Komentari u vezi novoga pravilnika ss.ba lige i KUP-a

Neka bolji pobijedi!

Moderatori/ce: 123456,insider,arelinho,Mokes

Padovan
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la Padovan » 22 dec 2013, 17:33

Od nove 11.sezone vođenje kartona će se vršiti odvojeno za ligu i kup, tako da će se suspenzije u kupu odrađivati samo u kupu, a suspenzije u ligi samo u ligi.

Kako je sad međusezona tako da je vrijeme da predložite ili dopunite neki dijelove u pravilima ss.ba lige :arrow:

Trenutna pravila
1992-1995 nikad zaboraviti...

35 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Padovan
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la Padovan » 22 dec 2014, 17:12

Prijedlozi za 12.sezonu!

Tema gdje se diskutuje o pravilniku, ali konkretni prijedlozi sa članom tim i tim, kao što je deyo postavio ovaj prijedlog o razdvajanju kartona. Svaki komentar tipa ovo vam ništa ne valja, a ne nudi se neki prijedlog smatrat ce se spamom, i bice obrisani. Ima dovoljno vremena da se napisu prijedlozi i izmjene, pa ćemo poslije napraviti anketu za kapitene.

Padovan
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la Padovan » 22 dec 2014, 17:15

deyo WroteColonPosto je kraj sezone,Molim da se stavi na glasanje moj prijedlog za ove zute kartone,pa kako se izglasa..

Clan 3a1
Igrac koji propusti jednu utakmicu dobija žuti karton

Clan 3a2
Igrac koji propusti 2 (dvije) utakmice zaredom dobija automatski crveni karton i pauzira slijedecu utakmicu.
i po Clanu 3a kapiten ga ima pravo odstraniti zbog ne odigravanja 3 (tri) utakmice.

Clan 3a2a
Tim u kojem se ustanovi da je igrac odigrao utakmicu,a imao je crveni karton ili treci žuti ,tipovanje tog igraca se nece racunat.

Clan 3a3
Svaki 3 (treci) žuti karton znaci i pauziranje tog igraca slijedecu utakmicu,tzv Čišćenje kartona.

Clan 3a4
Svako pauziranje utakmice smatra se kao izostanak i tako se tretira po Clanu 3a.

Clan 3a5
Svi kartoni se poništavaju na kraju sezone

Clan 3a6

Zuti i Crveni kartoni se vode uporedo u ligi i kupu,tj ako je igrac zaradio crveni ili zuti u ligi,a slijedeca utakmica je utakmica kupa,onda igrac pauzira tu utakmicu u kupu i obratno.

Objasnjenje-ili ti ga ARGUMENT

Primjetit ce te da se samo dodaje jedan clan na postojece pravilo,a on je ustvari samo definisanje pravila

Iz razloga sto se Kup igra po nokaut sistemu,a da bi se to kup takmicenje napravilo sto zanimljivije (sta ja znam meni je uvijek kup bio drag),meni je logicno po nasem sistemu,bez primjera iz stvarnog zivota svega vam,da igrac ako nije tipovao ligu a u kupu to njegovo ne tipovanje znaci i ispadanje ekipe iz kupa.

Kao kazna igracu,a nagrada klubu on se moze izbaciti iz ekipe.

Do sad kako su iz saveza tumacili pravilo,bilo je da igrac ne tipuje ligu ni kup zaredom,a samo mu se pika liga i onda klub mora trpi jos jednu ligasku tekmu pa da ima pravo da izbaci igraca,s tim sto je iz kupa ispao.

Molim da se ovo stavi na glasanje i da napomenem jos da ako se izjasnite protiv da ostaje ovo do sad,izuzev ako neko jos ne predlozi nesta drugo :crazy:

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 22 dec 2014, 17:46

Ici ce na glasanje al ovo stvara problem i moze se desiti da pobije drugo pravilo.Vec sam pisao o tome al da ponovim.

Naprimjer "igrac" ima dva zuta u 1 i u 3 kolu.Igra se 5.kolo.Kolo se postavlja u Ponedeljak i taj igrac ima pravo igrati.

No u Utorak prije toga je postavljen Kup.U utorak se zakljucava i "igrac" je propustio Kup i dobio zuti karton.

