FIFA 14 - Career Mode

FIFA, PES, GTA, Fortnite...

Moderatori/ce: bodi123,Padovan,Donnie Darko

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 24 avg 2014, 06:04

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 1., Liga: Eredivisie, Update #8.

Vilhena bolji debi nije mogao ni poželjeti. ADO je gostovao Ajaxu i bukvalno rastavio na proste faktore najjači holandski tim. Odlična kombinatorika, brza igra i čvrsta odbrana donijeli su svakako najvažniju pobjedu ove sezone.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Alberg (Jansen), Wildschut (Gouriye).

Dobra forma se nastavila i prilikom gostovanja Nijemegenu. Identična igra kao i u prethodnom kolu, Vilhena već polahko boji igru Den Haaga svojim bojama što pokazuje i posjed lopte. Očigledno je Hase znao zbog čega upravo ovoga momka dovodi.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Gouriye (van Duinen), Jansen (van Duinen).

Taman kada te krene desi se ovako nešto:
slika
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Van Duinen (Alberg), Wildschut (van Duinen).

Ni terenska nadmoć protiv slabašnog protivnika nije spriječila prosipanje bodova. Ponovo rano primljen gol skupo košta Den Haag te mogu na kraju i pored velikog broja prilika biti sretni što su osvojili bar bod.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac: van Duinen.

Na pobjednički kolosijek ADO se vratio pri gostovanju Rodi. Opet je primljen gol već u prvih 5. minuta, no, kako to obično biva, dešava se još jedan preokret te gosti odnose sva tri boda. Iako je, timski gledano, ADO jako loše izgledao, individualni kvalitet se pokazao ključnim u ovom meču.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci: van Duinen, Alberg.

Posljednja utakmica u martu je donijela gostovanje AZ-u. Domaćin je izdominirao i sasvim zasluženo slavio. Gosti su se našli u velikim problemi s obzirom da su u ranom tijeku meča izgubili van Duinena (pauzirat će mjesec dana) kao i Vilhenu (pauzirat će 15 dana). Ozljede dva bitna igrača pred najvažniji dio sezone...
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): van Duinen (Wildschut).

Tabela zaključno sa 01. 04. 2015.
slika

Igrač mjeseca: van Duinen.

Zaboravio sam napomenuti da je, pored brojnih ponuda za treniranjem raznih država, stigla i ponuda za odlazak u Rusiju, no Hase je to glatko odbio iz razloga što se planira u Holandiji zadržati dugi niz godina.
slika

P. S. Zbog bolesti ova dva dana nisam imao živaca da se patim sa gifovima...
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 24 avg 2014, 20:52

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 1., Liga: Eredivisie, Update #9.

April se pokazao kao najgori mjesec u ovoj sezoni. Nakon ovako loših utakmica vjerovatno je izgubljena svaka šansa za plasman u Europu. S obzirom da je Hase obećao plasman u europska natjecanja u zamjenu za novac koji je dobio za dolazak Vilhene, postavlja se pitanje kako će uprava reagovati na kraju sezone.

Bez van Duinena i Vilhene protiv Groningena nije išlo. Pita od govana se ne može praviti, očigledno.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;

Isti komentar vrijedi i za narednu utakmicu. Samo treba dodati da je invalid na golu još jednom skupo koštao svoj tim. ADO je vodio do 80. minute, a onda slijede dva smiješna gola Heraclesa, zahvaljujući užasnim reakcijama golmana.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac: Kastaneer.
Debil:
slika

Povratak Vilhene u duelu protiv bivšeg kluba se itekako osjetio. Odlična igra Den Haaga protiv velikog favorita, na iznenađenje svih. Na svu sreću, ovaj put šuteva u okvir gola nije bilo.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): Gouriye (Alberg).

Taman kada se opet pomislilo da je forma krenula uzlaznom putanjom, plus se vratio i van Duinen, još jedan bolan pad. Ovaj put Utrecht uzima sva tri boda i najvjerovatnije uzima svaku nadu za plasman u Europu.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): Beugelsdijk (Vilhena).

Tabela zaključno sa 01. 05. 2015.
slika

Igrač mjeseca: Beugelsdijk.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Odg: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la JoseMourinho » 25 avg 2014, 04:05

Au Tonya i akea doveo ima za koju godinu adh postane najbolji tim Holandije, tri kolo da kraja ajde nadam se tri pobjede i da ufatis kup UEFA ;)

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: Odg: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 25 avg 2014, 04:29

JoseMourinho je napisao/la:Au Tonya i akea doveo ima za koju godinu adh postane najbolji tim Holandije, tri kolo da kraja ajde nadam se tri pobjede i da ufatis kup UEFA ;)
Njih dvojicu sam već na početku zacrtao kao potrebna pojačanja, sreća uspio sam ih i dovesti. Još Rekik i možda neko u napadu i to je to. Morat ću prodati par bitnijih igrača kako bih nastavio razvoj mlade akademije.

