FIFA 14 - Career Mode

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 26 jan 2014, 18:49

Dakle tema na kojoj ćemo malo glumiti novinare i pisati o svojim sezonama na FIFI 14. Poželjno bi bilo da se tema drži čistom od različitih komentara, imamo onu drugu temu za to, a ovdje da sam opišemo "novinarske članke" o tome kako napredujemo sa svojim timovima.
Ne treba sad postati za svaku utakmicu posebno novi post, ali svakih 4-5 utakmica je otprilike taman, i naravno svaki novi transfer ili neki bitan događaj također napisati.

Poželjno je postavljati i screenshot-ove, čisto da to malo i grafički bolje izgleda.
Zadnja izmjena: Unknown Genius, dana/u 27 jan 2014, 01:15, ukupno mijenjano 1 put.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

ragazzidelsud1987
Postovi: 1562
Pridružen/a: 05 jul 2011, 15:17
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la ragazzidelsud1987 » 26 jan 2014, 19:04

Igram na World Class, sa Chesterfieldom i izbacio sam iz fa cupa Crystal Palace :geek: jedva na penale
GLORY GLORY MANCHASTER UNITED !

Ž E L J E Z N I Č A R Z A Ž I V O T C I J E L I !

Avatar
treci
Postovi: 478
Pridružen/a: 13 nov 2011, 19:14
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la treci » 26 jan 2014, 19:31

slika
mjesto radnje
slika

prvo da se malo upoznamo...
mladan nada bh fudbala potpisuje za poljskog velikana koji se zadnjih godina prezivljava u poljskom nogometu
slika



update 1. (lagano je krenulo)
poceo sam karijeru u Widzew Lodzu, odma na poceku su mi dali do znanja da cu imati vrlo malo mjesta kao napadac, u pripremnim utakmicama sam odigrao samo jednu protiv Deportiva La Coruna(zabio gol) i sljedecih 5 tekmi sam sjedio na klupi,
prvenstvo pocelo prva 4 kola Widzew izgubiio ja igrao nisam,
5.,6. i7. kolo sam igrao otpr po jedno poluvrijeme zabio po gol i po tabeli cete vdijeti da se znatno osjeti moje prisustvo u timu,
slika
zanimljivosti :D
*Lodz je inace drugi po velicini u poljskoj, dva kluba tu igraju glavnu ulogu Widzew i LKS
Widzew je dobio ime po dijelu grada i uspjesniji je klub po titulama 4 puta prvak drzave cak jednom i polufinale lige prvaka,
LKS je bio 2 puta prvak, vise o samom derbiju tu...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Derby_%C5% ... o%C5%BCnej" onclick="window.open(this.href);return false;

***
update2

ocjena polusezone 9/10
na pocetku je bilo gusto, vidljivo je da uprava ne zeli moje usluge i od samog potpisivanja za widzew nisam imao puno prilike da se dokazem, ali sam dobro iskoristio svoje sanse i izborio sam se za startnu postavu, iako i dalje nisam povucen sa transfer/loan liste, sto veoma zateze odnose izmedju mene i uprave jer sam im trenutno ja sa svojih 19 godina najbolji igrac, u januaru sam bio raspolozen da odem ali nisam imao privlacne ponude redom sam odbio Shamrock roverse i pola irske lige, nacuo sam da uprava pregovara sa arsenalom, ali zbog mog stava prema tom klubu nisam htio ni cuti za to, arsenal za mene ne postoji kao opcija, stoga ostajem da se borim za mjesto najboljeg napadaca poljske lige i da izborim evropu sa nekadaasnjim velikanom Widzewom

ovako je tabela izgledala prije zimske pauze
slika
zakucan za 4-5 mjesto nikako da se odmaknem iako sam ubiljezio pobjede protiv svih veliih ekipa( sto je ujedno bilo veliko iznenadjenje, jer niko nije nikakve sanse davao mom timu) ali i dalje protiv malih timova ne mozemo da se odrzimo, stoga 4 mjesto za zime i nije losa stvar

u kupu smo prosli jedno kolo sad cemo vidjeti kako cemo dalje i kakvi su uopste zahtjevi uprave oko tog takmicenja
uglavnom bilo kako bilo u 1/4 finala nas ocekuje uvijek neugodna Lechia iz gdanska
slika

poziv od sušića dobio nisam, ali mu se nadam uskoro, kvalifikacije nase repke sam gledao iz svog udobnog doma u poljskoj i iskreno nisam bio zadovoljan onim sto vidim, misljenja sam da bi moje prisustvo bilo veliki plus za nas napad, ali bilo kako bilo, evo kako su kvale za brazil zavrsile...
slika

i evo jedna zanimljivost cisto da vidite koga je susic pozvao za prijateljski susret u proljece, i dalje nas savez ne radi posao kako treba, sa mnom niko nije kontaktirao, a kao trenutno vodeci strijelac poljske lige trebalo bi bar da imam zagarantovano mjesto na klupi nase reprezentacije, da i ne spominjem koliko bi moja igra srcem poboljsala timsku atmosferu.
slika

da napomenem pred kraj polusezone sam dobio ponudu sponzorskog ugovora od Umbra, i posto veoma cijenim tu marku, a i prije toga nisam imao nikakav ugovor sa nekom sportskom kucom, potpisao sam ugovor, i odsad nosim Umbro geoflare kopacke
slika

januar zavrsen, ovo je bilo otprilike javljanje malo zbrzano sve jer sam vec prosao polusezonu, kasnije ce sve biti malo sa vise analize, ali eto predstavio sam se, idem da nastavim dalje pa se javim, zivi bili vas ## iz Lodza

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 26 jan 2014, 21:14

Tim: Dynamo Dresden, Sezona: 1., Liga: 2. Bundesliga, Update #1.

Odlučio sam se da karijeru počnem u njemačkom drugoligašu, Dynamo Dresdenu.
slika
Klub je poznat po svojim fanatičnim navijačima, jedni od najboljih u Europi možda. Osnovan je 1950. godine i Premier ligu Istočne Njemačke osvajao je 8 puta, dok je kup osvajen jedan put manje. Međutim svi ti uspjesi su ostvareni do 1990. godine, a od tada klub kuburi uglavnom po drugoj ligi i nema zapaženijih uspjeha.
Pri samom dolasku u klub vlasnik kluba mi je dao zadatak da u prvoj sezoni završim u gornjem dijelu tabele, dakle među prvih 9, što bi svakako bio veliki uspjeh. Mada u ligi ima dosta timova sa mnogo većim budžetom i jačim rosterom, potajno se nadam da mogu izboriti promociju u prvu ligu i završiti među prva tri tima.

Što se budžeta tiče, dobio sam sljedeća (mizerna) sredstva na samom početku:
slika
Međutim, odmah sam napravio manju čistku u ekipi te su ekipu napustili sljedeći igrači:
Markus Sholz u SV Sandhausen za 120.000€
Alban Sabah u Doncaster (posudba)
Tobias Muller u Sv Sandhausen za 325.000€
Paul Milde u Shelbourne (posudba)
Marvin Stefaniak u Wycombe (posudba)
Florian Fromlowitz u Braunschweig za 250.000€
Adnan Mravac (free transfer)
Cheikh Gueye u NAC Bredu za 180.000€
Filip Trojan u FC Nantes za 400.000€
Kako je ekipa deficitarna na svim pozicijama u odbrani, a novca za transfere baš i nemam, odlučio sam se za par posudbi i igrače koji će mi sigurno pomoći, pa su tako ekipu pojačali sljedeći igrači:
Alessio Romagnoli iz Rome (posudba bez prava otkupa)
Dodo iz Rome (posudba bez prava otkupa)
Manquillo iz Atletico Madrida (posudba bez prava otkupa)
Nathaniel Chalobah iz Chelasea (posudba bez prava otkupa)
U pripremnim utakmicama tim je igrao jako dobro, prihvatili su filozofiju novog trenera na najbolji način, te od 3 utakmice dvije dobili i jednu remizirali, uz gol-razliku 8:3.

Početna postava u formaciji 4-4-2 izgleda ovako, a ovih 11 igrača su i najveće uzdanice za ovu sezonu:
slika
Najvažniji igrač bi trebao biti napadač i kapiten Pote.

