Vancouver 2010 - Generalna diskusija

XXI Zimske olimpijske igre

Moderatori/ce: ribery,insider,doci

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zimske olimpijske igre 2010 (Vancouver)

Post Postao/la Admir_Sa » 01 feb 2010, 23:58

bambina je napisao/la:Gana ima skijaša predstavnika prvi put Afrikanac ide na pohod ;)
Bilo je i prije tamnoputih skijasha, al istina je da po prvi puta sad dolaze iz Ghane. Ak se dobro sjecam u Sarajevu je nastupio jedan Senegalac :roll:
nema potpisa

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22772
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: Zimske olimpijske igre 2010 (Vancouver)

Post Postao/la SaltCityAttack » 02 feb 2010, 18:35

Ove godine ce biti jako zanimljivo pratiti Hokey... mozda nikad zanimljivije nego ove godine

Puno je dobrih ekipa ove godinee, a evo i nekih od zvijezda svojih ekipa koji ce sigurno i opravdat jakum konkurenciju koja ce se boriti za medalje

CANADA: Imaju dobra dva golmana, odnosno dva najbolja golmana NHL lige to su Martin Brodeur i Roberto Luogo...Pored njih ekipu ce ciniti u difencu Chris Pronger,Scott Niedermayer,Dan Boyle (vec poznata imena svim poznavaocima hokeya), a po prvi put njima ce se pridruziti i Chicago Blackhawks dvojac Duncan Keith I Brent Seabrook koji su trenutno najbolji odbranbeni dvojac NHL lige.
Napad Canadske reprezetacije cinit ce :Brenden Morrow( trenutno najbolji strijelac NHL sa 37 golva),Joe Thornton(njeg ane treba posebno prestavljani poznavaoci ovog sporta znaju njegove kvalitete),Eric Staal,Sidney Crosby( suvisno je objasnjavati o kakvom je igracu rijec )....Pored ovih super zvijezda treba jos istaci da su tu buduce zvijezde mladji igraci poput Rick Nasha i Jonathan Toewsa.


RUSIA: Rusi sasvim sigurno bice uc Canadu i najveci konkurenti za osvajanje zlata, a ekipu ce ciniti sjajni golman Sharksa Evgeni Nabokov...pored njega ekipu ciniti igraci poput napadaca Pavel Datsyuka,Sergei Fedorova,Ilya Kovalchuka,Evgeni Malkina,Alex Ovechkina, Alexander Semina i drugih.
Neznam kako su planirali izveti formaciju ali u napadu zaista je velika guzva i formaciju je jako tesko napraviti mozda ce oprilike ovako:
Semin - Fedorov - Ovechkin
Afinogenov - Malkin - Kovalchuk -Datsyuk


SVEDSKA: Svedska takodjer prestavlja jednog jakog konkurent akoji sasvim sigurno ima ekipu koja ce se boriti za sami vrh, a cinit ce ih igraci poput: Tobias Enstroma,Niklas Kronwalla,Nicklas Lidstroma,Nicklas Backstroma,Peter Forsberga,Tomas Holmstroma, braca Henrik Sedin,Daniel Sedin,i naravno Henrik Zetterberg
Jedna odlicna postava koja kako sam vec rekao moze i preko Canade i Rusie ukoliko budu na nivou.


USA: Sigurno i svim poznavaocima Hokeya USA reprezetacija ce biti nepoznanica.Amerikanci su odlucili podmladiti reprezetaciju i tako su izostavili neka svoja velika imena koji su vec u poznim godinama.Ova reprezetacija je jako mlada i tesko je ocekivati da mogu do medalje, ali sasvim sigurno to je reprezetacija za buducnost....Ekipu ce predvoditi mladi igrac Chicago Blackhawksa Patrik Kane koji je sa svojih 21 godinu danas jedan od vodecih igraca NHL ligem a pored njega tu su jos Brian Rafalski,Brian Burke,Paul Holmgren,Joe Pavelski, a naranvo treba spomenuti i odlicnog golmana Tim Thomas....ova ekipa je jako prespektivna, ali i ne konkurentna vec navedenim.


CESKA REPUBLIKA: Ceska je svake godina bila represetacija koja je bila velika konkurencija ekipama u borbi za medalju, a tako ce biti i sada, i ako ekipa po imenima ne moze se mjeriti sa Canadom,Rusiom i Swedskom koji su realno gledajuci dosta kvalitenije reprezetacije. Cesku ekipu cinit ce slijedeci igraci koji igraju u NHL ligi a to su.....Sigurno legenda ove repsrezetacije, ali ve cu poznim godinama je kapiten jaromir Jagr a pored njega treba istaci tu i Martin Havlata,Pavela Kubinu,Patrik Elias,Tomas Plakanec.


