FIFA 14 - Career Mode

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 09 feb 2014, 14:24

Tim: Dynamo Dresden, Sezona: 2., Liga: 1. Bundesliga, Update #4.

Došao je i kraj sezone, mirne i uspješne za Dynamo. Kažem mirne jer nije bilo straha od ispadanja iz lige, ekipa se uglavnom držala na sredini tabele, te na kraju završila čak i u gornjem dijelu ljestvice, na 9. mjestu.
Ovi mladi momci su pokazali da se mogu nositi sa puno jačim ekipama, sa mnogo većim budžetom.

1. Bundesliga
Tabela na kraju sezone:
slika

Najbolji strijelci lige:
slika

Najbolji asistenti lige:
slika

Utakmica sezone:
slika
Deutcher Pokal
Tijek natjecanja:
slika

Najbolji strijelci:
slika

Najbolja utakmica:
slika
Dynamo Dresden
Najbolji strijelci:
- Anthony Martial 21
- Vinícius Araújo 9
- Zlatko Dedič 6
- Adnan Januzaj 5
- Adryan 4

Najbolji asistenti:
- Anthony Martial 12
- Vinícius Araújo, Adryan 6
- Adnan Januzaj 4
- Zlatko Dedič 3

Najbolje ocijenjeni igrači:
- Anthony Martial 7.10
- Vinícius Araújo 7.00
- Zlatko Dedič 6.80

Flop sezone:
- Eulogio Jardim - Nastupa: 18, Utakmice bez primljenog gola: 1, Primljenih golova: 27

Igrač sezone:
- Anthony Martial
slika
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
treci
Postovi: 478
Pridružen/a: 13 nov 2011, 19:14
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la treci » 16 feb 2014, 18:25

slika
nakon burnog ljeta i pregovaranja sa Kubanom iz Krasnodara, Newcastle Unitedom, Kaiserslauternom, i Borussiom iz Monchengladbacha, odluk aj epala na Borussiu

selim se u njemačku ligu, i uskoro slijedi novi izvještaj, uglavnom sretan napuštam Lodz i nadam se da ću sad konkurirati za Sušićev sastav

Avatar
treci
Postovi: 478
Pridružen/a: 13 nov 2011, 19:14
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la treci » 18 feb 2014, 01:30

Na poziv predsjednika kluba sam došao u njegovu kancelariju, na stolu su stajala dva papira, prvi ponuda iz Newcastlea, drugi ponuda Borussie M. Rekao mi je u ladici imam još ponude od Kubana i kaiserslauterna da te ne lažem, ali po mom iskustvu ovo su dvije ponude koje ne smiješ odbiti, ja sam napravio uži izbor, a ti nećeš pogriješiti između ta dva odabira. Uzeo sam prelistao programe klubova i rekao da ću odlučiti. Kad sam krenuo kući na parkingu me sačekao agent Borussie i zamolio me da mi na ručku predstavi ideju sa kojom su došli meni, tako je i bilo. Ispričao mi je o bogatoj historiji Borussie, o herojskoj generaciji iz sedamdesetih godina. Plan im je bio da iz prosjeka njemačkog bundesa naprave tim koji će konkurirati za titule a sve to sa mladim igračima i bez puno finansijske pompe iako imaju jakog sponzora iza sebe, ali ne žele praviti plastični klub, nešto kao prepisani plan imenjaka iz Dortmunda. Svidjelo mi se naravno, tu sam vidio priliku za dalje razvijanje i rekao sam potpisujem. Plata 35 000 i odšteta Widzewu 3.500 000. Odličan posao...
slika
U Njemačkoj sam dočekan genijalno, takvu organiziranost i takvu profesionalnost još u karijeri nisam susreo. Sve ama baš sv emi je govorilo da sam povukao pravi potez.

Na scenu stupa i moj sponzor Umbro. Nude mi novi dvogodišnji ugovor da budem njihovo zaštitno lice za njemačko tržište. Između njihovih proizvoda ovaj put sam odabrao bijele kopačke Umbro geometra kakve nosi i Hart golman građana iz Manchestera.
slika
Kad sam došao bili smo oko desetog mjesta, poslije toga smo se samo penjali na tabeli zahvaljujući genijalnoj atmosferi u klubu. Stvarno smo bili ko veliko društvo i svi su bili izvandredni na terenu. Glavne uzdanice tima uz mene su neprikosnoveni ter Stegen na golu, De Jong i Herrman. Bili smo ubojiti napadački trio, bilo koja kombinacija, bilo ko da je bio na terenu jednostavno je razarao protivničke odbrane.
Skočili smo na četvrto mjesto i dolazi ključni moment sezone tri meča pred nama su bila protiv prva tri tima na tabeli, znali smo da tu kujemo dalju budućnost. Bilo smo toliko spremni i koncentrisani da su redom pali wolfsburg, bayern i borussia, popeli smo se na treće mjesto i poslije toga nismo padali sa te pozicije.