Prva utakmice sezone je protiv ekipe FC Erzgerbirge Aue.
Zadnja izmjena: Unknown Genius, dana/u 27 jan 2014, 02:29, ukupno mijenjano 1 put.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 27 jan 2014, 02:05

Tim: Dynamo Dresden, Sezona: 1., Liga: 2. Bundesliga, Update #2.

Nakon prvih pet kola ekipa Dynamo Dresdena se učvrstila na sredini tabele, uz dosta lošu igru izabranika Unknown Geniusa. Poraz od 0:1 protiv ekipe E. Aue na samom početku sezone uzdrmao je tim, te su u naredna dva kola uspjeli osvojiti samo 2 boda.

slika
Zlatko Dedič - najbolji strijelac ekipe sa 2 gola u prvih 5 utakmica.

Prva pobjeda u sezoni ostvarena je u 4. kolu i to na gostovanju kod Union Berlina. Na kraju rezultat je glasio 1:2, a junak je bio momak iz Bihaća, Zlatko Dedič. Zahvaljujući svojoj odličnoj skok igri je u zadnjim trenucima meča iskoristio centaršut sa strane i donio pobjedu Dynamu. U 5. kolu Dynamo je nastavio sa razočaravajućim rezultatima na svom terenu i dopustio Frankfurtu da odnese bod sa vrućeg gostovanja.

slika
Unknown Genius: Želimo se uključiti u borbu za prva tri mjesta.

Na press konferenciji menadžer Dynamo Dresdena je izjavio:
"Poslije dobrih pripremnih utakmica izgledalo je da ovaj tim može igrati atraktivan fudbal, igrati na posjed i lijepe akcije, ali ipak protiv jačih ekipa dokazalo se suprotno. Definitivno nam fali jedan kreativac u sredini terena, igrač sa vizijom i dobrim završnim pasom, te ćemo na tome morati poraditi. Mada već sada kasnimo 5 bodova, nadam se da će ekipa u nastavku igrati sve bolje i da ćemo se ubrzo uključiti u borbu za viši rang."

Za kraj, tu je i trenutna tabela 2. Bundeslige:
slika
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
treci
Postovi: 478
Pridružen/a: 13 nov 2011, 19:14
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la treci » 27 jan 2014, 12:55

Treci @ Widzes update 2
Bilo je vrijeme rucka, naizgled svako iscrpljen od zimskih priprema prolazimo kroz tunel na tuširanje pa ćemo obec nesto sazvakati, mada bi radije svi spavali, ali uredu. Monotonu situaciju je prekinuo sportski direktor kluba istrčao je iz kancelarije kao da je osvojio milion dolara, rekao je Treći tebe traže treećii, nije mi bilo jasno o čemu je riječ jer nisam nikad vidio čovjeka u tolikoj euforiji. Laganim trkom otrčao sam do njegove kancelarije, tamo je stajala slušalica na stolu rekao je: „ Javi se, za tebe je“, ništa mi nije bilo jasno ali uzeo sam slušalicu, sa druge strane je bio sportski direktor Arsenala. Sve mi je bilo jasno, rijeci koje su dosle sa druge strane slusalice i o kakvim ciframa se tu pricalo su me natjerale da sjednem i malo razmislim o svemu... U tom trenutku sam bio malo zbunjen, u životu nikad nisam volio Arsenal i pojedine klubove, i na početku karijere sam sebi rekao da neću igrati za takve klubove makar ostao u Jedinstvu (Bihać). Objasnio sam glasu sa druge strane da me ponuda ne zanima i da planiram ostati u Widzewu. Poklopio sam slušalicu a sportski direktor Widzew samo što nije zaplakao, rekao je ti si lud, nisi normalan, više niakd u životu nećeš imati takvu priliku. Objasnio sam mu da ne mogu čitav svoj život sam veliki fan Tottenhama i sve te pare me ne bi opravdale kod moje savjesti, ostajem u Widzewu. Arsenal ne želim. Rekao mi je da se gubim, da sam previše sebičan, napustio sam kancelariju malo tužan, jer znam da je Widzew u velikim dugovima i da bi taj transfer riješio sve, ali ne želim biti nesretan. Tu priča oko zimskog prelaznog roka završava...

slika

Počinje druga polusezona, prvih par utakmica smo svi vidno nabrijani, znamo da možemo napraviti bitan rezultat... Pripreme su uspjele, vidno je popravljen timski duh svi smo se zbližili čak nekad i vikendima izađemo skupa. Isplanirali smo preseljenje u veliku vilu blizu stadiona widzewa u istoimenom dijelu grada, Ja bartović i milunović, kao ex-yu crew smo skontali da će nam biti bolje i lakše tako da živimo... Od kluba dobijamo povišice situacija ide prema gore. I uraspoloženju prvih par kola smo pregazili svoje protivnike, navijači bar 20 godina nisu vidjeli takvu dominaciju widzewa dešavalo se da smo i 5:0 dobili Gornik u gostima sto je prije toga bilo nezamislivo.

Ali ubrzo se situacija smiruje i sa drugog (najviši plasman sezone) mjesta se vraćamo na svoje četvrto, koje smo nekako i rezervisali ove sezone. Bez obzira što su redom padali Legia, Lech, Lechia, Wisla i dalje su nas tukli Korona, Ruch nismo bili dovolno zreli da izborimo to što smo htjeli. Dva kola prije kraja smo bili na željenoj trećoj poziciji ali nas je srušila korona s kojom se kasnije nalazili u finalu kupa. Završili smo na četvrtom mjestu i jedini spas tj. Izlaz u evropu nam je bio preko kupa...
slika
U kupu smo pregazili Lechiu, u polufinalu smo uništili Lech u jednoj utakmici drugu je izašao b tim i odigrao neriješeno i situacija nas je dovela u finale sa Koronom. Nezgodno, jer smo po čitavoj sezoni mi bili favoriti, ali Korona je uvijek dobijala widzew čak i u ovoj sezoni... Na dan finala smo svi bili fino raspoloženi, stadion u Poznanu je bio popunjen do zadnjeg mjesta, atmosfera kao u vulkanu, ludnica ludnica... izašli smo na teren i nakon prvih par šuteva sam vidio da su kolege iz Korone vidno uplašeniji. Rekao sam suigračima da u idućih 5 minuta moramo dati gol i rušimo ih sigurno. Tako je i bilo dobijam loptu od bartovića na desno krilo šprint prema golu i svoj specijalitet u dalju stranu, mala mrežica i too 1:0, stadion gori... do kraja poluvremena je ostalo tako. Ulaz u drugo poluvrijeme je bio riješen tako da odmah na početku zabijamo gol i to je bilo to, falio mi je jedan gol do hettrika, nezamislivo do juč enisam imao mjesto na klupi u tom klubu a danas imam priliku u historijskoj kup utakmici da zabijem het trik. I desilo se sa 16 metara izmedju dvojice igrača pucam loptu skoro pa na slijepo, i u trenutku sam zažmirio, nisam ništa čuo, iduću sekundu sam bio napodu čitav moj tim je bio na meni slavlje je moglo početi, kup je osvojen mojim het trikom. Titula ide u Lodz. Nezamisliva atmosfera.

slika
Moram reći da sam jako jako razočaran Poljskim nogometnim savezom, jer ja kao (da se pohvalim) najbolji strijelac i drugi najbolji asistent lige nisam dobio nagradu za najboljeg igrača lige, nego je to dobilo krilo lecha, vidljivo je kakvi lobiji tu rade... to je to kraj pojlske lige neću više o tome do iduće sezone

