Rekonstrukcija stadiona u BiH

macak_
Postovi: 920
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la macak_ » 10 okt 2018, 12:59

Hans je napisao/la:Vrijeme je da se i kod nas napokon promjeni kultura po pitanju dolaska na stadion. Ljudi nagrnu 10min prije pocetka utakmice pa se cude sto ne mogu uci. Brojaci olaksavaju posao i redarima, buduci da im ljudi sporije "kapaju", pa mogu pretres izvrsiti efikasnije.
Meni je na grbavici brojač očitao kod kada sam malo odmakao kartu da je uhvati skener.

A što se tiče ovog citiranog, nije samo do ljudi, tu je i do infrastrukture. Na većim stadionima je napravljeno da sa skeniranom kartom se uđe u krug stadiona, a onda poslije na tribinu. U krugu stadiona možeš popiti piće, nešto pojesti i sl. Ljudima je jednostavno bezveze na sjednu na tribinu pola sata prije i čekaju. Ja sam to uvijek radio i to mi ima neki šmek za utakmicu, ali većina to ne voli i nije navikla da radi i zato se stvaraju gužve na ulazima pred sami početak.
Da se lijepo može ući, popiti piće, nešto pojesti, pa onda samo uđeš na tribinu bez provjere, tada bi se smanjile i ove gužve.
Pravda za flash-a!!!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16523
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 12 okt 2018, 15:15

JaskoBiH je napisao/la:ZNAM DA NEMA VEZE SA TEMOM AL NIJE BIO OFSAJD PROTIV NIGERIJE !
ni ofsajda ni lijevog beka ni na mapi
imam negdje sliku brojača iz kujabe, mogo bi to uploadovat da ne bude previše off topic :mrgreen:

elem, pravo se radujem prvom prolasku kroz brojač, bez zajebancije :wave:

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Cepi1981 » 14 okt 2018, 03:21

Hans je napisao/la:Vrijeme je da se i kod nas napokon promjeni kultura po pitanju dolaska na stadion.
Zar kod ima stadiona, odnosno stadion?
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

zamorano
Postovi: 1354
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zamorano » 19 okt 2018, 16:29

Ima li neko sliku il nacrt neki krova na istoku Grbavice? Kako to treba u konacnici da izgleda...Nece valjda biti krov sa stubovima?!
::::SAMO ČELIK::::

Avatar
svrakino1921
Postovi: 15880
Pridružen/a: 14 sep 2017, 15:31
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la svrakino1921 » 19 okt 2018, 18:08

zamorano je napisao/la:Ima li neko sliku il nacrt neki krova na istoku Grbavice? Kako to treba u konacnici da izgleda...Nece valjda biti krov sa stubovima?!
1 400 000 maraka ce kostati krov na istoku Grbavice
Sa stubovima krov bi trebao da bude
Na proljece bi trebalo da se pocne postavljat na istoku

Al sam cuo pa ti tako i prodajem
Da ce navodno zeljezo pojeftinit u narednom periodu pa zato cekaju proljece
Pa ako pojeftini zeljezo do proljeca stavljat ce krov bez stubova
Naravno za iste pare 1 400 000

Al ovo uzmi sa rezervom

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Moggi » 19 okt 2018, 18:41

puca mi k za stubove dok mi vremenske prilike ne odredjuju hocul doci na utakmicu
Zarathustra

Avatar
osobaodpovjerenja
Postovi: 398
Pridružen/a: 11 avg 2018, 13:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la osobaodpovjerenja » 19 okt 2018, 18:50

svrakino1921 je napisao/la:
zamorano je napisao/la:Ima li neko sliku il nacrt neki krova na istoku Grbavice? Kako to treba u konacnici da izgleda...Nece valjda biti krov sa stubovima?!
1 400 000 maraka ce kostati krov na istoku Grbavice
Sa stubovima krov bi trebao da bude
Na proljece bi trebalo da se pocne postavljat na istoku

Al sam cuo pa ti tako i prodajem
Da ce navodno zeljezo pojeftinit u narednom periodu pa zato cekaju proljece
Pa ako pojeftini zeljezo do proljeca stavljat ce krov bez stubova
Naravno za iste pare 1 400 000

Al ovo uzmi sa rezervom
Otkrio si taktiku i sad nece zeljezo pojeftiniti :thumbdown:
Srdjan Stanic pitarski ker

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 19 okt 2018, 20:18

svrakino1921 je napisao/la:
zamorano je napisao/la:Ima li neko sliku il nacrt neki krova na istoku Grbavice? Kako to treba u konacnici da izgleda...Nece valjda biti krov sa stubovima?!
1 400 000 maraka ce kostati krov na istoku Grbavice
Sa stubovima krov bi trebao da bude
Na proljece bi trebalo da se pocne postavljat na istoku

Al sam cuo pa ti tako i prodajem
Da ce navodno zeljezo pojeftinit u narednom periodu pa zato cekaju proljece
Pa ako pojeftini zeljezo do proljeca stavljat ce krov bez stubova
Naravno za iste pare 1 400 000

