SP - Grupa E

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Ko ide u 1/8?

Holandija
110
50%
Danska
53
24%
Kamerun
36
16%
Japan
21
10%
 
Ukupno glasova: 220

Avatar
Cartman
Postovi: 29471
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

SP - Grupa E

Post Postao/la Cartman » 17 maj 2010, 22:21

Holandija
Danska
Japan
Kamerun

Holandija apsolutni favorit, ali iza njih je totalno otvoreno po meni. Ipak je ja mislim Danska mali favorit sa vrlo jakom odbranom. Prvenstveno sa Kjærom i Aggerom u sredini odbrane. A vidim japanci imaju ogromne ambicije. Trener kaze da im je cilj polufinale, a Honda kaze da je cilj titula. :roll:
Zadnja izmjena: Cartman, dana/u 17 maj 2010, 22:30, ukupno mijenjano 1 put.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: Grupa E

Post Postao/la Emir_ZENICA » 17 maj 2010, 22:22

Holandija i Danska !
A C A B !

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Monolog » 17 maj 2010, 22:34

Holandija je apsolutni favorit, a to pokazuju i kvalifikacije koje su odradili na vrhunskom nivou. Odlična ekipa(kao i na svakom velikom takmičenju), no ne znam da li su dovoljno jaki da bi nešto napravili.

Japan se obrukao u prijateljskom meču protiv Srbije(koja je igrala sa igračima iz domaće lige), mogu samo da mislim kakve noćne more će im predstavljati Van Persie, Robben i Sneijder.

Danska je "radnička" ekipa. Ovo je prilika Bendtneru da pokaže da nije kloc, već da zna i zabiti. Tu je i lisac Tomason, ali i neki novi klinci. Ne znam koliko mogu, boriće se sa Kamerunom za 2. mjesto.

Kamerun - ekipa od koje se uvijek nešto očekuje, a oni uvijek zakažu. Nadam se da će Eto'o i družina nekome pomrsiti račune.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
nevjernik
Postovi: 2236
Pridružen/a: 08 sep 2009, 16:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la nevjernik » 17 maj 2010, 22:35

Hoandija prva, Danska druga
"Smatram hrabrijeg onog koje prevlada svoje želje, nego onoga koji pobijedi svoje neprijatelje; jer najteža bitka je nad sobom samim." - Aristotel

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Devil » 17 maj 2010, 22:36

Monolog je napisao/la:Holandija je apsolutni favorit, a to pokazuju i kvalifikacije koje su odradili na vrhunskom nivou. Odlična ekipa(kao i na svakom velikom takmičenju), no ne znam da li su dovoljno jaki da bi nešto napravili.

Japan se obrukao u prijateljskom meču protiv Srbije(koja je igrala sa igračima iz domaće lige), mogu samo da mislim kakve noćne more će im predstavljati Van Persie, Robben i Sneijder.

Danska je "radnička" ekipa. Ovo je prilika Bendtneru da pokaže da nije kloc, već da zna i zabiti. Tu je i lisac Tomason, ali i neki novi klinci. Ne znam koliko mogu, boriće se sa Kamerunom za 2. mjesto.

Kamerun - ekipa od koje se uvijek nešto očekuje, a oni uvijek zakažu. Nadam se da će Eto'o i družina nekome pomrsiti račune.
nemoj tako o kamikazama ipak im je cilj polufinale. :roll:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Cartman
Postovi: 29471
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Cartman » 17 maj 2010, 22:40

Devil je napisao/la:
Monolog je napisao/la:Holandija je apsolutni favorit, a to pokazuju i kvalifikacije koje su odradili na vrhunskom nivou. Odlična ekipa(kao i na svakom velikom takmičenju), no ne znam da li su dovoljno jaki da bi nešto napravili.

Japan se obrukao u prijateljskom meču protiv Srbije(koja je igrala sa igračima iz domaće lige), mogu samo da mislim kakve noćne more će im predstavljati Van Persie, Robben i Sneijder.

Danska je "radnička" ekipa. Ovo je prilika Bendtneru da pokaže da nije kloc, već da zna i zabiti. Tu je i lisac Tomason, ali i neki novi klinci. Ne znam koliko mogu, boriće se sa Kamerunom za 2. mjesto.