Dolazi red i na prijateljske tekme sa repkom. Odigrao sam 4 tekme od kojih smo sve 4 pobijedili dao sam par golova i safet mi je poslije ta dva okupljanja rekao da odsad računa na mene kao na standardnog zmaja. Ne treba ni opisivati koliko mi je drago bilo zbog toga...

slika
Na red dolazi drugi dio sezone. BVB Bayern i mi smo se čitavu drugu poluszeonu ganjali u dva boda. Zadnje kolo smo bili samo jedan bod prije bayerna oni su igrali tekmu sa Augsburgom, a mi sa Kaiserslauternom. Dakle situacjia je čak i tu bila gusta, no to smo dobili. Kao i Schalke u finalu kupa i osvojili smo prvi trofej nakon sedamdesetih godina prošlog stoljeća, atmosfera u klubu i gradu je bila nezamisliva.
Treba napomenuti i to da sam u ligi imao 2 crvena, kao i u kupu(tu sam odigrao 3 tekme tako da je to bila česta tema između mene i trenera, moja agresivnost na terenu)
Proglašen sam za najboljeg strijelca bundeslige sa 29 golova.
Zasad nemam planove da idem iz ovog kluba sa 21 godinom sam zadovooljan i vidjećemo dokle će manj epoznata Borussia da kleše svoje ime u novom mileniju...
slika
slika

evo i nova kvalifikaciona grupa za svjetsko prvenstvo 2018 u rusiji
slika

pozdrav iz njemačke živi mi bili, do sljedećeg javljanja

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 01 mar 2014, 12:59

Tim: Dynamo Dresden, Sezona: 3., Liga: 1. Bundesliga, Update #1.

Zbog ograničenosti što se vremena tiče, nisam u mogućnosti bio češće pisati, ali pokušat ću sada ukratko napraviti rezime sezone 2015/2016. Najuspješnija do sad, mada na legendary levelu je bilo poprilično teško.


1. Bundesliga

Cilj ove sezone je ostvaren što se domaćeg prvenstva tiče. Na početku sezone Unknown Genius i vlasnici su imali u planu finiš u gornjem dijelu tabele i to se i ostvarilo. Iako je ekipa u martu mjesecu doživjela enorman pad forme, uz 5-6 vezanih poraza uz poražavajuću gol-razliku, na kraju se ipak sve vratilo na pravi kolosijek i Dynamo je završio na 6. mjestu.

Treba još spomenuti da je tim iz Dresdena na kraju i direktno odlučio o prvaku Njemačke. Bayern, koji je u zadnje kolo ušao sa velikim šansama za osvajanje titule i kome je trebala bilo kakva pobjeda u gostima protiv Dynamoa, na kraju se ipak morao zadovoljiti drugim mjestom. Zahvaljujući pobjedi od 1:0 nad najvećim njemačkim klubom, Dynamo je titulu poslao pravo u Dortmund!
Tabela na kraju sezone
slika

Najbolji strijelci
slika
slika

Najbolji asistenti
slika

Kup Njemačke

Šta drugo reći, osim tuga i žal i ove godine u kupu. Nevjerovatno koliko Dynamo nema sreće!
I ove, kao i prošle sezone, Dynamo je dogurao do finala, tamo ima prednost gotovo čitavu utakmicu i na kraju nesretan poraz na penale. Kako će ovo psihički utjecati na sve u klubu ne zna se, ali poslije utakmice zabilježene su neke ozbiljnije ozljede na pomoćnoj opremi (čitaj: džojstiku).
Tijek natjecanja
slika

Liga Europe

Dynamo je uspio proći grupnu fazu, ali u osmini finala ih je lagano zaustavio CSKA iz Moskve. O ovome natjecanju ne treba trošiti mnogo riječi, jer i sam Unknown Genius je uglavnom šansu davao onim igračima koji nemaju mjesta u prvih XI u Bundesligi, te odmarao sve najvažnije igrače.