Sta se desava:

Scenario:"igrac" je odigrao 6.kolo lige(u Ponedeljak) ali Kup nije.U ligi nema crveni je je u Ponedeljak imao samo dva zuta.No u Utorak u 12 on ima tri zuta i automatski crveni a on je odigrao vec 6.kolo lige.Po trnutnom pravilniku on ne bi mogao igrati 6.kolo a on vec odigrao.Moralo bi se onda to pravilo primjeniti tek u 7.kolu.Savezu to stvara dodatnu komplikovanost al eto ici ce na glasanje pa kako kapiteni odluce.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

arelinho
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la arelinho » 22 dec 2014, 17:55

I ja se ne slazem sa ovim pravilom sto je predlozio @deyo,ali eto kapiteni ce imati mogucnost da glasaju.

Padovan
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la Padovan » 22 dec 2014, 18:00

Apsolutno se slažem, jer sam mislim i sam predložio to pravilo prošle sezone, jer nam je komplikovalo rad, a i mnogi igrači su se bunili, jer se nije znalo kad koji igrač pauzira. Ali svako prijedlog je dobro došao, samo da ne bude kao i prošli sezona da kritičari budu aktivni samo tokom sezone, a kad treba malo odvojiti vremena biti kreativan zakažu.

Cartman
Kontakt:

PostPostao/la Cartman » 22 dec 2014, 19:07

Iskreno ne vidim logiku ovog pravila o suspenziji uopste. Valjda je cilj da igraci budu sto redovniji i da se igra 3 protiv 3 sto vise, a ovo samo uzrokuje veci broj izostanaka sa ovom suspenzijom. Znaci propustis neke utakmice i onda te suspenduju jos jednu utakmicu da i tu propustis. Na koji nacin je to pozitivno?

Tako da se nadam da ce jedna opcija u anketi za kapitene bit i da se ukine ovo pravilo o suspenziji potpuno. Ok da se moze izbacit igrac ako propuste x broj utakmica, ali ovo za suspenziju po meni nema nikakve logike.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

deyo
Kontakt:

PostPostao/la deyo » 22 dec 2014, 21:34

123456 WroteColonIci ce na glasanje al ovo stvara problem i moze se desiti da pobije drugo pravilo.Vec sam pisao o tome al da ponovim.

Naprimjer "igrac" ima dva zuta u 1 i u 3 kolu.Igra se 5.kolo.Kolo se postavlja u Ponedeljak i taj igrac ima pravo igrati.

No u Utorak prije toga je postavljen Kup.U utorak se zakljucava i "igrac" je propustio Kup i dobio zuti karton.

Sta se desava:

Scenario:"igrac" je odigrao 6.kolo lige(u Ponedeljak) ali Kup nije.U ligi nema crveni je je u Ponedeljak imao samo dva zuta.No u Utorak u 12 on ima tri zuta i automatski crveni a on je odigrao vec 6.kolo lige.Po trnutnom pravilniku on ne bi mogao igrati 6.kolo a on vec odigrao.Moralo bi se onda to pravilo primjeniti tek u 7.kolu.Savezu to stvara dodatnu komplikovanost al eto ici ce na glasanje pa kako kapiteni odluce.

alaj ga zakomplikova :crazy:

al haj da vidim kako bi se ovo rijesilo,pod uslovom da vi znate sta postavljate kad.

znaci:1 KOLO zuti
2 KOLO Dobrila
3 KOLO zuti
4 KOLO Dobrila
5 KOLO U PONEDJELJAK (DAN PRIJE UTORKA)
KUP U UTORAK (DAN POSLIJE PONEDJELJKA)

SCENARIJ: SAVEZ UVIJEK OBAVJESTI KAD POSTAVLJA KUP I NA SVAKOJ UTAKMICI IMA KAD SE IGRA TJ. DATUM

AKO JE ODIGRAO 5 KOLO KOJE JE U PONEDJELJAK ZNACI PRIJE KUPA ....COEK IGRA I KUP

AKO NIJE ODIGRAO 5 KOLO ....COEK NE IGRA KUP

AKO ON SLUCAJNO NIJE IGRAO 5 KOLO A JESTE KUP ONDA.....
Clan 3a2a
Tim u kojem se ustanovi da je igrac odigrao utakmicu,a imao je crveni karton ili treci žuti ,tipovanje tog igraca se nece racunat.

