Football Manager 2019

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
xinxee
Postovi: 3408
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la xinxee » 04 sep 2018, 21:33

redbull93 je napisao/la:Kad ce to biti? i hoce li moci pach nase lige kada naprave?

Zna li netko bar 2018 kako da skinem, dok ne dodje ovaj 2019 :| :|
BH Patch se pravi svake godine, vec sad se radi i treba bit zahvalan timu FmBosnia i ostalim. FM 2018 mozes kupit orginal i skinut, kupit oflajn i skinut i naravno imas i piratsku verziju koja nije bas 100% funkcionalna , stoga ti savjetujem ako vec ides na nesto "piratski" da skines sebi FM 2017, gdje imas takodjer sve lige BiH, od opštinskih pa do premijer.
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Avatar
Fikret1946
Postovi: 1752
Pridružen/a: 04 mar 2017, 15:27
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la Fikret1946 » 07 sep 2018, 00:06

Kakvi su patchevi za FM 18 za nasu ligu?
Nisam nikako igrao ove godine, jesu li updateovani i kakav je kvalitet,jeste li zadovoljni vi koji ste igrali?

Avatar
FMBosnia
Postovi: 94
Pridružen/a: 15 jun 2015, 03:01
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la FMBosnia » 09 sep 2018, 21:27

Prošla godina je bila baš loša za Football Manager zajednice generalno. Mi smo iz naše radionice između ostalog izbacili dodatak zaključno tek sa trećim rangom. Naša zajednica će gledati da u narednom periodu tj. budućnosti se sve više fokusira na research i domaće lige jer za tako nešto generalno imamo kapacitet.

Za naredni serijal potvrđujem da će izaći dodatak Sve lige Bosne i Hercegovine! Tačan datum izlaska za sada nećemo precizirati jer očekujem da će sve biti završeno već krajem 11 mj. ali je problem što se u BiH dosta menjao sistem takmičenja kod nižih liga i da će sigurno trebati vremena da se sve to uklopi. Ono što je definitivno jeste da će izaći prije katoličkog Božića. E sada... nadam se da će svi izdvojiti koji minut da pročitaju naredne redove ove objave pošto verujem da malo njih to zna.

Ovo je DRUGI serijal kako naši ljudi (dve osobe) rade kao asistenti u zvaničnom researchu za SI. Dosta nam je trebalo vremena da sve posložimo jer je baza generalno od prethodnika bila u lošem stanju ali zahvaljujući veoma dobroj saradnji sa glavnim researcherom (koji je aktivan na našem forumu ali je bazu dobio u ime jednog drugog regionalnog foruma koji više ne postoji) mi smo već za FM18 uradili solidan posao dok će za FM19 biti zasigurno na dva nivoa više.

Objašnjenje pojmova:

ZVANIČNA BAZA - Ovo je ono što NEMA VEZE sa dodatkom. Radimo u zasebnim editorima za SI i šaljemo glavnom researcheru što on kasnije pošalje u London gde oni to sve sklapaju.

DODATAK ZA LIGE BiH - Ovo je ono što radimo kada IZAĐE Football Manager (i nikako prije)! Mi imamo odvojene dijelove na forumu ali jednostavno ljudi dosta često ne razumeju koliko se ove stvari razlikuju i želim da uputim još jedan poziv svima da kada izađe FM uzmu učešće u izmjenama u odnosu na zvaničnu bazu kako bi već po defaultu imali jednu sređenu bazu što će činiti naš dodatak samo boljim i lakšim za izradu. Mi već sada imamo temu predviđenu za PREDLAGANJE šta izmjeniti u default bazi u odnosu na FM18! Svako se može uključiti u rad i doprineti kvalitetu same baze.

