Komentari u vezi novoga pravilnika ss.ba lige i KUP-a

Neka bolji pobijedi!

Moderatori/ce: 123456,insider,Sarmelino,Mokes

kraljttbvb
Kontakt:

PostPostao/la kraljttbvb » 05 jan 2015, 23:13

Evo mog prijedloga za takmicenje bez domacih i gostujucih kola:

Umjesto:

Clan 2.

U Ligi se pogadja 6 parova + 1 par za domacina i 5 parova + 1 za goste.

Clan 4c.

Dva igraca jednoga tima ukupno mogu stavit isti rezultat na dvije utakmice.
Naprimjer:
Sarajevo-Celik 1:0
Borac-Rudar 2:1
Ukoliko postave isti rezultat na 3(tri) ili vise utakmica automatski gube utakmicu sa 3:0.

Clan12a.

U SportSport.ba KUP-u postavljaju se 7+4+11 parova.Prvi 7 parova je regularno vrijeme utakmice.ako poslije toga nema pobjednika(bude nerjeseno) racunaju se dodatna 4 para (produzeci).Ako i nakon toga nema pobjednika racunaju se dodatni 11 parova (penali).Ako i nakon penala bude nerjeseno igra se nova utakmica u prvom slobodnom terminu.U novoj utakmici vaze pravila kao i u pradhodnoj utakmici.

Clan12c.

U SportSport.ba KUP-u dva igraca jednoga tima smiju ukupmo isto prognozirati na tri utakmice.Ovo se odnosi na 7 regularni i 4 produzetka bez obzira dali se produzetak racuna.Ako dva igraca istoga kluba odigraju 4(cetiri) ili vise utakmica (7+4) sa istim rezultatom njihov tim automatski gubi utakmicu 3:0.

Da bude:

Clan 2.

Savez postavlja 15 parova (po mogucnosti 3 iz svake od liga petice) od kojih svaki igrac bira 6 parova + 1 par za domacina i 5 parova + 1 za goste. Bonus par se ne mora posebno naglasavati, nego ce se posljednji par u tipovanju smatrati bonus parom.

Clan 4c.

Dva igraca jednoga tima ukupno mogu stavit isti rezultat na jednu utakmicu.
Naprimjer:
Sarajevo-Celik 1:0
Ukoliko postave isti rezultat na 2 (dvije) ili vise utakmica automatski gube utakmicu sa 3:0.

Takodjer igrac Tima A ne smije staviti isti rezultat kao neki od igraca Tima B. To ce se kaznjavati zutim kartonom. Ako stavi dva ili vise istih rezultata, dobit ce crveni karton i tipovanje ce mu se smatrati nevazecim.

Clan12a.

U SportSport.ba KUP-u postavljaju se 7+4+11 parova. Savez postavlja 16 parova (npr. cijelo kolo Lige prvaka), a igrac sam bira kojih 7 parova ce mu biti za regularni tok utakmice, a koja 4 za produzetke. Igrac sam bira i 11 parova za penale.
Prvih 7 parova je regularno vrijeme utakmice. Ako poslije toga nema pobjednika(bude nerjeseno) racunaju se dodatna 4 para (produzeci). Ako i nakon toga nema pobjednika racunaju se dodatni 11 parova (penali).Ako i nakon penala bude nerjeseno igra se nova utakmica u prvom slobodnom terminu.U novoj utakmici vaze pravila kao i u prethodnoj utakmici.

Clan12c.

U SportSport.ba KUP-u dva igraca jednoga tima smiju ukupno isto prognozirati dvije utakmice.Ovo se odnosi na 7 regularnih i 4 produzetka bez obzira dali se produzetak racuna.Ako dva igraca istoga kluba odigraju 3 (tri) ili vise utakmica (7+4) sa istim rezultatom njihov tim automatski gubi utakmicu 3:0.

Takodjer igrac Tima A ne smije staviti isti rezultat kao neki od igraca Tima B. To ce se kaznjavati zutim kartonom. Ako stavi dva ili vise istih rezultata, dobit ce crveni karton i tipovanje ce mu se smatrati nevazecim.

Kratko objasnjenje:

Po mom prijedlogu od sada ce svako sebi birati parove. Od 15 ponudjenih parova igrac ce moci izabrati kojih god hoce 6+1 parova! Jedino sto nece moci igrati isto kao i protivnik, jer ce se to kaznjavati zutim kartonom. Ovo ce mozda malo vise vremena oduzeti prilikom tipovanja, jer ce se trebati gledati i kako je odigrao protivnik, pa onda ispravljati tipove ili mijenjati parove, ali mislim da ce biti efekta jer ce sa vise tipova biti i vise golova.

Posto je prosli put bilo nekih pitanja upucenih meni, a nisam dolazio na forum, pa su se i neki prijedlozi brisali, molio bih da ako ovaj put bude nekih nedorecenosti koje treba objasniti, neka krajnje vrijeme bude srijeda 12.00. Do tada cu gledati da dodjem na forum. :wave:
Moja zemlja, mala brana;
Vel'koj rijeci ludila...