SAMO NE RACUNATE NJEGOVO TIPOVANJE

MISLIM DA NE MOZE BITI JEDNOSTAVNIJE,MOZDA JE LAKSE VODITI POSEBNO KUP,KOJE NIGDJE NE PISETE,ALI JE POSTENIJE OVO

6 KOLO TI JE NEPOTREBNO,DRUG BICE DA TI NISI PROCITAO PRAVILA ILI IH NISI RAZUMIO
✠ SS GONGASHI ✠ Osnivač i Kapiten ✠
Šampioni SS Lige ★★
Super Kup ★★
Strijelac Lige -★★
Strijelac Kupa-★★
U sezoni 16★No1 po broju datih golova u ss.ba ligi★
Prvi član Kluba 200

Padovan
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la Padovan » 22 dec 2014, 22:28

deyo WroteColonMISLIM DA NE MOZE BITI JEDNOSTAVNIJE,MOZDA JE LAKSE VODITI POSEBNO KUP, KOJE NIGDJE NE PISETE, ALI JE POSTENIJE OVO

Pišu se izostanci za kup, ne obmanjuj javnost :mrgreen:

viewtopic.php?f=62&t=8234

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 22 dec 2014, 23:54

Idemo ovako:
1.kolo lige 01.01.2015 Ponedjeljak 12 h postavljeno 06.01.2015 Subota zakljucano @123456 nije odigrao slika

2.kolo lige 08.01.2015 Ponedjeljak 12 h postavljeno 13.01.2015 Subota zakljucano @123456 odigrao

3.kolo lige 15.01.2015 Ponedjeljak 12 h postavljeno 20.01.2015 Subota zakljucano @123456 nije odigrao slika

4.kolo lige 22.01.2015 Ponedjeljak 12 h postavljeno 27.01.2015 Subota zakljucano @123456 odigrao

1.kolo Kupa 23.01.2015 Utorak postavljeno kolo 30.01.2015 Zakljucana @123456 nije odigrao slika

5.kolo lige 29.01.2015 Ponedjeljak 12 h postavljeno 03.02.2015 Subota zakljucano @123456 odigrao

Po ovome @123456 30.01.2015 imao bi slika karton i ne bi imao pravo igrati sledece kolo?

A sta ako je @123456 odigrao 5.kolo u Ponedeljak29.01.2015 ili Utorak 30.01.2015 do 12h?Znaci odigrao ligu 5.kolo a Kup nije sto se cesto desi.Da li da mu priznamo tipovanje u 5.kolu ili ne?
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

deyo
Kontakt:

PostPostao/la deyo » 23 dec 2014, 15:00

123456 WroteColonIdemo ovako:
1.kolo lige 01.01.2015 Ponedjeljak 12 h postavljeno 06.01.2015 Subota zakljucano @123456 nije odigrao slika

2.kolo lige 08.01.2015 Ponedjeljak 12 h postavljeno 13.01.2015 Subota zakljucano @123456 odigrao

3.kolo lige 15.01.2015 Ponedjeljak 12 h postavljeno 20.01.2015 Subota zakljucano @123456 nije odigrao slika

4.kolo lige 22.01.2015 Ponedjeljak 12 h postavljeno 27.01.2015 Subota zakljucano @123456 odigrao

1.kolo Kupa 23.01.2015 Utorak postavljeno kolo 30.01.2015 Zakljucana @123456 nije odigrao slika

5.kolo lige 29.01.2015 Ponedjeljak 12 h postavljeno 03.02.2015 Subota zakljucano @123456 odigrao

Po ovome @123456 30.01.2015 imao bi slika karton i ne bi imao pravo igrati sledece kolo?

A sta ako je @123456 odigrao 5.kolo u Ponedeljak29.01.2015 ili Utorak 30.01.2015 do 12h?Znaci odigrao ligu 5.kolo a Kup nije sto se cesto desi.Da li da mu priznamo tipovanje u 5.kolu ili ne?

Odlican primjer :thumbup:

Po Vasem pravilu odvojenog kupa i lige,fino se vidi kako je ostecena ekipa za koju taj igrac igra,jer 1.kolo kupa nije odigrao,njegova ekipa ispala iz kupa,a on po vasem ima samo dva izostanka koja nisu zaredom tako da se ceka eventualan treci u 6 tekmi.
I on bi bio suspendovan U LIGI kad bi napravio taj treci u 6 tekmi lige,jer onda se i taj clan mora mjenjati.