Što se tiče rasporeda do kraja, igram protiv GA Eaglesa (15. na tabeli trenutno, prvu utakmicu ih dobio glat 0:2), zatim Heerenveena (11. na tabeli, prvu utakmicu ih dobio 2:1) te protiv Cambuura (najgori tim u ligi, a prvu utakmicu sam ih također dobio 1:2). Šanse za svih 9 bodova su realne, ali previše kasnim za ovim konkurentima. Valjda ne dobijem otkaz na kraju sezone.

Hvala na podršci. :thumbup:
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 25 avg 2014, 06:23

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 1., Liga: Eredivisie, Update #10.

Sezona je gotova. Iako se Den Haagu predviđao plasman na 13. mjestu, to se, naravno, nije desilo. Od početka sezone ADO je igrao značajnu ulogu u samom vrhu tabele, a vjerujem da se ovako baksuzna sezona za klub ne može ponoviti. Teško je prebrojati broj penala sviran protiv njih, broj koliko su puta pogađali stative i prečke, kao i broj koliko su puta protivnički igrači sa gol-linije izbijali lopte i uzimali bodove timu koji vodi bh stručnjak.

Također, treba napomenuti i činjenicu da su se utakmice igrale od 20. minute, ADO bi bio među prva tri tima s ozbirom da je 70% od ukupnog broja primljenih golova zabilježen do 20. minute. Loši ulasci u utakmicu - nešto na čemu se mora poraditi.

Krenimo redom. Mjesec odluke - maj, počeo je utakmicom protiv Go Ahead Eaglesa. Odmah je bilo jasno - od Europe ništa za ovu sezonu. Iako dominantni i sa više napada, igrači Den Haaga nisu uspjeli materijalizovati sve te prilike i na kraju su se morali zadovoljiti bodom.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): Beugelsdijk (Ruiter).

I predzadnja utakmica u sezoni završila je istim rezulatom. Odigrana, očigledno, sa manjkom volje i zalaganja, dobro je i prošlo na kraju.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): van Duinen (Wildschut).
Lijepa akcija kod gola:
slika

U zadnjem kolu priliku su dobili mladi igrači, čisto da se vidi na koga se i koliko može računati. Mnogi su razočarali, no, ubilježena je pobjeda za kraj. Navijači su aplauzom ekipu poslali na zaslužen odmor. Ipak očekivao se plasman u sredini tabele, a samo je Hase od početka sezone potencirao priču o izlasku u Europu. To se neće desiti, no sigurno je da slijedi lijepa budućnost za ovu ekipu.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Ruiter (Vilhena), Buwalda (Ruiter).
Čisto da se vidi kakvi su me debili koštali:
slika

Igrač mjeseca: Ruiter.
Nešto više o ovome momku ispod:
slika
Na početku maja Hase se odlučio za potpisivanje mlade nade - Ruitera. Momak je do sada igrao za juniore Den Haaga, a s obzirom na dosta kratku klupu pri kraju sezone falilo je sličnih entuzijastičnih igrača. Mladi Holanđanin je dobio priliku s klupe u prvoj utakmici i odmah upisao asistenciju. Sljedeću utakmicu je većim dijelom presjedio na klupi, da bi u zadnjem kolu izdominirao i bio igrač utakmice. Guyon ima samo 17 godina, a igra na pozcijama CM/CAM. Pred njim je velika budućnost.
Gol u zadnjem kolu:
slika
Tabela na kraju sezone:
slika

Najbolji strijelci lige:
slika
Najbolji asistenti lige:
slika
Najbolji igrač lige (a samim tim i Den Haaga):
slika


Uprava Den Haaga je odlučila ukazati Hasetu povjerenje na još jednu sezonu.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
viKK
Postovi: 3191
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:00
Lokacija: na stageu
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la viKK » 25 avg 2014, 19:56