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 06 jan 2015, 08:57

Da odma odgovorim.Zakasnio si sa prijedlogom za 13.sezonu jer se 1.kolo 13.sezone postavlja vec u Subotu/Nedjelju 10/11.01.2015 tako da je tehnicki nemoguce postaviti ovo u anketu i ocekivati da minimum 16 kapitena glasa.Zato bi te zamolio da ovo sacuvas i po zavrsetku 13.sezone stavimo na glasanje a tada imamo i duzu pauzu izmedju sezona.

U ovom prijedlogu mi je nejasno ovo oko zuti kartona?Ako ja poklopim isti rezultat kao protivnik dobijam zuti karton?Gdje ga upisujem?Dali kao izostanak?Sta se desava sa tom mojom prognozom?Dali je nevazeca kompletna moja prognoza ili samo ta utakmica?Isto je i u vezi crvenoga kartona?Pa eto malo to doradi da je jasnije.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

UltraSA
Kontakt:

PostPostao/la UltraSA » 06 jan 2015, 11:14

Pretpostavljam da ako poklopis rezultat kao protivnik dobijas samo zuti karton, a prognoza se racuna i dalje. A ako se prepisu 2 para dobijas crveni, ne racunaju se samo ta 2 prepisana para i nemas pravo igrati naredno kolo.
ČUVARI ČASTI WALTER IDENTITETA

kraljttbvb
Kontakt:

PostPostao/la kraljttbvb » 06 jan 2015, 22:32

123456 WroteColonDa odma odgovorim.Zakasnio si sa prijedlogom za 13.sezonu jer se 1.kolo 13.sezone postavlja vec u Subotu/Nedjelju 10/11.01.2015 tako da je tehnicki nemoguce postaviti ovo u anketu i ocekivati da minimum 16 kapitena glasa.Zato bi te zamolio da ovo sacuvas i po zavrsetku 13.sezone stavimo na glasanje a tada imamo i duzu pauzu izmedju sezona.

U ovom prijedlogu mi je nejasno ovo oko zuti kartona?Ako ja poklopim isti rezultat kao protivnik dobijam zuti karton?Gdje ga upisujem?Dali kao izostanak?Sta se desava sa tom mojom prognozom?Dali je nevazeca kompletna moja prognoza ili samo ta utakmica?Isto je i u vezi crvenoga kartona?Pa eto malo to doradi da je jasnije.

Moze se prolongirati kolo za jednu sedmicu, a onda neke sedmice kada se budu igrale lige srijedom odmah postaviti parove za dva kola i odigrati jedno u subotu, a drugo u srijedu.

Ili da prva dva kola odigramo po starom sistemu, a od treceg kola da krenemo po novom ako ga, naravno, kapiteni usvoje.

Jer do pocetka 14. sezone je pola godine - do tada (sto bi se u narodu reklo) ko ziv, a ko mrtav.

Sto se tice ovih nejasnoca:

Za poklapanje jednog para zuti karton upisujes kao izostanak, zato sam ja i predlagao da se samo nakon 3 zuta pauzira jedna tekma. Znaci prognoza ostaje, ali igrac dobija zuti karton.

Ako igrac poklopi 2 para, dobio bi zuti karton, te bi se samo parovi tog igraca smatrali nevazecim, a ne kao do sada da citava ekipa ispasta jer ista gubi 3-0.

Nejasnoce se moraju pojaviti jer su u pravilniku "nabacani" clanovi "zbrda-zdola", pa se covjek lako zbuni.
Moja zemlja, mala brana;
Vel'koj rijeci ludila...

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 07 jan 2015, 08:17

Na zalost nemoguce je prolongirati kolo jer je i ovako trmin knap.O tome da se pravilnik pocne primjenjivati tek od 2-3 kola nema nista.To bi tek bilo mimo svi pravila.Ko ziv ko mrtav u 14.sezoni se moze tek ovo primjeniti.

Tesko je sta mijenjati izmedju sezona u zimskom periodu jer je pauza kratka.Na ljetnoj pauzi ima 2-3 mjeseca pauze i tada zaista se moze na miru sve to odraditi.

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

kraljttbvb
Kontakt:

PostPostao/la kraljttbvb » 07 jan 2015, 11:24

Pa nije sveto pismo pa da se ne smije prekrisiti neko pravilo i poceti primjenjivati tek od 3. kola :roll:

Ja odustajem, pozdrav :wave:
Moja zemlja, mala brana;
Vel'koj rijeci ludila...

S-Y-L-A-R
Kontakt:

PostPostao/la S-Y-L-A-R » 07 jan 2015, 11:46

Sad već treba i glasanje da li da se odobri glasanje za prijedlog za izmjenu pravilnika :mrgreen:
Realno, razumijem da je ova pauza kratka i da je malo teže, ali nije fer da ste momku dali čitav pravilnik da izmijeni da bi prijedlog mogao ići na glasanje u tako kratkom vremenskom periodu(bez da je i znao do kad tačno ako sam dobro upratio) i na kraju da nema ništa od toga i da se džaba potrudio. Ne znam kad počinje nova sezona(mislio sam da je sada ali raspored i parove još ne vidim) ali ako nije ove sedmice ima sasvim dovoljno vremena da se svi izjasne ;)
41.21.1.