SLOVACKA:Isto kao i Ceska, reprezetacija koja je godinama imala reprezetaciju za sami vrh, ali na ovom prvenstvu, kao i Ceskoj bice jako tesko preskociti vec ranije navedene reprezetacije. Slovacka ipak ima neke sjajne pojedine poput jendog od najboljih igrac NHL lige zadnjih nekoliko godina Marian Hossae,zatim Tomas Kopecky,Miroslav Satan,Michal Handzus,Marian Gaborik,Pavol Demitra.



FINSKA:Finska takodjer ima iste kriterije kao i Ceska i Slovacka. Uvjek su u samom vrhu, ali ovaj put takodjer jako je tesko ocekivati da idu poreko Svedske,Canade i Rusa.Finska ce imati nekoliko sjajnih pojedinaca a prije svega treba istaci odlicnog golmana Miikka Kiprusoffa, zatim odlicni Valtteri Filppula,Olli Jokinen,Jere Lehtinen,Tuomo Ruutu,Jarkko Ruutu i Teemu Selanne.



Ovo je orpilike neka moja procijena, a sigurno i realna... jer ja ne vidim da i jedna druga reprezetacija moze pomrsiti racune ovim navedenim, ato mislim na reprezetacije poput Njemacke,Latvije, Gruzije i td
Zadnja izmjena: SaltCityAttack, dana/u 02 feb 2010, 19:22, ukupno mijenjano 1 put.
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Zimske olimpijske igre 2010 (Vancouver)

Post Postao/la Devil » 02 feb 2010, 19:05

Gruzija ima hokej ekipu na olimpijadi???
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22772
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: Zimske olimpijske igre 2010 (Vancouver)

Post Postao/la SaltCityAttack » 02 feb 2010, 19:20

izvini Gruzia ne igra mislio sam na Bijelorusiju

Ucestvuju jos Bijelorusija,Svicarska,Norveska,Latvia,Njemacka
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: Zimske olimpijske igre 2010 (Vancouver)

Post Postao/la valdo079 » 03 feb 2010, 15:19

kanad,rusija,svedska i slovacka u finale idu.mislim da je brodeur trenutno najbolji golman lige,za luonga iz canuckasa ko zavisi od dana iako se dobro drze na tabeli.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zimske olimpijske igre 2010 (Vancouver)

Post Postao/la Admir_Sa » 05 feb 2010, 22:53

slika

Ovo je Lamine Guèye, Senegalac, prvi tamnoputi skijas na Olimpijskim igrama. Nastupio u Sarajevu, Calgariju i Albervilu. Pokusao se kvalifokovati na zoi 2002 ali nije uspio, potom je napisao pismo predsjedniku mok-a "Up until the 1992 Olympic Games, included, every country could send four athletes per event to alpine skiing, and we were able to believe that we were equal. Those were the last true Winter Olympic Games.

Potpuno se slazem sa njim. Olimpijske igre svake godine sve vishe odudaraju od idejnih postulata koje je nekad davno postavio Pier De Kuberten, otac modernih olimpijskih igara. Osnova je bila zbliziti omladinu iz svih krajeva svijeta na jednom mjestu, gdje ce se takmiciti u odredjenim sportovima, a sve u duhu mira i prijateljstva
nema potpisa

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Zimske olimpijske igre 2010 (Vancouver)

Post Postao/la Devil » 07 feb 2010, 00:15

Evo imao sam malo slobodnog vremena da napisem par stvari o hokej turniru na ZOI-u u Vankuveru.Kao prvo hokej se vratio u svoju domovinu i sa nestrpljenjem ocekujem da vidim da li ce Rusi ili neko drugi uspeti da pomrsi racune Kanadjanima na domacem terenu.