22. Novembar 2014.
danas u gostima igramo utakmicu protiv yeovil towna.. ovo je vrlo bitna utakmica za nas i moramo se potruditi da je dobijemo. problem je što su u mom timu, tako i u čitavoj ligi sve neki kvazi fudbaleri koji ne znaju sastaviti 3 pasa. no, počinjemo utakmicu, i počinjemo je dobro, jer ja zabijam gol. neka frljoka, lopta se odbila u gužvi do mene i ja ubacujem u gol. vodimo 1:0 dok nam nisu uvalili gol glavom za izjednačenje. tako idemo na poluvrijeme.
u ovoj utakmici sam skontao da nikada u životu nisam vidio većeg kloca od craiga daviesa, mog partnera u napadu. ne znam ko mu je rekao da zna igrati fudbal. visok ko letva, ne zna ništa s loptom a previše pokušava. no oko 63 minute, naš desni bek probija po strani, ubacuje loptu i iz ničega - GOL! strijelac je davies, ali ne craig, već drugi davies koji je ušao sa klupe.. da, tako je, imamo dvojicu daviesa u timu. pred 80-tu minutu, ja primam loptu na desnom krilu, pružam for jer znam da sam brži od njihovog lijevog beka, šaljem prekrasan centaršut u sredinu koji naravno da će naš igrač glavom poslati u mrežu. čak se ne sjećam ni tko je strijelac. na kraju svi odlazimo u tunel, sretni i zadovoljni jer smo iz yeovila odnijeli pobijedu od 3:1.

25. Novembar 2014.
nakon lijepe pobijede protiv yeovila, igramo utakmicu kod kuće protiv rochdale-a, ekipa koja je inače na 24. mjestu zadnja na tabeli u cijeloj ligi i očekujemo pobijedu. ponekad se zapitam kako kraj ovakvih saigrača uopšte uspijevam zablistati, jer sam i ovaj put to uspio. prvi gol sam postigao krajem prvog poluvremena. primio sam loptu na 25 metara od gola, pružio sebi for i naprosto pretrčao čuvara koji me pokušavao uhvatiti, te sa nekih 10-ak metara plasirao loptu u bliži ugao. sa tim vodstvom smo otišli na odmor, te u drugom poluvremenu sam opet potvrdio klasu. u 50 i nekoj minuti sam podigao ruku te mi je neki od sposobnih saigrača poslao lob pas iznad odbrane, a ja sam lijevom, slabijom nogom iz prve uhvatio snažni volej i zatresao mrežu po drugi put. naravno, nema potrebe da se trošim te sam izveden iz igre blizu 80-te minute.

slika

nakon ove utakmice, napravili smo značajan pomak na tabeli, te sada sjedimo na 6. mjestu koje vodi u playoff za championship. mislim da realno imamo šansu za plasman u championship jer su većina ekipa u ovoj ligi 'u pet deka'. mislim da bih ja upravo mogao biti taj x faktor.

slika

REZIME:
Yeovil Town FC - Preston North End 1:3 (1 postignut gol, 1 postignuta asistencija)
Preston North End - Rochdale AFC 2:0 (2 postignuta gola)

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 26 avg 2014, 07:36

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 2., Liga: Eredivisie, Update #1.

Nakon što je Hase dobio povjerenje na još jednu sezonu, odmah od početka se krenulo oštro i sa jasnim ciljem - igranje europskih natjecanja sljedeće sezone. To naravno neće biti lahko, vidjelo se prošle godine kako je ekipama sa mnogo manjim budžetom, no, ove sezone ADO ima jedan veliki plus, a pod tim se podrazumijeva razvoj mlade akademije, koje je dala par jako dobrih igrača od kojih se mnogo očekuje. Ipak, krenimo redom.

U ligi je, za početak, dat cilj samo da se završi u gornjem dijelu tabele. Dakle, bez velikog pritiska od strane uprave i za ovu sezonu.
slika
Što se kupa tiče, cilj ni ove sezone nije da se ide daleko te će priliku vjerovatno dobiti oni igrači koji u ligi nemaju mjesta u ekipi.
slika

Pošto je uprava za transfere izdvojila tek 3 miliona, jasno je bilo da će neko morati napustiti tim. Dok je počeo prelazni rok, ponude sa Wildschuta su stizale sa svih strana. Krilni napadač je izdominirao prošlu sezonu i sasvim opravdano privukao interes boljih timova. Najbolji asistent lige prošle sezone će i u ovoj godini imati priliku da odbrani tu titulu.
slika
Hase se zahvalio momku na svemu kao i navijači Den Haaga koji su obećali da ga neće zaboraviti te da će biti dočekan aplauzom.
slika
Najbolji asistent lige sa 12 asistencija.

Ni jedan prelazni rok ne može proći bez prodavanja škarta pa tako ni ovaj. Klub su napustili: Kastaneer (Randers FC) za 100.000€, Tros (Lierse SK) za 190.000€ i Coutinho (raskid ugovora). Od značajnijih igrača klub je napustio Gouriye (Vitesse) za 1.000.000€.

