1/4 - Argentina - Njemacka

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Ko prolazi?

Argentina
59
40%
Njemacka
88
60%
 
Ukupno glasova: 147

Avatar
Cartman
Postovi: 29467
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la Cartman » 27 jun 2010, 22:29

Argentini se izgleda ponavlja SP 2006, i tada su igrali protiv Meksika u osmini finala, a onda protiv Njemacke. Dvije ekipe koje su mozda i najljepse igrale dosad. Nadam se da ce Argentina proc, ali ovo je dosta izjednacena utakmica i sto je najbolje, obje ekipe su bolje u napadu nego u odbrani.
Zadnja izmjena: Cartman, dana/u 29 jun 2010, 12:49, ukupno mijenjano 1 put.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Bečki Kongres
Postovi: 588
Pridružen/a: 20 jun 2010, 10:21
Lokacija: Newcastle
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la Bečki Kongres » 27 jun 2010, 22:33

Samo zbog Maradone bih volio da prođe Argentina. Onaj čovjek je show. I tu očekujem puno golova, uostalom zar je moguće da Messi - Tevez - Higuain na jednoj, te Ozil - Podolski - Klose na drugoj strani ne zabiju gol? Demichelisu ne bih bio u koži. Iskreno se nadam da će se Samuel oporaviti i da će utakmicu sa Njemačkom igrati u tandemu sa Burdisom.

Avatar
EdinTM87
Postovi: 2309
Pridružen/a: 20 apr 2010, 19:27
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la EdinTM87 » 27 jun 2010, 22:34

Sad ce Lehman napisat Neueru gdje Argentinci pucaju penale ;) :D :lol: :mrgreen:
Zeljeznicar za zivot cijeli !

Roger, Manning, Kobe, Juninho Simply the Best !

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la Neutral » 27 jun 2010, 22:35

Teška utakmica za Nijemce, Argentina jaka, veoma jaka, no odbrana im je slaba kao i u Njemačke. Ko više zabije pobjedio je, logika :lol: :mrgreen:

I ja očekujem puno golova, i volio bih da Njemačka prođe.

Avatar
Cartman
Postovi: 29467
Pridružen/a: 24 avg 2008, 12:04
Lokacija: South Park, Colorado
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la Cartman » 27 jun 2010, 22:36

Bečki Kongres je napisao/la:Samo zbog Maradone bih volio da prođe Argentina. Onaj čovjek je show. I tu očekujem puno golova, uostalom zar je moguće da Messi - Tevez - Higuain na jednoj, te Ozil - Podolski - Klose na drugoj strani ne zabiju gol? Demichelisu ne bih bio u koži. Iskreno se nadam da će se Samuel oporaviti i da će utakmicu sa Njemačkom igrati u tandemu sa Burdisom.
A ne bi Bogami ni Friedrichu ili Merteseackeru, jer obojica su vrlo spori, a morat ce cuvat Messia, Higuaina i Teveza. U glavnom, trebalo bi bit dosta golova, iako takve utakmice cesto na kraju razocaraju.
Safet Susic zagonetan: "Volio bih da nas Izrael napadne"
The flowers of English football, the flowers of Manchester

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la nidjo_barca » 27 jun 2010, 22:53

Ufff,predobra utakmica,barem bi trebala biti.Njemacka dosta dobra,ali im je odbrana jako losa,dosta su spori stoperi,ali nije ni odbrana kod Argentine bajna.Argentina jaka,nema sta,dobro igraju,mada ce morati zapeti jos jace ako misle pored Njemaca.

Naravno,navijam za Gauchose i nadam se da ce proci.
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
Barcelona_1899
Postovi: 276
Pridružen/a: 14 jun 2009, 22:44
Lokacija: Zenica & HAMAS
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la Barcelona_1899 » 27 jun 2010, 22:55

Ne bih da podcijenim Njemacku, al bice ovo deranje guzova švabskih :mrgreen:
2:6 prepoznatljiv rezultat :)
0:2 još uvijek frišak rezultat ;)
David Villa #7

Avatar
Emir_ZENICA
Postovi: 4654
Pridružen/a: 14 feb 2009, 16:34
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la Emir_ZENICA » 27 jun 2010, 22:56

Nece biti lagano ni jednim ni drugim ali naravno DEUTSCHLAND prolazi
Zadnja izmjena: Emir_ZENICA, dana/u 27 jun 2010, 22:59, ukupno mijenjano 1 put.
A C A B !