Rusi-Znajući ih, sigurno će da upare Ovečkina i Semina u prvoj postavi, sa Datsjukom/Malkinom na centru (verovatno Datsjukom), dok će u drugom napadu (uslovno drugom) centar biti Malkin/Datsjuk, sa Kovaljčukom i možda Kozlovim/Afinogenovim, mada je njihov običaj da jednog od kvalitetnijih wingera roknu u treći ili četvrti napad, kako bi imali neke vajde i od njega, tako da će Maksim verovatno u 3 ili 4 napad. btw, po meni su 4 najbolja ruska napadača ujedno i 4 ponajbolja na svetu u ovom trenutku. Ruski problem su bekovi, a nisam siguran ni da će se Nabokov bogznakako proslaviti. Ako dođu do finala - osvajaju, pa sve i da igraju protiv domaćina


Kanada jedina ima povelik problem kad treba izabrati tim za OI, obzirom da bi i njihov drugi tim bio kandidat za medalju u Vankuveru. Najkompletniji su i najjači tim, ali mislim da nisu jači nego što su bili u Salt Lake-u (Yzerman, Lemieux, Kariya - prvi napad; Sakic, Iginla, gagne drugi...). Prvi favorit turnira, ali ja bih se na njihovom mestu pazio eventualne utakmice sa Šveđanima, koji ih tradicionalno pobeđuju na OI. Mislim da će igrati finale.

Šveđani su treća ekipa koja može da uzme turnir, ali mislim da se to neće desiti. Zenit njihove genijalne ekipe je prošao - Sundina i Naslunda nema, Forsberg je prošao svoj prajm, Lidstrom je i dalje bog hokeja, ali je ipak stariji nego pre 4 godine. Zeterberg i Holmstrom moraju imati spektakularan turnir kako bi Šveđani mogli čemu da se nadaju. Oni mogu dobiti svakog, ali, su ranjivi, i u duelima sa Fincima, Česima, Slovacima, Amerima...

Ameri nisu ispušena lula - naprotiv, značajno su podmladili repku. Imaju dobre golmane, nekoliko mladih kvalitetnih igrača...Ili su veliki bust u najavi ili će napraviti neko fino iznenađenje tipa polufinala.

Česi su pomalo misterija. Naizgled se čini da dugo nisu imali manje kvalitetan tim (naročito ako Elijaš ne bude igrao), ali to su ipak Česi, što će reći da su mnogo zajebani i ne bi ih nikako otpisivao.

Slovaci imaju nekoliko klasnih napadača i odličan prvi bekovski par, ali im je "klupa" relativno tanka i ne verujem da mogu u samu završnicu (čitaj polufinale), mada mogu da dobiju apsolutno svakog kad Gaborik, Hossa i Demitra imaju dan.

I na kraju Finci. Finci nisu promenili skoro ništa od Torina, još uvek su to ona ista prva dva napada (Koivu, Selane, Lehtinen; Jokinen, Peltonen, Kapanen) koji igraju predivan hokej, ali su svi oni stariji za 4 godine, a druga dva napada su im jednako loša kao i u Torinu. Stvarno ne verujem da mogu ponoviti rezultat iz Torina, ali da mogu dobiti svakog - to stoji.

Sve u svemu, uživancija... :)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zimske olimpijske igre 2010 (Vancouver)

Post Postao/la Admir_Sa » 07 feb 2010, 01:56

Devil je napisao/la:
I na kraju Finci. Finci nisu promenili skoro ništa od Torina, još uvek su to ona ista prva dva napada (Koivu, Selane, Lehtinen; Jokinen, Peltonen, Kapanen) koji igraju predivan hokej, ali su svi oni stariji za 4 godine, a druga dva napada su im jednako loša kao i u Torinu. Stvarno ne verujem da mogu ponoviti rezultat iz Torina, ali da mogu dobiti svakog - to stoji.
Mislim da ce malo kombinovati pa ce Filpula vjerovatno uletiti u prvi ili drugi napad. Hagman i baraca Routu mogli bi nam biti daodatna snaga. Ne slazem se da su nam druga dva napada losha. Nema nam u odbrani vishe Numinena i to je hendikep, ali zato je sada na golu Kiprusof!

Evo komplet tima Finske

Goalies:
Bäckström Niklas Minnesota Wild
Kiprusoff Miikka Calgary Flames
Niittymäki Antero Tampa Bay Lightning

Defencemen:
Kukkonen Lasse Avangard Omsk
Lepistö Sami Phoenix Coyotes
Lydman Toni Buffalo Sabres
Niskala Janne Frölunda
Pitkänen Joni Carolina Hurricanes
Salo Sami Vancouver Canucks
Timonen Kimmo Philadelphia Flyers

Forwards:
Filppula Valtteri Detroit Red Wings
Hagman Niklas Toronto Maple Leafs
Immonen Jarkko Ak Bars Kazan
Jokinen Olli Calgary Flames
Kapanen Niko Ak Bars Kazan
Koivu Mikko Minnesota Wild
Koivu Saku Anaheim Ducks
Lehtinen Jere Dallas Stars
Miettinen Antti Minnesota Wild
Peltonen Ville Dynamo Minsk
Ruutu Jarkko Ottawa Senators
Ruutu Tuomo Carolina Hurricanes
Selänne Teemu Anaheim Ducks

P.S. Hagman je ja mislim tradevoan u Calgary pa vishe nije clan Toronta.

