SP - Grupa B

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Ko će proći u 1/8 finala

Anketa je završila: 11 jul 2010, 18:36.

ARGENTINA
118
49%
GRČKA
20
8%
J.KOREJA
40
17%
NIGERIJA
61
26%
 
Ukupno glasova: 239

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la Devil » 22 jun 2010, 20:12

Jos dve tekme veceras u B grupi,nadam se lepe.
Prva je Argentina-Grcka,a druga Nigerija-J.koreja.
Argentince samo teorija moze izbaceti iz grupe te su oni 99% prosli dalje i igrace ovaj mec verovatno rutinski kako bi isli na megdan Meksiku.Sa druge strane Grcka mora ici na pobedu sto garantuje dobar mec.

Argentina u sastavu:
Romero,Demichelis,Rodriguez,Burdisso,Bollati,Veron,Messi,Otamendi,Aguero,Milito,Maxi
Grcka u sastavu:
Tzorvas,Tsiolis,Moras,Samaras,Papadopoulos,Karagounis,Vyntra,Torossidis,Kyrgiakos,Sokratis,Katsouranis.

Stadion:Peter Mokaba(polokwane)
Sudija:Rashvan Irmatov(Udzbekistan)
Temperatura:8 C
IZ prilozenog se da primeteti da Maradona mesa karte i ne izvodi najjacu ekipu,svestan da je prosao grupu,te i prvoj postavi nema Heinzea,Di Marie,Higuaina,Teveza,Mascha,Samuela te suspendovanog Jonasa,

Drugi mec je biti ili ne biti za obe repke Nigerija-J.Koreja.
KO pobedi verovatno ide dalje.

Nigerija:
Enyeama,Yobo,Kanu,Afolabi,Shittu,Yakubu,Uche,Ayila,Odiah,Obasi,Etuhu

J.Koreja:
Sung Yong,Yong Hyung,Young PYo,Ji SUng,jung Woo,Chu Yong,Jung So,Sung Yueng,Chung Yong, Ki Hun,Doo RI

Stadion:Moses MAbhida(Durban)
Sudija:Olegario Benquerensa
Temperatura:18 C
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Cartman
Postovi: 29470
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la Cartman » 22 jun 2010, 21:18

Yebem ti Grcku vise, hajmo argentinci, dadnite gol i izbacite bagru.

EDIT: Evo vidim da je Juzna Koreja izjednacila, tako da svakako ispadaju ako ne pobjede.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17796
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la Omerbavarac » 22 jun 2010, 21:38

Koreja do preokreta. 8-) 8-)
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la Neutral » 22 jun 2010, 21:41

Ciao Greece. ;)

Dobra kćerka u Maradone :lol:

Avatar
Genghis
Postovi: 3956
Pridružen/a: 05 maj 2009, 00:28
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la Genghis » 22 jun 2010, 22:38

Dobre, stavise odlicne dvije tekme ... napokon prave tekme kakve se ocekuju :!:
★ 32 SCUDETTI ★ VINTI SUL CAMPO ★
__________________________________________________________________

Juventus (32) ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Sebastian Vettel (4) ¤ ¤ ¤ ¤
Jose Mourinho (7+4+1+2) + * # + ★ + + * + + * ★ * +

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la sarajlija89 » 22 jun 2010, 22:43

kako volim Maradonu...samo zbog njeg bi volio da osvoje :!: :!:

Predobra atmosfera u ekipi vlada,odavno ono nisam vidio...nece messija gol,steta al proradice kad najvise bude trebalo.....

al diego je kralj..... 8-)

Pogodio sam i ovdje Argentina i J.Koreja da prolaze :roll: :roll: :mrgreen:
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la Devil » 22 jun 2010, 22:45

Ja i rodjak se odluceli da gledamo Argentina-Grcka a da veceras gledamo snimak J.Koreja-Nigerija.
Atgentina zasluzeno slavela pobedu,Grci nista narocito nisu pokazali,samo onaj jedan pokusaj Samarasa.
Argentina ne tako dobro igrala ali ipak dovoljno da se zasluzeno pobedi Grcka.
Videlo se da u vezi fali Masch jer Bollati nije kvalitet da organizuje napade.
Niko se nije narocito istakao od starije garde,ali mi se strasno svidela igra Otamendia i Rodrigueza koji iako iskusan retko kada sam ga vidjao u repki i pravo dobro je odigrao.Otamendi je po meni mnogo bolje resenje nego Jonas.
Kada se sve sabere i oduzme Argentina i Koreja sasvim zasluzeno prosle dalje iz ove grupe.