Po Mom pravilu njemu ne bi bilo priznato to tipovanje u 5 kolu,i kapiten bi imao pravo da ga izbaci iz ekipe,jer je ostetio ekipu u kupu,jos ako je to namjerno uradio (a ima svakakve raje)

ZNACI MENI JE SAMO CILJ ZASTITI KLUBOVE OD PAPAKA KOJI ISKORISTAVAJU RUPE U PRAVILNIKU,ZATO JA GLEDAM DA NAPRAVIM PRAVILNIK DOVOLJNO POSTEN I BEZ RUPA

A VAMA U SAVEZU JE OSTAJE SAMO DA PRATITE TE DATUME KAD JE STA POSTAVLJENO I ET GA

lijep pozdrav,i MOLIM kapitene kad budu glasali da vode racuna o tome da su sa mojim predlogom imaju sansu da ne moraju cekati citavu sezonu da naprave jak tim,ili nedo Bog da ispadnu zbog toga a valja se vratiti.
Šampioni SS Lige ★★
Super Kup ★★
Strijelac Lige -★★
Strijelac Kupa-★★
Prvi član Kluba 200

kraljttbvb
Kontakt:

PostPostao/la kraljttbvb » 24 dec 2014, 22:57

Ja bih mijenjao pravilo o postavljanju tipova od strane saveza :!:

Predlozit cu ovako svojim rijecima, jer nisam zavrsio pravo pa da prijedlog razvrstam po ovim clanovima. Ja cu to narodski :)

Uglavnom:

Posto sada savez odredjuje parove za domacina i goste i cesto se desava da imamo "domacinsko" i "gostujuce" kolo, ja predlazem da savez ubuduce postavi 15 parova (po 3 iz svake od liga petice), a da onda igraci biraju koje ce parove tipovati! Mislim da je ovo puno postenije, jer ti niko nece odredjivati koji ces par odigrati, nego ti sam biras izmedju 15 parova i "sam sebi sudbinu krojis".

Znaci od 15 parova domacin bira 5+1 par, dok gost bira 4+1. Ovaj jedan je bonus par.

Igrac protivnicke ekipe ne smije poklopiti rezultat koji je neko postavio prije iz suprotne ekipe.

Npr. ja odigram BVB - Salke 1-0, i protivnik smije odigrati taj par bilo koji rezultat osim 1-0. Ako odigra i poklopi neki par neka se kaznjava zutim kartonom.

Ovim ce se malo i pocastiti ove sto odigraju odmah u ponedjeljak (to je i cilj, da raja igra sto cesce i sto ranije), jer ce prvi birati parove i rezultate, ali niko nece biti zakinut, jer i ako zadnji odigras imas 15 parova da odigras sta i kako hoces.

Jos se moze skontati da li dopustiti saigracima da smiju poklapati jedni druge. Ja ne bih ni to dopustio, jer ce sa vise razlicitih tipova biti i vise golova.

Mozda se cak nekada desi da jednu tekmu svi odigraju, pa bude Everton - Liverpool 0-0, 1-0, 0-1, 1-1, 2-1, 1-2... i prije ce se tako ubosti gol.

Mislim da ce se ovim pravilom dobiti na zanimljivosti, posebno jer vise nece biti da u jednom kolu pobjedu odnesu domacini ili gosti, nego ce biti svakakvih rezultata ;)

Ps. Ako se bude raspravljalo o prijedlogu ili nekoga bude interesovalo nesto da malo bolje objasnim, a ja se sutra/preksutra ne javim, ne zamjerite, nekakav me posao stigao zadnjih dana, pa nisam bas najbolji s vremenom.

:salut: :wave:
Moja zemlja, mala brana;
Vel'koj rijeci ludila...

arelinho
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la arelinho » 24 dec 2014, 23:32

kraljttbvb WroteColonJa bih mijenjao pravilo o postavljanju tipova od strane saveza :!:

Predlozit cu ovako svojim rijecima, jer nisam zavrsio pravo pa da prijedlog razvrstam po ovim clanovima. Ja cu to narodski :)

[spoiler=]Uglavnom:

Posto sada savez odredjuje parove za domacina i goste i cesto se desava da imamo "domacinsko" i "gostujuce" kolo, ja predlazem da savez ubuduce postavi 15 parova (po 3 iz svake od liga petice), a da onda igraci biraju koje ce parove tipovati! Mislim da je ovo puno postenije, jer ti niko nece odredjivati koji ces par odigrati, nego ti sam biras izmedju 15 parova i "sam sebi sudbinu krojis".

Znaci od 15 parova domacin bira 5+1 par, dok gost bira 4+1. Ovaj jedan je bonus par.

Igrac protivnicke ekipe ne smije poklopiti rezultat koji je neko postavio prije iz suprotne ekipe.

Npr. ja odigram BVB - Salke 1-0, i protivnik smije odigrati taj par bilo koji rezultat osim 1-0. Ako odigra i poklopi neki par neka se kaznjava zutim kartonom.

