1/8 - Njemačka-Engleska

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Ko prolazi?

Njemacka
86
59%
Engleska
60
41%
 
Ukupno glasova: 146

Avatar
Ekipa
Postovi: 127
Pridružen/a: 27 jun 2010, 16:58
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Ekipa » 28 jun 2010, 01:21

Moyes ! ;)
Volim Velež makar vaki !!!

Avatar
RiNo
Postovi: 5690
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la RiNo » 28 jun 2010, 01:42

Ma ostaje Capello, sta vam je
slika
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la alan_kardec » 28 jun 2010, 03:17

Engleskoj gluposti, naivnosti, blamiranju, ali i nesreći, čini se da nema kraja. Prvi gol koji su primili Englezi, više ne primaju ni Malta, Luxemburg i slične "reprezentacije". Ostatak tekme se može nazvati časom "kako izvesti savršenu kontru". Kod četvrtog gola npr. slobodnjak za Engleze, lopta je pred 16 m njemaca, a 7-8 sekundi kasnije, lopta je u mreži ali na sasvim drugoj strani.
Sad će Espinoza i onaj poništeni gol biti predmet jadikovanja, iako nije direktno uticao na tok utakmice što je i sam Capello rekao.

Njemcima čestitke!
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Andres
Postovi: 1133
Pridružen/a: 22 jan 2010, 14:25
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Andres » 28 jun 2010, 03:52

Nije mi jasno ali vecina vas je smatrala Englesku favoritom protiv Njemacke :O Da se razumijemo Engleze mrzim a Svabe prezirem ! Njemacka je ekipa koja je realno gledavski za klasu jaca od Engleske ! Imaju bolje igrace , bolji tim i mnogo su uigrani.Mnogi ce reci da su Runi , Gerrard , Lamprad itd itd klasa ! Oni su odlicni igraci ali isfurani. Sve su to igraci na isti kalup : Gerard , Lampard, Berry ,Millner ! Igraci koji ne vrijede ni 4 tinu onog novca kolko se misli da vrijede ! Igraci koji nemaju neku kreaciju , igraci koji sile i jedina vrlina im je proektil u desnoj nozi ! Sve su to neki fol kreativci koji se tuku da bi zabili go ! Mnogo bolji igraci od tih veznaja su Muller , Shwaini i Ozil ! Balansirani igraci , sa Ozilom koji je nenormalno prodoran , sa Bastianom koji je po meni jedan od bolji veznaka svijeta, odlicnu kontrolu lopte ima , sjajan u def, i strasan sut ima , Muller koji je neznam sve u jednom m mada ga malo ko ozbiljno svata!
Englezi su guzovace prosli i grupu !Njima nije nista do trenera , Capelo je odlican ali oni sa onakim igracima ne mogu igrati sa najboljima , sve se svodi nabij loptu u 16 pa sta bude ! Da je njima jedan igrac tipa Xavija - nemora biti njegova klasa ! Da je samo jedan onakav , sve bi to izgledalo potpuno drugacije i imali bi se cemu nadati !

amho
Postovi: 1214
Pridružen/a: 31 maj 2010, 14:24
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la amho » 28 jun 2010, 08:43

problem engleza nije 'nominalni' kvalitet igraca, a ni trenera. na papiru je svaki engleski igrac pojedinacno na vecoj ili jednakoj cijeni od svakog njemackog (izuzev golmana, naravno i mozda mertesackera u odbrani). capello ima daleko vecu reputaciju od loewa.. capello bi mogao biti selektor njemacke. loew engleske nikad. kada je loew preuzimao njemacku repku (samostalno) bio je vise osporavan, nego capello kada je preuzimao englesku..

razloge engleskog neuspjeha protiv njemacke (a i generalno) treba traziti u motivaciji svakog pojedinca kada igra za reprezentaciju. svih 11 engleza u svojim klubovima izgaraju na terenu, a u reprezentaciji ne lice na sebe. prave pocetnicke greske, ne drze se taktike, a o 'cuvanju' pozicija da i ne govorimo.. sve navedeno kod njemacke je potpuno suprotno... igraci koji su imali katastrofalnu sezonu i nisu u formi vec vise od godinu (klose i podolski npr.) odlucuju utakmice... drze se taktike i cuvaju pozicije 100%... ne prave kardinalne greske koje kostaju golova.