Dynamo Dresden - squad report
Bilo je dosta transfera koje na ovoj temi nisam evidentirao, ali ukratko ću sumirati trenutni kadar, koji od sljedeće sezone dobiva jedno veliki pojačanje (jedan WC igrač je već potpisao ugovor i dolazi kao slobodan igrač)!
Prvih XI većim dijelom sezone
slika

Najviše nastupa:
- Thiago Vaz 44
- Adryan 42
- Vinicius Araujo 41

Najbolji strijelci:
- Martial 21
- Adryan 11
- Vinicius Araujo 9

Najbolji asistenti:
- Adryan 21
- Victor Andrade 9
- Vinicius Araujo 6

Najbolje ocijenjeni igrači:
- Thibaut Courtois 7.20
- Anthony Martial 7.10
- Adryan 7.00

Igrač sezone: Anthony Martial
Flop sezone: Marc-Andre ter Stegen
Transfer sezone: Thibaut Courtois
slika
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 18 avg 2014, 16:58

Da malo oživim temu, makar samo ja pisao na njoj, nema veze, bit će mi zanimljivije igrati. Valjda se neko i priključi.
Ovaj sejv ću nazvati "U iščekivanju FIFE 15". Igram sa najnovijim update-om koji je postavljen na Moddingway-u, dakle, počinjem od sezone 2014.

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 1., Liga: Eredivisie, Update #1.

Menadžer Hase Genius preuzeo je jednu od ekipa iz donjeg dijela holandskog fudbala. Vjerovatno po rosteru među 5 najslabijih u ligi te vjerovatno i najmlađi.

Postavke za karijeru su:
slika

Odbor kluba već na početku predočio je plan razvitka kluba te će se u proces izgradnje jedne nove ekipe ući sa ciljem da se izbori sredina tabele u prvoj sezoni kao i barem četvrtfinale kup natjecanja. Hase je rekao da je njegov cilj izboriti Europu, ali prije svega bitno je da klub prihvati njegovu filozofiju igre, da se igrači uklope na pravi način te da se dovedu potrebna pojačanja.

Squad na početku:
slikaslikaslika

Svoje mjesto na transfer listi odmah su našli: Tira, Merencia, Malone, Gehrt, Kanon, de Zwart i Zwinkels.
Prodajom ovih igrača u planu je povećavanje budžeta koji trenutno iznosi 1,5 miliona eura, a sredstva će se uložiti u razvoj skautinga i vlastite mlade akademije.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 18 avg 2014, 22:48

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 1., Liga: Eredivisie, Update #2.

U toku prelaznog roka vrijedno se radilo i pravila se čistka u ekipi pa su tako klub napustili:
de Zwart (Viborg FF) za 110,000 €
Tira (Hearts) za 180,000 €
Merencia (Hibernian) za 100,000 €
Zwinkels (N.E.C.) za 120,000 €
Wormgoor (Chelsea)
U klub je stigao:
Nathan Ake (Chelsea) za 1,3 miliona € + Wormgoor
Prijateljske utakmice su pokazale da ovaj tim treba još mnogo napredovati te da igrači ne mogu ni blizu odgovoriti zahtjevima novog sistema koji im je nametnut.
Inter Milan - Den Haag 4:0
Den Haag - Wigan 1:2

Liga je počela protiv jako lošeg protivnika, tako da, iako je gostovanje u pitanju, Den Haag je krenuo na pobjedu. To se i ostvarilo sa organizovanim i okomitim fudbalom te fenomenalnom odbranom.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): van Duinen (Gouriye), Wildschut.

U drugom kolu debi je ubilježio i Ake, ali nije se proslavio. Vrlo nesigurno i neuigrano izgledala je ta odbrana te su bukvalno iz jedine dvije ozbiljne prilike primili golove. No, Den Haag je ovaj put izdominirao protivnika u svakom smislu i zasluženo pobijedio.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Gouriye 2x (van Duinen, Wildschut), van Duinen (Wildschut).

Treće kolo sa sobom je donijelo i najteži ispit za ekipu bosanskohercegovačkog menadžera. Gostovanje Twente-u je sigurno jedno od najtežih i za timove iz gornjeg doma holandske lige, a za mali Den Haag ono svakako predstaavlja odličnu priliku da se ostavi srce na terenu i pokaže sve znanje. To su i učinili te golom u 90. minuti ostvari veoma vrijednu pobjedu. Ovaj put odbrana je odigrala odlično, a načinjene greške ispravljali su borbenošću i velikim htjenjem.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): Beugelsdijk (Holla).