Ovim ce se malo i pocastiti ove sto odigraju odmah u ponedjeljak (to je i cilj, da raja igra sto cesce i sto ranije), jer ce prvi birati parove i rezultate, ali niko nece biti zakinut, jer i ako zadnji odigras imas 15 parova da odigras sta i kako hoces.

Jos se moze skontati da li dopustiti saigracima da smiju poklapati jedni druge. Ja ne bih ni to dopustio, jer ce sa vise razlicitih tipova biti i vise golova.

Mozda se cak nekada desi da jednu tekmu svi odigraju, pa bude Everton - Liverpool 0-0, 1-0, 0-1, 1-1, 2-1, 1-2... i prije ce se tako ubosti gol.

Mislim da ce se ovim pravilom dobiti na zanimljivosti, posebno jer vise nece biti da u jednom kolu pobjedu odnesu domacini ili gosti, nego ce biti svakakvih rezultata ;)

Ps. Ako se bude raspravljalo o prijedlogu ili nekoga bude interesovalo nesto da malo bolje objasnim, a ja se sutra/preksutra ne javim, ne zamjerite, nekakav me posao stigao zadnjih dana, pa nisam bas najbolji s vremenom.

:salut: :wave:[/spoiler]

Po mom sjecanju jednom je bio ovaj prijedlog.Moje misljenje je da to nije isplativo jer bi bilo dosta gresaka u tipovanju i sve.Ovako se igra od prve sezone i kako te sreca posluzi tako ce biti sta ces ti tu.

S-Y-L-A-R
Kontakt:

PostPostao/la S-Y-L-A-R » 24 dec 2014, 23:53

Prijedlog je svakako dobar i zanimljiv(slično sam razmišljao dugo vremena) baš zbog te situacije gostujućih i domaćih kola i ovime bi se svakako unijelo više "živosti". Mislim da može da uspije ako se još malo doradi :thumbup:

Greivis

PostPostao/la Greivis » 25 dec 2014, 11:32

Odlican prijedlog. Treba poslati na glasanje. Siguran sam da ce proci. Svima su dosadila domacinska ili gostujuca kola. :salut:
ESPN Top 100 Rankings
3. LeBron James
12. Kobe Bryant

Padovan
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la Padovan » 25 dec 2014, 12:04

Nije loš prijedlog, ali ovdje se mijenja mnogo drugih pravila, moraju se sva pravila koja su pogođena ovim mijenjanjem objasniti, da vidimo da li se to može izvesti, kako sam i rekao predlagač pravila mora u stilu deye napraviti prijedloge, kako bi išli na glasanje, jer ne možemo pustiti na glasanje prijedlog koji nije u formi pravila.

kraljttbvb je začeo temu, spomenuo mnogo stvari, ali nije definisao ništa, i a priča da nije pravnik ne pije vode, :D nije ni u savezu niko pravnik koliko ja znam, niti su drugi predlagači pravila :D

deyo
Kontakt:

PostPostao/la deyo » 25 dec 2014, 12:13

Fin prijedlog samo da ne bi neko drugi radio tvoj posao trebat ces ipak uzeti clanove u novom tabu kraj sebe i redom uporediti i promjeniti clan po clan kako se bude mjenjao,znam da ima posla ali samo tako to ide,jer pogotov sad nema vremena da to prodje gornji dom i donji dom parlamenta tj ti predlozis a neko sad treba to usaglasiti,ako uradis kako treba podrzat cu sigurno,ili a se to prvo pokusa u kupu ali opet treba tacno definisati
Šampioni SS Lige ★★
Super Kup ★★
Strijelac Lige -★★
Strijelac Kupa-★★
Prvi član Kluba 200

kraljttbvb
Kontakt:

PostPostao/la kraljttbvb » 25 dec 2014, 22:37

arelinho WroteColonPo mom sjecanju jednom je bio ovaj prijedlog.Moje misljenje je da to nije isplativo jer bi bilo dosta gresaka u tipovanju i sve.Ovako se igra od prve sezone i kako te sreca posluzi tako ce biti sta ces ti tu.

