Komentari u vezi novoga pravilnika ss.ba lige i KUP-a

Neka bolji pobijedi!

Moderatori/ce: 123456,insider,Sarmelino,Mokes

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 28 dec 2010, 12:13

Znaci da vidim sta nevalja sta bi mjenjali sta dodali.Mora se jos dodati neki dodatni pravilnici za KUP.To isto uskoro postavljam.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

NoName
Kontakt:

PostPostao/la NoName » 28 dec 2010, 12:26

Kao i obično, sekretar se maksimalno potrudio da očuva regularnost takmičenja i koliko vidim nova pravila će da donesu značajna poboljšanja i povećaju regularnost takmičenja. Moje primjedbe su slijedeće, mislim da to nije definisano, ako jeste unaprijed se izvinjavam:

1) Treba dati mogućnost kapitenima ekipa da zamjene igrača u prelaznom roku. Dakle, u ovom slučaju, kapiten bi bio nešto kao menadžer ekipe. Za ovo ne bi trebala saglasnost samog igrača, trebalo bi napraviti nešto kao transfer listu :)

2) Smatram da bi bilo dobro da se forumaši koji su trajno banovani odmah diskvalificiraju a da se ekipi pruži mogućnost da odmah ubaci zamjenu, bez čekanja na ta 3 famozna kola.

3) Koliko se sjećam, bilo je dozvoljeno da se u kupu identično tipuju utakmice. To treba zabraniti.

Za sada toliko, kada mi još šta naumpadne javit ću se.
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 28 dec 2010, 12:37

NoName WroteColonKao i obično, sekretar se maksimalno potrudio da očuva regularnost takmičenja i koliko vidim nova pravila će da donesu značajna poboljšanja i povećaju regularnost takmičenja. Moje primjedbe su slijedeće, mislim da to nije definisano, ako jeste unaprijed se izvinjavam:

1) Treba dati mogućnost kapitenima ekipa da zamjene igrača u prelaznom roku. Dakle, u ovom slučaju, kapiten bi bio nešto kao menadžer ekipe. Za ovo ne bi trebala saglasnost samog igrača, trebalo bi napraviti nešto kao transfer listu :)

2) Smatram da bi bilo dobro da se forumaši koji su trajno banovani odmah diskvalificiraju a da se ekipi pruži mogućnost da odmah ubaci zamjenu, bez čekanja na ta 3 famozna kola.

3) Koliko se sjećam, bilo je dozvoljeno da se u kupu identično tipuju utakmice. To treba zabraniti.

Za sada toliko, kada mi još šta naumpadne javit ću se.

Pod 1 sam za pod 2 moze ali kako ce savez znati da je neko trajno banovan.Ako postoji ta mogucnost onda sam za

za kup idu tek pravila.

Samo da napomenem jos da ce ova pravila biti moguce mjenjati to jeste da svi igraci imaju pravo da pradloze neke izmjene iz novoga pravilnika iili da nesto dodaju u isti.Sve te promjene ce se uzeti u razmatranje do 07.01.2011 godine a onda usaglasen pravilnik ide na glasanje koje ce biti zavrseno prije nove sezone i ako dobije vecinu bit ce vazeci vec od 5.sezone ss.ba lige.

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

defender
Kontakt:

PostPostao/la defender » 28 dec 2010, 13:00

Clan 2.

U Ligi se pogadja 6 parova + 1 par za domacina i 5 parova + 1 za goste

sto + 1 za goste? 6 parova za domacina , 5 parova za gosta ili 5 parova i +1 za domacina

Clan 2a.

U Ligi parovi za ponudu se uzimaju iz Engleske,Francuske,Njemacke,Spanjolske,Talijanske i nase BiH prve lige.U nedostatku parova iz nabrojani liga mogu se uzeti i parovi bilo koje lige.

Da li uzimamo parove iz BiH premier lige samo za rezervne parove ili mogu ici u redovne ? :)

:mrgreen:

ostalo je sve jasno samo ispraviti gramaticke greskice i moze ici na glasanje :)
.
SportSport.ba liga | Clan ekipe FC Premier | Klub 100

deyo
Kontakt:

PostPostao/la deyo » 28 dec 2010, 13:32

-Clan 3.