N.E.C. se nije pokazao kao dostojanstven protivnik pa je Den Haag upisao i četvrtu pobjedu za redom. Start iz snova.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Jansen (van Duinen), Holla (van Duinen).

Tabela zaključno sa 01. 09. 2014.
slika

Igrač mjeseca: van Duinen.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 19 avg 2014, 20:09

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 1., Liga: Eredivisie, Update #3.

Septembar mjesec sa sobom donio je tri nove ligaške utakmice, a na opšte iznenađenje, Den Haag je nastavio tamo gdje je stao u augustu. Igra je na momente izgledala malo izgubljeno, neorganizovano, nije ličila na prvih nekoliko kola, no, to nije toliko ni bitno.

Nastavak serije laganih utakmica za Den Haag i u 5. kolu. Prilično lagan raspored na početku sezone, ako izuzmemo utakmicu protiv Twentea, nastavio se gostovanjem Cambuuru, koji je pružio dobar otpor, no, genijalnost van Duinena je još jednom presudila pred kraj utakmice.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Gouriye (Jansen), van Duinen (Gouriye).

Prva utakmica u kojoj je Den Haag nadigran, ali ne i pobijeđen, odigrala se u okviru 6. kola. U goste je došao Heerenveen, koji je u prvih 5 kola osvojio samo jedan bod te im je ova utakmica predstavljala must win meč, međutim, i pored bolje igre, Den Haag je kasnim golom osigurao novi trijumf i zadržao 100% učinak.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Alberg (van Duinen), Jansen (van Duinen).
Pobjedonosni gol Jansena:
slika

I utakmica 7. kola donijela je težak meč. Ovaj put gostovalo se Groningenu, a za igru i kompletnu utakmicu se može samo reći: igru briši, golove piši. Svakako da je uticaja imao i rani, direktni crveni karton, koji je dobio kapiten Holla već u 37. minuti i tako ostavio svoju ekipu na cjedilu. No, i ovaj put junak je bio Jansen koji je utakmicu riješio u 69. minuti.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): Jansen (Ake).

Tabela zaključno sa 01. 10. 2014.
slika

Igrač mjeseca: Jansen.


U oktobru slijede pravi ispiti. Raspored je poprilično težak ako uzmemo u obzir da ADO gostuje Feyenoordu te dočekuje AZ i Heracles.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 20 avg 2014, 01:40

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 1., Liga: Eredivisie, Update #4.

Utakmica protiv AZ Alkmaara donijela je sve ono što holandski fudbal nosi sa sobom - golove, prelijepe akcije, napadački fudbal i preokret. 3 šuta u okvir gola na kraju su bila dovoljna, ali treba izdvojiti i veliku pogrešku odbrane u 87. minuti koja je dozvolila da se niz pobjeda produži i u ovom kolu.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): van Duinen (Alberg), Wildschut (Meijers), van Duinen.
Pobjedonosni gol na samom kraju utakmice:
slika (nešto slabija kvaliteta gifa...)

9. kolo je napokon donijelo i prekid pobjedonosne serije, ali je Den Haag i dalje na prvom mjestu. Obzirom da se gostovalo Feyenoordu, Hase je izjavio da će emocije ostaviti po strani (s obzirom da je inače poznato da mu je Feyenoord najdraži klub u Holandiji). No, bolji i kvalitetniji tim je slavio, ubjedljivo zasluženo. Boetius je pokazao o kakvoj klasi se radi, a ADO je uspio postići tek utješni pogodak. Treba istaći da je Feyenoord promašio i jedanaesterac koji je skrivio Zuiverlon. Desni bek je za taj start dobio direktni crveni karton.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac: Alberg.

Posljednja utakmica u oktobru bila je lijepa prilika da se popravi gorak okus u ustima nakon poraza u prošlom kolu. Iako ni ova utakmica nije bila na nivou kakav menadžer traži te je Den Haag posljednji sudijski zvižduk opet dočekao sa igračem manje (pocrvenio van Duinen) pobjeda je osigurana već na samom početku utakmice. Odbrana i golman svakako zaslužuju najveće ocjene.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac: Jansen.

Tabela zaključno sa 01. 11. 2014.
slika

Igrač mjeseca: Jansen.
Zadnja izmjena: Unknown Genius, dana/u 21 avg 2014, 22:17, ukupno mijenjano 1 put.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 20 avg 2014, 20:49

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 1., Liga: Eredivisie, Update #5.

