Football Manager 2020

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Chinaglia » 21 apr 2020, 16:57

kad tek pocinjete igru, dal svoje ocjene rasporedite kako zelite il izaberete nesto od ponudjenog

ja sam uvijek igrao po defaultu, gdje su slabe ocjene, sto je nekako i realno obzirom da tek pocinjes trenirat, no na ovom posljednjem save-u sam izabrao "tactician", satro volim takav fudbal hehe

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Osim13 » 21 apr 2020, 17:37

Bunker majka. Nije Jozo budala.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Geerroo » 22 apr 2020, 17:35

Chinaglia je napisao/la:
21 apr 2020, 16:57
kad tek pocinjete igru, dal svoje ocjene rasporedite kako zelite il izaberete nesto od ponudjenog

ja sam uvijek igrao po defaultu, gdje su slabe ocjene, sto je nekako i realno obzirom da tek pocinjes trenirat, no na ovom posljednjem save-u sam izabrao "tactician", satro volim takav fudbal hehe
Po defaultu. Ionako mi sve ocjene narastu do 19/20 kroz 3 ili 4 sezone osim ovih za GK distribution, media handling i sl. Ne volim te konferencije i ostale pizdarije. Za sta asistent sluzi ionako ? :mrgreen:

Brzo sam se zasitio ovog novog FM moram priznati :hmmmmm: za razliku od nekih prošlih


Moraju definitivno poraditi na AI drugih ekipa, a ne da ekipa (npr Man City) dovede 4 lijeva krila za jedan prelazni rok i sl. Da ne govorim o difficultyu igrice koji mora biti duplo teze naaaajmanje. Ili bar staviti da se bira na pocetku.

Avatar
Ortega10
Postovi: 967
Pridružen/a: 18 mar 2020, 22:58
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Ortega10 » 24 apr 2020, 00:12

Chinaglia je napisao/la:
21 apr 2020, 16:57
kad tek pocinjete igru, dal svoje ocjene rasporedite kako zelite il izaberete nesto od ponudjenog

ja sam uvijek igrao po defaultu, gdje su slabe ocjene, sto je nekako i realno obzirom da tek pocinjes trenirat, no na ovom posljednjem save-u sam izabrao "tactician", satro volim takav fudbal hehe
/ по $.
? $ ".
? " $ у $ " је ' све ' ".
" " $.

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la AshburtonG » 24 apr 2020, 00:20

Geerroo je napisao/la:
22 apr 2020, 17:35
Chinaglia je napisao/la:
21 apr 2020, 16:57
kad tek pocinjete igru, dal svoje ocjene rasporedite kako zelite il izaberete nesto od ponudjenog

ja sam uvijek igrao po defaultu, gdje su slabe ocjene, sto je nekako i realno obzirom da tek pocinjes trenirat, no na ovom posljednjem save-u sam izabrao "tactician", satro volim takav fudbal hehe
Po defaultu. Ionako mi sve ocjene narastu do 19/20 kroz 3 ili 4 sezone osim ovih za GK distribution, media handling i sl. Ne volim te konferencije i ostale pizdarije. Za sta asistent sluzi ionako ? :mrgreen:

Brzo sam se zasitio ovog novog FM moram priznati :hmmmmm: za razliku od nekih prošlih


Moraju definitivno poraditi na AI drugih ekipa, a ne da ekipa (npr Man City) dovede 4 lijeva krila za jedan prelazni rok i sl. Da ne govorim o difficultyu igrice koji mora biti duplo teze naaaajmanje. Ili bar staviti da se bira na pocetku.
To bi bilo idealno, jer bi onda djeca, koja su neiskusna i koja ne igraju 10ak godina ovu igru mogla steci nekog samopouzdanja i ljubavi prema igri. A meni se cini, da je prije bilo mnogo teze zavrsavat transfere. Sad bukvalno mozes dovest koga hoces, odnosno problem ti samo mogu predstavit pregovori sa igracem tj. agentom direktno. Prije si morao mnogo vise para dat, da bi ti prihvatili rate i slicne dodatke, a ne cist kes.

