Vuvuzele

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la Neutral » 15 jun 2010, 02:06

Možda su je i džabera dobili prije.

Zar su u njih svi siromašni, sigurno nema bogatih koji upravo idu na utakmice, pd 80.000 sigurno su neki siromašni. Garantujem ti, da je većina u odličnom ekonomskom stanju. Siromašni su kao u logoru radi SP-a. Isto ovdje, neki bi voljeli na tekmu BiH na strani, ali nemaju love. Ko kopa one dijamante dole.

Avatar
LFC_LAVOV
Postovi: 724
Pridružen/a: 30 jun 2009, 19:53
Lokacija: teska vremena
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la LFC_LAVOV » 15 jun 2010, 02:07

Ne bih me cudilo da su jos na stadionu afrikanci i da jos trube :roll:
TM '87
Zeljeznicar za zivot cijeli

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la calcio » 15 jun 2010, 02:14

Fifa je bas danas rekla da bi zabranila vuvuzele jedino ako bi ih navijaci poceli koristiti kao oruzje da se tuku ili ubacivati na teren. Valjda ce se naci neko da namjerno ubaci par komada na teren samo da ih zabrane :D :D

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la steve-o » 15 jun 2010, 02:16

Neutral je napisao/la:Možda su je i džabera dobili prije.

Zar su u njih svi siromašni, sigurno nema bogatih koji upravo idu na utakmice, pd 80.000 sigurno su neki siromašni. Garantujem ti, da je većina u odličnom ekonomskom stanju. Siromašni su kao u logoru radi SP-a. Isto ovdje, neki bi voljeli na tekmu BiH na strani, ali nemaju love. Ko kopa one dijamante dole.
idem u off, ima naravno i ljudi dole sto zive normalno, al' sigurno nema mnogo crnaca medju njima. oni su do sada toliko puta dokazali da s parama jednostavno neznaju baratati, rade po cijeli dan, prave patike za dnevnicu po 2.5KM i to na kraju spickaju odmah, npr. na ove trube. jos jedan primjer je predsjednik njihove nogometne lige(crnac naravno) sebi uze u dzep 5 mio. maraka za njihov tv-ugovor :roll: . iskreno receno nije mi ni cudo da hoce pojedini bijelci da imaju "svoje" kantone dole!

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la calcio » 15 jun 2010, 02:21

steve-o je napisao/la:
Neutral je napisao/la:Možda su je i džabera dobili prije.

Zar su u njih svi siromašni, sigurno nema bogatih koji upravo idu na utakmice, pd 80.000 sigurno su neki siromašni. Garantujem ti, da je većina u odličnom ekonomskom stanju. Siromašni su kao u logoru radi SP-a. Isto ovdje, neki bi voljeli na tekmu BiH na strani, ali nemaju love. Ko kopa one dijamante dole.
idem u off, ima naravno i ljudi dole sto zive normalno, al' sigurno nema mnogo crnaca medju njima. oni su do sada toliko puta dokazali da s parama jednostavno neznaju baratati, rade po cijeli dan, prave patike za dnevnicu po 2.5KM i to na kraju spickaju odmah, npr. na ove trube. jos jedan primjer je predsjednik njihove nogometne lige(crnac naravno) sebi uze u dzep 5 mio. maraka za njihov tv-ugovor :roll: . iskreno receno nije mi ni cudo da hoce pojedini bijelci da imaju "svoje" kantone dole!
Ima i mnogo bijelaca dole koji su jako siromasni, pogledaj ove slike iz bjelackog geta http://www.reuters.com/news/pictures/sl ... USRTR2C3ZV

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la Neutral » 15 jun 2010, 02:27

Ne znamo šta se dole dešava, samo preko medija. Ne mogu biti svi siromašni, jesu mnogi, ali nisu svi.

Vuvuzele su možda njihova jedina radost, što da se kvari to. Neka trube koliko god hoće, ako im je drago. A šminkeri ako žele igrati za svoju repku, neka igraju sa srce i neka ignoriraju tribine, tako to rade najbolji.