U jednoj ravnopravnoj utakmici koju je donijelo 11. kolo, pobijedila je sretnija ekipa. Bodovi su ostali na domaćem terenu, zahvaljujući odličnom preokretu i pored ne toliko dobre igre. Nedostatak van Duinena se osjetio u velikoj mjeri.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): Wildschut (Schet).
Pogodak Wildschuta:
slika

Utakmica sa pregršt golova i lijepih prilika viđena je i na gostovanju Waalwijku, a procenat tačnih pasova od samo 79% skupo je koštao Den Haag. Gostujući tim je imao čak dva gola prednosti, no, na samom kraju utakmice je bio u poziciji da ne osvoji ni jedan bod. Na kraju realan rezultat uz 6 golova, još jedna klasična utakmica za Eredivisie.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Holla (Wildschut), Gouriye (Wildschut), Holla (Wildschut).

Pobjeda nad Vitesseom u 13. kolu došla je u pravo vrijeme, da se prekine jako loš niz i da se popravi moral pred derbi sa velikim PSV-om. Van Duinen je pokazao da je jako bitan kotač ove ekipe, a gosti, iako favorizovani pred početak sezone, nastavili su da ostvaruju, za svoj standard i očekivanja, loše rezultate.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): van Duinen (Wildschut), Jansen (Meijers).

Najveća utakmica dosadašnjeg dijela sezone, odigrala se u Eindhovenu. Gostovanje PSV-u je trebalo biti šlag na tortu dobrih igara u ovoj sezoni. No, protiv jače, bolje i finansijski moćnije ekipe se nije moglo. Depay je potvrdio da je najbolji igrač lige i izdominirao Den Haag, koji je imao svoje priliki, ali očigledno ih nije iskoristio.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;

U novembru, od mogućih 12 bodova, ADO je osvojio samo 4. Zabrinjavajuća činjenica, dakako.


Tabela zaključno sa 01. 12. 2014.
slika

Igrač mjeseca: Wildschut.
I pored loših igara, momak je izdominirao, igračina, momak je trafika.
slika
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
arelinho
Postovi: 16436
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la arelinho » 21 avg 2014, 00:05

Dobar si Hase :D :thumbup:

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 21 avg 2014, 00:10

arelinho je napisao/la:Dobar si Hase :D :thumbup:
Hvala, hvala, trudim se. :D :kralj:
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 21 avg 2014, 22:27

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 1., Liga: Eredivisie, Update #6.

Kako je sezona odmicala i forma Den Haaga je bila u blagom padu. Kratka klupa, umor pojedinih igrača te nekonstantnost u formi najvažnijih igrača doveli su do toga da se izgubi prvo mjesto u ligi. ADO je kasnije nastavio pad na tabeli, da bi polusezonu dočekali na sasvim solidnom 5. mjestu.

Decembar mjesec donio je utakmicu sa Rodom na domaćem terenu. Den Haag je odigrao fenomenalan meč, poveo sa 2:0 i izgledao potpuno superiorno u odnosu na protivnika. Ipak, ni to nije bilo dovoljno da se upišu bodovi, čak naprotiv. Nevjerovatno razočarenje i svakako najbolniji preokret u prvom dijelu sezone. Gosti su iz svih šuteva koje su uputili u okvir gola i postigli pogodak.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): van Duinen (Gouriye), Gouriye (Wildschut).

Sljedeća utakmica je automatski postala "must win", no i tu se nije sve odvijalo baš po planu. Zwolle je rano stigao do prednosti i istu držao većim dijelom utakmice. No, kako to često biva ove sezone, desio se još jedan preokret. Potpuna ofanziva u posljednjih 20 minuta se isplatila i donijela željeni rezultat. Sreća se ovaj put revanširala Den Haagu i vratila im oduzete bodove iz prošlog kola.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): van Duinen (Alberg), Holla (Wildschut).
Lijepa akcija pri golu van Duinena:
slika

Posljednja utakmica u prvom dijelu sezona rezervisana je za najveći derbi. Gostovao je Ajax i odnio ono po šta je i došao. ADO nije zabilježio niti jedan jedini pokušaj. Jedino što su uspjeli je dodavati se na sredini terena, a pri svakom pokušaju prelaska na protivničku polovinu dočekao ih je nepremostiv bedem. Tok utakmice diktirao je velikom mjerom i rani autogol.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Autogol Akea:
slika

Tabela zaključno sa 01. 01. 2015.
slika

Igrač mjeseca: Holla.
Statistika u prvom dijelu sezone
- najbolji strijelci: van Duinen (8), Gouriye, Jansen (5);
- najbolji asistenti: Wildschut (9), van Duinen (6), Gouriye (3);
- utakmice bez primljenog gola: 5;
- prosječan posjed lopte: 53.29%;
- najčešća formacija i prvih XI (igrači sa najviše nastupa): " onclick="window.open(this.href);return false;

