Browser igra: Football identity

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Adikus
Postovi: 17
Pridružen/a: 07 jun 2008, 23:51
Kontakt:

Browser igra: Football identity

Post Postao/la Adikus » 11 maj 2010, 20:48

[youtube][/youtube]

Naime o čemu je riječ? Riječ je o jednoj super browser igri za ljubitelje menedžerskih igara stim da u ovoj flash igri možete biti menadžer koji vodi klub sa igračima a ti igrači su real osobe jer prethodno kada se registrujete izaberete šta želite da budete a osim što možete biti menadžer i igrač tu je i posao novinara..pa da krenemo:

Ponešto o igri:

Igra je novi švedski projekat online menadžerske igre u kojoj možete preuzeti ulogu novinara, igrača, trenera ili pomoćnog trenera...Odabirom bilo koje od navedenih opcija preuzimate odgovorost da ćete izvršavati ono što se od vas traži...
Po mojoj proceni ideja igranja je jedinstvena jer se sprovodi kao igra na poteze u kojoj se 11 različitih ljudi svojom igrom pokušava uklopiti u što bolji tim... Igrao sam jako mnogo online igrica, manadžera, strategija ali mi je ova igra posebna jer zahteva jako dobar timski i manadžerski rad, te iako je još uvek u beta fazi razvoja, po meni jako puno obećava.


Ukoliko odaberete:

Igrača:

Obvezujete se da ćete prisustvovati timskim treninzima (iako ne morate ali suština timskog treninga je da vi kao igrač brže napredujete) i utakmicama koje se odigravaju dva puta u sedam dana, način igranja utakmice možete vidjeti na ovom video tutorijalu. Na timske treninge niste dužni dolaziti budući da možete izvršiti individualne treninge koje plaćate zarađenim novcem, dok u ugovoru imate broj utakmica koje ste dužni odigrati tokom sezone... U svakom potezu (krugu) imate izbor sta želite da odigrate.

Za vrijeme kada se igraju utakmice na vašem profilu (ili kako se tamo zove "characteru") se otvara link tako da klikom na njega vam se otvara novi prozor u kojem se dešava sve ono najbitnije a to je utakmica...znači od vas a tako i ostalih pojedinaca koji također igraju sa vama zavisi da li će vaš klub imati dobre rezultate ili ne...

Manadžera:

Pretpostavljam da je jako mnogo vas bar jednom igralo Football manager, Championship manager, Dugout-online, i uglavnom se manadžerski posao svugdje svodi na isto, on odlučuje ko igra u prvom timu, kupuje i prodaje igrače, komunicira s timom i zapravo pokušava provaliti igru protivnika i organizovati igru svog tima da što bolje parira protivniku...

Novinara:

Pišete izveštaje o utakmicama, intervjuišete igrače i menadžere (tj. druge korisnike), uostalom svi znate koji je zapravo novinarski posao...

Mislim, igra se toliko ne može dočarati koliko se meni svidja pa bih preporučio svim ljubiteljima fudbala/nogometa (kojih ovde ima jako puno) da pokušaju mislim da će vas jako puno ostati i nastaviti s igrom... Preporučio bih da svi pogledaju tutorijal na youtubeu, iako čak ni taj video ne dočarava sve opcije koje pruža igra...


BH Liga:

Pored mnogobrojnih liga u svijetu (najveća je Brazilska) tu je i novoosnovana BH liga koja tek ima 2 tima a žudi za još njih jer kad imate rivale onda je interesantinje svakako...Da bi se osnovao još jedan tim mora da se registrira određen broj igrača sa BH zastavom tj.mora da dođe 1.golman,4.odbrambena,5.veznih i 3 napadača i naravno tu je i menažer koji mora napraviti profil da bi neko upravljao taktikama i slično ali menadžer je i nebitan jer neki stranac može preuzeti taj tim samo ako ima ovoliko igrača koliko sam nabrojao,no međutim bolje je radi komunikacije da je menadžer domaći
V A Ž N O ! ! !