Pred početak prelaznog roka Hase je jasno rekao da je cilj dovesti Rekika i jedno pojačanje u napadu. Taj napadač je devetnaestogodišnji Holanđanin Cihat Celik koji je stigao iz Paderborna za 240.000€.
Druga meta je bila puno teža za ostvariti. Teški i dugotrajni pregovori za Cityem, a kasnije i sa samim igračem su se na kraju isplatili. Rekik je postao najskuplje pojačanje u historiji kluba kao i ubjedljivo najplaćeniji igrač.
Kao što se vidi iz priloženog, cijena transfera je bila 3.5 miliona € plus dosadašnji kapiten Beugelsdijk koji je također uključen u transfer.
slika

Što se mladih igrača tiče, klubu su se iz mlade akademiji pridružili:
- Marten Brouwer (CB/CDM, 16 godina, Overall: 55, Potential: 67-87)
- Luuk Pasveer (CDM, 17 godina, Overall: 70, Potential: 82-94)
- Arjan Jansen (CM, 16 godina, Overall: 57, Potential: 64-80)
- Milano Kolder (LW/RW, 16 godina, Overall: 68, Potential: 85-91).

Dakle, squad za ovu sezonu izgleda ovako:
slika slika
* Novi kapiten je Tony Vilhena, momak oko kojeg će se graditi igra u narednim sezonama.
* Od ove sezone igrat će se nešto defanzivnija varijanta formacije 4-3-3 s ciljem sprječavanja velikog broja primljenih golova.
* XI igrača koji bi trebali iznijeti najveći teret ove sezone:
slika
* Prosječna starost: 20.5 godina.
* Broj igrača: 21 (svi Holanđani).
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 26 avg 2014, 07:55

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 2., Liga: Eredivisie, Update #2.

Rezultatski se u sezonu ponovo ušlo odlično, isto kao i prošle godine.
Prva utakmica donijela je gostovanje Utrechtu. Nova formacija, novi igrači i nešto modifikovan stil igre - formula za uspjeh. Van Duinen je nastavio tamo gdje je stao prošle sezone, a Vilhena je pokazao da će biti odličan kapiten i lider ove nove ekipe.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): van Duinen (Alberg), Ake (Vilhena).

Prva utakmica kući će biti brzo zaboravljena. Mladići su igrali pod velikim pritiskom i sa ogromnom željom da se dokažu domaćoj publici što je rezultiralo prosipanjem bodova. Opet je rano primljen gol skupo koštao tim, a zanimljivo je da je taj gol primljen od ekipe koja nije imala ni jedan šut u okvir gola.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): van Duinen (Kolder).

Utisak je popravljen na gostovanju Rodi. Utakmicu je maestralno odigrao novi kapiten, a dolazak Rekika unio je ogromnu sigurnost u odbranu Den Haaga. Van Duinen i dalje nemilosrdno trpa te, ako ovako nastavi, sigurno je da će i ove sezone biti najveća uzdanica.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): van Duinen (Vilhena).

I u drugoj utakmici koju je odigrao Rekik nije primljen gol. Odbrana još jednom na nivou, a napokon je ostvarena i pobjeda u hendikepu. Igrač utakmice bio je Pasveer koji je odigrao odličan meč, a upisao je i prvu asistenciju.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Alberg, van Duinen (Pasveer).

Tabela zaključno sa 01. 09. 2015.
slika
Igrač mjeseca: van Duinen.

Slijedi jako teška utakmica protiv branioca titule Ajaxa, a onda nešto lakši raspored.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 26 avg 2014, 09:29

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 2., Liga: Eredivisie, Update #3.

Iako pobjeđivanje prvaka na njegovom tlu, u centru Amsterdama nije strano za Den Haag, ovaj put su ipak ostali praznih ruku. Doduše, zaslužena pobjeda Ajaxa, u potpunosti.
Baj d vej, bolje da sam se zalio kantom hladne vode i 100.000€, koje sam bacio na golmana Houwena, donirao u humanitarne svrhe.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): Rekik (Vilhena).

Na pobjednički kolosijek ADO se vratio već u sljedećem kolu. Zwolle je nadigran u svakom segmentu igre, a i dalje se redaju ove pobjede od po jedan gol razlike...
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): van Duinen 2x (Vilhena 2x).

Preslikana utakmica i u sljedećem kolu protiv Vitessea. Jedini šut domaćina u okvir gola rezultirao je i pogotkom, no ADO je uspio doći do željenog rezultata pred sam kraj meča te tako zasjesti na 4. poziciju na kraju septembra.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Alberg, van Duinen (Kolder).

Tabela zaključno sa 01. 10. 2015.
slika
Igrač mjeseca: Vilhena.