Utakmica protiv Cracovie na našem stadionu mi je jedna od najdražih u životu, to je jedna od onih na početku druge polusezone kad smo bili u punom naletu. na tribinama je sjedio ni manje ni više nego Safet Sušić. Srce mi je igralo kao u malog djeteta, ma kako to da je došao gledati mene, je li to moguće, i kako to hoće kad krene tu utakmicu sam zabio het trik, mislim moj jedini u ligi te sezone...Poslije utakmice me je sačekao na izlazu iz stadiona i predložio da odemo na večeru, bez razmišljanja sam pristao, čak sam se non stop cerekao kao malo dijete. Čovjeku je par puta bilo neugodno koliko sam ja bio ponešen i počašćen njegovim društvom... Kroz razgovor mi je rekao da zna kako igram i da sam perspektiva za našu reprezentaciju... rekao je da će me zvati na par prijateljskih da vidi kako suradjujem sa ekipom, da vidim gdje bi mogao naći svoje mjesto i te stvari. naravno sa moje strane je bilo samo klimanje glavom i nevjerica do koje sam stepenice došao u životu i došao je zvanično poziv u reprezentaciju...
slika
slika
slika
dvomeč protiv gane ( Bordeaux) i protiv ukrajine (Nottingham) je bio moj debitantski.
Kad sam došao u Hotel u Bordeauxu odmah s vrata se vidjela pozitivna atmosfera, iako nisam nikoga osim Pandže upoznao prije imao sma osjecaj da sve znam citav zivot, jeste da je tu pozvana otprilike b ekipa, i svi smo mislili da ce biti rivaliteti ko ce izboriti ulaz u a selekciju. Nije bilo tako atmosfera je bila ludnica i svi su bili ponosni na sebe i na taj grb koji nosimo.
Protiv gane sam bio u startnoj postavi, nezamislivo, moj debi i startna postava.
slika
Pri intoniranju himne sam osjećao da sam nadrogiran, mislio sam da su mi stavili neki doping nešto, ali ne to je bio adrenalin. Toliko snage u sebi nisam osjetio u svmom životu. Utakmica počinje, odmjervamo snage, ganjani pritiskaju ipak su favoriti, stadion u Bordeauxu je utihnuo ( jer je bio popunjen našim navijačima) i to Jovanović zabija pogodak za jedan nula, iskreno meni je bilo drago kao da sam ja zabio.. 13. minut vodimo, iduća akcija 20. minut lopta od ibričića dolazi do mene i ja ispred sebe vidim samo golmana gane, lagano šaljem u njegovu desnu stranu loptu, lopta ulazi u mrežu i ja padam na koljena, plačem, nisam emotivniji bio u životu, pa zabio sam gol za bih. prvo poluvrijeme tao završava u drugom poluvremenu sam zabio gol glavom poslije kornera, i još jedan u 80' poslije gužve u 16ercu. 90' sudija svira kraj ja plačem kao malo dijete čitav tim me grli, novinarske ekipe me oblijeću, a ja nipta živo ne osjetim, mislio bi čovjek da će me biti sramota što plačem ali ne, safet me grli i kaže znao sam sine, znao sam ovo, ne bi dalje pričao previše je emotivno, uglavnom ganu smo riješili 4:0
iduća tekma sleimo se u englesku, odradjujemo par treninga na Forrest Parku i nevjerovatno je kako na tim engleskim stadionima kakva je to atmosfera i energija pa i na praznim stadionima. Ukrajina je bila veliki favorit protiv nas, tu je safet rekao da uradimoo šta možemo probaćemo, ali da se ne bojimo, jer ćemo imati svojih 5 minuta...

Opet sam u sastavu, ovaj put to nije b sastav nego mješavina a i b momčadi... Utakmica počinje tvrdo ukrajinci vidno bolji stišću nas u obruč, i u čitavom poluvremenu nismo imali možda 2 šuta na gol koji nisu vrijedni spomena, ali zahvaljujući našem begu nismo primili gol... Drugo poluvrijeme nakon 10 minuta osjetim veliki bol u nozi i rušim se, povreda morali su me iznijeti sa terena, kasnije sam saznao da je višća dao gol i da smo utakmicu pobijedili sa 1:0, ja nisa igrao naredne 2 sedmice jer povreda nijebila nešto opasna. Tako je završio moj prvi poziv u repku...
slika
ja i Beg

izvučene su grupe za sljedeće kvalifikacije pa pogledajte u koji ring ulazimo
slika

počela je ljetna pauza, "slobodno" ću provesti malo na odmoru u Hrvatskoj, malo u Bihaću sa starom rajom. nisam planirao nikakve ekskluzivne odmore ovo ono. Što se tiče iduće sezone za ulaz u europa ligu moraćemo nadigrati Stromsgodset, Nikakvi klubovi me još nisu kontaktirali, ali i dalje nisam povučen sa transfer/loan liste, tako da imam puno loan poziva ali o tome neću ni da razmišljam ako budem išao idem zauvijek...

čujemo se poslije priprema za iduću sezonu, sad idem na zasluženi odmor... Pozdrav iz Lodza
slika

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 28 jan 2014, 18:35

Tim: Dynamo Dresden, Sezona: 1., Liga: 2. Bundesliga, Update #3.

Nakon lošeg starta u prvih 5 kola i vrlo loše igre, u narednih 5 utakmica se nije mnogo promijenilo. Ekipa Dynamo Dresdena još uvijek teškim koracima korača po 2. Bundesligi, te iz zlatne sredine posmatra borbu za elitni rang njemačkog fudbala - borbu za prva 3. mjesta, koja su njima čini se nedostižna. Prema ranijim izjavama njihovog menadžera, oni su ove sezone ipak imali ambicije za nešto više, ali čini se da je trenutno ovo realan domet kluba iz Dresdena.

slika
Navijači Dynamo Dresdena nezadovoljni trenutnim stanjem u klubu, posjećenost najmanja u zadnjih 10 godina.


Iako Unknown Genius i dalje ima njihovu podršku, navijači su se okrenuli protiv uprave tima i samih igrača. Čak su na jednoj domaćoj utakmici (op.a. u 6. kolu protiv Aalena) odlučili i protestovati, te je na tribinama bilo cirka 500 navijača. Čak ni tu utakmicu, protiv jedne od najgorih ekipa u ligi, Dynamo nije uspio dobiti. Remi od 0:0 dodatno je ekipu udaljio od vrha tabele, a na utakmici je napadački dvojac uspio promašiti čak sedam 100%-tnih prilika.
Da je takav potez navijača imao pozitivan utjecaj na igrače pokazalo se u naredne dvije domaće utakmice, koje su dobivene rezultatima 1:0 i 2:0. Međutim, na dva gostovanja su zabilježeni porazi, tako da je ekipa nakon 10. kola tek na 10. poziciji.


slika
Romain Brégerie - najbolji defanzivac 2. Bundeslige.

Zapanjujuća je statistika odbrane Dynamo Dresdena, koja je u 10 odigranih utakmica primila samo 6 golova. Računajući i prvu i drugu ligu Njemačke, Dynamo je drugi najbolji defanzivni tim, odmah iza velikog Bayerna koji je primio jedan gol manje. Svakako da su se pojačanja (2 beka i štoper) koja je Unknown Genius uspio dovesti na početku sezone potpuno isplatila, a također je sigurno i da vlasnik žali što mu nije dozvolio kupovinu još par pojačanja u ofanzivnom dijelu, jer ovaj napad koji Dynamo ima je jedan od najgorih u čitavoj Europi.

Tabela 2. Bundeslige trenutno izgleda ovako:
slika



Što se tiče kup natjecanja, Dynamo Dresden je prvo kolo igrao protiv Kaiserslauterna na gostujućem terenu. Domaćini su vodili sa 1:0 do 83. minute, a potom je u zadnjih 7 minuta igre gost iz Dresdena obezbijedio prolazak u osminu finala, reklo bi se poprilično nezasluženo. Tamo ih čeka Eintracht Frankfurt, sigurno protivnik protiv kojeg se može tražiti prolazak dalje i protiv kojeg Dynamo može igrati.
Tu su i ostali parovi osmine finala:
slika
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
neurofunk
Postovi: 3190
Pridružen/a: 09 jul 2012, 13:05
Lokacija: Kalesija
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la neurofunk » 28 jan 2014, 19:51

slika
KLUB: FC METZ
LIGA: 2 Francuska
STADION: Ivy Lane (default)
TRANSFER BUDŽET: 1,200,000
RATING: slika
RIVALSKI KLUB: NANCY (2.liga)
SASTAV:
slika
KLUPA:
A. Kashi 24 CDM, Y. Angani 22 ST, M. Lê 20 CB, G. Milan 25 CB, Luciano Teixeira CDM, B. Sarr 21 RM
S. Kehli 22 RW, A. Mfa 22 GK, M. Gueye 24 ST, A. Bamba 21 LB, R. Inez 25 RB, Y. Ngbakoto 21 RW,
A. Ndour 19 LB, E. Martin 20 CB, C. Philipps 19 CB, T. Didillon 17 GK.