Pošto je u samoj igri došao popriličnan broj novih igrača i veliki broj njih je napravilo profil napadača, a svi znamo da u ekipi igra više odbrambenih nego napadača pa zato sad u ligi ima više napadača nego odbrambenih igrača. Ovom prilikom vas pozivamo da prilkom registracije tj.kada napravite account sistem će vas na drugom koraku pitati koji profil da izaberete (dal menadžera,igrača ili novinara)...ako izabarete igrača sistem će vas opet pitati koju poziciju želite biti,eh prije samog kreiranja igrača dođite na ovaj FORUM da bi ste pitali koja pozicija je potrebna jer samo tako možemo napraviti što više klubova u našoj ligi,jer ako se vas 13 u jednom trenutku odluči napraviti profil napadača ili veznjake ili odbrambene (a za novi tim je potrebno 13 igrača različitih pozicija) onda samo će te se naći u situaciji da dugo čekate da se klub formira,naravno ako želite igrati u našoj ligi.




Više informacija i ostalih upustava na Facebook stranici
Zadnja izmjena: Adikus, dana/u 08 sep 2010, 12:02, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la daffy » 11 maj 2010, 21:11

nece mi nista biti ako probam.. :mrgreen:
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Adikus
Postovi: 17
Pridružen/a: 07 jun 2008, 23:51
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la Adikus » 11 maj 2010, 23:01

daffy je napisao/la:nece mi nista biti ako probam.. :mrgreen:
Nadam se samo da nećeš brzo odustati jer sama igra je na početku dok ne skužiš totalno ne razumljiva no međutim sa vremenom se nauči i vjeruj mi da je pravo dobra,naravno ako voliš ovaj tip igre jer sami rezultati ne zavise od toga kako će sistem ili kako kažu na drugim igrama "ME" odrediti nego kako ćeš ti i ostali pojedinci koji su također aktivni igrači u polju odigrati utakmicu i donijeti svojoj ekipi rezultat.

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la daffy » 12 maj 2010, 08:11

necu odustati, samo da mi je da me neko uzme u tim.. :mrgreen:
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Adikus
Postovi: 17
Pridružen/a: 07 jun 2008, 23:51
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la Adikus » 12 maj 2010, 11:57

daffy je napisao/la:necu odustati, samo da mi je da me neko uzme u tim.. :mrgreen:
Evo buraz kaže da si uzet...na tebi je samo da treniraš i da budeš online kada su utakmice ;)

Pozivam i ostale ljubitelje ovakvih igara da se organiziraju i da naprave još jedan tim u BH ligi kako bi liga bila zanimljivija i konkurentnija...sve što vam treba je par minuta dnevno da odradite trening i jedno sat vremena da izdvojite ponedjeljkom i četvrtkom kada se igraju utakmice jer ovo nije igra poput Hattricka i sl. gdje posložiš igrače i taktiku a ostalo odradi ME,nego ako si izabrao igrača onda ti odlučuješ o rezultatima,kažem ti ali i ostali koji sa tobom igraju u timu...osim ako si menadžer onda ne moraš prisustvovati utakmici jer ti ne odlučuješ oko samog rezultata ali je poželjno kakko bi koordninirao na samoj utakmici.

Pokušajte ali ne odustajte odmah jer je fakat igra drugačija od drugih!

kirba
Postovi: 233
Pridružen/a: 23 maj 2009, 18:39
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la kirba » 12 maj 2010, 15:32

Igram vec, odlicna igra


Adikus, znamo li se mi? :D

Adikus
Postovi: 17
Pridružen/a: 07 jun 2008, 23:51
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la Adikus » 12 maj 2010, 18:56

kirba je napisao/la:Igram vec, odlicna igra


Adikus, znamo li se mi? :D
Kirba druže moj...vjerovatno se znamo iz mesnice kada smo mljeli meso na Flajšmašini :D :D

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la MElloo » 12 maj 2010, 18:57

evo i ja sam se prijavio al sam jos free agent vakog talenta nece niko :) :D

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la daffy » 12 maj 2010, 19:27

@Melloo idi na forum i pod podforumum bosna i hercegovina napisi da trazis klub.. ima jedan lik, stalno dovodi nove igrace.. doveo i mene..

jos moram vidjeti kakvo ce to biti za tekme jer ispade da mi igramo tekmu.. vidjet cemo :)
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
A_d_0
Postovi: 3223
Pridružen/a: 19 dec 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la A_d_0 » 12 maj 2010, 19:46

ljudi ja sam napravio profil i sad nesto nekontam. da li ti odredjujes sta ces biti ili ti samo izbaci. ja sam napravio profil i nista me nije pitalo da li cu biti fudbaler,menadzer ili nesto trece.