I za kraj, still a better love story than Twilight:
slika
:ljepota:
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la arelinho » 26 avg 2014, 12:51

Manager:SportSport Arelinho
Tim:Werder Bremen, Sezona 1,Liga: Bundesliga Update 1:Pripremne utakmice

Nakon sto se manager Arelinho nakon dugog razmisljanja odlucio da preuzme ekipu Werdera i da igra Fifu bez ikakvih pathceva jer nema licence za njih :mrgreen: . U prvom mecu igrali smo protiv ekipe Torina.Ekipa Torina je prva povela golom Meggiorini.Prvo poluvrijeme zavrislo rezultatom 0:1 iako je ekipa Werdera imala par bezuspjesnih pokusaja.
Pocetkom drugog poluvremena ulazio Arnautovic i pogadja prekrasnim golom za 1:1 :D
https://imgflip.com/gif/bifue" onclick="window.open(this.href);return false;
U 70' dolazi do preokreta,a strijelac je Junuzović i opet fin gol :cool:
https://imgflip.com/gif/bifwn" onclick="window.open(this.href);return false;
Nakon samo 3 minute ekipa Torina dolazi do 2:2 strijelac je opet Meggiorini :)
Kad su svi mislili da ce sudija svirati kraj to nije mislio Elia koji je sjajno usao iza beka i pogodio za 3:2 :cool:
https://imgflip.com/gif/bifyv" onclick="window.open(this.href);return false;
Statisticki podaci: http://www.dodaj.rs/f/3n/11L/HvrkWYD/fi ... -26-11.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci:Arnautovic,Junuzovic,Elia/Meggiorini

2.utakmica :
Roma - Werder 1:0 strijelac :Florenzi
Stats match : http://www.dodaj.rs/f/Y/3D/2vA0YwEO/fif ... -26-12.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

3.utakmica :
Werder - Rayo Vallecano 1:2 strijelac:Junuzovic
Stats match : http://www.dodaj.rs/f/1j/pM/23dxhzgb/fi ... -26-12.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 26 avg 2014, 14:46

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 2., Liga: Eredivisie, Update #4.

Nemam golmana.

Taman kada u 90 i nekoj minuti pomisliš da si siguran i da imaš tri boda u džepu, degen na golu se potrudi da te iznenadi i nemoguće učini mogućim. Žao mi je što nemam snimku gola, ali lopta koje je išla 0.3 km/h bila je očigledno prevelik zalogaj za lijenguzog golmana kojem se bilo teško na vrijeme baciti i lagano je odbraniti. No, da ne budem previše kritičan, bacio se momak kada je lopta već odsjela u mreži, respekt.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): van Duinen (Alberg).

Koliko je golman jadan pokazala je utakmica i protiv čimbura, najgoreg tima u ligi. Sreća pa ovi imaju amatersku odbranu pa je to sve išlo mnogo lakše nego u prošlom meču.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Alberg (van Duinen), van Duinen (Alberg), Pasveer (Kolder).
Van Duinen je, na iznenađenje svih prisutnih, po prvi put ove sezone zabio gol nogom:
slika

I na kraju, čudni zmaju, šlag na tortu. Veliki kiks prvo odbrane, a zatim i golmana rezultirao je gubljenjem nova dva boda. Da bi stvar bila još gora, gol je primljen od ekipe koja nije uputila šut u okvir gola. Pitate se kako? Imam samo dvije riječi za vas: Houwen!
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): Jansen (van Duinen).
Lijepa akcija kod gola:
slika

Tabela zaključno sa 01. 11. 2015.
slika
Igrač mjeseca: van Duinen.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21793
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unofficialpage » 26 avg 2014, 15:07

Ekipa Bristol City, mnađer logično ja :mrgreen:

Preuzeo sam ekipu s ciljem da se plasira u viši rang, Championship a kasnije u najviši EPL. U tijeku su pripreme ekipe, upoznavanje sa rosterom i odlučeno je da ove sezone neće biti transfera, pokušat sa ovim igračima izborit željeni cilj. Zbog bolesti nisam u mogućnosti da pišem detaljnije planove niti da igram danas.

Uskoro više informacija...
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 28 avg 2014, 00:58

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 2., Liga: Eredivisie, Update #5.

Koliko male korekcije u Custom Tactics mogu biti korisne...

Mjesec novembar donio je utakmice sa po tri postignuta gola u prosjeku te samo po jedan primljen. 50% tih golova postigao je van Duinen uz još 3 asistencije. U poređenju sa prošlom sezonom, novembar je podjednako dobar. No, slijedi mjesec straha - decembar u kojem je prošle sezone počeo blagi pad prema 7. mjestu.

11. kolo donijelo je derbi protiv Alkmaara u gostima. AZ je prije utakmice imao samo bod manje od Den Haaga te se nalazio na jednoj poziciji ispod. Kako se i pretpostavljalo, utakmica je bila potpuno izjednačena, a na kraju je slavio tim sa malo više sreće.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): van Duinen (Alberg), Jansen (Alberg).

