Njemacka-Uruguay

11. juni - 11. juli

Moderator/ica: admin

Pobednik

Njemacka
48
66%
Uruguay
25
34%
 
Ukupno glasova: 73

Avatar
Principatus
Postovi: 9446
Pridružen/a: 06 feb 2009, 20:42
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Njemacka-Uruguay

Post Postao/la Principatus » 11 jul 2010, 16:44

Dabar je napisao/la:ali ružno je vidjeti pola igrača nezna ni himnu svoje zemlje,i da u njoj igraju igrači cija prezimena veze nemaju s nejmačkom poput ozila,tašcia,khedire,boatenga,cacaua.....te da u momčadi imaš 4-5 crnaca
Kao sto sam rekao, ne radi se o polovini igraca. Interesantan pogled koji je mozda tipican za nase podneblje. Ovdje se to nevidi "ruznim" ili kao nesto lose, nego kao nesto pozitivno kada ljudi razlicitih porijekla igraju i druze se zajedno. Mozda ce se to tako vidjeti i na Balkanu, za nekih 10-20 ili vise godina. Kao sto sam rekao Khedira je polunijemac, sto njegovo prezime nije njemacko ili sto ima tamniju kozu, ne cini ga nicim manje vrijednim da zaigra za ovu zemlju i da gine za dres, kao sto to ne cini manjim postovanje i navijanje ljudi u ovoj drzavi prema reprezentaciji. Drzava ne reprezentira rasu i naciju, nego jedno drustvo koje u njoj zivi, a ova simpaticna reprezentacija to veoma reprezentativno radi. Ako je neko do danas mislio, da ovi reprezentativci nisu pravi Nijemci, to jest da ne pruzaju borbu do zadnje minute i druge vrline, najkasnije je jucer poucen o suprotnom.
Freude, schöner Götterfunken, Tochter aus Elysium. Wir betreten feuertrunken, Himmlische, dein Heiligtum. Deine Zauber binden wieder, was die Mode streng geteilt: Alle Menschen werden Brüder, wo dein sanfter Flügel weilt.

Hare_BvB
Postovi: 3697
Pridružen/a: 31 mar 2010, 00:55
Kontakt:

Re: Njemacka-Uruguay

Post Postao/la Hare_BvB » 11 jul 2010, 18:45

Principatus je napisao/la:
Dabar je napisao/la:ali ružno je vidjeti pola igrača nezna ni himnu svoje zemlje,i da u njoj igraju igrači cija prezimena veze nemaju s nejmačkom poput ozila,tašcia,khedire,boatenga,cacaua.....te da u momčadi imaš 4-5 crnaca
Kao sto sam rekao, ne radi se o polovini igraca. Interesantan pogled koji je mozda tipican za nase podneblje. Ovdje se to nevidi "ruznim" ili kao nesto lose, nego kao nesto pozitivno kada ljudi razlicitih porijekla igraju i druze se zajedno. Mozda ce se to tako vidjeti i na Balkanu, za nekih 10-20 ili vise godina. Kao sto sam rekao Khedira je polunijemac, sto njegovo prezime nije njemacko ili sto ima tamniju kozu, ne cini ga nicim manje vrijednim da zaigra za ovu zemlju i da gine za dres, kao sto to ne cini manjim postovanje i navijanje ljudi u ovoj drzavi prema reprezentaciji. Drzava ne reprezentira rasu i naciju, nego jedno drustvo koje u njoj zivi, a ova simpaticna reprezentacija to veoma reprezentativno radi. Ako je neko do danas mislio, da ovi reprezentativci nisu pravi Nijemci, to jest da ne pruzaju borbu do zadnje minute i druge vrline, najkasnije je jucer poucen o suprotnom.
Odlično objašnjeno ;) , a što se tiče tekme prikazan je dosta dobar i ofanzivan nogomet u kojem su i urugvajci mogli lahko trijumfovati, ali s obzirom da su falila 4 prvotimca zadovaljan sam i ovom teško izvojevanom pobjedom, mada je bilo evidentno da su urugvajci pali fizički u zadnjih 20-tak minuta, jer su dvaputa igrali produzetke što im je oduzelo mnogo snage...
Der Mann für die entscheidenden Tore.

Avatar
suntu jeu
Postovi: 695
Pridružen/a: 14 apr 2010, 15:01
Kontakt:

Re: Njemacka-Uruguay

Post Postao/la suntu jeu » 11 jul 2010, 21:23

Dovoljno je pročitati da mu smetaju crni ljudi da bude jasno o kakvom se šupku radi.

Vuk pojeo slaninu
Postovi: 89
Pridružen/a: 20 sep 2009, 00:39
Lokacija: Vučji do
Kontakt:

Re: Njemacka-Uruguay

Post Postao/la Vuk pojeo slaninu » 12 jul 2010, 15:06

harishp je napisao/la:
Dabar je napisao/la:Njemačka je stvarno najbolje igrala na ovom svjetskom,ali zaista ružno je vidjeti da najljepšu himnu na svijetu,pola igrača ne pijeva te da za nju igraju igrači poput ozila,cacaua,boatenga.....prezimena koja nemaju veze s njemačkom..
Ne pjevaju je ni Spanci.i to ni jedan.Pa im nista ne fali. :mrgreen:
Genije, španska himna nema tekst, pa zato ni ne pevaju :mrgreen:
Ja navijam za reprezentaciju Senegambije! Senegal i Gambija se nakon dugogodišnjeg natezanja nisu ujedinili, ali 'emebliga opet navijam za Senegambiju (World of ilusion).

Zaključano

Natrag na “Svjetsko Prvenstvo: Južna Afrika 2010.”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.