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la daffy » 12 maj 2010, 20:33

imas tamo "create a character" tako nesto.. i tu odaberes sta ces biti.. menadjer, igrac ili novinar..
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

kirba
Postovi: 233
Pridružen/a: 23 maj 2009, 18:39
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la kirba » 12 maj 2010, 21:41

Adikus je napisao/la:Kirba druže moj...vjerovatno se znamo iz mesnice kada smo mljeli meso na Flajšmašini :D :D
bice da je to :D

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la daffy » 12 maj 2010, 21:50

@adikus ti si me pozvao pa red je da znam koji si ti na igri? ime..

ja sam Adnan Hodzic u timu FC Bosnia United.. ima li iko jos iz Bosnie..?
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Adikus
Postovi: 17
Pridružen/a: 07 jun 2008, 23:51
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la Adikus » 12 maj 2010, 23:10

daffy je napisao/la:@adikus ti si me pozvao pa red je da znam koji si ti na igri? ime..

ja sam Adnan Hodzic u timu FC Bosnia United.. ima li iko jos iz Bosnie..?
Ja igram u 2 ligi Srbije u timu Flajšmašina a ime mi je Adikus Junior ali buraz mi je pokrenuo ovu kampanju oko formiranja BH lige jer je do prije 10-tak dana nije bilo...znači Divljak sa tog foruma mi je brat i on je menadžer tamo kod vas a inače da se pohvalim ja sam ga navukao na ovu igru pa tako da je odabrao da bude menadžer pošto je poveo kampanju pravljenja BH lige :D

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la daffy » 12 maj 2010, 23:19

Divljak :D .. znam ga, manager moj.. reci bratu neka pogura malo Adnana Hodzica ( mene :oops: ) :lol: :lol:

btw. hvala ti, sjajna je igrica.. :mrgreen:
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la daffy » 13 maj 2010, 08:42

nemoj te uzimati pozicije FC,AMC,MC.. jer to su pozicije koje se najvise uzimaju, i svi bi da su napadaci.. ako sada uzmete jednu od tih pozicija sigurno necete naci tim par dana..

zasto ne bi uzeli golmana? mozete uzeti da budete i defanzivac.. a lijepo bi bilo kada bi dosao i koji manager, jer imamo samo dva managera (kluba)..
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Divljak
Postovi: 32
Pridružen/a: 13 maj 2010, 12:46
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la Divljak » 13 maj 2010, 13:03

Bilo bi dobro za one koji su u planu da pokušaju da igraju ovu igru koja zaista obećava da se nakon registracije,jer tamo prvo kreiraš account pa onda odlučuješ koji profil igrača ćeš da budeš ali kada se kreira account da se nakon tog prvog koraka posjeti http://forum.footballidentity.com/defau ... ics&f=1034 pa da se tamo na forumu dogovrimo koju poziciju treba da se pravi..to je naravno neophodno ako želimo da popunimo BH ligu a vi opet naraavno možete da pravite šta hoćete i možete ići vani da igrati ali tako naša liga ostaje pusta.
Za sve one koji misle pristupiti FID-u neka prvo naprave profil i onda neka posjete ovu stranicu:

http://forum.footballidentity.com/defau ... ics&f=1034

da se dogovore ostalim koja pozicija treba i onda neka prave profil igrača.

Avatar
A_d_0
Postovi: 3223
Pridružen/a: 19 dec 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la A_d_0 » 13 maj 2010, 17:16

daffy ja i ti cemo tandem da budemo. sta ti igras?

Avatar
daffy
Postovi: 2643
Pridružen/a: 29 okt 2009, 09:31
Lokacija: Bratislava
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la daffy » 13 maj 2010, 17:49

unistavat cemo.. ja sam bek.. :mrgreen:
Football Identity. Izaberite da li cete biti Manager, Igrac ili Novinar.

Nema botova, trenira vas onaj sto je manager, a manager kupuje vas igrace. BiH liga tek pocela.

Vise info na http://sportsport.ba/forum/viewtopic.php?f=44&t=2700

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Browser igra: Football identity

Post Postao/la Emir_ZENICA » 13 maj 2010, 17:56

Evo i mene napadaca :mrgreen:

Slobodan sam :lol:
A C A B !

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.