Dugo sam birao i nešto kontam nikad nisam francuze uzimao i malo pregledam po drugoj ligi i vidim Metz, nekadašnji klub našeg Pjanketa, odgovaralo mi je i to što su u drugoj ligi mid-table tim, nisu konkurenti za promociju i što imaju jako loš tim i slab transfer budžet.

Ljetni prelazni i riješio sam se par igrača za koje sam dobio mizernu lovu. Dosta ih je stavljeno na transfer listu ali nije bilo zainteresovanih klubova tako da su ostali.
C.Philips 80,000 > Bury (Engleska)
A.Ndour 400,000 > Notts County (Engleska)

Pošto mi skauti nisu puno pomagali kod pronalaženja igrača morao sam stvar preuzet u svoje ruke i pokušati pronaći neko kvalitetna riješenja na pozicijama LB,RB, CAM, RW, LW, ST, čitav tim ! Sa 1,5 miliona transfer budzeta se to cinilo nemoguce, pokušao sam da dovedem neke igrače na posudbu ali pregovori nisu išli baš glatko pa sam tako ostao bez ranih pojačanja a približavao se kraj prelaznog. Poslao sam skauta da prati Engleski Championship i u reportu mi je za oko zapao Traore iz QRP-a, lijevi bek, ne košta puno, ne zahtjeva veliku platu a na toj poziciji mi škripi, dotadašnji lijevi bek mi je imao overall 60.

Traore je stigao !
slika
Kasnije će se ispostaviti kao veliko pojačanje za moju ekipu. Pozajmica sa pravom otkupa.

Metz nastavlja dalje sa pojačanjima, na pozajmicu je stigao mladi veznjak iz M. Citya, Abdul Razak, u Metzu se nadaju da će on biti jedna od glavnih karika u predstojećoj sezoni.
slika

Metz ni tu ne staje, ovoga puta na radaru je Krisztián Németh iz Rode (Holandija). Metz pokušava na sve načine da dovede ovog napadača ali nažalost Kristian odbija ponuđeni ugovor i ostaje u Rodi.

Zadnji dan prelaznog roka, panika u Metzu, potreban je napadač hitno, scout report dolazi iz Engleske i jedan igrač se ističe a to je Jeffrey Schlupp iz Liecester Citya. Nije najbolje riješenje ali vremena je sve manje i Metz odlučuje da pošalje ponudu, Liecester prihvaća, Schlupp potpisuje i to je novi napadač !
slika
Visina transfera je 700k, plata 8k.

Rezultati dosadašnjeg dijela sezone:
AVGUST:

METZ - BASTIA 0-0
LE HAVRE - METZ 1-0
METZ - ES TROYES 0-1

Katastrofalan start sezone ! U prve tri utakmice igrači Metza nisu uspjeli da zabiju gol, kao najbolji pojedinci se ističu pojačanje Armand Traore i veznjak Rocchi. Razočarali su svi ostali, najviše napadači.

FC ISTRES - METZ 1-1
METZ - CLERMONT 2-1

Ulazimo u septembar i Metz je konačno zabilježio pobjedu.
SEPTEMBAR:

AC ARLES - METZ 0-2
METZ - CHATEAEROUX 0-0
CHAM. NIORTAIS - METZ 1-1

Septembar je bio solidan ali i dalje se očekuje dosta vise od ove ekipe.
OKTOBAR i NOVEMBAR:

METZ - NIMES OLYMPIQ 2-2
METZ - STADE BREST 1-1
SM CAEN - METZ 0-0
METZ - US CRETEIL 1-0
AS NANCY - METZ (derbi) 1-2

Nevjerovatan niz od pet remija prekinut je protiv Creteila a onda veliki derbi i velika radost za navijače, POBJEDA nad vječitim rivalom od 1-2. Metz se nakon 13. kola nalazi na šestoj poziciji, očekivano ali tu bordo momci neće stati, njihova želja i cilj je LIGUE 1 !!!

eto nešto i od mene. :mrgreen:
I don't believe in God, but I'm afraid of him.

orionFCB
Postovi: 359
Pridružen/a: 14 avg 2013, 12:32
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la orionFCB » 30 jan 2014, 00:59

Evo da se i ja pridružim temi, nakon nagovora mog vrlog prijatelja, također menadžera, Unknown Geniusa.
Uzeo sam Middlesbrough koji igra u drugoj Engleskoj ligi, to jest Football League Championshipu, a čelnici kluba su mi odmah stavili do znanja da se moram boriti za promociju, a sve ostallo će se smatrati neuspjehom. Nakon par odigranih utakmica malo sam pročistio tim, riješio se nepotrebnih igrača, te rasteretio novac za plate. Tokom tih utakmica vidio sam da mojim igračima najboje odgovara 4-3-3 formacija.

                slika


Trenutno raspolažem idućim novčanim sredstvima:
slika

Tokom predsezone moj tim je odigrao 3 prijateljske utakmice najviše se istakao dvadesetpetogodišnji Mađar na poziciji veznjaka, József Varga koji je u pripremnom dijelu briljirao sa 2 gola i 3 asistencije. Varga je nastavio sa dobrim partijama i u uvodnim utakmicama ligaške sezone.
          slika
                      József Varga


Toliko u uvodnom dijelu od mene, sad prelazim na pisanje novinskih članaka, baš kako tema nalaže. I da, u igri se zovem Orion Smith, da ovdje odmah to napišem.
Novinski članci će biti objavljivani u magazinu "Middlesbrough Balkan", kako bih sve uklopio u taj neki "novinarski" koncept. :D


Prvo izdanje magazina Middlesbrough Balkan donosi:
slika

________________________________________________________________________________


Novi šef, novi početak
Nakon što nije uspio zadovoljiti uvjete koji su mu bili postavljeni za prošlu sezonu, Aitor Karanka je dobio otkaz od strane uprave kluba. Čelnici kluba su čekali 2 sedmice prije imenovanja novog šefa, mladog Orion Smitha. Uprava kluba vjeruje da Smith ima ono što klub traži već godinama te da Smith je dostojan trener za ovaj tim.

Razgovarali smo sa vlasnikom kluba, Steveom Gibsonom, o imenovanju novog trenera te željama i ambicijama za novu sezonu. Prvo smo upitali zašto se baš odlučio za Smitha jer nije dokazan trener. Gibson nam je rekao da je već neko vrijme u kontaktu sa Smithom te da je baš u njemu vidio potencijal, pričali su o raznim idejama kako napraviti klub boljim i stabilnijim.
Steve Gibson je napisao/la:Smith je jako dobar trener.Dugo smo razgovarali o svemu što bi se moglo desiti u klubu i našli smo zajednički jezik. On je vrlo ambiciozan čovjek, i mislim da bi baš on mogao biti čovjek koji bi mogao ovaj tim odvesti u Premiership.
Iz ovoga nije teško zaključiti da se ove sezone cilja na promociju u Premiership, i da će sve ostalo biti smatrano neuspjehom, te da bi baš Orion Smith mogao biti čovjek koji je stvorio novi, jači Middlesbrough.


________________________________________________________________________________



Ekskluzivni intervju sa novim trenerom!
Donosimo vam intervju iz prve ruke sa našim novim trenerom:

Middlesbrough Balkan: Dobar dan. Kako se osjećate kao novi trener Middlesbrougha, kakvi su vaši prvi utisci nakon nepunog mjeseca dana provedenog u klubu?

Orion Smith: Pa mislim da ovaj klub može puno više nego što je to bilo prošle sezone, upoznao sam se s igračima i odmah sam im objasnio svoju filozofiju igre. Neki igrači nisu ispunjavali moj minimalni kriterij te sam se s njima dogovorio, i oni su prodati drugim klubovima. Uglavnom, mislim da imamo tim koji može konkurisati za mjesta koja vode ka promociji u viši rang, što nam je svakako najveći motiv ove sezone.