Moram priznati da i mene iritiraju, no kada pokažu tribine i vidim na njihovim licima osmjeh, onda mi je svejedno. Isto da ja kažem smeta mi što neko pije, prestanite, kao da bi prestajali ;)

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la steve-o » 15 jun 2010, 02:28

nisam rekao da nema siromasni bijelaca, naravno da ima i njih kad se uzme u obzir da zivi preko ca. 4.5 milione bjelaca u toj drzavi plus ekonomska recesija koja je naravno i uzdrmala i juznu afriku. al' usporedeno s crncima i kako oni koriste svoja sredstva i na koji nacin zive svoj zivot(pogledaj samo situacije s sidom), tu se maltene i nemogu usporediti ove dvije grupe naroda.

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la calcio » 15 jun 2010, 02:40

steve-o je napisao/la:nisam rekao da nema siromasni bijelaca, naravno da ima i njih kad se uzme u obzir da zivi preko ca. 4.5 milione bjelaca u toj drzavi plus ekonomska recesija koja je naravno i uzdrmala i juznu afriku. al' usporedeno s crncima i kako oni koriste svoja sredstva i na koji nacin zive svoj zivot(pogledaj samo situacije s sidom), tu se maltene i nemogu usporediti ove dvije grupe naroda.
Pa dobro ali oni (juznoafricki crnci) su ipak dosta uspjesno organizovali jedno svjetsko prvenstvo sto je drugo takmicenje na svijetu po velicini. Mislim da bjelci malo toga imaju sa ovim prvenstvom u Juznoj Africi jer dole je fudbal tradicionalno crnacki sport dok bijelci ganjaju rugby (JAR bjelci su organizovali SP u rugbyju 1995 i postali svjetski prvaci - ima i ovaj film sada o tome ali nisam ga jos pogledao, Invictus). Crncima je ovo SP bitno da bi pokazali da i oni znaju organizovati velika takmicenja, to jest u prevodu upravljati samim sobom i drzavom.
Zadnja izmjena: calcio, dana/u 15 jun 2010, 02:45, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la steve-o » 15 jun 2010, 02:44

calcio je napisao/la:
steve-o je napisao/la:nisam rekao da nema siromasni bijelaca, naravno da ima i njih kad se uzme u obzir da zivi preko ca. 4.5 milione bjelaca u toj drzavi plus ekonomska recesija koja je naravno i uzdrmala i juznu afriku. al' usporedeno s crncima i kako oni koriste svoja sredstva i na koji nacin zive svoj zivot(pogledaj samo situacije s sidom), tu se maltene i nemogu usporediti ove dvije grupe naroda.
Pa dobro ali oni (juznoafricki crnci) su ipak dosta uspjesno organizovali jedno svjetsko prvenstvo sto je drugo takmicenje na svijetu po velicini. Mislim da bjelci malo toga imaju sa ovim prvenstvom u Juznoj Africi jer dole je fudbal tradicionalno crnacki sport dok bijelci ganjaju rugby (JAR bjelci su organizovali SP u rugbyju 1995 i postali svjetski prvaci - ima i ovaj film sada o tome ali nisam ga jos pogledao, Invictus).
do sada ovo jeste poprilicno uspjesan SP za organizatora(osim ovi truba ;) ), al' valja takodje pomenuti da su znacajan dio investicija za ovaj SP ulozili bijelci.

ps: gledao sam ovaj invictus, sasvim ok film..

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la calcio » 15 jun 2010, 02:48

Ma trube su sranje :) Fol neka tradicija a tek od 2001. postoje, i to sam cuo da ih je neka kompanija plasirala kao dio marketinske kampanje, sa odstampanim logotipima od firme itd. Poserem se na takvu tradiciju :lol: :lol:

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la steve-o » 15 jun 2010, 02:52

prije par mjeseci bio je ovdje jedan lik na tv-u koji je glavni proizvodjac ove trube, po njemu vidjelo se zasto ih producira, naravno samo radi zarade. toliko o njihovoj tradiciji ;)

Avatar
Trasimaco
Postovi: 4146
Pridružen/a: 04 maj 2009, 07:59
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la Trasimaco » 15 jun 2010, 06:09