U sljedećoj utakmici dočekan je Heracles kojem nije dopušteno mnogo prostora ni prilika. Odlično iskontrolisana utakmica i jedan od rijetkih clean sheet-ova ove sezone.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): van Duinen (Vilhena).

Najuzbudljivija utakmica ovog mjeseca odigrana je u 13. golu. Gostovanje Waalvijku donijelo je dosta dobru igru, 5 golova i sjajnu završnicu. Vodstvo od 0:2 do 82. minute zamalo da bude nedovoljno, jer je već u 87. na semaforu pisalo 2:2. Ipak, ekipu spašava Alberg u sudijskoj nadoknadi.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): Rekik (Vilhena), van Duinen (Pasveer), Alberg (van Duinen).
Prvi gol postignut izvan 16 metara za Den Haag ove sezone u režiji van Duinena:
slika

I za kraj novembra, najbolja utakmica otkako je Hase na klupi. Fenomenalna igra, realizacija, dominacija... Sve je izgledalo savršeno. Slabašna Breda je samo mogla uživati u predstavi domaćeg tima. Dakle, ostvarena je rekordna pobjeda u 49. utakmici Haseta na klupi te je izjednačen najveći poraz koji se desio prošle sezone od PSV-a.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci (asistenti): van Duinen 3x, Alberg 2x, Jansen (van Duinen 2x, Kolder 2x, Alberg).
Gol van Duinena na asistenciju Alberga:
slika
Asistencija van Duinena, realizacija Jansena:
slika

Tabela zaključno sa 01. 12. 2015.
slika
Igrač mjeseca: van Duinen.


Poslije nešto lakše utakmice protiv GA Eaglesa slijede dva derbija: prvo protiv Feyenoorda, a zatim i protiv PSV-a sa kojima će se zaključiti prvi dio sezone.
Tri dana nakon okršaja u ligi, slijedi i duel protiv PSV-a u osmini finala kupa.
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 28 avg 2014, 09:20

Tim: ADO Den Haag, Sezona: 2., Liga: Eredivisie, Update #6.

Ne volem decembar...

Iako je utakmica protiv Eaglesa trebala biti najlakša, ADO je primio 4 gola.
slika
Nafakaši...
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac: Kolder.

Prvi od tri derbija u ovome mjesecu odigran je protiv Feyenoorda. Potpuno nezaslužena pobjeda iz smiješnog penala u 89. minuti. No, igru briši, bodove piši.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac: van Duinen.
Ključni detalj utakmice:
slika

Protiv PSV-a je poraz očekivan - desio se i idemo dalje. Nije niko ni očekivao nešto mnogo bolje ovdje. Ovim porazom ADO je pao na 3. mjesto sa kojeg će započeti proljetni dio sezone. Scenarij jako sličan onome od prošle sezone, barem u dosadašnjem dijelu.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac (asistent): Pasveer (Vilhena).

Tabela zaključno sa 01. 01. 2016.
slika
Igrač mjeseca: Vilhena.


U kupu se desilo, također, očekivano ispadanje. Iako je Hase najavio da će igrati oni igrači koji nemaju priliku u ligi, ipak, na teren je istrčalo XI standardnih igrača, ali ni to nije bilo dovoljno.
Statistički podaci: " onclick="window.open(this.href);return false;
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la arelinho » 28 avg 2014, 10:10

Tim:Werder Bremen,Liga:BundesLiga,Sezona 1,Update 2

I tako je pocela nova sezona BundesLige.Manager ekipe Werdera je dobio zadatak od uprave da na kraju ekipa Werdera zavrsi u sredini tabele,a da se u kupu dodje do 1/16 finala :D
Prvo kolo je donijelo gostovanje novom bundesligasu ekipi Braunschweiga.Ekipa Braunscgweiga je nanijala poraz Werderu.Domaca ekipa je vodila dva puta,a gosti su stizali to vodstvo golovima Arnautovica i Lukimya.
U drugom poluvremenu cijela ekipa Werdera je bila indisponirana i presudila je veca zelja domace ekipe za pobjedom i golovima Kumbele su stigli do pobjede.

Statisticki podaci: http://www.dodaj.rs/?1I/Z0/ctUshvx/fifa ... -26-15.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci:Arnautović,Lukimya

2. kolo
Druga utakmica u sezoni i pobjeda Werdera protiv slabasnog Augsburga.Dominacija tokom citavih 90 minuta i veca zelja za pobjedom nego u prvom mecu je na kraju i rezultirala pobjedom.Ekipa Augsburga nije mnogo uradila sto pokazuje i samo 1 sut za citavih 90 minuta.Golove za zeleno-bijele su postigli Arnautovic i Di Santo,treci je bio autogol.