Middlesbrough Balkan: Spomenuli ste vašu filozofiju igre. Kakva je ona, šta tražite od vaših igrača?

Orion Smith: Kada sam došao u klub analiziro sam svakog igrača pojedinačno i vidio sam da ovom timu najbolje leži formacija 4-3-3. Moji igrači mogu igrati jedan moderan, brz i atraktivan fudbal. Tu i tamo imamo nekih problema, kao naprimjer nedovoljno jaka klupa, no većradimo na rješavanju ovog problema. Od igrača tražim punu koncentraciju i disciplinu na treninzima i utakmicama. Mojim igračima će trebati još neko vrijeme da se naviknu na moj sistem igre, no on već sad pokazuje neke promjene.

Middlesbrough Balkan: Problem nedovoljno jake klupe? To znači da će neka pojačanja doći u klub?

Orion Smith: Da, što skorije to bolje. Još uvijek nismo napravili kontakat ni s jednim igračem, naši skauti vrijedno rade i promatraju neke timove čiji bi nam igrači mogli dobro poslužiti.

Middlesbrough Balkan: I za kraj, da li imate neku poruku koju želite poručiti navijačima Middlesbrougha, izgleda da su se jako brzo privikli na vas te da ste već pobrali simpatije velikog broja navijača.

Orion Smith: Želim smao da kažem da ću dati sve od sebe da uspijemo da se promovišemo u viši rang takmičenja jer ovaj klub i ovi navijači to zaista zaslužuju. Isto tako želim da se zahvalim svim navijačima i ijelom klubu na ukazanoj podršci, stvarno mi to olakšava posao, hvala vam!


________________________________________________________________________________

Middlesbrough balkan, 30. 1. 2014

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 30 jan 2014, 19:37

Tim: Dynamo Dresden, Sezona: 1., Liga: 2. Bundesliga, Update #4.

Da je Dynamo Dresden sposoban za borbu za ulazak u Bundesligu stidljivo je izjavljivao i Unknown Genius na početku sezone, ali nakon 9 odigranih kola i 10. pozicije na tabeli, te riječi su već bile zaboravljene. Međutim, čudo se desilo. U narednih 6 utakmica Dynamo je zabilježio isto toliko pobjeda!

slika
Ovakvi transparenti za kapitena Dresdena Potéa sve su rjeđi na tribinama poslije njegovih sjajnih partija u zadnje vrijeme.

Zanimljivo je da je u ovome zlatnom razdoblju ove sezone Dynamo pobijedio i dvije ekipe sa samog vrha tabele, prvoplasirani Kaiserslautern i Fortunu Düsseldorf, te tako priredio veliko iznenađenje.

Ekipa Dynamo-a je trenutno čak na 5. mjestu. Trenutna tabela:
slika

Što se kupa Njemačke tiče, Dresden je u osmini finala dočekao Eintracht Frankfurt, a rezultat nakon 90 minuta glasio je 1:1, nakon što je Dynamo ponovo gubio 0:1 do samog finiša utakmice. Međutim, u produžecima su uspjeli postići još jedan gol te zasluženo prošli dalje. Sljedeći protivnik je Schalke, a zanimljivo je istaći da je Dynamo jedina ekipa iz 2. Bundeslige koja je prošla dalje.
Parovi 1/4 finala:
slika


Statistički podaci prije zimske pauze:
Strijelci:
- Dedič, Poté - 7
- Ouali, Manquillo, Chalobah, Losilla, Dodô, Romagnoli - 1

Asistenti:
- Dedič, Ouali - 4
- Dodô, Poté - 3
- Manquillo, Losilla, Chalobah, Koch, Aoudia - 1

Prosječna ocjena:
1. Zlatko Dedič - 7.20
2. Nathaniel Chalobah - 7.20
3. Idir Ouali - 7.10
4. Benjamin Kirsten - 7.00
5. Mickaël Poté - 7.00
Tu je i intervju mladog Unknown Geniusa za najpoznatiji bh. portal SportSport.ba:
slika


Za kraj donosimo vam i najljepši gol 2. Bundeslige u 2013. godini po izboru navijača:
[youtube][/youtube]
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unofficialpage » 30 jan 2014, 20:05

Unofficialpage, Mainz, sezona 1; be a player

Rođena je nova nada bh. fudbala. Jedan od najtalenovanijih mladih igrača na poziciji veznog igrača. Klasični playmaker sa odličnom tranzicijom ka vrhu napada. Svoju karijeru počinjeu u njemačkom prvoligašu Mainz. Možda i ne baš dobra odluka za ovog mlagod nogometaša ali on se nada da će uspjeti da se izbori, u vrlo jakoj konkurenciji, za početak da bude u rosteru a kasnije i u prvih XI.

Ekipa Mainza vrlo dobro igra u Bundesligi, nakon 14. kola zauzimaju visoku 8. poziciju. Do 6. mjesta do izlaska u Evropu nedostaje im još 5 bodova, što se svi u ekipi nadaju da mogu do toga.

Naš reprezentativac se nije puno naigra u ovih 14. kola, odigrao je 4-5 utakmica, u kojima je postigao 2 gola i u kojima su izlazili kao pobjednici.

Menađer ovog igrača je tražio klub u koji bi otišao na posudbu ali, nažalost, nije uspio naći pa tako se sad čeka januarski prelazni rok da se nešto uradi. I naravno, uskoro očekuje poziv Vlade Jagodića u mladu reprezetaciju BiH.

P.S. Nažalost slika nema jer ne mogu nikako uslikat, šta god uradim jednostavno nema slika. Samo bijelo, sivo. :mrgreen:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 01 feb 2014, 21:10

Tim: Dynamo Dresden, Sezona: 1., Liga: 2. Bundesliga, Update #5.

Sezona je gotova. Dynamo Dresden je novi član 1. Bundeslige!
U jako neizvjesnom završetku sezone, tim iz Dresdena je uspio izboriti plasman u 1. ligu nakon dugo vremena. Tako je ostvaren cilj sa početka sezone, a najzaslužniji za to svakako da je naš menadžer Unknown Genius.

Sve do mjeseca maja Dynamo se držao između 2. i 5. pozicije, a u zadnja dva kola ušli su sa 4. mjesta, sa 3 boda zaostatka za Fürthom.
U predzadnjem kolu Dynamo je na svom terenu dočekao Union Berlin. Ta utakmica je ujedno proglašena i za utakmicu sezone, zbog svog nevjerovatnog toka. Naime, ekipa iz Berlina je na utakmici vodila čak 5 puta, no...
slika
Dynamo se uspio 5 puta vratiti u meč, te na kraju čak i slaviti. Fantastična utakmica uistinu.

U zadnjem kolu Dynamo je gostovao upravo konkurentu za prolaz u prvu ligu, Fürthu. Gosti su dominirali čitavu utakmicu, i zasluženo slavili te tako obezbjedili to 3. mjesto koje je davalo šansu za plasman u 1. Bundesligu.
slika

Tabela na kraju sezone je izgledala ovako:
slika

3. mjesto značilo je odlazak u baraž u kojem je Dynamo igrao protiv Hannovera, koji je bio zaista u katastrofalnoj formi. To se pokazalo već u prvoj utakmici.
slika
U revanšu je pobjedom 2:1 samo ovjeren prolaz te je ukupnim rezultatom 7:4 Dynamo postao novi član 1. Bundeslige!

U kupu Njemačke kraj puta za tim iz Dresdena bio je u 1/4 finala, gdje ih je izbacio Schalke. No, i to se može smatrati velikim uspjehom.


