Football Manager 2020

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: Donnie Darko,Padovan

Krofna
x 79
Kontakt:

Re: Football Manager 2020

Post Postao/la Krofna » 29 dec 2019, 23:05

Vedo20 je napisao/la:
29 dec 2019, 22:48
Problem je što sa jakim timom ne možeš povezati 5 dobrih utakmica. Nema šanse.
Blago tebi kad ti je to briga. :thumbup:
Show me your donuts 0 0

DamirT
x 55
Kontakt:

Post Postao/la DamirT » 29 dec 2019, 23:28

Krofna je napisao/la:
29 dec 2019, 22:32
DamirT je napisao/la:
29 dec 2019, 22:29
I ja sam promijenio 4 kluba,reko nije do igrice...I svaki put krenem u sezonu,odigram par utakmica i u svakoj imam preko 25 suteva,protivnik jedva 6 i prvi sut u okvir gola za njih,naravno primim gol i izgubim.
Pa da li se to u pravom fudbalu ne desavaju utakmice takvog tipa?
Odigram prvih par utakmica na pocetku sezone u 4 kluba i svaki put izgubim,a puno sam bolji...
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta.Ostatak sam spiskao.
G.B.

xinxee
Kontakt:

Post Postao/la xinxee » 29 dec 2019, 23:38

Previše se zalijećete s napadačkim i otvorenim fudbalom :kafa: , koliko god jak bio,prvo dobro začepit pozadi :kafa: :kafa:
Schalke 04 Gelsenkirchen

Vedo20
Kontakt:

Post Postao/la Vedo20 » 30 dec 2019, 07:19

Krofna je napisao/la:
29 dec 2019, 23:05
Vedo20 je napisao/la:
29 dec 2019, 22:48
Problem je što sa jakim timom ne možeš povezati 5 dobrih utakmica. Nema šanse.
Blago tebi kad ti je to briga. :thumbup:
Šta ima kod tebe filozofe? :cool:
ŠVRLJ

StrikeWarzone
x 42
Kontakt:

Post Postao/la StrikeWarzone » 30 dec 2019, 15:55

xinxee je napisao/la:
29 dec 2019, 23:38
Previše se zalijećete s napadačkim i otvorenim fudbalom :kafa: , koliko god jak bio,prvo dobro začepit pozadi :kafa: :kafa:
Napad donosi pobjede, odbrana titule :kafa: :kafa:
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.

GospodinIzSarajeva
x 587
Kontakt:

Post Postao/la GospodinIzSarajeva » 30 dec 2019, 16:01

Ja igram defanzivno..Prethodna 3 FM-a sam igrao napadacki fudbal,pa da malo promjenim ..i iskreno zadovoljan sam
Sarajevo-Tuzla City 6:2 22.02.2020
Ahmetović 3x
Hodžić 1x
Tatar 1x
Sušić 1x
Debi Vinka Marinovića

Chinaglia
x 90
Kontakt:

Post Postao/la Chinaglia » 08 jan 2020, 14:08

do sad me niti jedan fm nije doveo do toga da polupam racunar, ovaj bi mogao

i ovaj i prosli imaju iste stvari koje su preglupe, npr sudacka nadoknada na svakoj tekmi 5 min, zabijes gol, al odmah ga i primis, primljeni golovi iz kornera, zabit gol 1 vs 1 nemoguca misija... ne svidja mi se uopste, a tek sto sam skinuo x taktika i niti jedna ne valja, a da sam pravim, ne pada mi na pamet... zaboravio sam napisat da cesto primam golove u sudackoj nadoknadi (90+)
Zadnja izmjena: Chinaglia, dana/u 08 jan 2020, 14:29, ukupno mijenjano 1 put.
#dodjimami

Chstal
x 5
Kontakt:

Post Postao/la Chstal » 08 jan 2020, 14:23

Chinaglia je napisao/la:
08 jan 2020, 14:08

i ovaj i prosli imaju iste stvari koje su preglupe, npr sudacka nadoknada na svakoj tekmi 5 min, zabijes gol, al odmah ga i primis, primljeni golovi iz kornera, zabit gol 1 vs 1 nemoguca misija... ne svidja mi se uopste, a tek sto sam skinuo x taktika i niti jedna ne valja, a da sam pravim, ne pada mi na pamet
Da li jos ima, kad hoces igraca kupiti koji ima procijenjenu vrijednost 5 miliona da tim trazi 15+ miliona? A npr kad ti ponude za tvog slicnog igraca da ne mozes izvuci vise od 7 miliona. Zatim, kad nudis platu igracu i dajes mu npr 7000 sedmicno i on potpise za neki drugi klub koji mu je nudio 2500 sedmicno. Imam toliko u glavi stvari koje sam zaboravio jer nisam igrao od fm- 2017.