Ja ovo i predlazem da mi ne bi sreca odredjivala kako cu igrati. Ja hocu da sam sebi "krojim" parove, pa ako fulam "sam pao, sam se ubio" ;)

U zadnjem kolu smo mi ostali u ligi, a Bilderi zijanili titulu, jer smo mi bili na "pravoj" strani. Sta da se desilo drugacije, sada bi mi igrali baraz za opstanak :thumbdown:

Padovan WroteColonkraljttbvb je začeo temu, spomenuo mnogo stvari, ali nije definisao ništa, i a priča da nije pravnik ne pije vode, :D nije ni u savezu niko pravnik koliko ja znam, niti su drugi predlagači pravila :D

Ja sam novinar, ja uglavnom znam ovako nadugo i nasiroko pisati, a nista ne reci :mrgreen:

Do kada je rok da ovo napravim? Ako sezona pocinje za 15-ak dana, koliko ja imam roka da ovo zavrsim?

Ps. De mi link pravila koja trebam izmijeniti :)
Moja zemlja, mala brana;
Vel'koj rijeci ludila...

Padovan
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la Padovan » 25 dec 2014, 23:19

kraljttbvb WroteColonJa sam novinar, ja uglavnom znam ovako nadugo i nasiroko pisati, a nista ne reci :mrgreen:

Do kada je rok da ovo napravim? Ako sezona pocinje za 15-ak dana, koliko ja imam roka da ovo zavrsim?

Ps. De mi link pravila koja trebam izmijeniti :)

Okani se šuplje :mrgreen: , daj sad nešto konkretno...

Ovdje imaš pravila viewtopic.php?f=52&t=2116 , za rok ne znam ali vjerovatno će biti otvoreno sve do kraja godine, pa u novoj kalendarskoj godini ćemo postaviti anketu.

(7-10 dana) jednostavnije :D .

kraljttbvb
Kontakt:

PostPostao/la kraljttbvb » 28 dec 2014, 14:47

Jos uvijek nisam stigao do onog dijela koji predlozih u prvi mah, ali imam neke nove prijedloge da se glasa za njih.

Znaci ja predlazem da se glasa za naredne prijedloge:

1. Da li ste da se promijeni clan 3a2a i da se umjesto dosadasnjeg pravila da se nakon dvije tekme zaredom dobija crveni, od naredne sezone to pravilo ukine i da se crveni karton dobija samo nakon 3 zuta kartona?

Umjesto:
Clan 3a2
Igrac koji propusti 2 (dvije) utakmice zaredom dobija automatski crveni karton i pauzira slijedecu utakmicu.
i po Clanu 3a kapiten ga ima pravo odstraniti zbog ne odigravanja 3 (tri) utakmice.

Da bude:
Clan 3a2
Igraca koji propusti 3 utakmice zaredom po Clanu 3a kapiten ga ima pravo odstraniti iz ekipe.

2. Da li ste da se ukine pravilo da igrac koji ima crveni karton da mu se ne zabranjuje tipovanje u narednom kolu, nego da se svakome od njegovih suigraca na priznaje prvi par u tipovanju?

Umjesto:
Clan 3a2a

Da bude:
Clan 3a2a
Igrac koji ima crveni karton, nece pauzirati narednu utakmicu, nego ce se svakom od igraca njegovog tima prvi par smatrati nevazecim

3.Da li ste za to da se na kraju sezone brisu samo zuti kartoni, dok bi se crveni prenosili i u narednu sezonu?

Umjesto:
Clan 3a5
Svi kartoni se poništavaju na kraju sezone

Da bude:
Clan 3a5
Svi zuti kartoni se poništavaju na kraju sezone, dok se crveni prenose u narednu.

:bih:

Da dodam kratka objasnjenja za prijedloge:

1. Desi se cesto ljudima da negdje odu 15-ak dana ili da ne stignu tipovati 2 puta zaredom, tako da bih ja gledao da se izbjegne kaznjavanjem crvenim kartonom ljudi koji preskoce dvije tekme zaredom. Vec 3 tekme zaredom je malo teze preskociti i tada igraci zasluzuju da se izbace iz ekipe.

2. Ako se usvoji prvo predlozeno pravilo, onda bih ja uveo i da se ne zabranjuje da igra covjeku koji ima crveni karton, a koji je dobio jer nije odigrao 3 tekme tokom cijele sezone, nego mu treba dozvoliti tipovanje, ali da se na neki nacin kazni cijela ekipa. Ovim bi se stimulisali i kapiteni da salju privatne poruke svojim igracima koji ne odigraju i da se malo bolje pozabave ekipom.

3. Bezveze mi je da se i crveni kartoni ponistavaju, obzirom da ako si zasluzio kaznu, trebas je odraditi kad tad.

:wave:
Moja zemlja, mala brana;
Vel'koj rijeci ludila...

Natrag na “SportSport.ba liga”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.