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Principatus » 28 jun 2010, 12:49

Englezi pale Njemacku zastavu:
slika

Samo nek izvole, zato su njihove mreze bile zapaljene. :D
Napuhanci nek dalje svrsavaju na svoje zvjezde, ali kod kuce.

Danas je na TV bila dobra analiza utakmice, posebno putanja/staze trcanja sa strane Müller, Özila i Schweinsteiger. Covjece tek sada se pravo realizira kakav su fudbal juce pruzili, kako se Müller oslabadjao od odbrane i situaciju ocjenjivao na 2-3 poteza unaprijed. Löw je sve sjajno postavio.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
A_d_0
Postovi: 3223
Pridružen/a: 19 dec 2008, 14:03
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la A_d_0 » 28 jun 2010, 12:54

Za 4-5 godina Ozil uz Pata ce biti najbolji igrac na planeti uvjeren sam.

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Amar Dzeko » 28 jun 2010, 14:28

A_d_0 je napisao/la:Za 4-5 godina Ozil uz Pata ce biti najbolji igrac na planeti uvjeren sam.
iako nisam neki zaljubljenik u njemacku repku, za mene je ozil do sada igrac turnira, na stranu i messi i ronaldo i villa ali ozil je odigrao skoro perfektno do sad, tako mlad a tako dobar, njemacka ovisi o njemu i dok on igra igra i njemacka..

zato ce njemci izbaciti argentince jer maradona nije neki strucnjak ali kad dodje del bosque bice malo drugacije..
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
Isnar
Postovi: 1708
Pridružen/a: 22 avg 2009, 22:06
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Isnar » 28 jun 2010, 14:34

amho je napisao/la:problem engleza nije 'nominalni' kvalitet igraca, a ni trenera. na papiru je svaki engleski igrac pojedinacno na vecoj ili jednakoj cijeni od svakog njemackog (izuzev golmana, naravno i mozda mertesackera u odbrani). capello ima daleko vecu reputaciju od loewa.. capello bi mogao biti selektor njemacke. loew engleske nikad. kada je loew preuzimao njemacku repku (samostalno) bio je vise osporavan, nego capello kada je preuzimao englesku..

razloge engleskog neuspjeha protiv njemacke (a i generalno) treba traziti u motivaciji svakog pojedinca kada igra za reprezentaciju. svih 11 engleza u svojim klubovima izgaraju na terenu, a u reprezentaciji ne lice na sebe. prave pocetnicke greske, ne drze se taktike, a o 'cuvanju' pozicija da i ne govorimo.. sve navedeno kod njemacke je potpuno suprotno... igraci koji su imali katastrofalnu sezonu i nisu u formi vec vise od godinu (klose i podolski npr.) odlucuju utakmice... drze se taktike i cuvaju pozicije 100%... ne prave kardinalne greske koje kostaju golova.
Ovo stvarno ima logike, mislim da si ubo u srz problema :!:
FK Željezničar/Manchester United/KK Bosna/Boston Celtics/RK Bosna/VK Mladost/Pittsburgh Penguins/NY Jets/Fernando Alonso/Rafael Nadal/Hamza Alić/LoLo Jones/Jeremy Wariner/Kenenisa Bekele/Rebbeca Soni/Stephanie Rice/Michael Phelps/Eamon Sullivan/C. Stoner

Avatar
mirzza
Postovi: 2198
Pridružen/a: 27 maj 2008, 11:43
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la mirzza » 28 jun 2010, 15:40

Novi izvjestaj sa SP 2010:
<br>- "Sastaju se Urugvaj - Gana u Rustenburgu, Njemačka - Argentina u Bloemfonteinu te Engleska - Meksiko na aerodromu."
Cuva Bog Zelju svog!