IlCapitano
x 25
Kontakt:

Post Postao/la IlCapitano » 13 jan 2020, 21:26

Zna li neko ko je uzimao FM od jope kako da ga kontaktiram van foruma? Treba mi vezano za steam a ne odg na PM, vidim nije ništao posao preko mjesec dana na forumu.
Gary Neville:"Del Piero is the greatest player I have ever played against, he twisted me incredibly."

Moggi:"Juve have once again become the excuse of losers, as in 2006."

★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★★★★ ★★★★★★★

jopaa7
Kontakt:

Post Postao/la jopaa7 » 14 jan 2020, 13:09

Tu sam ja uvijek kad neko treba :mrgreen:

tm1987vtz
x 4
Kontakt:

Post Postao/la tm1987vtz » 15 jan 2020, 18:15

Ima li neko ovaj activation key, ne mogu da nađem nigdje na netu
KEEP THE BLUE FLAG FLYING HIGH!

jolicnikola
x 24
Kontakt:

Post Postao/la jolicnikola » 18 jan 2020, 10:03

ko oće da proba s Malteškom ligom:
https://www.facebook.com/FMMaltaFanClub/
Po kuvana po pečena nerasičena!

NFSBIH napolje!!!
#Μένουμεσπίτι
#OčiBojeDuge

Evil Genius II
x 18

Post Postao/la Evil Genius II » 18 jan 2020, 10:44

Chinaglia je napisao/la:
08 jan 2020, 14:08

i ovaj i prosli imaju iste stvari koje su preglupe, npr sudacka nadoknada na svakoj tekmi 5 min, zabijes gol, al odmah ga i primis, primljeni golovi iz kornera, zabit gol 1 vs 1 nemoguca misija... ne svidja mi se uopste, a tek sto sam skinuo x taktika i niti jedna ne valja, a da sam pravim, ne pada mi na pamet... zaboravio sam napisat da cesto primam golove u sudackoj nadoknadi (90+)
Poigraj se malo sa taktikama koje skidaš jer vjerovatno neke stvari koje koristiš po defaultu uzrokuju sve to što ti se dešava. Recimo moje iskustvo je bilo prilično slično ovome što si opisao kada sam tek uzeo igricu odnosno sve dok nisam odvojio vrijeme i napravio svoju neku varijaciju Gasperinijeve taktike sa fokusom na jaku odbranu, presing i kontru. Od tad mi ide prilično dobro. Uz sve to uvijek u toku utakmice ostavljam jednu defanzivnu izmjenu za pred kraj, spuštam liniju odbrane, sa ''Balanced'' vracam mentalitet na ''Cautious'' i obično dajem instrukcije kao ''Concentrate'' ili ''Encourage'' u zadnjim minutama kako bih izbjegao primanje golova u 90+. Samo jednom mi se to desilo kako ovo praktikujem. Isto tako sam uložio fine novce u staff i scouting, pa dobijam prilično jasan i upotrebljiv feedback za ekipe protiv kojih igram i ukoliko je neko kome se trebam prilagoditi to i uradim na savjet trenera i skauta - obično protiv ekipa iz top 4. Trening mi je takođe na visokom nivou odnosno na 5 zvjezdica su svi, a svakog od trenera sam ručno postavio da vodi segment u kojem je najbolji. Uz sve to, igrači imaju personalizirane treninge za poziciju koju igraju + ''tactical positioning'' za golmane, ''defensive positioning'' za odbranu i zadnjeg veznog, ''crossing'' za bekove, ''attacking movement'' za ostale veznjake i ''final third'' za napadace.