Kup Holandije
U kupu je stigla kazna za pobjedu nad Twenteom u ligi. Iako možda nezasluženo, ipak domaćini su prošli dalje i tako ostavili Den Haag bez prilike da ostvari zacrtani cilj.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): Beugelsdijk (Holla)
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
viKK
Postovi: 3191
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Lokacija: na stageu
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la viKK » 21 avg 2014, 22:39

valjda ću ja sutra postaviti nešto pa nećeš biti sam na temi :thumbup:
inače igram player karijeru, prva sezona, prošlo nekih 10-15 kola i već me pozvali u reprezentaciju BiH :rol: (igram u football league 1, neka usrana ekipa)

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 21 avg 2014, 23:43

viKK je napisao/la:valjda ću ja sutra postaviti nešto pa nećeš biti sam na temi :thumbup:
inače igram player karijeru, prva sezona, prošlo nekih 10-15 kola i već me pozvali u reprezentaciju BiH :rol: (igram u football league 1, neka usrana ekipa)
Postavi, meni je baš zanimljivo čitati kada neko piše. A i zanimljivije mi igrati kada ovdje moram napisati, više se nerviram kad izgubim. :mrgreen:

Igraš na Legendary ili? :D
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 22 avg 2014, 05:59

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 1., Liga: Eredivisie, Update #7.

Januarski prelazni rok (2015.)
Već na samom početku prelaznog roka dati su jasni ciljevi upravi. Jedan od njih je bio da se dovede desni bek jer je po riječima Haseta Zuiverloon bio užasan tokom prvog dijela sezone, a u prilog toj izjavi idu i grozne ocjene ovog igrača gdje je uvijek bio među najslabijima na terenu.
Druga želja je ostala skrivena od očiju javnost, bar za kratko.

Počelo se sa prodajom škarta pa su redom tim napuštali: Kanon (raskid ugovora), Kramer (Lierse za 350.000€), Schet (N.E.C. za 500.000€), Gehrt (Roda za 700.000€) i Malone (Almeria za 350.000€).

Zatim je stigao perspektivni golman Houwen iz Vitessea za 100.000€ s tim da je u transfer bio uključen i Esajas.
A onda je ekipu pojačao i dugo čekan desni bek. Velika nada holandskog fudbala na toj poziciji, Hateboer, došao je za 466.000€, a u suprotnom pravcu zaputio se dosadašnji desni bek Zuiverloon za kojeg je Hase rekao da mu je drago što ga se riješio da ga više ne gleda.

Šlag na tortu dolazi 31. januara u pola 12 navečer. Totalna zbrka, utrka s vremenom i pregovaranje sa Feyenoordom. Cilj je bio jasan, dovođenje najdražeg Hasetovog igrača - Vilhene. No, Feyenoord je bio jasan - Tony klub napušta samo ako se ponudi 6 miliona €. Ipak, ADO uspijeva dogovoriti transfer u iznosu od 2.6 miliona €, ali uz još jednu veliku vijest - u Feyenoord odlazi dugogodišnji kapiten Holla kao dio transfera. Koliko je sa ovim unaprijeđena ekipa, vidjet ćemo, ali najvažnije je da je menadžer zadovoljan.

Novi kapiten će biti Beugelsdijk, a zamjenik je sada Jansen.

Ovim transferima u ekipi su ostali samo igrači pored čijeg imena stoji holandska zastava, dakle, samo Holanđani što će i biti dalja praksa u budućnosti.

slika
Najveća nada holandskog fudbala.

Proljetni dio sezone donio je odmah utakmicu protiv PSV-a kući. Jbg.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): van Duinen (Wildschut).

Ni gostovanje Vitesseu ne donosi promjenu stanja u Den Haagu. Potpuno izgubljeni gosti su izgledali kao da su prvi put pušteni na zelene travnjake zajedno. Vjerovatno bi neke od njih trebalo i na zelene pašnjake, no, o tome je već napisano iznad. Desna strana odbrane kao da nije postojala.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): van Duinen (Gouriye).

Waalvijk je jednostavno morao biti pobijeđen na domaćem terenu. No, opet je odbrana zakazala na početku i dozvolila gostima da povedu rano. Ipak, ADO ima van Duinena. Treba napomenuti da su gosti promašili i penal.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Gouriye (Jansen), van Duinen (Zuiverloon).