Kamerun - ekipa od koje se uvijek nešto očekuje, a oni uvijek zakažu. Nadam se da će Eto'o i družina nekome pomrsiti račune.
nemoj tako o kamikazama ipak im je cilj polufinale. :roll:
Morat ce ja mislim harakiri izvrsit na kraju, da ne bi izgubili ponos. :mrgreen:
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
Sevillista<
Postovi: 114
Pridružen/a: 16 maj 2010, 08:31
Lokacija: Andalusia
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Sevillista< » 17 maj 2010, 22:43

Slabo ko daje šansi Japanu, oni su neugodni pravo, barem su dosad takvi bili, ja im dajem prednost, njima i Kameruncima!
Un club un de ciudad, VAMOS SEVILLA!
Arsenal je samo klubić ljubomoran na uspješne kolege Man UTD, Chelsea, Liverpool, Blackburn... Bojkot Facebook!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Devil » 17 maj 2010, 22:46

Sevillista< je napisao/la:Slabo ko daje šansi Japanu, oni su neugodni pravo, barem su dosad takvi bili, ja im dajem prednost, njima i Kameruncima!
Ma koce im dati sanse onakva Srbija ih rastavila na proste faktore,sada su jos tu Hasebe,Honda,Matsui ali oni ne mogu doneti prevagu.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
NoName
Postovi: 5355
Pridružen/a: 07 sep 2008, 15:57
Lokacija: 43° 59′ 20.04″ N, 18° 10′ 41.16″ E
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la NoName » 17 maj 2010, 23:11

1. Holandija
2. Danska

I ovdje je sve prilično jasno.

Gledajući ove grupe, puno se teže bilo plasirati (iz Evrope) nego izboriti jedno od prva dva mjesta u grupi. Još mi je više žao kad vidim da ne odosmo.
Jbš državu koja nema Nobela, Oskara i Olimpijadu.
Pobjednici ostvaruju ciljeve, gubitnici traže izgovore.
SERGEJ, SERGEJ, SERGEJ BARBAREZ.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8233
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la geronimo » 17 maj 2010, 23:21

Holandija bi mogla konacno nesto vise napraviti. Ja ih vidim u samoj zavrsnici.
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
nevjernik
Postovi: 2236
Pridružen/a: 08 sep 2009, 16:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la nevjernik » 17 maj 2010, 23:38

Holandjani su kratki u odbrani, tu su veterani Ooijer i van Bronchhorst, zatim Boulahrouz, Braafheid, Mathijsen... :roll:
"Smatram hrabrijeg onog koje prevlada svoje želje, nego onoga koji pobijedi svoje neprijatelje; jer najteža bitka je nad sobom samim." - Aristotel

Avatar
Cartman
Postovi: 29471
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Cartman » 17 maj 2010, 23:40

nevjernik je napisao/la:Holandjani su kratki u odbrani, tu su veterani Ooijer i van Bronchhorst, zatim Boulahrouz, Braafheid, Mathijsen... :roll:
Ma oni od Franka de Boera i Stama nemaju odbrambenog igraca da valja.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
nevjernik
Postovi: 2236
Pridružen/a: 08 sep 2009, 16:23
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la nevjernik » 17 maj 2010, 23:42

Ma na SP-u 98-e su imali daleko najjacu odbranu: de Boer, Stam, Reiziger, Bogarde, van Bronckhorst, ovo sad su sve polovnjaci osim mozda Heitinge i ovog malog wan der Wiela-a koji dosta obecava
"Smatram hrabrijeg onog koje prevlada svoje želje, nego onoga koji pobijedi svoje neprijatelje; jer najteža bitka je nad sobom samim." - Aristotel

Avatar
Genghis
Postovi: 3956
Pridružen/a: 05 maj 2009, 00:28
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Genghis » 18 maj 2010, 02:02

Prolazi Holandija, a ova Danska je kiks selekcija, na njih pare ja ne stavljam!
★ 32 SCUDETTI ★ VINTI SUL CAMPO ★
__________________________________________________________________

Juventus (32) ★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Sebastian Vettel (4) ¤ ¤ ¤ ¤
Jose Mourinho (7+4+1+2) + * # + ★ + + * + + * ★ * +