Najbitnije je da se nikoga ne plashimo i da golmani budu na nivou kao u Torinu, pa se nadam konacno zlatnoj medalji. Rusi su imali haman isti tim prije 4 godine, pa smo ih u 1/2 finalu lagano 4-0 razvalili. Nije sve ni u zvijezdama
nema potpisa

Avatar
senoRA
Postovi: 410
Pridružen/a: 01 avg 2009, 23:29
Lokacija: Most@r
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la senoRA » 08 feb 2010, 15:39

jedva cekam da pocnu ZOI da i mi zaljubljenici zimskih sportova imamo malo zanimacije :D

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la Ted Mosby » 08 feb 2010, 16:06

Saku Koivu i Temu Selane, velike zvijezde
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la Devil » 08 feb 2010, 16:53

Pratili ko biatlon od vas posto ja slabo,mozda jednu ili dve sam ove sezone trke pogledao.Jesu li se oprostili legendarni Bjorndalen i Greis,kakvi su to biatlonci bili.Sada mi je nekako drag Ustygov iz Rusije i Burke iz USA.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la bistrikboy » 08 feb 2010, 17:22

Devil je napisao/la:Pratili ko biatlon od vas posto ja slabo,mozda jednu ili dve sam ove sezone trke pogledao.Jesu li se oprostili legendarni Bjorndalen i Greis,kakvi su to biatlonci bili.Sada mi je nekako drag Ustygov iz Rusije i Burke iz USA.
I jedan i drugi su u samom svjetskom vrhu,inace biathlon vise pratim od bilo kojeg drugog zimskog sporta!
Kod zena nema vise Magdalene Forsberg al tu je sada Helena Jonson i ostatak svijeta...
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la 123456 » 08 feb 2010, 17:25

bistrikboy je napisao/la:
Devil je napisao/la:Pratili ko biatlon od vas posto ja slabo,mozda jednu ili dve sam ove sezone trke pogledao.Jesu li se oprostili legendarni Bjorndalen i Greis,kakvi su to biatlonci bili.Sada mi je nekako drag Ustygov iz Rusije i Burke iz USA.
I jedan i drugi su u samom svjetskom vrhu,inace biathlon vise pratim od bilo kojeg drugog zimskog sporta!
Kod zena nema vise Magdalene Forsberg al tu je sada Helena Jonson i ostatak svijeta...

Ova Helena je Poljakinja???Ova mala "nije normalna"Mislim dace uzeti sva zlata u svim disciplinama u koim se takmici.

Bjorndalen je mislim svoje odvozijo mada moze jos do koje medalje ali da je favorit nije.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la Admir_Sa » 08 feb 2010, 19:54

Helena Jonson je iz Svedske i u dobroj je formi, pogotovo je sigurna u gadjanju i to u stojecem stavu. Magdalena Neuner je usla u formu i ako gadjanje bude koliko toliko ok ima dobru sansu za zetvu medalja jer joj u trcanju trenutno niko nije ni do koljena.

Bjorndalen je sve osim neko kome je odzvonilo. Siguran sam da ce uzeti min 2 medalje
nema potpisa

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la MElloo » 08 feb 2010, 19:57

ako bude Helena Johnson gadjala kao u svjetskom kupu nakupit ce se medalja,Neunerova je slavila 2 puta ako se ne varam u rupholdingu i du dobroj je formi,tu jos treba izdvojit Andreu Henkel,Kati Wilhelm,Simone Hausald od njemica naravno Ane-Karin Oloffson Z. a i ona francuskinja Sandrine Baily ako bude dobro gajdala moze uzet koju medalju ;)

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la Admir_Sa » 08 feb 2010, 20:07