#WengerIn!

Padovan
Član IO SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la Padovan » 07 jan 2015, 13:06

S-Y-L-A-R WroteColon Realno, razumijem da je ova pauza kratka i da je malo teže, ali nije fer da ste momku dali čitav pravilnik da izmijeni da bi prijedlog mogao ići na glasanje u tako kratkom vremenskom periodu(bez da je i znao do kad tačno ako sam dobro upratio) i na kraju da nema ništa od toga i da se džaba potrudio. Ne znam kad počinje nova sezona(mislio sam da je sada ali raspored i parove još ne vidim) ali ako nije ove sedmice ima sasvim dovoljno vremena da se svi izjasne ;)

Pa moraju se izmijeniti sva pravila koja su vezana za promjenu nekog drugog pravila, ne možeš samo jedan dio zamijeniti ako je u drugom pravilu nešto nejasno. Znalo se odmah da nema mnogo vremena trebalo se malo ranije krenuti u razradu tog prijedlog, možda čak i krajem sezone, jer je pauza mala, ali trenutno nema mnogo vremena i već u ponedjeljak se postavljaju parovi za novu sezonu, tako da je ovo teško izvodivo. A nije se džaba trudio neka tokom sezone još doradi prijedlog i na ljeto će ići na glasanje.
1992-1995 nikad zaboraviti...

37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

123456
Sekretar SS.ba lige
Kontakt:

PostPostao/la 123456 » 07 jan 2015, 14:19

kraljttbvb WroteColonPa nije sveto pismo pa da se ne smije prekrisiti neko pravilo i poceti primjenjivati tek od 3. kola :roll:

Ja odustajem, pozdrav :wave:

Naravno da nije sveto pismo.No kada bi sad mi to uradili(prekrsili pravilo) ima li bi 5-6 igraca na grbaci sto se to dozvolilo i bili bi u pravu.Pa ovdje se zbog zareza pravio problem a ne da nije do nedorecenoga pravila.

Ja sam pokusavao ovdje biti fleksibilan al to mi se uvijek odbijalo o glavu.Ako bi malo popustio u primjeni nekog pravila dobio bi po usima od drugi igraca jer je to protiv pravila.Zbog toga sam ja pokusao da unesem sve moguce situacije u pravilnik no uvijek nesto iskrsne novo.Pravilnik mozda jeste malo nepregledan al je koliko toliko uzeo sve moguce u obzir i rekao sta se desava u kojem slucaju.

Ja sam za da se mijenja svaki clan pravilnika ako vecina odluci.No nema sad vremenski mogucnosti za to i to je jedini razlog zasto sad nije stavljeno u anketu.Dakle nemoj odustajati vec pripremi svoj prijedlog i po zavrsetku 13.sezone daj na glasanje.To je sada jedino moguce.

Parovi su spremni nisu jos ubaceni u raspored al ce biti uskoro.1.kolo 13.sezone bit ce postavljeno za ovaj vikend.

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

S-Y-L-A-R
Kontakt:

PostPostao/la S-Y-L-A-R » 07 jan 2015, 16:27

Padovan WroteColonPa moraju se izmijeniti sva pravila koja su vezana za promjenu nekog drugog pravila, ne možeš samo jedan dio zamijeniti ako je u drugom pravilu nešto nejasno. Znalo se odmah da nema mnogo vremena trebalo se malo ranije krenuti u razradu tog prijedlog, možda čak i krajem sezone, jer je pauza mala, ali trenutno nema mnogo vremena i već u ponedjeljak se postavljaju parovi za novu sezonu, tako da je ovo teško izvodivo. A nije se džaba trudio neka tokom sezone još doradi prijedlog i na ljeto će ići na glasanje.

Naravno, ja sam upućivao na to da nema dovoljno vremena za toliki posao, nisam rekao da ne treba izmijeniti onda sve vezano za to.
Pa tada je vjerovatno razmišljao u tom pravcu da ne može u toku sezone(još na samom kraju) da mijenja nešto pa je pričekao međusezonu, koja je, u ovom slučaju, prekratka.
Čini mi se da je on ovo postavio u ponedjeljak i smatram da je 7 dana sasvim dovoljno za glasanje(svako ko misli da glasa, glasati će čak i u prva 2-3 dana, neće čekati kraj) a na kraju je najmanji problem izmijeniti te parove za ponedjeljak pa čak i da ste nekome drugome dali da to odradi za prvi put. Ali, razumijem ja i vas, mnogi bi se žalili da se dopusti, neki ljudi vjerovatno ne bi ni shvatili princip odmah pa bi nastala zbrka itd.
Nisam mislio ništa loše, samo konstatovao neke stvari, nadam se da će i on imati strpljenja pa sa tim sačekati za narednu sezonu, ni tada nije kasno :thumbup:
41.21.1.

#WengerIn!

Natrag na “SportSport.ba liga”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.