Nebulozni transferi velikih ekipa su jos jedna stvar. Npr. ja Everton, ganjam nekog igraca za kojeg mi skaut daje 100 ocjenu, prati ga isto Real ili City, i onda oni dovedu nekog levata iz holandske lige sa 82 ratingom skauta, pa onda, sto ti kazes, nagomilaju takvih skart igraca, kao Wenger u najbolje doba, a ja pokupim ocitog buduceg wc igraca za bagatelu.

Oni se baziraju na kompleksnosti opcija, koje uopce nisu kljucne. Npr. trening su toliko iskomplikovali da je to nenormalno, a realno zaposlis normalne trenere, poredas im uloge po ocjenama i ne moras ga vise nikad ukljucit tokom karijere.

Medjutim, shvatam ih sa jedne strane, jer da je igra preteska, tj. da zahtijeva ogromno predznanje iz prethodnih naslova, onda bi se 90% novih igraca pozdravilo sa igrom, nakon prvog otkaza.

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Geerroo » 24 apr 2020, 00:42

AshburtonG je napisao/la:
24 apr 2020, 00:20
Geerroo je napisao/la:
22 apr 2020, 17:35
Chinaglia je napisao/la:
21 apr 2020, 16:57
kad tek pocinjete igru, dal svoje ocjene rasporedite kako zelite il izaberete nesto od ponudjenog

ja sam uvijek igrao po defaultu, gdje su slabe ocjene, sto je nekako i realno obzirom da tek pocinjes trenirat, no na ovom posljednjem save-u sam izabrao "tactician", satro volim takav fudbal hehe
Po defaultu. Ionako mi sve ocjene narastu do 19/20 kroz 3 ili 4 sezone osim ovih za GK distribution, media handling i sl. Ne volim te konferencije i ostale pizdarije. Za sta asistent sluzi ionako ? :mrgreen:

Brzo sam se zasitio ovog novog FM moram priznati :hmmmmm: za razliku od nekih prošlih


Moraju definitivno poraditi na AI drugih ekipa, a ne da ekipa (npr Man City) dovede 4 lijeva krila za jedan prelazni rok i sl. Da ne govorim o difficultyu igrice koji mora biti duplo teze naaaajmanje. Ili bar staviti da se bira na pocetku.
To bi bilo idealno, jer bi onda djeca, koja su neiskusna i koja ne igraju 10ak godina ovu igru mogla steci nekog samopouzdanja i ljubavi prema igri. A meni se cini, da je prije bilo mnogo teze zavrsavat transfere. Sad bukvalno mozes dovest koga hoces, odnosno problem ti samo mogu predstavit pregovori sa igracem tj. agentom direktno. Prije si morao mnogo vise para dat, da bi ti prihvatili rate i slicne dodatke, a ne cist kes.

Nebulozni transferi velikih ekipa su jos jedna stvar. Npr. ja Everton, ganjam nekog igraca za kojeg mi skaut daje 100 ocjenu, prati ga isto Real ili City, i onda oni dovedu nekog levata iz holandske lige sa 82 ratingom skauta, pa onda, sto ti kazes, nagomilaju takvih skart igraca, kao Wenger u najbolje doba, a ja pokupim ocitog buduceg wc igraca za bagatelu.

Oni se baziraju na kompleksnosti opcija, koje uopce nisu kljucne. Npr. trening su toliko iskomplikovali da je to nenormalno, a realno zaposlis normalne trenere, poredas im uloge po ocjenama i ne moras ga vise nikad ukljucit tokom karijere.

Medjutim, shvatam ih sa jedne strane, jer da je igra preteska, tj. da zahtijeva ogromno predznanje iz prethodnih naslova, onda bi se 90% novih igraca pozdravilo sa igrom, nakon prvog otkaza.
Ovaj zadnji pasus je istina. Vidio sam na par stranih foruma da ljudi slicno razmisljaju. Igru sada prave za siroko narodnu masu i prilagodjavaju je apolutno svima, a ponajmanje fanovima igre.