- PRIMJER -

Konkretan primjer dobrog rada je sljedeći i za te potrebe ću uzeti Željezničar, Zrinjski i Široki Brijeg (klubovi iz PL koje ja uređujem za SI + još tri kluba dok kolega recimo ima Sarajevo i ostale PL klubove koji nisu kod mene):

- Ubačeni mladi igrači (koji nastupaju za timove do 19 i do 17 godina ako nisu mlađi od 16 jer mlađe od tog uzrasta ne smemo da ubacujemo u igru);
- Sređene uprave (konkretno svih 10 članova uprave FK Željezničar su ubačeni u bazu i što daje ukupnih 26 članova tima koji nisu igrači sa osobljem što podrazumeva i osoblje mlađih kategorija, dakle sređeni su generalno i stručni štabovi);
- Sređene su i pozicije igrača kod svih klubova u PL (kao što znate prošlih sezona je bilo dosta pogrešnih stvari tu);
- Sređene su ocjene igračima (konkretno ja sam sredio ocjene 100% kod svih igrača Želje, Zrinjskog, Širokog koji konkurišu za prvi tim tj. svi koji su registrovani za sezonu, za neke mlađe igrače koji su veliki talenti i za igrače iz tih klubova koji su na pozajmicama, da ne bude zabune ja govorim za sebe ali isto i kolega radi kod FKS);
- I dosta drugih stvari, informacija i sl. je dodano...

Kod PRVE LIGE FEDERACIJE BiH (u mom slučaju) i kod PRVE LIGE RS (u slučaju mog kolege) radi se isto dobro ali ne toliko detaljno (primjer za to je da nema potrebe ubacivati preveliki broj igrača iz juniora osim najtalentovanijih igrača, ocjene se sređuju ali uglavnom za 8-14 igrača po ekipi i ostalima nešto minimalno jer nije lako procjenjivati takve igrače koji nastupaju u nižim ligama). Već kroz ovakav editing se sređuju i igrači u klubovima nižih liga (ne dodaju se novi već se uređuju postojeći kako bi baza dobila na realnosti tj da ne bude igrača u pogrešnim klubovima bez obzira što se radi o trećem i nižim rangovima koji su skroz nebitni), sređuju se posete, default dresovi i ostale informacije oko klubova. Ima tu još dosta stvari ali već sam se raspisao. :D

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la redbull93 » 12 sep 2018, 13:10

@fmbosnia svaka vama cast na trudu koji ulazete. Nemojte mi Čelik zapostaviti :lol:
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

AnelMid
Postovi: 884
Pridružen/a: 13 jul 2015, 13:36
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la AnelMid » 14 sep 2018, 08:38

Konačno od ove godine Biće na njemačkom igrica

Avatar
FMBosnia
Postovi: 94
Pridružen/a: 15 jun 2015, 03:01
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la FMBosnia » 25 sep 2018, 16:14

redbull93 je napisao/la:@fmbosnia svaka vama cast na trudu koji ulazete. Nemojte mi Čelik zapostaviti :lol:
Ako se slučajno neka sitnica propusti za zvaničnu bazu, u dodatku ide ispravak. :D Tako da bez brige.

P.S. U četvrtak prva (konkretna) vijest oko FM19!

Avatar
FMBosnia
Postovi: 94
Pridružen/a: 15 jun 2015, 03:01
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la FMBosnia » 27 sep 2018, 15:36

http://fmbosnia.net/index.php/topic,9081.new.html#new
Danas je najavljen Football Manager 2019 sa svim ključnim novinama i Football Manager Bosnia vam predstavlja iste u svom autorskom članku. Pored novina najavljenih u ovom članku, Sports Interactive je najavio da će u javnost narednih dana izaći još dodatnih vijesti o FM19!
Utisci?

Meni ovo izgleda predobro. Ne može se reći da nisu ništa radili kada su ove izmjene na taktičkom polju ogromne, izmjene oko treninga i ne pričam... prošle godine scouting, sljedeće isto očekujem neke dobre izmjene generalno. Radi SI dosta lijep posao već duže vremena! :tokralju:

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la jopaa7 » 27 sep 2018, 20:46

Loading... :kafa:

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la redbull93 » 28 sep 2018, 23:06

FMBosnia je napisao/la:http://fmbosnia.net/index.php/topic,9081.new.html#new
Danas je najavljen Football Manager 2019 sa svim ključnim novinama i Football Manager Bosnia vam predstavlja iste u svom autorskom članku. Pored novina najavljenih u ovom članku, Sports Interactive je najavio da će u javnost narednih dana izaći još dodatnih vijesti o FM19!
Utisci?