I kada se činilo da su stvari krenule na bolje, hladan tuš. I to opet protiv ekipe koja bi trebala biti inferiorna, ali... Igra je bila odlična, no poigravanja u kaznenom prostoru skupo su koštala Den Haag. Na utakmici je debitovao Hateboer.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): van Duinen (Gouriye).
Desni bek Hateboer je našao lijep način da se predstavi domaćoj publici:
slika
Dok je i van Duinen još jednom potvrdio klasu:
slika

Tabela zaključno sa 01. 02. 2015.
slika

Igrač mjeseca: van Duinen.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
viKK
Postovi: 3191
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Lokacija: na stageu
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la viKK » 22 avg 2014, 17:22

Unknown Genius je napisao/la:Postavi, meni je baš zanimljivo čitati kada neko piše. A i zanimljivije mi igrati kada ovdje moram napisati, više se nerviram kad izgubim. :mrgreen:

Igraš na Legendary ili? :D
da, na legendary igram kada igram ovako player career jer tada upravljam samo sobom, dok inače kada igram sa čitavim timovima igram na world class..
stvarno me čudi kako sam dobio poziv u reprezentaciju u prvoj sezoni, inače bi mi trebalo jedno 2-3 sezone za to :hmmmmm:

kratki uvod; pozicija koju igram je LF (visina 180cm).. igram u preston north endu u skybet league 1 na pozajmici iz arsenala (inače ne navijam za arsenal, već sam ih uzeo tek tako da me posude negdje).. u prestonu igram uglavnom LS jer igraju sa 2 napadača, u 4-3-3 formaciji uglavnom igram LW, dok u reprezentaciji igram ST jer igramo sa jednim napadačem.
ali evo, počinje priča :) :

10. Novembar 2014.

vraćam se nakon dvije sedmice pauze zbog ozlijede butnog mišića.. u međuvremenu me safet pozvao na okupljanje sa reprezentacijom, što sam i očekivao jer sam u prethodna dva (ujedno i prva dva) okupljanja u dvije odigrane utakmice zabio 2 gola. na ovom okupljanju igramo dvije prijateljske utakmice, protiv perua i španije. (obje u švicarskoj).
preston je trenutno 10. na tabeli, što još više otežava situaciju jer se stiče dojam da ja igram loše, a ustvari igram sa karinama od igrača. no o tome kasnije. evo kakva je trenutno moja statistika:
slika
- od ovih 9 golova, samo su 3 u ligi..

evo kakvo je stanje na tabeli u ligi:
slika

a evo stanja u grupi za EURO 2016, u kojoj na iznenađenje svih učesnika naprosto deremo guzove (iako smo italiju jedva pobijedili):
slika

11. Novembar 2014.

u sklopu kupa johnstone's paint trophy (neki nebitni kup) igramo utakmicu protiv kluba imena exeter city, koji se inače takmiči u football league 2. naime u ovom kupu smo već odigrali jednu utakmicu u kojoj sam ja zabio hat-trick, te lagano prošli dalje (čak se ni ne sjećam protiv kojih smo konobara igrali, haha).

utakmica počinje, svi igrači su nekako nemotivisani, a pogotovo ja jer mi je ovo zadnja utakmica prije okupljanja sa reprezentacijom. exeter pruža dobar otpor prvih par minuta, međutim 'skontali' smo ih ubrzo. uputio sam jedan opasan šut u prvih 15 minuta i to je bilo sve.
17' GOL! krademo loptu na sredini terena i kreće kontra 2 na 2, u koju se ubrzo uključuje još jedan naš saigrač, (kojeg na svu sreću naš protivnik nije primjetio). iz prvog dodira izbacujem jednog igrača te sa lijeve strane jurim ka golu, golman izlazi ispred mene te primjećujem da pored mog saigrača sa desne strane (koji je pokriven) utrčava naš treći igrač te mu šaljem centaršut na glavu koji on posprema u mrežu.
nevjerovatno, ali ovo mi je tek prva asistencija u sezoni, eto sa kolikim klocevima igram.
ostatak utakmice je bio poprilično dosadan, uputio sam par šuteva na gol no njihov golman se napalio protiv mene pa mi je sve skidao. u 80 minuti me trener izvodi i idem direktno u tunel..
na kraju utakmice saznajem da su smo u zadnjih 10 minuta dali 4 gola, te pobijedili ukupnim rezultatom 5:0.

za par dana putujem na okupljanje reprezentacije gdje igramo 2 prijateljske utakmice.