Statisticki podaci: http://www.dodaj.rs/?b/jN/38sm19Ew/fifa ... -26-15.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci:Arnautović,Di Santo,OG

3. kolo
Prije utakmice treceg kola dosila su se dva transfera.Dosao je u ekipu dobar napadac Jean-Eric Maxim Choupo-Moting iz ekipe Mainza,a u suprotnom smjeru je otisao indisponirani napadac Petersen i 3 000 000 €.Takodje je dosao na posudbu napadac Teemu Pukki iz Schalkea na citavu sezonu.
Doslo je gostovanje drugoj najboljoj ekipi BundesLige, ekipi Borussie Dortmund.Zeleno-bijeli su usli u utakmicu sa ciljem da ostanu neporazeni i da pokusaju uzeti makar bod.Werder se dobro drzao sve do 44 minute kada je odbrana kapitulirala kada je pogodio Aubameyang.Odmah u sljedecem napadu zeleno-bijeli su imali kolosalnu sansu da dodju do 1:1,ali je kapetan Hunt u duelu sa Langerakom izasao 1 na 1 i bio porazen.
U drugom poluvremenu Werder nije uradio mnogo,a Borussia je doslo do drugog gola cime je osigurala pobjedu.
Pogodio je Lewandowski.

Statisticki podaci: http://www.dodaj.rs/?3v/ta/1h8GUsbc/fif ... -26-16.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

4. kolo
Cetvrto kolo je donijelo jos jedno gostovanje i to Borussiji M'gladbach (Men'ga'glabaš :mrgreen: ).Jos jedan poraz na gostovanju su dozivjeli zeleno-bijeli.Iako je utakmica bila ravnopravna gosti nisu uspjeli iskoristiti svoje prilike.
Domaci dolaze odmah u 10-oj minuti do vodstva,nakon greske Prodla lopta dolazi do Krusea koji je sam krenuo prema golu Mielitza i pogodio za veliko slavlje domacih navijaca na Borussija parku.Poslije vodeceg gola domaca ekipa se povlaci i ceka priliku iz kontra napada.Gosti dolaze do dvije dobre sanse u nastavku susreta ali su bili neprecizni,promasili su sanse novi napadac Choupo-Moting i Elia.Svoju sansu domaci koriste iz kontra napada nakon kornera gostujuce ekipe kada su krenuli prema gostujucem golu 3 na 2 i Kruse pogadja za 2:0.
Komentator : "90+ minuta lopta ide po desnoj strani,prolazi Arnautović ideee centarsut.Lopta je preletila stopere domace ekipe i Eljero Elia loptu zahvata makazicama i lopta ulaziii u gol.Golman je bio nemocan."

Statisticki podaci : http://www.dodaj.rs/?3v/Vo/2Tcz8J1H/fif ... -27-15.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac: Elia

Veoma los ucinak ekipe na gostovanjima,tri utakmica i isto toliko poraza.Ako hoce da se ispuni cilj zadatat od uprave kluba moraju se dobijati i utakmice na gostovanjima. :)

Do sljedeceg puta vas pozdravlja manager ekipe SportSport Arelinho. :wave:

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la arelinho » 28 avg 2014, 15:36

Tim:Werder Bremen,Liga:BundesLiga,Sezona 1; Update 3

5. kolo
Peto kolo donosi domacu utakmicu protiv ekipe Frankfurta.Gostujuca ekipa je bila dominantnija cijelu utakmicu i kontrolisali je cijelu.Domaci su pokusavali iz kontra napada.Jedino gol na utakmici postigao je Choupo-Moting nakon sjajne asistencije Junuzovica.Poslije primljenog gola gostujuci igraci su jos agresivnije krenuli prema naprijed,ali to su sve bili jalovi napadi.

Statisticki podaci: http://www.dodaj.rs/?1X/Mb/3rjSE8sZ/fif ... -27-15.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelac:Choupo-Moting

6. kolo
Za razliku od proslog kola gdje su zeleno-bijeli bili u podredjenom polozaju ovaj put su oni bili ta ekipa koja je diktirala ritam utakmica.Gosti su dosli sa jasnim ciljem da dodju do prvih bod/ova na gostujucem terenu ove sezona,ali nazalost opet nisu uspjeli u tome.Domaci su ukupno imali dva suta u okvir gola i oba su puta bili precizni.