Meni ovo izgleda predobro. Ne može se reći da nisu ništa radili kada su ove izmjene na taktičkom polju ogromne, izmjene oko treninga i ne pričam... prošle godine scouting, sljedeće isto očekujem neke dobre izmjene generalno. Radi SI dosta lijep posao već duže vremena! :tokralju:
Dobro su ga uradili, kada mozemo ocekivati i patch za nasu ligu da izadje?

2. Nov. izlazi fm, koliko cemo cekati nasu ligu, do sada uvijek sam kretao od nase lige, pa onda se borim do vrha.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
FMBosnia
Postovi: 94
Pridružen/a: 15 jun 2015, 03:01
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la FMBosnia » 29 sep 2018, 18:21

Napisao sam sve par postova iznad (onaj dugačak post). Šteta što se ne dobija editor sa beta igrom inače bi sve dosta brže bilo gotovo (igra izlazi 2.11 ali beta izlazi 2 nedjelje ranije).

Avatar
FMBosnia
Postovi: 94
Pridružen/a: 15 jun 2015, 03:01
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la FMBosnia » 01 okt 2018, 13:02

Ako neko želi original FM obezbedili smo popust i igra sada iznosi oko 32 €.

Posjetite ovaj sajt i prilikom kupovine unesite kupon za popust "clan". :wave:

Ako neko uzme tako neka nam pošalje SS kao dokaz jer ćemo dodjeliti posebnu boju nicka na forumu koja će vam dati mogućnost testiranja dodatka za lige BiH i ekskluzivu na dodatke svakako (logopack na primjer kao i već pomenute lige BiH).

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la jopaa7 » 10 okt 2018, 11:10

:opaopa:
slika

Avatar
Anonjimus
Postovi: 497
Pridružen/a: 31 jul 2018, 16:51
Lokacija: Anonjimusland
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la Anonjimus » 10 okt 2018, 11:17

jopaa7 je napisao/la::opaopa:
slika
koliko ? ? ?
I am coming

Avatar
nextterrain
Postovi: 2474
Pridružen/a: 13 jan 2014, 23:39
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la nextterrain » 11 okt 2018, 10:20

jopaa7 je napisao/la::opaopa:
slika

znam da se preko tebe kupovao manager i najvjerovatnije ću biti i ja zainteresovan, pa kako je išlo to ? :)

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la jopaa7 » 11 okt 2018, 10:28

nextterrain je napisao/la:
jopaa7 je napisao/la::opaopa:
slika

znam da se preko tebe kupovao manager i najvjerovatnije ću biti i ja zainteresovan, pa kako je išlo to ? :)
Imas pp

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la IlCapitano » 14 okt 2018, 03:47



Ovo sa taktikom i treninzima izgleda fantastično. Ako ne useru osnovne stvari opet moglo bi ovo ličiti na nešto. :salut:
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la jopaa7 » 18 okt 2018, 11:41

Jos malo :opaopa:

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la IlCapitano » 18 okt 2018, 11:48

Trebalo bi valjda danas nekad ili do 9 noćas najkasnije beta izaći. Prošle godine je dan ranije bilo.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Avatar
redbull93
Postovi: 14407
Pridružen/a: 27 jun 2018, 12:17
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la redbull93 » 18 okt 2018, 19:21

Nadam se po izlasku igrice da ce ova tema biti dosta aktivnija, nesto sam zagrijan ove godine za fm.
Ono sto Čelik čeka
nije to tajna neka
opet ćeš biti Šampion
jer pjesma stati neće
doći će dani sreće
do kraja hrabro zajedno!!!

Avatar
IlCapitano
Postovi: 16077
Pridružen/a: 17 sep 2012, 21:23
Kontakt:

Re: Football Manager 2019

Post Postao/la IlCapitano » 18 okt 2018, 19:37

Beta je upravo izašla.
★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.