Jos prije pocetka prvenstva sam rekao da ce ovaj glupi instrument obiljeziti takmicenje. Mogao bih o njima napisati citavu stranicu i istresti sav bijes, ali nemam volje za to, jer pokusavam da ne razmisljam o njima previse i ignorisem ih iz sve snage. Jedini koji su nakratko uspjeli nadglasati ovo nepodnosljivo zujanje su Argentinci i Englezi. Bilo je na momente lijepog fudbala od pocetka takmicenja i to cu rado zapamtiti, ali dva trenutka koja su mi najdraza dosad su oni trenuci kad sam cuo navijace Argentine i Engleske kako pjevaju. Nesto na sta sam navikao gledajuci fudbal mi je ovdje oduzeto. Uredu je da navijaci JAR podrzavaju svoj nacionalni tim na ovaj nacin, ali zasto onda i drugi ne mogu podrzavati svoj kako oni zele? Naprimjer, Engleskoj je trebao gol za pobjedu i navijaci su pokusali da podrze igrace onako kako znaju, ali nisu nista mogli protiv te buke. Vjerovatno navijaci koji su dalje od onih koji pocinju pjesmu i ne cuju sta ovi pjevaju. Strasno. Ma ne ponovilo se vise nikad. Neka misli ko god sta hoce, ali ovo je cisti primitivizam i dabogda se vise nikad SP ne vratilo na ovaj kontinent. Pokusali ste, pogrijesili, ne ponavljajte gresku.
A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep.

SrdjanBL
Postovi: 707
Pridružen/a: 20 maj 2010, 08:49
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la SrdjanBL » 15 jun 2010, 10:57

Vuvuzuele + nasi komenatori (sem Suke) = mute! :D

Avatar
Chologol
Postovi: 503
Pridružen/a: 08 maj 2010, 15:27
Lokacija: Fuente de Neptuno (Madrid)
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la Chologol » 15 jun 2010, 12:33

Biz **** mater, nedam vise ni marke za gladne u Africi, gladan insan ne moze ni napisat pravilno ni izgovorit "vuvuzuela", a kamol puhat. Najgori nacin navijanja na SP-ima ikad.
Rey de la furia española...

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la Admir_Sa » 15 jun 2010, 14:22

[youtube][/youtube]

Treba znat sa Vuvuzuelom :mrgreen:
nema potpisa

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la juznjak> » 15 jun 2010, 15:15

Admir_Sa je napisao/la:[youtube][/youtube]

Treba znat sa Vuvuzuelom :mrgreen:
trebo mu je iniesta u supak gurnut 8-)
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Avatar
Chologol
Postovi: 503
Pridružen/a: 08 maj 2010, 15:27
Lokacija: Fuente de Neptuno (Madrid)
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la Chologol » 15 jun 2010, 15:59

Hahahah, jest smotan :mrgreen:
Rey de la furia española...

Avatar
cole-ch
Postovi: 2205
Pridružen/a: 12 sep 2008, 03:46
Lokacija: Iran
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la cole-ch » 15 jun 2010, 16:04

Vavuzele su cisto navijcko-sportski rekviziti. Nicem drugom nesluze no radovanju na sportskim (fudbalskim) borilistima. Nesto sto traje jako dugo u JAR-u, i cega se ljudi ne zele odreci. Tradicija, ko cevapi u BiH! :D

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la harishp » 15 jun 2010, 16:17

cole-ch je napisao/la:Vavuzele su cisto navijcko-sportski rekviziti. Nicem drugom nesluze no radovanju na sportskim (fudbalskim) borilistima. Nesto sto traje jako dugo u JAR-u, i cega se ljudi ne zele odreci. Tradicija, ko cevapi u BiH! :D
Cevap je i Franz Ferdindand prije ''metka'' jeo na Bascarsiji :mrgreen:
Ovo ''jako dugo trajanje vuve u JAR''-u je fakticki od 2001 i to komercijalno napravljeno do bola.
Tako da su dva razlicita pojma.
Pjesma,dobosi fakticki razlicita u svakom momentu.
Vuva od prvog minuta do zadnjeg.Isti klinac i nikakve veze o emocijama.
Pao gol,primili gol bilo kakva promjena na utakmici vuvuzela po svom.
Pa i djetetu od 3 godine bi dosadilo sat i po raditi,mahati,puhati nesto monotono kao definitivno ovaj ''najgluplji sportski rekvizit''ikada izmisljen.
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Vuvuzele

Post Postao/la Schlager » 15 jun 2010, 17:07

Evo izleda da su Svabe dohakale vuvuzelama!

Gledam na ZDF ovu utakmicu Ob Slonovace-Portugal i svakih 30-tak sekundi ide ispis (kao titl) sta se vazno desava...Znaci,Svabo sad ima mogucnost izbora,koga nerviraju vuvuzele fino smani ton,gleda utakmicu i svako malo dobija ispis informacija kao da je gluhonijem!

Odgovori

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.