MElloo je napisao/la:ako bude Helena Johnson gadjala kao u svjetskom kupu nakupit ce se medalja,Neunerova je slavila 2 puta ako se ne varam u rupholdingu i du dobroj je formi,tu jos treba izdvojit Andreu Henkel,Kati Wilhelm,Simone Hausald od njemica naravno Ane-Karin Oloffson Z. a i ona francuskinja Sandrine Baily ako bude dobro gajdala moze uzet koju medalju ;)
I sve ruskinje, naravno ako ne budu koristile doping :D Tora Bergen iz Norveske isto moze biti pravo opasna
nema potpisa

Avatar
MElloo
Postovi: 13022
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la MElloo » 08 feb 2010, 20:09

Admir_Sa je napisao/la:
MElloo je napisao/la:ako bude Helena Johnson gadjala kao u svjetskom kupu nakupit ce se medalja,Neunerova je slavila 2 puta ako se ne varam u rupholdingu i du dobroj je formi,tu jos treba izdvojit Andreu Henkel,Kati Wilhelm,Simone Hausald od njemica naravno Ane-Karin Oloffson Z. a i ona francuskinja Sandrine Baily ako bude dobro gajdala moze uzet koju medalju ;)
I sve ruskinje, naravno ako ne budu koristile doping :D Tora Bergen iz Norveske isto moze biti pravo opasna
ja zaboravio na ruskinje Sleptsovu i Medvedsevu(ako ne bude koristila doping :mrgreen: ) Zaitseva je u losoj formi ove sezone ali polako se popravlja pred pocetak ;) Tora Berger hmm moze i ona biti veoma opasna bude li imala svoj dan na streljistu :D

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la bistrikboy » 08 feb 2010, 21:15

Sve je to tacno sto ste napisali (sem da je Bjorndalen odzvonio) ali ruku sa srce Jonsonovoj ako dobro bude gađala samo Neuner moze biti konkurencija,mada je u biathlon krug onih koje mogu pobjediti jako sirok sigurno je tu nekih 20-tak djevojaka,onako usput meni se cini da je ona Makarainnen opasno tempirala formu,trcala je samo 3 svj.kupa,ostalo je provela na nekim campovima u Skandinaviji i sj.Americi,mogla bi ih sve iznenaditi...

Kod muskaraca su Svenson i Bjorndalen ispred svih,uz iole dobro gađanje nemaju konkurencije,jedino Greis tu moze uletjeti,ali mora cekati slabije gađanje ove dvojice,Aleksandar Os (desnjak a gađa lijevom) je također jak,nedavno je obrukao cross country takmicare Norveske u njihovom takmicenju na drzavnom,gdje je bio u top 5,braca Fourcade su također interesantni,po obicaju Francuzi gađaju odlicno,od rusa Tzerezov i Thoudov,ali nacija koja je najvise napredovala su Austrijanci,jedina prava konkurencija Norveskoj,Landertinger,Eder,Suman,Mesotitsch...i na kraju i jedini njemac pored Greisa koji moze do medalje je Arnd Peipfer,elem bice zanimljivo...
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la Trasimaco » 08 feb 2010, 21:45

Devil je napisao/la:Pratili ko biatlon od vas posto ja slabo,mozda jednu ili dve sam ove sezone trke pogledao.Jesu li se oprostili legendarni Bjorndalen i Greis,kakvi su to biatlonci bili.Sada mi je nekako drag Ustygov iz Rusije i Burke iz USA.
Bjorndalen nastupa 14. februara na 10km sprint. Ne bi me zacudilo da opet uzme zlato. Inace ne pratim biatlon, ali ko ovog covjeka ne zna? Sinonim za ovaj sport. :mrgreen:
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Vancouver 2010 - Generalna diskusija

Post Postao/la Admir_Sa » 08 feb 2010, 21:46

Trasimaco je napisao/la:
Devil je napisao/la:Pratili ko biatlon od vas posto ja slabo,mozda jednu ili dve sam ove sezone trke pogledao.Jesu li se oprostili legendarni Bjorndalen i Greis,kakvi su to biatlonci bili.Sada mi je nekako drag Ustygov iz Rusije i Burke iz USA.
Bjorndalen nastupa 14. februara na 10km sprint. Ne bi me zacudilo da opet uzme zlato. Inace ne pratim biatlon, ali ko ovog covjeka ne zna? Sinonim za ovaj sport. :mrgreen:
Bjorndalen je rekorkder po broju pobjeda u svjetskom kupu sto se tice zimskih sportova. Ima ih preko 87. Prosle godine ja mislim pretekao Stenmarka, najboljeg skijasha svih vremena
nema potpisa

Odgovori

Natrag na “VANCOUVER 2010”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.