Nagrade
Najbolji golman lige: Benjamin Kirsten (Dynamo Dresden)
Tim sezone: slika

Najbolji igrač Dynamo Dresdena: Idir Ouali
Najbolji mladi igrač Dynamo Dresdena: Dodô
Statistika
Golovi:
- Mickaël Poté 19
- Zlatko Dedič 14
- Idir Ouali 7
Asistencije:
- Zlatko Dedič 12
- Mickaël Poté 9
- Idir Ouali 9
Ocjena:
- Idir Ouali 7.20
- Benjamin Kirsten, Zlatko Dedič, Mickaël Poté, Nathaniel Chalobah 7.10
slika
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

ragazzidelsud1987
Postovi: 1562
Pridružen/a: 05 jul 2011, 15:17
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la ragazzidelsud1987 » 01 feb 2014, 21:23

orionFCB je napisao/la:Evo da se i ja pridružim temi, nakon nagovora mog vrlog prijatelja, također menadžera, Unknown Geniusa.
Uzeo sam Middlesbrough koji igra u drugoj Engleskoj ligi, to jest Football League Championshipu, a čelnici kluba su mi odmah stavili do znanja da se moram boriti za promociju, a sve ostallo će se smatrati neuspjehom. Nakon par odigranih utakmica malo sam pročistio tim, riješio se nepotrebnih igrača, te rasteretio novac za plate. Tokom tih utakmica vidio sam da mojim igračima najboje odgovara 4-3-3 formacija.

                slika


Trenutno raspolažem idućim novčanim sredstvima:
slika

Tokom predsezone moj tim je odigrao 3 prijateljske utakmice najviše se istakao dvadesetpetogodišnji Mađar na poziciji veznjaka, József Varga koji je u pripremnom dijelu briljirao sa 2 gola i 3 asistencije. Varga je nastavio sa dobrim partijama i u uvodnim utakmicama ligaške sezone.
          slika
                      József Varga


Toliko u uvodnom dijelu od mene, sad prelazim na pisanje novinskih članaka, baš kako tema nalaže. I da, u igri se zovem Orion Smith, da ovdje odmah to napišem.
Novinski članci će biti objavljivani u magazinu "Middlesbrough Balkan", kako bih sve uklopio u taj neki "novinarski" koncept. :D


Prvo izdanje magazina Middlesbrough Balkan donosi:
slika

________________________________________________________________________________


Novi šef, novi početak
Nakon što nije uspio zadovoljiti uvjete koji su mu bili postavljeni za prošlu sezonu, Aitor Karanka je dobio otkaz od strane uprave kluba. Čelnici kluba su čekali 2 sedmice prije imenovanja novog šefa, mladog Orion Smitha. Uprava kluba vjeruje da Smith ima ono što klub traži već godinama te da Smith je dostojan trener za ovaj tim.

Razgovarali smo sa vlasnikom kluba, Steveom Gibsonom, o imenovanju novog trenera te željama i ambicijama za novu sezonu. Prvo smo upitali zašto se baš odlučio za Smitha jer nije dokazan trener. Gibson nam je rekao da je već neko vrijme u kontaktu sa Smithom te da je baš u njemu vidio potencijal, pričali su o raznim idejama kako napraviti klub boljim i stabilnijim.
Steve Gibson je napisao/la:Smith je jako dobar trener.Dugo smo razgovarali o svemu što bi se moglo desiti u klubu i našli smo zajednički jezik. On je vrlo ambiciozan čovjek, i mislim da bi baš on mogao biti čovjek koji bi mogao ovaj tim odvesti u Premiership.
Iz ovoga nije teško zaključiti da se ove sezone cilja na promociju u Premiership, i da će sve ostalo biti smatrano neuspjehom, te da bi baš Orion Smith mogao biti čovjek koji je stvorio novi, jači Middlesbrough.


________________________________________________________________________________



Ekskluzivni intervju sa novim trenerom!
Donosimo vam intervju iz prve ruke sa našim novim trenerom:

Middlesbrough Balkan: Dobar dan. Kako se osjećate kao novi trener Middlesbrougha, kakvi su vaši prvi utisci nakon nepunog mjeseca dana provedenog u klubu?

Orion Smith: Pa mislim da ovaj klub može puno više nego što je to bilo prošle sezone, upoznao sam se s igračima i odmah sam im objasnio svoju filozofiju igre. Neki igrači nisu ispunjavali moj minimalni kriterij te sam se s njima dogovorio, i oni su prodati drugim klubovima. Uglavnom, mislim da imamo tim koji može konkurisati za mjesta koja vode ka promociji u viši rang, što nam je svakako najveći motiv ove sezone.

Middlesbrough Balkan: Spomenuli ste vašu filozofiju igre. Kakva je ona, šta tražite od vaših igrača?

Orion Smith: Kada sam došao u klub analiziro sam svakog igrača pojedinačno i vidio sam da ovom timu najbolje leži formacija 4-3-3. Moji igrači mogu igrati jedan moderan, brz i atraktivan fudbal. Tu i tamo imamo nekih problema, kao naprimjer nedovoljno jaka klupa, no većradimo na rješavanju ovog problema. Od igrača tražim punu koncentraciju i disciplinu na treninzima i utakmicama. Mojim igračima će trebati još neko vrijeme da se naviknu na moj sistem igre, no on već sad pokazuje neke promjene.

Middlesbrough Balkan: Problem nedovoljno jake klupe? To znači da će neka pojačanja doći u klub?

Orion Smith: Da, što skorije to bolje. Još uvijek nismo napravili kontakat ni s jednim igračem, naši skauti vrijedno rade i promatraju neke timove čiji bi nam igrači mogli dobro poslužiti.

Middlesbrough Balkan: I za kraj, da li imate neku poruku koju želite poručiti navijačima Middlesbrougha, izgleda da su se jako brzo privikli na vas te da ste već pobrali simpatije velikog broja navijača.

Orion Smith: Želim smao da kažem da ću dati sve od sebe da uspijemo da se promovišemo u viši rang takmičenja jer ovaj klub i ovi navijači to zaista zaslužuju. Isto tako želim da se zahvalim svim navijačima i ijelom klubu na ukazanoj podršci, stvarno mi to olakšava posao, hvala vam!


________________________________________________________________________________

Middlesbrough balkan, 30. 1. 2014
Buraz, kako ovu reklamu napraviti na naškim :lol:
GLORY GLORY MANCHASTER UNITED !

Ž E L J E Z N I Č A R Z A Ž I V O T C I J E L I !

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 03 feb 2014, 17:48

Tim: Dynamo Dresden, Sezona: 2., Liga: 1. Bundesliga, Update #1.

Prije svega da kažem da sam prestao igrati na World Class i difficulty level je sada Legendary. Ne baš mudar izbor, ali eto.

U ovom updateu ću predstaviti svoj tim za ovu sezonu. Dosta odlazaka i dolazaka se desilo, kostur ekipe je promijenjen uveliko. Zbog velikih finansijskih poteškoća, otišla su dva ponajbolja igrača kluba (Poté i Losilla), također tri vrlo bitna igrača od prošle sezone su se vratili u svoje klubove po isteku posudbe (Chalobah, Dodô i Manquillo). Jasno je da se ove sezone klub oslanja na igrače iz mladog tima, jer nije u mogućnosti da kupi neka ozbiljnija pojačanja.

Transferi

Odlasci
Kraj posudbe:
- Dodô u Romu
- Nathaniel Chalobah u Chelsea
- Manquillo u Atletico Madrid
Istek ugovora:
- Tobias Kempe
- Adam Sušac
- Sebastian Schuppan
- Cristian Fiél (kraj karijere)
Transferi u druge timove:
- Mickaël Poté u 1. FSV Mainz 05 za 3.300.000€
- Marco Hartmann u FC Aarau za 80.000€
- Marvin Stefaniak u Viborg FF za 90.000€
- Mohamed Amine Aoudia u Pescaru za 375.000€
- Nico Pellatz u FC Zürich za 170.000€
- Anthony Losilla u Monaco
- Soufian Benyamina u Southampton
- Toni Leistner u FC Luzern (slobodan transfer)
Dolasci
Igrači iz mladog tima:
- Pedro Couto
- Thiago Vaz
- Patrick Hübner
- Eulogio Jardim
- Pedro Domingues
- Dominic Adlung
- Alexander Lorenz
- Jose Feijo
Posudba:
- Alessio Romagnoli iz Rome (sa pravom otkupa)
- Adnan Januzaj iz Manchester Uniteda (sa pravom otkupa)
- Etxberrià iz Athletic Bilbaoa (sa pravom otkupa)
Transferi:
- Anthony Martial iz Monaca za 4.000.000 + Anthony Losilla
- Luke Shaw iz Southamptona za 1.300.000 + Soufian Benyamina