Statisticki podaci: http://www.dodaj.rs/?3P/21/1p83UmZL/fif ... -27-15.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

7. kolo
Nakon jos jednog poraza u gostima uslijedila je jos jedna domaca pobjeda.Izgleda da zeleno-bijeli ne mogu izgubiti kuci,a takodje ne mogu uzeti bodove u gostima.Ovaj put na Weserstadionu je pala ekipa Nunberga.
Domaci igraci su u ovaj mec usli sa pritiskom pobjede nakon jos jednog poraza u gostima,pocetni pritisak im se isplatio jer su dosli do gola vec u 4 minuta.Opet je pogodio Choupo-Moting.
Nista posebno se nije desavalo do sredine prvog poluvremenu kada domaci fulaju odlicnu sansu koja im se ukazala.
Sa nekih 7-8 metara je osutao Junuzovic loptu je u korner izbacio gostujuci golman.
U drugom poluvremenu domaci su imali jos par prilika,ali nisu uspjeli pogoditi.Sljedeci gol je ipak pao u 80 minuti.
Strijelac je bio sjajno krilo domacih Marko Arnautović.

Statisticki podaci: http://www.dodaj.rs/?1z/ES/3FHaYpMc/fif ... -27-16.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Strijelci:Choupo-Moting,Arnautović

8. kolo
Uslijedilo je gostovanje na Mercedes-Benz Areni i opet je bilo neuspjesno.Novi poraz i to ubjedljiv.Utakmica je vecim dijelom bila ravnopravna,ali gostujuci igraci nisu znali pretvoriti ciste sanse u gol.U domacoj ekipi se posebno istakao Golman Ulreich.Prvi gol je pao krajem prvog poluvremena kada je pogodio Maxim.
Druga dva su djelo Vedada Ibiševića.Jedan je postigao iz penala.

Statisticki podaci: http://www.dodaj.rs/?7/GA/1q61yP4p/fifa ... -27-16.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

9. kolo
Nakon serije odlicnih igara na domacem terenu uslijedio je i tu prvi poraz.Cijeli plijen nosi ekipa Freiburga.
Oba gola su pala u prvom poluvremenu.U drugom poluvremenu je domaca ekipa imala samo jednu cistu sansu i nije je iskoristila.Nakon 3 pobjede kod kuce dosao je i prvi poraz.

Statisticki podaci: http://www.dodaj.rs/?0/B1/2hLaTflu/fifa ... -27-16.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Tabela nakon 9. kola :
slika

Avatar
Unknown Genius
Postovi: 2433
Pridružen/a: 15 avg 2011, 04:21
Lokacija: 43°50'35.4"N 18°20'23.3"E
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Unknown Genius » 29 avg 2014, 08:26

Moraš malo raditi na posjedu lopte, ne moraš dok dobiješ loptu odmah ići u napad. Sporije gradi akcije pa će ti biti i lakše, vidjet ćeš. Bitno je i da kontrolišeš utakmicu...

Samo naprijed! :bih:
Moje ime ovdje od sad znači pravda.

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Ramsey16 » 29 avg 2014, 10:17

Team: Getafe ; Coach: Ramsey

Igram na: Legendary; 5 min
Napravljen je petogodišnji plan:
1. godina: Završiti na sredini tabele i pored toga se riješiti starijih igraca, dovesti mlade nade tj. bazirati se na omladince planirano je uložiti na skauting mladih igraca 10 mil. i pored toga na druge igrace 8-10 mil €
2. godina: Ustaliti ekipu, da ima neki kontuitet, zadržati oslonce ekipe.
3. godina: plasirati se u EL
4. godina: plasirati se LP
5. godina: osvojiti ligu
Ambciozno, ali ako se budem predrzavao plana sve je moguce.
Prelazni rok:
http://prntscr.com/4hksau

Youth staff:Uloženo 11 500 000 €
http://prntscr.com/4hksqy" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
arelinho
Postovi: 16398
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la arelinho » 29 avg 2014, 10:30

Unknown Genius je napisao/la:Moraš malo raditi na posjedu lopte, ne moraš dok dobiješ loptu odmah ići u napad. Sporije gradi akcije pa će ti biti i lakše, vidjet ćeš. Bitno je i da kontrolišeš utakmicu...

Samo naprijed! :bih:
To sam i ja zakljucio jer ne mozes sa slabijim timovima raditi ovo sto sam ja radio :) Ovo sam naucio da odmah napadam kad vodim jace ekipe,ali jbg sad :)
Vidjecemo kako ce biti kasnije :D

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: FIFA 14 - Career Mode

Post Postao/la Ramsey16 » 29 avg 2014, 10:51

Pocela je sezona, raspolažem sa sljedecim igracima:
Mali fond igraca zbog velikog odlaska igraca
http://prntscr.com/4hkwho

Prva utakmica: Miku je 2 puta pogodio okvir gola
Statistika: http://prntscr.com/4hkwrt

Ima puno toga da se popravi,ali o tome drugi put.. Slijedi nastavak prelaznog roka u kojem je cilj dovesti jos tri igraca kako bi popunili pozicije. Na radaru je Izet Hajrovic a za ostale dvije pozicije cemo vidjeti.

Odgovori

Natrag na “eSports”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.