REZIME:
Preston North End - Exeter City 5:0 (1 postignuta asistencija)
Zadnja izmjena: viKK, dana/u 24 avg 2014, 13:51, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
arelinho
Postovi: 16436
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la arelinho » 22 avg 2014, 17:44

Citanjem vasih karijera ste me uspjeli nagovoriti da skinem sebi Fifu na kompu,prethodno je igrao na ps. :D
kad je skinem krenucu karijeru pa i ja bacim kakav izvjestak :D
Edit:ovo fifa 14 ne moze na xp sp3 ? :oops:

Avatar
viKK
Postovi: 3191
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Lokacija: na stageu
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la viKK » 22 avg 2014, 17:52

arelinho je napisao/la:Citanjem vasih karijera ste me uspjeli nagovoriti da skinem sebi Fifu na kompu,prethodno je igrao na ps. :D
kad je skinem krenucu karijeru pa i ja bacim kakav izvjestak :D
Edit:ovo fifa 14 ne moze na xp sp3 ? :oops:
koliko vidim može na xp sp3.. doduše ako bude nekih nejasnoća ili problema slobodno pitaj na temi fifa 14, da ovdje ne spamamo

Avatar
arelinho
Postovi: 16436
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la arelinho » 22 avg 2014, 17:53

viKK je napisao/la:
arelinho je napisao/la:Citanjem vasih karijera ste me uspjeli nagovoriti da skinem sebi Fifu na kompu,prethodno je igrao na ps. :D
kad je skinem krenucu karijeru pa i ja bacim kakav izvjestak :D
Edit:ovo fifa 14 ne moze na xp sp3 ? :oops:
koliko vidim može na xp sp3.. doduše ako bude nekih nejasnoća ili problema slobodno pitaj na temi fifa 14, da ovdje ne spamamo
naravno,moja greska :oops:

Avatar
viKK
Postovi: 3191
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Lokacija: na stageu
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la viKK » 23 avg 2014, 21:57

15. Novembar 2014.

igramo prvu prijateljsku protiv perua. dobio sam dres sa brojem 9, iako sam na prijašnjim okupljanjima nosio 10-ku.. međutim to mi ne predstavljanja nikakav problem, te u poslijepodnevnim satima započinje utakmica koju ja počinjem u startnih 11.

slika

prvo poluvrijeme završava rezultatom 0:0. nije bilo toliko dosadno koliko neproduktivno, dosta poluprilika i akcija i nekoliko promašenih šuteva ali realizacije nije bilo ni na jednoj strani. drugo poluvrijeme počinje na isti način. dva puta mi se desilo da sjajno predriblam igrača i otvorim prostor sebi za šut, te onda očajno šutiram sa 20ak metara. oko 70-te minute umjesto mene ulazi hadžić.

slika

utakmica je na kraju završila rezultatom 0:0.

19. Novembar 2014.

četiri dana nakon utakmice sa peruom, igramo drugu prijateljsku protiv reprezentacije španije. uopšte se ne bojimo ove ekipe koja zadnjih godinu dana pruža sve više razočaravajuće predstave te ulazimo poprilično opušteno u ovaj prijateljski susret. utakmica se igra u večernjim satima. ovu utakmicu također igram od početka (što nije bio slučaj na prijašnjim okupljanjima).

slika

prvih 10-ak minuta prolazi bez mnogo prilika. kao da se obje strane boje napraviti grešku.
14' GOL! štilić prima loptu na sredini terena, ja mu dajem signal rukom te mi on šalje visoku loptu iznad odbrane koja pada nekih metar ispred mene, izlazim 1 na 1 sa golmanom te plasiram loptu u mrežu.
veći dio drugog poluvremena smo mi bili dominantnija strana sa više prilika, imao sam jedan odbranjen šut glavom te jedan sjajan dalekometni udarac koji je golman jedva skrenuo.
45' GOL! nakon kornera koji izvodi pjanić, lopta se odbija do alonsa koji loptu skreće u svoju mrežu za 2:0.
na poluvremenu sam izveden iz igre, te se utakmica na kraju završila rezultatom 0:0.

reprezentacija BiH je ovako nastavila veliki niz utakmica u kojima smo neporaženi, te nastavljam biti veliki faktor u ovoj ekipi.

već sutradan se vraćam u preston te spremam za ligašku utakmicu protiv yeovila koju igramo za 3 dana.

REZIME:
BiH - Peru 0:0
BiH - Španija 2:0 (1x strijelac)

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.