Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 24 maj 2018, 21:36

gigglessmoke je napisao/la:Cuj nebitan pomocni teren, sta sve neces cuti ovdje.
Pa nije potreban na lokaciji na kojoj se nalazi. Naravno, ne treba ici u prodaju dok se barem ne izgrade svlacionice i jedan terenu u sklopu kampa koji je planiran no kada ce krenuti njegova izgradnja je nesto sasvim drugo.
UltrasZenica je napisao/la: Ma drug vecina ne razmislja da trebaju vip saloni,sobe za press,kamere, i mnostvo toga.
Interesuje me da li ce samo mjenjati travu ili ce se radit i drenaza. Posto vidim skidaju sloj zemlje ali ovaj vec to ravna s bagerom,ne vidim da kopaju kanale za drenazu.
Pa ne bi kostalo 1,25 miliona KM samo za travnjak. Mislim da bi zamjena samo travnjaka mogla proci i za manje od pola miliona KM :D mene vise zanima da li idu grijaci jer kada su poceli radovi nikako nisu u tekstu spomenuti (drenaza jeste) iako ranije je receno da se ide i sa grijacima pa tu imam upitnik.

nagibBeg
Postovi: 351
Pridružen/a: 10 maj 2018, 20:05
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nagibBeg » 24 maj 2018, 21:40

Sve se mijenja šta peglate i pravite se pametni i grijači i drenaža i trava i bog otac

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6418
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 24 maj 2018, 21:42

UltrasZenica je napisao/la:
AnelZ je napisao/la: Pa istok je samo gruba konstrukcija sa stolicama i toaletima kostala nesto vise od 2 miliona KM te minimalno uredjenje prilaza. Postavljanje krova i uredjenje poslovnih prostora te prilaza ce sigurno jos biti nekih 1 milion KM, a uz to klub nece opremati te prostorije pa nema tog troska. Tipa samo VIP salon moze da kosta lagano preko milion KM, a to ce se nalaziti na zapadu i mora postojati za kategoriju cetiri. Svlacionice ce kostati isto tako u rangu od nekih 300.000 do 500.000 KM, ambulanta, sala za konferenciju, prostorija za medije, prostorija za fotografe, doping soba, itd. itd. Takodjer prema nekim skicama izgleda da klub planira da zapad bude u ravni sa jugom te da i sam krov nema stubove na tribini (za razliku od istoka gdje ce biti stubovi na tribini). Zapad sa krovom i sa svim podtribinskim prostorijama i konacnim izgledom lagano ide na preko 10 miliona KM.
Ma drug vecina ne razmislja da trebaju vip saloni,sobe za press,kamere, i mnostvo toga.
Interesuje me da li ce samo mjenjati travu ili ce se radit i drenaza. Posto vidim skidaju sloj zemlje ali ovaj vec to ravna s bagerom,ne vidim da kopaju kanale za drenazu.
Ide ovdje sve novo, i grijaci ja mislim, drenazni sistem 100%, a u tenderu je bilo napisano da se dostavi ponuda sa grijacima i bez njih, ne znam sta je odluceno.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

nagibBeg
Postovi: 351
Pridružen/a: 10 maj 2018, 20:05
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nagibBeg » 24 maj 2018, 21:45

Stadion Grbavica će po završetku radova imati najmodernije sisteme drenaže, grijanja, navodnjavanja i vrhunski prirodni travnjak. Da je riječ o travnjaku najviše kvalitete mogli smo se uvjeriti u duelu Bugarska – BiH, koji je na Ludogorets Areni odigran bez ikakvih problema uprkos polarnim uvjetima koji su vladali tih dana u Razgradu.



Stadion Grbavica će po završetku radova imati najmodernije sisteme drenaže, grijanja, navodnjavanja i vrhunski prirodni travnjak. Da je riječ o travnjaku najviše kvalitete mogli smo se uvjeriti u duelu Bugarska – BiH, koji je na Ludogorets Areni odigran bez ikakvih problema uprkos polarnim uvjetima koji su vladali tih dana u Razgradu.



Stadion Grbavica će po završetku radova imati najmodernije sisteme drenaže, grijanja, navodnjavanja i vrhunski prirodni travnjak. Da je riječ o travnjaku najviše kvalitete mogli smo se uvjeriti u duelu Bugarska – BiH, koji je na Ludogorets Areni odigran bez ikakvih problema uprkos polarnim uvjetima koji su vladali tih dana u Razgradu.



Stadion Grbavica će po završetku radova imati najmodernije sisteme drenaže, grijanja, navodnjavanja i vrhunski prirodni travnjak. Da je riječ o travnjaku najviše kvalitete mogli smo se uvjeriti u duelu Bugarska – BiH, koji je na Ludogorets Areni odigran bez ikakvih problema uprkos polarnim uvjetima koji su vladali tih dana u Razgradu.



Stadion Grbavica će po završetku radova imati najmodernije sisteme drenaže, grijanja, navodnjavanja i vrhunski prirodni travnjak. Da je riječ o travnjaku najviše kvalitete mogli smo se uvjeriti u duelu Bugarska – BiH, koji je na Ludogorets Areni odigran bez ikakvih problema uprkos polarnim uvjetima koji su vladali tih dana u Razgradu.


Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 25 maj 2018, 01:36

Upravu si. I ja citam vijest samo o pocetku radova, a vec zaobravio tu na dan potpisivanja ugovora gdje je jasno definisano sta se radi za taj novac :)

Avatar
Lik
Postovi: 5272
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 25 maj 2018, 10:49

Stadion u Tomislavgradu dobija reflektore, u toku i novi radovi
HNK Tomislav će imati još bolje uslove za rad


Iako su u jednom trenutku bili lideri prvenstva, nogometaši Tomislava iz Tomislavgrada i naredne sezone igrat će Drugu ligu FBiH grupa Jug.