Argentina:
Demantovala me vrlo dobrom igrom na ovome prvenstvu,jos kada bi reseli problem komplikovanja u napadu bili bi fenomenalna repka.Sa tri pobede veoma zasluzeno u 1/8f finala.
J.Koreja
Protiv Grcke sjajna,protiv Argentine dobra,protiv Nigerije iako nisam gledao izgleda solidno.Veoma dobra su repka i onisu takodje zasluzeno prosl idalje.
Grcka:Najmanje su poakzali od sviju u ovoj grupi.Prelose igraju,igra im je odavno procitana.S(p)retno su osvojeli tri boda i to je beo maksimum.Posle SP Otto verovatno odlazi.Da li to znaci menjanje stila igre ostaje da vidimo.
Nigerija:Veoma dobro su igrali sve tri tekme no na kraju ostali kratkih rukava.Lars verovatno ostaje i nakon ovoga SP i uz mlade snage kojih imaju na pretek jer su vicesampioni sveta i uvek imaju mladih snaga mogu se nadati nekim uspesima u anrednim godinama.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
19TM87
Postovi: 3409
Pridružen/a: 24 jul 2008, 19:12
Lokacija: dolina cupova
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la 19TM87 » 22 jun 2010, 23:01

i grupa b pogodjena ko prolazi :D
ZELJO DO GROBA ZIVOTA MI MOGA

Škrba,Berjan,Baljić,Šabanadžović,Komšić,Čapljić,Bahtić,Škoro,Mihajlović,Baždarević,Nikić...

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la sarajlija89 » 22 jun 2010, 23:04

19TM87 je napisao/la:i grupa b pogodjena ko prolazi :D
isti sam..jos da smo uplatili kladionicu.... :lol: :lol:

nije bas bilo lako predvidjet ovakav razvoj situacije u ove dvije grupe.. 8-)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

plava_pruga
Postovi: 388
Pridružen/a: 28 feb 2010, 23:50
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la plava_pruga » 22 jun 2010, 23:08

pogodio sam ko prolazi :D:D:D:D:D:D:D
a grupa A ja mislim da skoro niko nije pogodio da ce FRA ispast a urugvaj sam ubo :P
G A Z I
Željo sve do pobjede

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la sarajlija89 » 22 jun 2010, 23:10

plava_pruga je napisao/la:pogodio sam ko prolazi :D:D:D:D:D:D:D
a grupa A ja mislim da skoro niko nije pogodio da ce FRA ispast a urugvaj sam ubo :P
pa kako nije..ja i tvoje kolega sa tribine :D :D vidis da se hvalimo :mrgreen: :lol: ;)
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17796
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la Omerbavarac » 22 jun 2010, 23:16

sarajlija89 je napisao/la:
plava_pruga je napisao/la:pogodio sam ko prolazi :D:D:D:D:D:D:D
a grupa A ja mislim da skoro niko nije pogodio da ce FRA ispast a urugvaj sam ubo :P
pa kako nije..ja i tvoje kolega sa tribine :D :D vidis da se hvalimo :mrgreen: :lol: ;)
Sta se svadjate, Chuck Norris zna ko je prosao u grupi D. :D :D
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
sarajlija89
Postovi: 8613
Pridružen/a: 04 maj 2009, 15:23
Lokacija: Srce Sarajeva
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la sarajlija89 » 22 jun 2010, 23:21

znam i ja..srbija i njemacka..nije bilo tesko :mrgreen:

nego...

ocekujem messi da poludi u nastavku turnira 8-) nece ga gol...valjda ce proradit kad najvise bude trebalo mada i ovako argentini fino ide
"The only real competition between us and the clubs from Milan will be among those who will come first: we to put the third star, they thier second."-GIANNI AGNELLI

★ 29 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO ★

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la harishp » 22 jun 2010, 23:25

sarajlija89 je napisao/la:znam i ja..srbija i njemacka..nije bilo tesko :mrgreen:

nego...

ocekujem messi da poludi u nastavku turnira 8-) nece ga gol...valjda ce proradit kad najvise bude trebalo mada i ovako argentini fino ide
A i grupa je Argentini bila ko' da su ih iz fildjan lige doveli. :roll:
Nafakali dok ne nalete na rudu. :mrgreen:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la steve-o » 23 jun 2010, 00:01

sto kaze haris ovo je nikakva grupa za argentinu, od njih se protiv timova poput nigerije, j.koreje i oni nesposobni grka ocekivalo 9 bodova! e sad cemo tek vidjeti sta moze mister diego kad nalete na malo ozbiljnije protivnike, u ovom slucaju takticar aguirre i mexico...

ps: volio bih da maradona od sada pruzi priliku clementeu i pogotovo otamendiju. ovaj otamendi je prava zvijer na desnom boku, nije ofanzivan ko' clemente al' zato lik igra balansirano i nemoze niko da ga predje!