Trikolor
Postovi: 39
Pridružen/a: 31 mar 2015, 20:28
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Trikolor » 07 maj 2020, 18:45

Ima li neko FM17 da mu ne treba?? Igrao bi offline, znaci samo da skinem i prebacujem se u Offline. Imaju one nizr lige BiH a bas mi se igraju. Hvala u svakom slucaju

dbook
Postovi: 52
Pridružen/a: 19 jun 2016, 23:37
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la dbook » 12 maj 2020, 20:01

Jel ima neko voljan odraditi edit grbova, stadiona i još nekih podataka za treće lige i par četvrtih? Nemam FM editor tako da bi mi neko trebao pomoći s tim, sve grbove i slike sam prikupio samo ih neko treba ubaciti u već postojeći edit.

Nadam se da će se neko javiti.

Pozdrav

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Epidaurus » 13 maj 2020, 21:08

Ima li igdje kakav link (torrent il nesto) za FM20 il je steam jos uvijek jedina opcija?

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Geerroo » 13 maj 2020, 21:16

Epidaurus je napisao/la:
13 maj 2020, 21:08
Ima li igdje kakav link (torrent il nesto) za FM20 il je steam jos uvijek jedina opcija?
Ja dok nisam uzeo igru sam probao neki torrent i virus mi je napao laptop, haman ga skroz nije razyebao, a nije da nemam AV, tako da ti je preporuka nemoj. Mislim da jos nije izaslo provjereno...

Imas kod momaka na FB prodaju igru za 10-15 KM, mozes je igrati u offline modeu. Online mode ti je karna ionako

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Epidaurus » 13 maj 2020, 21:22

Geerroo je napisao/la:
13 maj 2020, 21:16
Epidaurus je napisao/la:
13 maj 2020, 21:08
Ima li igdje kakav link (torrent il nesto) za FM20 il je steam jos uvijek jedina opcija?
Ja dok nisam uzeo igru sam probao neki torrent i virus mi je napao laptop, haman ga skroz nije razyebao, a nije da nemam AV, tako da ti je preporuka nemoj. Mislim da jos nije izaslo provjereno...

Imas kod momaka na FB prodaju igru za 10-15 KM, mozes je igrati u offline modeu. Online mode ti je karna ionako
Imas kontakt od tog momka koji slucajem?

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Geerroo » 13 maj 2020, 21:25

https://www.facebook.com/footballmanagerbalkan/

https://www.facebook.com/Fm2015Bosna/

Evo ti obje. Ovi su prvi iz Hrvatske čini mi se, a drugi su naši.

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la TonySosa » 20 maj 2020, 01:33

Geerroo je napisao/la:
13 maj 2020, 21:16
Epidaurus je napisao/la:
13 maj 2020, 21:08
Ima li igdje kakav link (torrent il nesto) za FM20 il je steam jos uvijek jedina opcija?
Ja dok nisam uzeo igru sam probao neki torrent i virus mi je napao laptop, haman ga skroz nije razyebao, a nije da nemam AV, tako da ti je preporuka nemoj. Mislim da jos nije izaslo provjereno...

Imas kod momaka na FB prodaju igru za 10-15 KM, mozes je igrati u offline modeu. Online mode ti je karna ionako
Sto je online mode ****? Praktično ista igra, samo što igraš protiv nekoga a ne protiv AI.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Geerroo » 20 maj 2020, 01:40

TonySosa je napisao/la:
20 maj 2020, 01:33
Geerroo je napisao/la:
13 maj 2020, 21:16
Epidaurus je napisao/la:
13 maj 2020, 21:08
Ima li igdje kakav link (torrent il nesto) za FM20 il je steam jos uvijek jedina opcija?
Ja dok nisam uzeo igru sam probao neki torrent i virus mi je napao laptop, haman ga skroz nije razyebao, a nije da nemam AV, tako da ti je preporuka nemoj. Mislim da jos nije izaslo provjereno...

Imas kod momaka na FB prodaju igru za 10-15 KM, mozes je igrati u offline modeu. Online mode ti je karna ionako
Sto je online mode ****? Praktično ista igra, samo što igraš protiv nekoga a ne protiv AI.
A sta si igrao u Online modeu? Jesi onaj draft ili normalan save? Moguce i da si u pravu.
Ja sam igrao draft cekao pola sata, kad samo svi napustise ono, iznervirao sam se i izasao.

A ovo za online karijeru, to nisam probao, jer slabo ko od moje raje igra FM-a, jedino da trazim tamo po FM scoutu ljude koji ce igrat a ne da mi se to.