Naime, Posušje je dva kola prije kraja osiguralo titulu prvaka, te plasman u baraž za Prvu ligu Federacije BiH.

Ipak, to nije pokolebalo čelnike ovog da krenu u važne infrasrukturne radove, a poznato je da ovaj klub ima jedan od najboljih travnjaka u našoj zemlji, ali i šire. Nerijetko se i prijateljske utakmice najvećih bh. klubove protiv rivala iz Hrvatske, Slovenije, Srbije odigravaju upravo na ovom stadionu, najviše tokom ljetnih priprema.

U ovom klubu tako tako su već započeli radove na uređenju stadiona, a uloženo će biti 70.000 KM. Radi se na uređenju pločnika, prilaza, naplatnih kućica i poslovnih objekata u sklopu stadionskog kompleksa.

Predsjednika HNK Tomislav Ilija Bagarić je istakao da bi ovaj klub mogao dobiti i reflektore, a radi se o poklonu HŠK Zrinjski, aktuelnog prvaka BiH.

Naime, sadašnji reflektori sa stadiona Pod Bijelim brijegom će vjerovatno biti zamijenjeni i donirani upravo klubu iz Tomislavgrada.

U HNK Tomislav planiraju i izgradnju nove tribine na pomoćno igralištu sa umjetnom travom.



https://sportsport.ba/fudbal/stadion-u- ... ovi/277772
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 25 maj 2018, 15:15

#dan5

slika
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

gigglessmoke
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 25 maj 2018, 15:19

Koliko vidim sva zelena površina je uklonjena, do tribina?

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 25 maj 2018, 15:27

Ima jos nesto malo ostalo prema jugu, ali da.
slika
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 25 maj 2018, 18:52

Pravilnik nalaze i da van terena mora biti travnata podloga po kojoj se krece sudac. Takodjer stoji da tu umjesto prirodne trave moze biti umjetna bez obzira sto je prirodna trava na terenu. Bilo bi dobro kada bi na Grbavici van linija postavili plastiku kako suci ne bi pravili zemljeni put uz samu liniju.

To sto ja pisem sigurno nije razlog zasto je uklonjena sva trava. Tako je jednostavno lakse raditi, a i sigurno nece drenazu raditi na knap do aut linije.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 25 maj 2018, 19:09

Signore je napisao/la:Pravilnik nalaze i da van terena mora biti travnata podloga po kojoj se krece sudac. Takodjer stoji da tu umjesto prirodne trave moze biti umjetna bez obzira sto je prirodna trava na terenu. Bilo bi dobro kada bi na Grbavici van linija postavili plastiku kako suci ne bi pravili zemljeni put uz samu liniju.

To sto ja pisem sigurno nije razlog zasto je uklonjena sva trava. Tako je jednostavno lakse raditi, a i sigurno nece drenazu raditi na knap do aut linije.
to je i plan, bit ce plastika

slika
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

gigglessmoke
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 25 maj 2018, 19:37

Nece biti plastika kuda sudija trci prema tvojoj slici.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 25 maj 2018, 19:42

gigglessmoke je napisao/la:Nece biti plastika kuda sudija trci prema tvojoj slici.
hoce, zar ne vidis da je ovo druga nijansa zelene, tu je plastika
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

gigglessmoke
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 25 maj 2018, 19:46

Kako rekose samo ce plava biti plastika.

Avatar
avenija
Postovi: 13490
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 25 maj 2018, 19:52

Signore je napisao/la:Pravilnik nalaze i da van terena mora biti travnata podloga po kojoj se krece sudac. Takodjer stoji da tu umjesto prirodne trave moze biti umjetna bez obzira sto je prirodna trava na terenu. Bilo bi dobro kada bi na Grbavici van linija postavili plastiku kako suci ne bi pravili zemljeni put uz samu liniju.

To sto ja pisem sigurno nije razlog zasto je uklonjena sva trava. Tako je jednostavno lakse raditi, a i sigurno nece drenazu raditi na knap do aut linije.
Ma na bilinom se odigralo milion utakmica nisu ni grijaci paljeni pa se nikada nije pojavio ni najmanji trag pomocnog sudije...
Ako je dobar busjen i ako se odrzava nema tu problema nikakvih.

Obrati paznju na kvalitet travnjaka protiv CG, mislim da dvije godine nije bio u boljem stanju.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 25 maj 2018, 20:01

Na Grbavic ce trava van granica terena biti hibrid, a ide se na plavu boju radi ukupnog izgleda stadiona.

Bez brige bice to jos jedan vrhunski teren u BiH.
- Zeljeznicar -

gigglessmoke
Postovi: 1460
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 25 maj 2018, 20:02

Hibrid ne moze biti plav. Plastika moze.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 25 maj 2018, 20:03

Zenzo je napisao/la:Na Grbavic ce trava van granica terena biti hibrid, a ide se na plavu boju radi ukupnog izgleda stadiona.

Bez brige bice to jos jedan vrhunski teren u BiH.
opet brkas, nece biti hibrid vec plasticna trava
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la UltrasZenica » 25 maj 2018, 21:04

nagibBeg je napisao/la:Sve se mijenja šta peglate i pravite se pametni i grijači i drenaža i trava i bog otac
Sta se palis međede? Ne pratimo svi stanje oko Grbavice. Pratio sam kako se na Biilinom radilo,a i na ostalim nekim stadionima pa pitam. Nije mi
bilo jasno zasto ovaj s traktorom ravna zemlju kad se opet trebaju kopati kanali za drenazne cijevi i sahtove za skupljanje vode. Posto kazete da ce biti drenaza,sve pet :thumbup: jer bez drenaze na taj travnjak se mozes pokenjat.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.