Prvih XI za ovu sezonu bi trebalo izgledati ovako:
Kirsten (GK, Overall: 70) - Najbolji golman 2. Bundeslige u protekloj sezoni i sigurno velika uzdanica Dynama u ovoj sezoni. Vjerovatno će biti mnogo više zaposlen, nego što je bio prošle sezone.
Couto (RB, Overall: 67) - Izdanak mlade akademije, i sa samo 16 godina će biti starter na poziciji desnog beka. Porijeklom iz Brazila, a svakako da kao i svi brazilski bekovi voli ići naprijed i čak igrati i poziciju desnog krila.
Brégerie (CB, Overall: 71) - Novi kapiten ekipe, sigurno lider ovog mladog tima i stub odbrane. Od njegovih igara će ponajviše i zavisiti defanzivni učinak Dynama ove sezone.
Romagnoli (CB, Overall: 70) - I dalje će igrati za Dynamo kao posuđen igrač Rome, s tim da je sada dosta iskusniji i uigraniji.
Shaw (LB, Overall: 72) - Novo pojačanje iz Southamptona, mlad igrač željan dokazivanja i velika je budućnost pred njim zasigurno.
Domingues (CDM, Overall: 65) - Iznenadnim odlaskom glavnog igrača sredine terena, Losille u Monaco, on će dobiti priliku da zaigra u prvih 11. Pred ovim mladićom, koji ima samo 16 godina, je težak zadatak da zamijeni takvog igrača, ali trenutno nema drugog izbora.
Vaz (CDM, Overall: 72) - Još jedan golobradi mladić iz Brazila, koji također ima samo 16 godina. Sa Dominguesom činit će taj bitan dio ekipe, na pozicijama defanzivnih veznih igrača.
Januzaj (RM, Overall: 69) - Unitedu više nije bio potreban, pa je došao na posudbu u Njemačku kako bi se ovdje okušao. Postoji velika mogućnost da će na kraju sezone potpisati i stalni ugovor sa timom iz Dresdena.
Hübner (CM, Overall: 63) - Lokalni mladić, rođen u Dresdenu prije 17 godina. Nije nikada važio za baš velikog talenta, ali će sigurno ove sezone imati priliku da se dokaže na najjačem nivou.
Ouali (LM, Overall: 71) - Glavna zvijezda tima, jedan od rijetkih koji je ostao u ekipi i u njega će oči navijača biti najviše uprte, jer od njega će u mnogome zavisiti uspjeh Dresdena.
Martial (ST, Overall: 72) - Najveće pojačanje otkako je Unknown Genius preuzeo Dynamo. Teško da će moći nadomjestiti odlazak Potéa, i neigranje Dediča (koji se oprašta na kraju sezone), ali ovaj mladić će morati postići barem nekih 10-ak golova, kako bi Dynamo imao nade za opstanak.
Prosječna ocjena prvih XI: 69.27 (najslabiji u ligi).
Prosječan broj godina prvih XI: 22.09 (najmlađi u ligi).
Cilj ove sezone: izboriti opstanak.
Zadnja izmjena: Unknown Genius, dana/u 08 feb 2014, 12:26, ukupno mijenjano 1 put.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
treci
Postovi: 478
Pridružen/a: 13 nov 2011, 19:14
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la treci » 03 feb 2014, 19:10

slika

u intervjuu ujedno i pregled prve polusezone 14/15...
Mladi bh nogometaš ## prije dvije godine na svoju inicijativu iz bihaćkog Jedinstva odlazi u kamp usnulog poljskog velikana Widzewa iz Lodza. U Lodzu se pokazao kao talentovan fudbaler i potpisuje ugovor na dvije godine.. Tu započinje njegov put, kao 4. Napadač i u početku veoma rijedak izbor svog menadžera, iskoristio je prvu priliku i danas je već, iako mu je tek druga sezona, jedan od najboljih napadača koji su nosili dres Widzewa. Najbolji strijelac i asistent prošlogodišnje Ekstraklase, vodeći strijelac ovogodišnje Ekstraklase i Europa League odigrao je samo 2 utakmice sa b sastavom BiH selekcije, kako i zašto, donosimo vam priču...

slika

SS.ba: Prvo kako ste se odlučili da odete na svoju inicijativu u kamp poljskog prvoligaša, znajući da su vam veoma male šanse da se dokažete?
##: Pa gledajte nisam imao šta izgubiti, imao sam 18 godina i vidio sam da nema puno nafake u premier ligi, otišao sam u prvi klub koji sam našao da nudi takvu opciju, grizao dao sve od sebe i vidjeli su talenat, ponudili mi najslabiji ugovor koji postoji u klubu. I ja sam naravno prihvatio, prihvatio sam to kao kartu za budućnost...
SS.ba: potpisujete ugovor dobijate priliku, kako dalje tece situacija?
##: 5-6 utakmica sjedim na klupi lagano me hvata depresija i tonem, dobijem prve minute zabijam gol i to je to od tad do sad sam u fazi uzdizanja, poziv za BiH repku na dvije prijateljske tekme, osvajanje poljskog kupa, kvalificiranje u Evropa Ligu, dakle magija teče...

slika
SS.ba: upoznati smo sa vašom prošlom sezonom, recite nam impresiju o prvoj polusezoni ove godine...
##: kao klub smo veoma snazno krenuli u prvenstvo što se i danas vidi na tabeli drugi smo sa jednakim brojem bodova kao i Legia( a i Legiu i lech smo satrali u medjusobnim derbijima). Iskreno očekujem da osvojimo ligu, ma da s ene bi razočarao ni da budemo drugi. U kupu sm oosmadh ispali od wisle, vjerovatno i namjerno jer takmičenje na tri fronta nas ne bi odvelo nigdje. Evropa liga i grupa sa velikanima poput Genka, AZ i Rome su poslije repke najbolje iskustvo moje karijere dosad...
Prvo neočekivano smo dobili prve dvije tekme kod kuće Genk i Romu bile su veoma čvrste tekme, ali pobjeda je bila moguća i mi smo iskoristili to sto su nas podcijenili, Igrati protiv Pjanića i ostalih velikana mi je bila velika čast. Treća tekma i moj anajgora tekma ove sezone je bila u holandiji protiv AZ, u drugoj minuti sam asistirao za pogodak a u 6' sam dobio crveni karton( iskreno nemam pojm azaašto ali eti... utakmica kojoj sam se najviše radovao, Roma na Olimpicu je bilautakmica koju propuštam. Možda je i bolje da sam je propustio jer smo izgubili 5:0, vratili su nam za onaj poraz u Lodzu.. No nema veze prošli smo dalje i u 1/16 finala igramo protiv Lille-a..
SS.ba: Maknuti ste sa transfer liste? Niste imali nikakve transfer ponude?
##: Velika borba za mene, rekao sam upravi ako cu ici odavde idem zauvijek, nikakve posudbe me ne zanimaju, ajde da s enalazim u nekom velikom klubu pa da idem na kaljenje. Ali na posudbu iz Widzewa ici smatram da bi to bio veliki korak nazad za moju karijeru. Što se tiče novih ponuda, ove zime ih nisam imao, vjerovatno će biti aktivnija trgovina na ljeto pa ćemo vidjeti sve je moguće, ja sam raspoložen za napredak i dobar dogovor...

slika
SS.ba: BH repka, ne igraš? Zašto i kako?
##: Zašto i kako nije moja stvar, tu je selektor da kroji svoj tim, pozvao me je probao me je dokazao sam da mogu igrati i ponosno nositi naš dres, uvijek ću biti na raspolaganju našoj repki, dobijao sam ponude od Poljske ali neću da razmišljam ni o čemu, ako necu igrati za BiH neću ni igrati u repkama nikako. Ja se dokazujem nadam se da će ljudi iz saveza to primjetiti
ss.ba: želimo ti puno sreće u karijeri, vidimo se uskoro, i hvala što smo mi prvi bh medij sa kojim si porazgovarao..
##: Hvala vama što ste me se sjetili, nekad mislim da sam zaboravljen ovdje u poljskoj ligi, ali nametnuću se ja bh javnosti i repki, vidimo se uskoro lijep pozdrav...