Prelazni rok za igrace SportSport.ba lige pocinje od 1. kola svake nove sezone i traje do pocetka 4. kola(do postavljanja parva 4.kola).Drugi prelazni rok traje od pocetka drugoga djela sezone (10. kolo) do pocetka 13.kola (do postavljanja parova 13.kola).Ovo pravilo se odnosi za prelazak igraca koji vec igraju ss.ba ligu,iz jednoga u drugi klub.

Definisati tacno,za igrace koji ne igraju ss ligu.
Prijedlog:Neka ovo pravilo vazi i za njih
Clan 3b.

Banovani igraci nemaju pravo ucestovati u SportSport.ba ligi cak i kada promjene nich.Ako se to desi taj igrac se smatra novim igracem i ravnopravan je sa svim novim igracima.Izuzetak od ovoga pravila su igraci koima administaracija sajta dozvoli promjenu nihca ( ako pri tome ostane isti broj postova).

Nedefinisano.Prvo nije dozvoljeno i kada promjene nick,pa su onda su ravnopravni.
Tesko za kontrolisati,ovdje nemam ideju.

Clan 3a.

Kapiten ili Savez imaju pravo zamjeniti igraca ako igrac ne odigra 3 (tri) utakmice od 6 (sest) utakmica u nizu njegovog kluba.
Clan 3c.

Svaki novi igrac u SportSport.ba ligi nesmije izostati sa prvi 5 (pet) zvanicni utakmica svoga tima.Ako se to dogodi Savez ili kapiten toga tima imaju pravo da tog igraca zamjene sa novim igracem.Poslije pete utakmice za novoga igraca vaze pravila iz Clana 3a.

Zbunjujuce.Prijedlog: jednostavnije je izbrisati 3c
Clan X
Dodatak.Ime kluba se smije mijenjati samo ako 2 od 3 clana budu za promjenu a od ta 2 jedan mora biti kapiten.Radi ocuvanja tradicije i preglasavanja.

[color=#FF0000]Clan 4c.

Dva igraca jednoga tima mogu stavit isti rezultat na dvije utakmice.
Naprimjer:
Sarajevo-Celik 1:0
Borac-Rudar 2:1
Ukoliko postave isti rezultat na 3(tri) ili vise utakmica automatski gube utakmicu sa 3:0.

Izmjenu clana 4c.pa bi glasio ovako.
Dva igraca ukupno(u kupu je bitno jer se isti rez prognoziraju) mogu staviti isti rezultat na dvije utakmice.

Clan 4d.

U slucaju da [color=#0000FF]tri igraca jednoga tima
odigraju isti rezultat na isti par automatski gube utakmicu sa 3:0.[/color]
Ovaj clan se automatski mijenja na:U slucaju da tri igraca odigraju....
Clan 6.
Isuvise komplikovan i podlozan propustima,predlazem jednostavnije rjesenje:

U slucaju da se odgodi vise od 2 utakmice ,u tom kolu,tautakmica ss lige se odgadja.
Pojasnjenje: jedna ako se odgodi onda ima bonus par,ako se 2 odgode onda da se nebi peglali ko je ostecen,a ovo vazi i za kup bez obzira sto se igraju isti parovi jer nema smisla igrati samo po 2 para.

Clan 10.

U slucaju nesporazuma u takmicenju igraci ili timovi ne smatraju nesto korektno odluceno,tada dolazi do glasanja.Glasati imaju pravo kapiteni ekipa.U slucaju da neki klub nije odredio kapitena na vrijeme i dodje do glasanja,taj klub nece imati pravo glasa u tom trenutku.

Ovaj clan prepraviti da glasi ovako:
Glasanje se vrsi samo u tijelu saveza,a savez je zaduzen da donosi samo pravilnik koji je opet podlozan promjenama.
Promjene u pravilniku je moguce izvrsiti samo na kraju sezone,a te promjene i prijedloge vrse svi clanovi timova,koji preko svojih kapitena izglasavaju iste.

Objasnjenje: Do nesporazuma ne smije i ne moze doci ako se postuje pravilnik,istina da on nije savrsen,ali se on donosi na osnovu iskustava iz prethodnih sezona.
U toku sezone se striktno postuje pravilnik bez ikakvog glasanja i preglasavanja.
®GONGASHI Gentlemans Club ® Founder i Kapiten ®
Šampioni SS Lige ★★
Super Kup ★★
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★
U sezoni 16★20★21★22 No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba 200

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 28 dec 2010, 13:36

defender WroteColon
Clan 2.