Sve u svemu, dominacija je neminovnost :mrgreen:
slika
slika
Što se pojačanja tiče toplo preporučujem Tapsobu za ball playing defendera kao i Tsimikasa za lijevog beka odnosnog wing backa. Bagatela su oba transfera, a veoma brzo potencijal ode na 4 ili 5 zvjezdica na što se engleski klubovi lijepe već na prvom transfer roku.
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

AshburtonG
x 69
Kontakt:

Post Postao/la AshburtonG » 18 jan 2020, 14:47

Vecina ovih stvari gore nabrojanih su bugovi u igrici, te nemaju veze sa taktikom. Igrica je napravljena jako glupo. Ubacuju stalno nove neke dodatke, poboljsavaju kvalitetu prijenosa tekme tj. match engine, a samim tim gube glavnu stavku ove igrice, a to je realnost i simulacija iste. Ja licno igram na 2d, tako da mi ove ostale opcije nikad nisu ni bile potrebne, ali eto noviji igraci bi vjerovatno "kruzice" deinstalirali u roku od 15min igranja. :mrgreen:

Nemoguce je da od 5 1vs1 situacija, ekipa zabije max 2, i tako cijele sezone. Zbog toga sam ja prestao ovo igrat. Uz jos par stvari koje su pokvarili tipa lakoca realiziranja transfera, lakoca nagovaranja igraca da trazi transfer u klubu u kojem igra trenutno. Dovedes 11 novih igraca, i vec nakon 5 meceva pripremnih ekipa ti izgleda kao da su 2 godine na okupu.

rebonja
Kontakt:

Post Postao/la rebonja » 18 jan 2020, 15:14

Oni su za mene ugasili kada su izbacili 2D prenos meča, ostavili su ovaj 2D Classic ali nije to to...

Evil Genius II
x 18

Post Postao/la Evil Genius II » 18 jan 2020, 15:17

Kao neko ko ovu igru tjera od Championship Manager dana još uvijek sam na 2D-u jer ovaj match engine koji je tu zadnjih par godina mi izgleda smiješno i ne mogu nikako da se naviknem. Čak ni replays ne gledam u njemu. Međutim, ne bih se složio da je igrica glupa ili nerealna jer meni lično sjeda to što kao menadžer više ne vodim brigu isključivo o taktici nego o milion dodatnih stvari unutar ovog novog ''club vision'' feature-a.

Svakom svačije I guess :thumbup:
''La maglia della Roma, anche da allenatore, te la togli, però ti rimane la pelle macchiata. Ci puoi mettere qualsiasi cosa sopra, ma il giallorosso sotto ti rimane sempre.'' Luciano Spalletti

Jack
Kontakt:

Post Postao/la Jack » 19 jan 2020, 00:01

Jel radi ovaj link sa skidrowa?

Svejedno cu probati
"My wife doesn't like football. One day she called me 10 minutes before a game to find out where I was."

DamirT
x 55
Kontakt:

Post Postao/la DamirT » 19 jan 2020, 20:54

Jack je napisao/la:
19 jan 2020, 00:01
Jel radi ovaj link sa skidrowa?

Svejedno cu probati

Evo link za download.

I evo kako ga instalirati.Nisam ga skidao ali drugi sto su skidali kazu da radi,naravno ako pratis korake
G.B.

DamirT
x 55
Kontakt:

Post Postao/la DamirT » 20 jan 2020, 10:23

Je li neko igrao sa Romfordom (osma engleska liga).Imaju 1,3 miliona transfer budget,vlasnik im Glenn Tamplin,onaj ludjak...
G.B.