patakpasko9
Postovi: 9
Pridružen/a: 29 jan 2014, 19:16
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la patakpasko9 » 04 feb 2014, 21:03

Pozdrav momci :D zbog vas sam i skinuo FIFU a i account sam napravio samo zbog ove teme 8-) veceras cu poceti sa svojim dozivljajima :D nego imam jedan problem.. fifa mi ponekad crush-a , zbog cega je?

patakpasko9
Postovi: 9
Pridružen/a: 29 jan 2014, 19:16
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la patakpasko9 » 04 feb 2014, 21:50

:arrow:
Zadnja izmjena: patakpasko9, dana/u 23 mar 2014, 14:58, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
treci
Postovi: 478
Pridružen/a: 13 nov 2011, 19:14
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la treci » 05 feb 2014, 16:40

patakpasko9 je napisao/la:Pozdrav momci :D zbog vas sam i skinuo FIFU a i account sam napravio samo zbog ove teme 8-) veceras cu poceti sa svojim dozivljajima :D nego imam jedan problem.. fifa mi ponekad crush-a , zbog cega je?
meni redovito crusha i ova i stara, nemam pojma navikao sam se nositi s tim, ali uglavnom na temi fifa 14 mozemo o tome pricati i naci rjesenje,
što se tice karijere kako gotovim taj klub sto si izabrao igrao sam jednu karijeru sa njima prerpezestoko :D nek je sa srecom

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 05 feb 2014, 21:24

Tim: Dynamo Dresden, Sezona: 2., Liga: 1. Bundesliga, Update #2.

Nakon ulaska u 1. Bundesligu, u Dresdenu očekivanja i nisu bila baš visoka. Sa mladim igračima i, na papiru, najslabijom ekipom u ligi, očekivala se grčevita borba za ostanak.

slika
Anthony Martial - prvi strijelac ekipe sa 7 golova u ligi.

Međutim, dolaskom Martiala stanje se dosta popravilo, a i Unknown Genius je svakako pokazao svoje znanje te ekipu doveo na sasvim solidno 12. mjesto.


Trenutna tabela:
slika

Teški porazi doživljeni su jedino od Bayerna (4:1) i Freiburga (4:1), a sa svim ostalim ekipama Dynamo je bio uglavnom u egalu čitavim tokom utakmice i niko ih više nije potpuno nadigrao. Značajno je spomenuti i veliki remi u Dortmundu, 0:0 protiv Borussie.


Što se kupa tiče, u prvoj utakmici Dynamo je dobio Hoffenheim rezultatom 3:2, a u toj utakmici Martial je postigao hat-trick i tako postao prvi igrač kojem je to pošlo za rukom otkako je Unknown Genius na klupi.

Za kraj i malo statističkih podataka:
Najbolji strijelci:
- Martial 10
- Dedič 5
- Januzaj 2
Najbolji asistenti:
- Ouali 5
- Januzaj 3
- Dedič, Domingues 2
Najbolje ocijenjeni:
- Martial, Kirsten 6.90
- Dedič 6.80
- Brégerie 6.70
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 08 feb 2014, 13:50

Tim: Dynamo Dresden, Sezona: 2., Liga: 1. Bundesliga, Update #3.


Groznica u Dresdenu: Dynamo doživljava velike promjene u igračkom kadru!

Januarski prelazni rok donio je već na samom početku dosta zanimljivosti u gradu sa samog istoka Njemačke. Navijači nisu ni slutili da će u tako kratkom periodu ostati bez tri ljubimca, i tri vrlo važna igrača. No, krenimo redom.

Unknown Genius je već krajem decembra objavio da su njegovi skauti našli dva potencijalna pojačanja u Brazilu, koji i nisu mnogo skupi s obzirom da im ugovor ističe na kraju sezone. Nije se znalo o kome se radi sve do kraja prve sedmice, kada je ova vijest šokirala njemačku javnost.
slika
Mladi reprezentativac Brazila Adryan - novi član Dynamo Dresdena!

Adryan Oliveira Tavares ili samo Adryan je iz Flamenga stigao u Njemačku, te se odmah priključio pripremama tima iz Dresdena za nastavak sezone. Njemu je ugovor sa Flamengom isticao na kraju sezone, pa je klub tražio način da zaradi barem nešto novca. Pričalo se da ovog mladića žele čak i Arsenal i Manchester United, ali standardni mladi reprezentativac nije čekao do isteka ugovora, nego je već u januaru pronašao novi klub.
No, Dynamo nije prošao tako jeftino kod ovog transfera. Naime, u suprotnom pravcu je otišao Idir Ouali! Ouali koji je važio za jednog od najboljih igrača ove ekipe već dvije sezone, koji je nosio ovaj tim na svojim leđima i sigurno veliki ljubimac navijača, morao je svoje mjesto ustupiti 20-ogodišnjem Adryanu. Sigurno je da će ovo biti šok i za igrače i navijače, ali dis iz futbol...
slika
Idir Ouali - najbolji igrač Dynama prošle sezone, najbolje ocijenjeni igrač 2. Bundeslige, preko 60 nastupa za klub uz 11 golova i 17 asistencija.

Dakle, Ouali je novi član Flamenga. Ostavio je dubok trag u Dresdenu i sigurno je da je zaslužio svoje mjesto u "hall of fame" ovoga kluba. Najzaslužniji je za to što grad Dresden ima predstavnika u najjačoj ligi Njemačke, te će sigurno njegovo ime ostati zlatnim slovima ispisano u historiji ovog kluba.

To međutim nije bilo sve.
Par dana kasnije, Bild je objavio da se sprema dolazak još jednog igrača u Dynamo, te da je ovaj put riječ o napadaču.
slika
Vinícius Araújo - bivši napadač Cruzeira činit će tandem sa Martialom u napadu.

Vinícius Araújo je novo pojačanje Dynama! Mladi brazilski napadač je stigao u klub za sumu od 4 miliona eura. Iako je njegova vrijednost negdje oko 7 miliona, njegov ugovor je bio blizu isteka, pa su Brazilci u želji da zarade bilo šta na njemu, pristali na manju cifru. On je odbijao da produži ugovor, rekavši kako se želi okušati u Europi, a evo sada mu se ukazala prilika da radi sa Unknown Geniusom, koji se pokazao kao menadžer koji voli da radi sa mladim igračima, pa je sigurno da će ovaj mladić i dobiti svoju priliku.
Inače, Vinícius Araújo ima 21 godinu, ima dobru završnicu i igru glavom, dakle slične karakteristike kao Zlatko Dedič, kojem on i dolazi kao zamjena, jer se Slovenac oprašta na kraju sezone.
No i transfer Araúja je imao svoju visoku cijenu. Dynamo se morao odreći prvo Kirstena, a zatim i Brégeriea. To su bila dva jako bitna igrača, ali zbog nedovoljnih finansijskih sredstava, klub je morao pronaći način kako da završi transfere mladih Brazilaca.
slika
Brégerie - dosadašnji stub odbrane i kapiten kluba.
slika
Kirsten - najbolji golman 2. Bundeslige prošle sezone.

Tako su navijači u 10 dana izgubili tri najdraža igrača ovog kluba, a kako će pojačanja zamijeniti tako bitne igrače, to tek trebamo vidjeti. Treba spomenuti da je iz mladog tima prvoj ekipi priključen i mladi Španac Diego Ortiz, koji će igrati na poziciji koju je igrao Ouali.
Sigurno je da će Dynamo izgledati dosta drugačije u proljetnom dijelu sezone, bez Oualia, Kirstena i Brégeriea, pa i Dediča. Klub je trenutno na 10. mjestu, a prva utakmica ovog dijela sezone je protiv velikog Bayerna. Težak ispit odmah na početku, a Unknown Genius je najavio ovih startnih XI:
Jardim (64)
Couto (68)
Vaz (74)
Romagnoli (70)
Shaw (75)
Domingues (67)
Januzaj (71)
Ortiz (64)
Adryan (74)
Martial (75)
Vinícius Araújo (75)

Formacija: 4-1-3-2.
Stručnjaci Dynamo i dalje smatraju najslabijom ekipom u 1. Bundesligi, te imaju najmanju ocjenu od svih ekipa.
slika
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.