U Ligi se pogadja 6 parova + 1 par za domacina i 5 parova + 1 za goste

sto + 1 za goste? 6 parova za domacina , 5 parova za gosta ili 5 parova i +1 za domacina

Clan 2a.

U Ligi parovi za ponudu se uzimaju iz Engleske,Francuske,Njemacke,Spanjolske,Talijanske i nase BiH prve lige.U nedostatku parova iz nabrojani liga mogu se uzeti i parovi bilo koje lige.

Da li uzimamo parove iz BiH premier lige samo za rezervne parove ili mogu ici u redovne ? :)

:mrgreen:

ostalo je sve jasno samo ispraviti gramaticke greskice i moze ici na glasanje :)
.

domacini imaju 1 utakmicu vise u ligi.Tako je uvijek i bilo to je neka prednost sto su domacini.Ono +1 se odnosi na bonus par.

Da mogu se i iz BiH lige utakmice staviti u ponudu i vjerovatno ce se ta praksa poceti primjenjivati

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 28 dec 2010, 14:01

@deyo

clan 3
se odnosi samo na igrace koji vec igraju ss.ligu.Nerazumijem kako mislis da se odnosi i na nove igrace.Jeli to znaci da poslije 4 kola kad prodje prelazni rok nebi novi igrac mogao uci u neki tim.

clan3b.

ovo o promjeni nicha je po meni jasno.Ako neki igrac facuje ban i prijavi se pod novim imenom on se smatra novim igracem.Neznam sta nije jasno.Kako da ja znam da je on ustvari onaj satri igrac.

Ali admin je cinimi se dvoici igraca dozvolio promjenu imena a broj njihovi postova je ostajao isti kao i u starom imena i to se nesmatra novim igracem.jedan od nji je MinistaR.

3c

Ovo sam uveo jer se dosta igraca prijavi da igra ovu ligu i nakon prvoga ili drugoga kola odustane.E tad njegov tim trpi jer mora sacekati tri neodigrane utakmice da bi ubacio novoga igraca.Da se to nebi desavalo bujrum hos igrati ili neces.Po meni je ovo jedno od boli pravila u ovojme novom pravilniku.

Clan X ja sam za i potpuno se slazem sa njim.

clan 4c Ok moze ova rijec ukupno a za kup bi molio neko pravlo oko broja isti rezultata.ali bi bilo vazno da se stave pravila za oba tima.To sam izostavio u kupu i bit ce naknadno uradjeno.

clan 4d bi se mogao odnositi na kup

clan 6
neznam kako ostali odluce nevidim sta je komplikovano.A za kup ponovo nisam to napisao :oops: od 7 utakmica ako se odgode 3 nema potrebe za novom utakmicom.To je moje misljenje.Vidjecemo sta drugi kazu.

clan 10.

Treba dodati clan10a da se pravilnik nemoze mijenjati u toku sezone.

A ovo glasanje u tijelu saveza??Pa ako se savez oformi moze nije problem.Ali koliko znam tog saveza nema ili ja neznam za taj savez :mrgreen:

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

deyo
Kontakt:

PostPostao/la deyo » 28 dec 2010, 14:56

@1234,malo da pojasnim

clan 3
se odnosi samo na igrace koji vec igraju ss.ligu.Nerazumijem kako mislis da se odnosi i na nove igrace.Jeli to znaci da poslije 4 kola kad prodje prelazni rok nebi novi igrac mogao uci u neki tim.

ne.nego tamo pise ,ja sam zato kopirao clan pa procitas clan i vidis sta ja dopunim.

clan3b.

ovo o promjeni nicha je po meni jasno.Ako neki igrac facuje ban i prijavi se pod novim imenom on se smatra novim igracem.Neznam sta nije jasno.Kako da ja znam da je on ustvari onaj satri igrac.

Ali admin je cinimi se dvoici igraca dozvolio promjenu imena a broj njihovi postova je ostajao isti kao i u starom imena i to se nesmatra novim igracem.jedan od nji je MinistaR.