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8232
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la geronimo » 23 jun 2010, 00:13

Argentina moze daleko, jos taj mehanizam (citaj: Messi) nije pravo proradio. Mnogi su bili skeptici, nakon ne bas sjajnih kvala, da oni na celu sa Maradonom mogu nesto vise uraditi. Haman da ce moci.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la nidjo_barca » 23 jun 2010, 00:17

Nadam se da Argentina ide do kraja i osvoji ovo SP,ponajvise zbog Messia.Dobro je igrao,proigravao je saigrace,trudi se.Samo jos nije zabio,ali doci ce ako Bog da i to,nadam se vec u tekmi protiv Mexica.
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
EdinTM87
Postovi: 2309
Pridružen/a: 20 apr 2010, 19:27
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la EdinTM87 » 23 jun 2010, 01:41

Devil je napisao/la:Ja i rodjak se odluceli da gledamo Argentina-Grcka a da veceras gledamo snimak J.Koreja-Nigerija.
Atgentina zasluzeno slavela pobedu,Grci nista narocito nisu pokazali,samo onaj jedan pokusaj Samarasa.
Argentina ne tako dobro igrala ali ipak dovoljno da se zasluzeno pobedi Grcka.
Videlo se da u vezi fali Masch jer Bollati nije kvalitet da organizuje napade.
Niko se nije narocito istakao od starije garde,ali mi se strasno svidela igra Otamendia i Rodrigueza koji iako iskusan retko kada sam ga vidjao u repki i pravo dobro je odigrao.Otamendi je po meni mnogo bolje resenje nego Jonas.
Kada se sve sabere i oduzme Argentina i Koreja sasvim zasluzeno prosle dalje iz ove grupe.

Argentina:
Demantovala me vrlo dobrom igrom na ovome prvenstvu,jos kada bi reseli problem komplikovanja u napadu bili bi fenomenalna repka.Sa tri pobede veoma zasluzeno u 1/8f finala.
J.Koreja
Protiv Grcke sjajna,protiv Argentine dobra,protiv Nigerije iako nisam gledao izgleda solidno.Veoma dobra su repka i onisu takodje zasluzeno prosl idalje.
Grcka:Najmanje su poakzali od sviju u ovoj grupi.Prelose igraju,igra im je odavno procitana.S(p)retno su osvojeli tri boda i to je beo maksimum.Posle SP Otto verovatno odlazi.Da li to znaci menjanje stila igre ostaje da vidimo.
Nigerija:Veoma dobro su igrali sve tri tekme no na kraju ostali kratkih rukava.Lars verovatno ostaje i nakon ovoga SP i uz mlade snage kojih imaju na pretek jer su vicesampioni sveta i uvek imaju mladih snaga mogu se nadati nekim uspesima u anrednim godinama.
Katastrofalno losa odluka. Komotno ste mogli prebacivati malo na jednu malo na drugu tekmu :mrgreen:
Zeljeznicar za zivot cijeli !

Roger, Manning, Kobe, Juninho Simply the Best !

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la Trasimaco » 23 jun 2010, 01:49

Prvi ozbiljan test i Argentina pada.
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: SP - Grupa B

Post Postao/la alan_kardec » 23 jun 2010, 02:18

Solidan nastup Grka na SP. Rehagel je ostao dosljedan do kraja (stroga defanziva), to poštujem, ali ne razumijem zašto ne napada kad nema šta izgubiti? Salpingidis koji uvijek napravi dobre stvari kad uđe u igru, mu sjedi na klupi, a on ubacuje bekove Spiropulosa i Patsasoglua. Gekas??? :shock: I onom Ninisu je trebao dati više minuta. Ottovo shvatanje fudbala mi nikad neće biti jasno, ali za 2004. svaka čast.

Argentinci dosta jalovi, Veron bezidejan kad se dobro zatvori Messi. Sve tri utakmice su dobili čisto na kvalitet igrača, taktika ništa (očekivano), timska igra slaba... Realan domet ove Argentine je 1/4 finala.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.