Avatar
HOPLIT
Postovi: 1147
Pridružen/a: 31 maj 2010, 20:24

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la HOPLIT » 27 jun 2010, 22:58

Ovo će biti utakmica sa dosta golova jer obje repke imaju jak napad i slabiju odbranu. Ipak mislim da je argentinska zadnja linija sa Samuelom, Demichelisom i Heinzeom jača od njemačke. Mene je Heinze dosta impresionirao, jer stvarno igra odlično na ovom SP. Bit će ovo pravi spektakl u kojem laganu prednost dajem Argentini, jer u ovakvim utakmicama zna odlučivati jedan potez vrhunskog igrača a takvih je u redovima Argentine ipak više. VAMOS ARGENTINA!
YNWA!

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la effe_sa » 27 jun 2010, 23:14

argentina-njemacka, to je sad opet jedan klasik kao ovaj danas njemacka - engleska, blago favorizirana argentina...želim naravno prolaz njemacke i mislim da i jedna i druga reprezentacija su danas demonstrirale silu, ipak njemacka imala tezeg protivnka, argentina profitirala od katastrofalnih gresaka meksikanaca koji su toliko nesigurnosti pokazali i kasno se probudili....utakmica ce biti knap i jako uzbudljiva
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
nidjo_barca
Postovi: 2383
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:01
Lokacija: Camp Nou
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la nidjo_barca » 27 jun 2010, 23:20

Iako navijam za Argentinu,nisu me veceras bas impresionirali,nije to to.mislim najvise na vezni red.Previse je tu ofanzivaca,napadaci Tevez i Higuain,odma iza njih Messi,Di Maria kao krilo,ima tu Macherano kao DM i Veron.Nema pravog playmakera,kreatora,igraca da uputi loptu naprijed,da bude glavni na sredini,da veze akcije Argentine.Messi mora dolaziti po loptu,pa i Tevez cesto blizu svog gola.Vidjecemo kako ce to ici protiv Njemacke.Dobro su igrali,ali ipak mogu dosta unaprijediti svoju igru.

Sredi to Diego ! :D
We are strikers who defend, we are defenders who attack, we are speed, we are strength, we are effort, we are precision, we are as one... We are Barça

Blaugrana

Mes Que Un Club

Avatar
Omerbavarac
Postovi: 17767
Pridružen/a: 12 maj 2009, 12:24
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la Omerbavarac » 27 jun 2010, 23:22

Duel titana u kojem uvijek pobjedjuje Njemacka. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Strasan cetvrtfinalni par, mozda i finale prije finala. Dva tima koja su po mnogima pokazala najvise u dosadasnjem dijelu SP-a. Steta je sto ce jedna selekcija morati otpasti, relativno rano, ali to je draz ovog turnira.

Moja zelja je da Svabe nadju svoje mjesto u polufinalu, iako ce biti strasno tesko, ova generacija ima potencijala za to.
ato-femto-piko-nano-mikro-mili-centi-deci-kilo-mega-giga-tera-peta-exa-zetta-yotta-xona-weka-wunda-uda-treda-sorta-rinta-quexa-pepta-ocha-nena-minga-luma-BAYERN !!

Avatar
Ted Mosby
Postovi: 6366
Pridružen/a: 14 nov 2009, 18:47
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la Ted Mosby » 27 jun 2010, 23:30

Nadam se da će Gaučosi proći
Only ONE UNITED
Kimi Raikkonen:"How does it feels to drive at 300 km/h? - It feels normal."
Srcu mome tiha patnja, oku mome radost i sjaj, Dinamo Zagreb najbolji si znaj
Podrška Jackyu

Avatar
tm84
Postovi: 1677
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la tm84 » 27 jun 2010, 23:57

zaista ne znam kako ce ova utakmica zavrsiti... obje reprezentacije igraju fanstasticno, samo mi se cini da argentina ima dosta bolje igrace... iskreno, nadam se pobjedi njemacke, ali bit ce zaista tesko... nemaju sad 70000 ljudi iza sebe kao u berlinu 2006... nadam se penalima... ali moram priznati da su vece sanse argentine za prolaz... i to kazem kao navijac njemacke...

ako je sudeci po tradiciji i statistici onda njemacka ne bi trebala imati problema, ali ali... ;)

dosadasnji susreti argentine i njemacke:
1958: 3-1 za njemacku, grupna faza
1966: 0-0, grupna faza
1986: 3-2 za argentinu, finale
1990: 1-0 za njemacku, finale
2006: 1-1, 4-2 za njemacku na penale, cetvrtfnale

jedna pobjeda argentina i dvije njemacke...