3c

Ovo sam uveo jer se dosta igraca prijavi da igra ovu ligu i nakon prvoga ili drugoga kola odustane.E tad njegov tim trpi jer mora sacekati tri neodigrane utakmice da bi ubacio novoga igraca.Da se to nebi desavalo bujrum hos igrati ili neces.Po meni je ovo jedno od boli pravila u ovojme novom pravilniku.

clan 4c Ok moze ova rijec ukupno a za kup bi molio neko pravlo oko broja isti rezultata.ali bi bilo vazno da se stave pravila za oba tima.To sam izostavio u kupu i bit ce naknadno uradjeno.

clan 6
neznam kako ostali odluce nevidim sta je komplikovano.A za kup ponovo nisam to napisao :oops: od 7 utakmica ako se odgode 3 nema potrebe za novom utakmicom.To je moje misljenje.Vidjecemo sta drugi kazu.

ma ima u kupu potrebe,onako odigramo po 2 utakmice i et super,sta fali odgoditi,ionako to bude mozda u dva kola

clan 10.

A ovo glasanje u tijelu saveza??Pa ako se savez oformi moze nije problem.Ali koliko znam tog saveza nema ili ja neznam za taj savez :mrgreen:

pa svi smo savez,nema neko tijelo,koji ce nam
Šampioni SS Lige ★★
Super Kup ★★
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★
Prvi član Kluba 200

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 28 dec 2010, 15:15

deyo WroteColon@1234,malo da pojasnim

clan 3

ne.nego tamo pise ,ja sam zato kopirao clan pa procitas clan i vidis sta ja dopunim.

clan3b.

3c

clan 6

ma ima u kupu potrebe,onako odigramo po 2 utakmice i et super,sta fali odgoditi,ionako to bude mozda u dva kola

clan 10.

pa svi smo savez,nema neko tijelo,koji ce nam

Itekako treba i po meni sto prije donijeti odluku ko je u savezu.Ja nevjerujem da cu vjecno moci ovo uredjivati sam.

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

deyo
Kontakt:

PostPostao/la deyo » 28 dec 2010, 20:27

Eto sekretaru zasto ja predlazem da nema nikakvog glasanja u toku sezone,koliko ih je samo bilo nezadovoljno proslu sedmicu i sad kad se pravilnik uredjuje nigdje nikog,sad imaju priliku da daju svoj doprinos i svoje misljenje,ali kad treba neko konstruktivno misljenje :? jupa zjapi
Šampioni SS Lige ★★
Super Kup ★★
Strijelac Lige -★★★
Strijelac Kupa-★★
Prvi član Kluba 200

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 28 dec 2010, 21:12

deyo WroteColonEto sekretaru zasto ja predlazem da nema nikakvog glasanja u toku sezone,koliko ih je samo bilo nezadovoljno proslu sedmicu i sad kad se pravilnik uredjuje nigdje nikog,sad imaju priliku da daju svoj doprinos i svoje misljenje,ali kad treba neko konstruktivno misljenje :? jupa zjapi

I mene iznenadjuju vjeruj.Nemogu vjerovati da niko osim tebe defendera i NoName nema nista reci u vezi ovoga a sad imaju priliku.Ma nema veze ovo radim i radi sebe da mi se nebi moglo desavati kao u ovoj sezoni da ima nejasnoca.

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Padovan
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la Padovan » 28 dec 2010, 23:53

Što se tiče većine novih pravila odlična su. Nije ovdje ništa komplikovano, samo je dodano par novih pravila koja će se primjenjivati možda 1-2 u toku cijele sezone, ali je bolje ovako da se ne bih desilo kao i sa prošlim kolom.

Također su sada pravila bolje definisana i zbog toga veliki plus sekretaru, ali naravno i drugima (ako ih je bilo :D ) koji su sudjelovali u kreiranju istih. Pročitao sam jednom na brzinu sva pravila, pa kasnije ću ponovo, ukoliko uočim da imam neki zanimljiv prijedlog podijelit ću ga sa vama.

A ovu u vezi saveza, mislim da sad poslije ovih pravila i nema potrebe da se pravi veći savez, vi ste sekretaru dovoljni.

Još jednom svaka čast na novim pravilima!
Zadnja izmjena: Padovan, dana/u 30 dec 2010, 18:31, ukupno mijenjano 1 put.
1992-1995 nikad zaboraviti...