Avatar
rtm86
Postovi: 413
Pridružen/a: 08 mar 2010, 13:31
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la rtm86 » 28 jun 2010, 16:59

slika

Avatar
harishp
Postovi: 19169
Pridružen/a: 28 feb 2009, 05:52
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la harishp » 28 jun 2010, 17:07

Principatus je napisao/la:Englezi pale Njemacku zastavu:
slika

Samo nek izvole, zato su njihove mreze bile zapaljene. :D
Napuhanci nek dalje svrsavaju na svoje zvjezde, ali kod kuce.

Danas je na TV bila dobra analiza utakmice, posebno putanja/staze trcanja sa strane Müller, Özila i Schweinsteiger. Covjece tek sada se pravo realizira kakav su fudbal juce pruzili, kako se Müller oslabadjao od odbrane i situaciju ocjenjivao na 2-3 poteza unaprijed. Löw je sve sjajno postavio.
Sad mogu usput uzeti vuvuzelu i dobro puhnut.Da se vatra ne rasplamsa :lol: :mrgreen:
Sacuvaj me boze onih navijaca repke koji na domaci mec te repke moraju nositi putovnicu ili ti ga pasos, a uz to jos svoji na svom.
-----------
A Begovic sta je branio Spaniulusu?To je cudesna suma Jel?By @bhsport
-----------
Pravda za @Kurtmu

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la steve-o » 28 jun 2010, 20:16

upravo gledam snimak kad su sletili engleski igraci, ide iz aviona capello a iza njega crkose od smjeha cashley i ledley king :roll: jos jedan dokaz ozbiljnosti ovi rudeboysa..

Avatar
James Murphy
Postovi: 40
Pridružen/a: 12 apr 2010, 19:41
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la James Murphy » 29 jun 2010, 00:25

At first this idea from Daily Telegraph writer Mark Ogden seems to border on lunacy, but as an alternative to goal-line technology, the more you think about it the more sensible it becomes. He writes: "Rip up the turfed area behind the goal-line and replace it with a sand-pit. It will cost peanuts, even clubs at the lowest level could afford it and, crucially, if the ball rattles the crossbar before bouncing [behind the goal-line] like Frank Lampard’s, it will stop dead as soon as it hits the sand."

Rjesenje koje bi staromodni Blatter mogao razmotriti 8-)

Keane_Roy
Postovi: 319
Pridružen/a: 18 maj 2010, 23:36
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la Keane_Roy » 29 jun 2010, 00:43

Evo nakon nekog vremena da iznesem svoje misljenje sto se tice jucerasnje utakmice. Odmah nakon utakmice sam mislio da bi Njemci satrali Engleze i da je priznat pogodak Lamparda ali sam danas malo drugacijeg misljenja. Nakon gola Defoa Njemci su odmah psihicki pali i nakon par minuta su primili i drugi gol koji nije bio priznat. Da je bilo 2-2 Englezi bi imali jos 7 minuta do kraja poluvremena da probaju dati jos jedan pogodak Njemackoj a da se to desilo Capello bi vjerovatno znao voditi Englesku u drugom dijelu poznatim talijanskim stilom. Ipak ja i dalje mislim da je on glavni krivac sto je Engleska bila ovako losa na ovom turniru. Njegove izmjene su mi skroz nejasne iako sam pretpostavio koga ce ubaciti u igru. Jako je malo bilo brzih igraca kada se ganjao rezultat. Za nadati se je da je ovo Heskiju zadnje prvenstvo. I protiv Slovenije je to bilo jako lose. Umjesto da im pukne kontru kod 1-0 on ubacuje ultra sporog Heskija. Sve u svemu nevjerovatno losa Engleska i mnogo je bolje sto je Njemacka prosla radi sljedecih utakmica. Ocekujem sjajnu utakmicu izmedju Argentine i Njemacke

Avatar
EdinTM87
Postovi: 2309
Pridružen/a: 20 apr 2010, 19:27
Kontakt:

Re: 1/8 - Njemačka-Engleska

Post Postao/la EdinTM87 » 29 jun 2010, 00:50

rtm86 je napisao/la:slika
I eto kazu go bio. Budale! Ta nisu sudije corave! :mrgreen:
Zeljeznicar za zivot cijeli !

Roger, Manning, Kobe, Juninho Simply the Best !

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.