cesto mijenjati limite (3+0, 5+0, 10+0, 5+3, 15+0...). Tabela i parovi se generisu automatski, naravno. Imaju i neka specificna pravila za bodovanje, al' o tom potom.

Mada, mozemo probati igrati i 'klasicnu' ligu, kao sto je gore @galion pisao, ako mislite da ima sanse da uspije. Kako god, napravit cemo i ove kratke turnire na lichess-u pa vidjet cemo da li ce nas biti.
:thumbup:

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Unofficialpage » 06 mar 2018, 11:39

Tek sad vidim da mi ni ovdje nema posta ili nije postavljen ili je obrisan zbog prestanka rada foruma (ako je sinoć i bilo problema sa forumom). :D

Obe ideje su dobre, ako bude liga ona treba kratko trajati, možda nekih 7-10 dana i imaš taj rok, sve odigraj i postavljaj rezultate. Meni se lično više sviđa turnir, lige brzo dosade i koju god smo igru ovdje igrali a da je liga ona brzo dosadi. Najduže trajale su pes6 i f1 lige, ovo ostalo se sve nakon max 2-3 mjeseca raspadne. Imati 1-2-3 turnira u mjesecu, da nam ne dosadi a ako već nas bude išlo možemo povečati i češće igrati. :D
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Galion
Postovi: 2771
Pridružen/a: 06 jun 2010, 15:50
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Galion » 06 mar 2018, 13:02

Kad smo već pokrenuli tu ideju, ima li od forumaša itko sa iskustvom turnirskog šaha, da se bavio šahom?
Ja sam kao junior bio u tome, čak sam bio 3. u državi do 20 prije nekih 7 godina, nakon toga igrao nekoliko open turnira, dobio neki rejting oko 1800, kasnije ga i smanjio i batalio to :mrgreen:

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la KK_Bosna » 07 mar 2018, 16:01

Galion je napisao/la:Kad smo već pokrenuli tu ideju, ima li od forumaša itko sa iskustvom turnirskog šaha, da se bavio šahom?
Ja sam kao junior bio u tome, čak sam bio 3. u državi do 20 prije nekih 7 godina, nakon toga igrao nekoliko open turnira, dobio neki rejting oko 1800, kasnije ga i smanjio i batalio to :mrgreen:
ja sam kao mali sa 6,7 godina bio viceprvak SR BiH u U12 kategoriji, trebao ici na prvenstvo juge, ali se onda zaratilo itd itd... :mrgreen: i onda nakon rata nisam igrao sah jedno 15 godina :rol:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Hellas
Postovi: 579
Pridružen/a: 22 avg 2009, 17:29
Kontakt:

Re: Šah

Post Postao/la Hellas » 07 mar 2018, 17:27

Evo i moj profil na chess.com.

Sa tim da mene racunajte samo ako budu ove partije na 3 i 5 minuta, jer nemam strpljenja nit vremena za duze.

https://www.chess.com/member/hellasije

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.