Jos jel moram cekat da neko space pritisne, kako funkcionise to?

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la TonySosa » 20 maj 2020, 01:50

Geerroo je napisao/la:
20 maj 2020, 01:40
TonySosa je napisao/la:
20 maj 2020, 01:33
Geerroo je napisao/la:
13 maj 2020, 21:16


Ja dok nisam uzeo igru sam probao neki torrent i virus mi je napao laptop, haman ga skroz nije razyebao, a nije da nemam AV, tako da ti je preporuka nemoj. Mislim da jos nije izaslo provjereno...

Imas kod momaka na FB prodaju igru za 10-15 KM, mozes je igrati u offline modeu. Online mode ti je karna ionako
Sto je online mode ****? Praktično ista igra, samo što igraš protiv nekoga a ne protiv AI.
A sta si igrao u Online modeu? Jesi onaj draft ili normalan save? Moguce i da si u pravu.
Ja sam igrao draft cekao pola sata, kad samo svi napustise ono, iznervirao sam se i izasao.

A ovo za online karijeru, to nisam probao, jer slabo ko od moje raje igra FM-a, jedino da trazim tamo po FM scoutu ljude koji ce igrat a ne da mi se to.

Jos jel moram cekat da neko space pritisne, kako funkcionise to?
Normalan save, a logično da je najbolje kad igraš s nekim koga znaš. A ne da ideš uslijepo naćoravo. :D

Host pritišće space.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Geerroo » 20 maj 2020, 01:54

Koliko si sezona tako uspio zavrsiti s nekim najvise? Koliko uopste vremena treba za jednu sezonu jbt :mrgreen:

Doima se zanimljivim, a jedino kad sam igrao FM sa vise igraca je kad sam ko manji isao kod rodjaka pa sa njima po citavu noc :rol: Kakve su to svadje bile ko ce kojeg igraca dovesti

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la TonySosa » 20 maj 2020, 03:06

Najviše devet sezona, ma šta ti treba 3-4 dana za sezonu. To brzo ide kad se stavi da sve utakmice kola budu u isto vrijeme.

Postavljao sam na temi FM17 neke slike, sedam sezona u spanskoj ligi. Kasnije smo odigrali još dvije u Engleskoj al nemam slike od toga.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

Avatar
Geerroo
Postovi: 3073
Pridružen/a: 20 mar 2020, 00:07
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Geerroo » 20 maj 2020, 04:00

TonySosa je napisao/la:
20 maj 2020, 03:06
Najviše devet sezona, ma šta ti treba 3-4 dana za sezonu. To brzo ide kad se stavi da sve utakmice kola budu u isto vrijeme.

Postavljao sam na temi FM17 neke slike, sedam sezona u spanskoj ligi. Kasnije smo odigrali još dvije u Engleskoj al nemam slike od toga.
Ja kad sam igram treba mi 3 dana da zavrsim sezonu :mrgreen:

Evo, bas sam vidio. Ti si Real pretpostavljam, kako ti ovaj drug cules nije dobio otkaz jbt? :rol:

Avatar
TonySosa
Postovi: 7219
Pridružen/a: 17 apr 2018, 04:54
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la TonySosa » 20 maj 2020, 04:28

Geerroo je napisao/la:
20 maj 2020, 04:00
TonySosa je napisao/la:
20 maj 2020, 03:06
Najviše devet sezona, ma šta ti treba 3-4 dana za sezonu. To brzo ide kad se stavi da sve utakmice kola budu u isto vrijeme.

Postavljao sam na temi FM17 neke slike, sedam sezona u spanskoj ligi. Kasnije smo odigrali još dvije u Engleskoj al nemam slike od toga.
Ja kad sam igram treba mi 3 dana da zavrsim sezonu :mrgreen:

Evo, bas sam vidio. Ti si Real pretpostavljam, kako ti ovaj drug cules nije dobio otkaz jbt? :rol:
Osvojio je 3 LP čini mi se. :D
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

"Three for me, two for them."

zagor1987
Postovi: 7520
Pridružen/a: 02 maj 2016, 17:33
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la zagor1987 » 25 maj 2020, 13:59

Imal kakva Yu liga?

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.