Avatar
AulleTa
Postovi: 1508
Pridružen/a: 27 avg 2009, 08:35
Lokacija: Pijemont
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la AulleTa » 18 maj 2010, 13:52

1. Holandija
2. Danska
3. Kamerun
4. Japan

Holandija neprikosnovena, danska jaka isto, Kamerun malo slabiji, Japan najslabiji...
Spammer

1.000.000 $ Man ! - Maybe in future... #

Avatar
Faraon iz Visokog
Postovi: 4970
Pridružen/a: 11 maj 2010, 14:54
Lokacija: & ♥
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Faraon iz Visokog » 18 maj 2010, 14:01

1.Holandija
2.Danska
Rođen s tobom da budem

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la newton_heath_lyr » 19 maj 2010, 00:58

Holandija i Kamerun.
Holandija zbog Medunjanina( :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ),a Kamerun zbog komaraca naravno.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
nafrI82
Postovi: 414
Pridružen/a: 27 mar 2009, 23:22
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la nafrI82 » 19 maj 2010, 01:02

Ma Holandija i Danska, bez sumnje :D

Avatar
Ajdin_RA81
Postovi: 135
Pridružen/a: 02 maj 2009, 19:40
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Ajdin_RA81 » 19 maj 2010, 19:54

Lale I Kamerun :D

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: SP - Grupa E

Post Postao/la Devil » 19 maj 2010, 20:18

Red je da napisem i kako ja vidim ovu gurpu na SP.Ova grupa ne spada u najjace na prvenstvu ali spada u sigurno jednu od najzanimljivih.Po kvalitetu izdvaja se Holandija ali svaka ekipa moze pobediti svaku i verujem da ce se boriti do zadnjih minuta ko ide u Knockout fazu.
Holandija-Vec sam rekao da Holadnija prednjaci u ovoj grupi sa kvalitetom.Stekeleneburg na golu,iskusni lisac VAn Bronchorst koji se oprosteo od klupske karijere i jos ceka da se zavrsi SP pa da se oprosti i od "Oranja" i nosice kapitensku traku na ruci.Velika satisfakcija za ovu gromadu od coveka.Pored njega jos su tu Mathijsen,Heitinga,Boulahrouz...
U vezi takodje odlicnih igraca MVB,Sneijder,Robben..i u napadu Van Persie,Kuyt,Huntelar potenicjalni su kandidati za visok plasman na ovome SP.Veoma ce puno znaciti tekma protiv Danske na samom otvaranju za samopouzdanje igraca.
Danska-Simpaticna ekipa sa severa evrope.Ono sto krasi ovu ekipu nije individualni karakter vec timski.Oni u svom sastavu nemaju neke velike zvezde vec igrace koji strpljivo rade.Sorensen,Agger,Jensen,Gronkjer su predvodnici ove generacije+kada im se tu pridodaju mladici Kjaer,Bendtner,Kron Dehli ova generacija ima onda veliki potencijal.Jos je tu mnogo igraca koji ce puno da znace ovoj repki kao ROmedahl,Poulsen,Kroldrup i sa pravom su najveci kandidati za drugu fazu uz Lale.
Japan-Losa repka,mislim da je ovo najlosi tim koji su imali predhodnih godina-Nekoliko igraca iz evrope HAsebe,Matsui,Honda..te iz domaceg prvenstva Okazaki,Nakamura nece moci odvesti Japan dalje cak mislim da ce da zavrse 4.
Kamerun-Afrikanci kao afrikanci mnogo se oslanjaju za snagu.U svome timu imaju veliku zvezdu Eta,ali i nekoliko odlicnih igraca Makoun,na golu Kameni,rodjaci Rigobert i Alex Song,Geremi,Ekotto,mogli bi da se bore sa Holadnijom i Danskom za plasman dalje.Velika ce borba da bude ali ja ipak sanse dajem 60-40 za dansku.
MOja tabela kako sam vec rekao je sa puno nedoumica:
1.Holadnija
2.Danska
3.Kamerun
4.Japan.
Ovde kazem velika ce borba da bude izmedju 2 i 3 pozicije i moguce su promene bas na tom mestu,za ove ostale dve sam prilicno siguran.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.