Chinaglia
x 90
Kontakt:

Post Postao/la Chinaglia » 20 jan 2020, 22:05

nikad mi igranje s najjacim ekipama nije bilo zanimljivo, a tek ne mogu objasnit zasto nikad nisam volio vodit lazio za koju navijam, no eto, uglavnom vodim ekipe iz sredine tabele, koje se bore za opstanak ili cak iz druge ili trece lige

na ovom fm igram s regginom (lega pro girone c il jednostavno receno, treca talijanska liga iz koje je prejebeno uci u serie b iliti drugu ligu, obzirom na sistem kakav je kod talijana (da bog sacuva), no evo da vam priblizim koliko sam shvatio, no jako je komplikovano:

lego pro ima tri dijela - girone a, b i c:

- prvoplasirane ekipe idu direktno u serie b
- drugoplasirane ekipe se prikljucuju u 1/4 finalu playoff-a
- treceplasirane ekipe se prikljucuju u trecoj rundi playoff-a

nakon ovog situacija se komplikuje i nije mi jasno kako i sta, no spomenut cu jos dvije stvari:

- svake sezone, jedan girone (a to se mijenja) ima 10 ekipa koje idu u playoff (pozicije 2-11), preostala dva gironea imaju 9 (pozicije 2-10)
- u prvoj i drugoj rundi igra se jedna tekma, u trecoj rundi, 1/4 finalu, 1/2 finalu dvije tekme i u finalu jedna tekma

da bi slabije plasirane playoff ekipe izborile plasman u serie b, morale bi proci cak sest prepreka (prva, druga, treca runda, 1/4 finale, 1/2 finale i finale)... npr s regginom sam u prvoj sezoni zavrsio kao cetvrtoplasirani, pobjedio u drugoj i trecoj rundi, no izgubio u 1/4 finalu

zaljubljenik sam u formaciju 4-1-4-1 i skoro uvijek igram s tom formacijom, ove nakaradne formacije tipa 4-4-2, 3-5-2, 3-4-3 i slicno, ne podnosim i nikad, al bas nikad ne igram s njima, pa taman kad bi znao da cu osvojit sve titule... 4-3-3 i 4-2-3-1 mogu sazvakat, al preferiram 4-1-4-1

uglavnom, evo par screenshot-ova igre s regginom:

1. sezona

slika
slika
2. sezona

slika
slika
sada serie b i cilj je opstanak, ako bude prilike malo se pojacat i tako to :kafa:

Evil Genius II je napisao/la:
18 jan 2020, 10:44
Poigraj se malo sa taktikama koje skidaš jer vjerovatno neke stvari koje koristiš po defaultu uzrokuju sve to što ti se dešava. Recimo moje iskustvo je bilo prilično slično ovome što si opisao kada sam tek uzeo igricu odnosno sve dok nisam odvojio vrijeme i napravio svoju neku varijaciju Gasperinijeve taktike sa fokusom na jaku odbranu, presing i kontru. Od tad mi ide prilično dobro. Uz sve to uvijek u toku utakmice ostavljam jednu defanzivnu izmjenu za pred kraj, spuštam liniju odbrane, sa ''Balanced'' vracam mentalitet na ''Cautious'' i obično dajem instrukcije kao ''Concentrate'' ili ''Encourage'' u zadnjim minutama kako bih izbjegao primanje golova u 90+. Samo jednom mi se to desilo kako ovo praktikujem. Isto tako sam uložio fine novce u staff i scouting, pa dobijam prilično jasan i upotrebljiv feedback za ekipe protiv kojih igram i ukoliko je neko kome se trebam prilagoditi to i uradim na savjet trenera i skauta - obično protiv ekipa iz top 4. Trening mi je takođe na visokom nivou odnosno na 5 zvjezdica su svi, a svakog od trenera sam ručno postavio da vodi segment u kojem je najbolji. Uz sve to, igrači imaju personalizirane treninge za poziciju koju igraju + ''tactical positioning'' za golmane, ''defensive positioning'' za odbranu i zadnjeg veznog, ''crossing'' za bekove, ''attacking movement'' za ostale veznjake i ''final third'' za napadace.

Sve u svemu, dominacija je neminovnost :mrgreen:
slika
slika
Što se pojačanja tiče toplo preporučujem Tapsobu za ball playing defendera kao i Tsimikasa za lijevog beka odnosnog wing backa. Bagatela su oba transfera, a veoma brzo potencijal ode na 4 ili 5 zvjezdica na što se engleski klubovi lijepe već na prvom transfer roku.
jel to kroz fm razvijas emocije prema prvoj ekipi rima :cool:

slika

ps bolje vodi romu, da osvojite trofej bar na fm :urnebes:
#dodjimami

Odgovori

Natrag na “eSports”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.