37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

AulleTa

PostPostao/la AulleTa » 30 dec 2010, 17:58

Svaka čast, kolega, što se mene tiče pravila su zadovoljavajuća. Vremenom se mogu praviti određene korekcije ali mislim da je ovo trenutno sasvim dovoljno. Pohvale, kritike, sugestije,... slobodno postavljajte na temu.
Spammer

1.000.000 $ Man ! - Maybe in future... #

Padovan
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la Padovan » 30 dec 2010, 19:21

Evo sad se sjetih još jednog od mogućih pravila, jer smo već pričali o tome, a i ove se može uvesti. Jer vodimo ovu evidenciju o vrijednosti igrača,

3b bi izgledao ovako nekako:

Ekipe moraju imati dovoljno sredstava na računu da bih mogle kupiti određene igrače, ukoliko je novi igrač ili nema vrijednost trenutno, onda bi se mogao računati kao igrač doveden bez obeštećenja.

3c

Jedan igrač u toku jedne sezone, može samo jednom promjeniti klub.

Šta kažete na ovaj prijedlog? :)
1992-1995 nikad zaboraviti...

37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

AulleTa

PostPostao/la AulleTa » 31 dec 2010, 12:55

juventus 0244 WroteColonEvo sad se sjetih još jednog od mogućih pravila, jer smo već pričali o tome, a i ove se može uvesti. Jer vodimo ovu evidenciju o vrijednosti igrača,

3b bi izgledao ovako nekako:

Ekipe moraju imati dovoljno sredstava na računu da bih mogle kupiti određene igrače, ukoliko je novi igrač ili nema vrijednost trenutno, onda bi se mogao računati kao igrač doveden bez obeštećenja.

3c

Šta kažete na ovaj prijedlog? :)

Jako dobro, uzet ćemo tvoje prijedloge u obzir.
Spammer

1.000.000 $ Man ! - Maybe in future... #

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 03 jan 2011, 13:50

Evo dobili smo i 21 kapitena na anketi i ovim je anketa postala vazece i bit ce primjenjena od sledece sezone.Naravno cekamo do Subote i 12h da se i ostali 9 kapitena izjasne.Po trenutnom stanju prihvatili smo novi pravilnik uz izmjene 3prijedloga .Znaci kad bi se sad zatvorilo glasanje pravilnik bi bio usvojen uz jos ovaj dodatak pod 3.

Ali hajde kapiteni aktiviraj te se malo.Ovo je veoma vazno za sve ucesnike ss.lige.

Jos nisu glasali:

1.liga

big_amko©
hammers ©
the scouser©

2.liga

miky_hz©
stolica©

3.liga

geronimo ©
DiNno©
addebisi©
Italia©

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 09 jan 2011, 18:07

Zavrseno je glasanje za nova pravila.Nova pravila su usvojena uz dodatak novoga Clana to jeste dodaje se Clan 3e.

Ukupno je glasalo 22 kapitena.

Za novi pravilnik glasali su svi znaci 22 glasa uz dodatak 3 za koji su glasala 13 kapitena.Ostali dodaci nisu prosli jer nisu dobili vecinu glasova od broja kapitaena koji su glasali.

Novi pravilnik stupa na snagu pocetkom 5.sezone.

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 09 jan 2011, 18:12

da pomognem oko onog člana o banovanim igračima.
100% neće biti promjena nickova.

znači, možete svakog igrača voditi isključivo prema nicku. nema mijenjanja nickova niti ima vraćanja igrača koji su bili banovani.

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 09 jan 2011, 18:13

admin WroteColonda pomognem oko onog člana o banovanim igračima.
100% neće biti promjena nickova.

znači, možete svakog igrača voditi isključivo prema nicku. nema mijenjanja nickova niti ima vraćanja igrača koji su bili banovani.

OK.Hvala na obavjestenju.

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

defender
Kontakt:

PostPostao/la defender » 23 jun 2011, 22:45

Blizi se pocetak 6. sezone SS.ba lige, ostalo je nesto manje od 2 mjeseca. :)
Kao i pred proslu sezonu moci ce te predloziti neka nova pravila, izmjene i dopune starih ... sve u cilju poboljsanja kvalitete lige.

Trenutna pravila za ligu i kup: viewtopic.php?f=52&t=2116

Jedina za sada novost je da je promjenjen clan 3b na zahtjev admina :

sada glasi:

CodeColon Select All Code

Clan 3b.
Banovani igraci nemaju pravo ucestovati u SportSport.ba ligi cak i kada promjene nick.

to je to, za sad :)
SportSport.ba liga | Clan ekipe FC Premier | Klub 100

Natrag na “SportSport.ba liga”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.