bit ce zanimljivo :)
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la Principatus » 28 jun 2010, 01:15

Mislim da je veoma bitno, da ova sjajna pobjeda nad Engleskom ne dovede do neke vrste arogancije ili bolje receno opustanja, to se moglo vidjeti protiv Srbije prvih 20-30 minuta. Od pocetka nametnuti igru i izbusiti argentinsku odbranu, prije nego sto Messi&Co urade to sa Njemackom. U defenzivi Elf-a je danas bilo ponovo elemenata koji mi se nisu toliko svidjali, ali misljenja sam, da se ipak situacija poboljsala. Isto mislim da ce veliki dio defenzivnog zadatka posebno protiv Argentine zapasti Khedira i Schweinsteiger, pa i igrace ispred njih, tako reci da ce se tu vec pokusati argentinska igra da unisti i napadaci da se osjecu. Mislim da Löw vec zna kako se suprostaviti Argentincima. Nedavno je Argentina u prijateljskoj utakmici pobijedila sa 0:1, ali to nije nikakav indikator.

Danas Argentinci nisu mozda pruzili sve sta mogu, tako da to moze da vara, ali me stvarno nije toliko odusevila igra. Njihov defenzivni rad je cesce bio slab, posebno 1 na 1, a Njemacka je drugi kaliber nego Mexiko. Umjesto da ih nabuse na kontre, dodatno jos sto je mexikanska defenziva cesce kiksala, nista. Znam da su mnogi na pocetku SP-a govorili, da ce Argentinci da nabuse Nijemce, i sad vjerovatno dovoljno to misli, no iskreno receno njihova igra usporedjena sa njemackom nije sad bas sa neke druge planete, sve se to drzi u granicama, i pored potrebnog respekta i lagane uloge favorita sa strane Argentine (tu ulogu mogu rado preuzeti na sebe, vidi se sta to donosi sa sobom), mislim da Elf tu moze proci ako budu ponovo pravi. Time mislim nacin igre kao protiv Australije, djelomicno protiv Srbije i danas protiv Engleske.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Avatar
samovasposmatram
Postovi: 294
Pridružen/a: 29 mar 2009, 20:47
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la samovasposmatram » 28 jun 2010, 04:01

o napadu necu ni da govorim,..mislim da je glupo uspredjivat podolskog, klose-a, gomeza,...sa messijem, tevezom, higuainom, aguerom, militom itd,...

zadnji red argentine nije najstabilniji a to isto vazi i za njemacku,..pogotovo neuer izgleda nekad ko da je izgubljen npr kod lampardovog "gola" bio je previse vani,..tako isto kod gola za 2-1 izletio je a nije trebo i primio gol,...

mislim da ce utakmica bit slicna onoj prije 4 godine,...njemci ce bit dobri ali ce iskusniji argentinci dobit.
WHUFC

Avatar
tm84
Postovi: 1677
Pridružen/a: 06 apr 2010, 19:02
Lokacija: Brünn, Južna Moravska
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la tm84 » 28 jun 2010, 04:38

samovasposmatram je napisao/la:mislim da ce utakmica bit slicna onoj prije 4 godine,...njemci ce bit dobri ali ce iskusniji argentinci dobit.
:lol: :mrgreen:

koje SP si ti gledao 2006.?
7x drzavni prvak (rekord) // 5x osvajac kupa (rekord) // 3x osvajac superkupa (rekord)
rekordi se obaraju a trofeji osvajaju!!!

Avatar
FC BAYERN
Postovi: 1369
Pridružen/a: 07 okt 2008, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la FC BAYERN » 28 jun 2010, 04:54

Cekam sta ce hobotnica Paul reci :lol:

Avatar
Wolverine
Postovi: 6285
Pridružen/a: 08 avg 2009, 15:35
Lokacija: nicaZe
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la Wolverine » 28 jun 2010, 05:03

jedino gdje su njemci jaci je vezni red.

golmani i odbrane su tu negdje, dosta slabo i kod jednih i kod drugih. svabe jace u vezi, argentinci u napadu. navijam za argentinu, ali sam ubjedjen da ce njemacka proc dalje.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: 1/4 - Argentina - Njemacka

Post Postao/la Virtu4l » 28 jun 2010, 10:34

Deranje guzova će se nastaviti, mali zeleni će biti uplakan poslije utakmice...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.