Al ovo uzmi sa rezervom
Ne vjerujem da moze toliko pojeftiniti da se onda ide bez stubova.
Jer nije razlika u nekoliko hiljada sa i bez stubova, nego mnogo vise
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2328
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la kontrasviju » 19 okt 2018, 23:24

Krov na istoku će se uraditi do početka drugog dijela sezone, u to sam siguran. Samo se nadam da kada se bude radio krov, da se odmah uradi vanjsko uređenje sjevera i istoka i plato ispred istoka kao što su najavili. Kada bi se sve to tada uradilo, ostao bi "samo" jug da se uradi, s obzirom da bi se sve ostalo u potpunosti završilo na stadionu. Zapad neću ni spominjati(ovaj je dobar čim imamo CAT3), jer je neralno da se radi u skorije vrijeme. Na kraju krajeva, ako bude trebalo prostora za vip, lože, komentatorske pozicije i te fazone na zapadu, on se može jednostavno "produžiti" do novog juga jer trenutni zapad nije cijelom dužinom terena.
1921

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 19 okt 2018, 23:53

kontrasviju je napisao/la:Krov na istoku će se uraditi do početka drugog dijela sezone, u to sam siguran. Samo se nadam da kada se bude radio krov, da se odmah uradi vanjsko uređenje sjevera i istoka i plato ispred istoka kao što su najavili. Kada bi se sve to tada uradilo, ostao bi "samo" jug da se uradi, s obzirom da bi se sve ostalo u potpunosti završilo na stadionu. Zapad neću ni spominjati(ovaj je dobar čim imamo CAT3), jer je neralno da se radi u skorije vrijeme. Na kraju krajeva, ako bude trebalo prostora za vip, lože, komentatorske pozicije i te fazone na zapadu, on se može jednostavno "produžiti" do novog juga jer trenutni zapad nije cijelom dužinom terena.
Nije ni zapad nemoguca misija. Ako Zeljo uz svoja sredstva i navijace i kako god je to naumio zavrsi jug. Mislim da ce zapad biti slag na tortu. Kako?
Klub, drzava, grad, kanton, opcina, sponzori, savez, UEFA, pa i navijaci. Kad kazem sponzor cak mislim mozda i na neki kredit.
Savez bi isto mogao ucestvovati fino ako se dogovore da tipa narednih 10 godina repka igra tu, ne placa najam stadiona kako je to vec do sad islo nisam siguran, prihodi od ulaznica, sve njima a na veci kapacitet i taj period bi se vjerujem i njima na kraju isplatilo.

Ne znam dosta je opcija, vjerujem da ce jug krenuti mozda cak i krajem naredne godine.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Moggi » 20 okt 2018, 00:05

citao sam da savez kad se sve sabere za učešće i nagradu ako budemo prvi u grupi lige nacija dobija oko 3 miliona eura, kada bi se kvalificirali na euro to je minimalno dodatnih 4-5 miliona eura samo od uefe, begic bi lezao na parama
Zarathustra

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 20 okt 2018, 00:10

Moggi je napisao/la:citao sam da savez kad se sve sabere za učešće i nagradu ako budemo prvi u grupi od lige nacija dobija oko 3 miliona eura, kada bi se kvalificirali na euro to je minimalno dodatnih 4-5 miliona eura samo od uefe, begic bi lezao na parama
3mil KM za ucesce + 3 mil KM za prvo mjesto = 6 mil
Ako sam dobro shvatio i u playoffu ima jos nagrada, tako da dokle god doguramo valjat ce.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
kontrasviju
Postovi: 2328
Pridružen/a: 02 mar 2018, 21:36
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la kontrasviju » 20 okt 2018, 00:11

JavierBosnia je napisao/la:
kontrasviju je napisao/la:Krov na istoku će se uraditi do početka drugog dijela sezone, u to sam siguran. Samo se nadam da kada se bude radio krov, da se odmah uradi vanjsko uređenje sjevera i istoka i plato ispred istoka kao što su najavili. Kada bi se sve to tada uradilo, ostao bi "samo" jug da se uradi, s obzirom da bi se sve ostalo u potpunosti završilo na stadionu. Zapad neću ni spominjati(ovaj je dobar čim imamo CAT3), jer je neralno da se radi u skorije vrijeme. Na kraju krajeva, ako bude trebalo prostora za vip, lože, komentatorske pozicije i te fazone na zapadu, on se može jednostavno "produžiti" do novog juga jer trenutni zapad nije cijelom dužinom terena.
Nije ni zapad nemoguca misija. Ako Zeljo uz svoja sredstva i navijace i kako god je to naumio zavrsi jug. Mislim da ce zapad biti slag na tortu. Kako?
Klub, drzava, grad, kanton, opcina, sponzori, savez, UEFA, pa i navijaci. Kad kazem sponzor cak mislim mozda i na neki kredit.
Savez bi isto mogao ucestvovati fino ako se dogovore da tipa narednih 10 godina repka igra tu, ne placa najam stadiona kako je to vec do sad islo nisam siguran, prihodi od ulaznica, sve njima a na veci kapacitet i taj period bi se vjerujem i njima na kraju isplatilo.

Ne znam dosta je opcija, vjerujem da ce jug krenuti mozda cak i krajem naredne godine.
Što se tiče juga, ja sam uvjeren da će biti urađen do drugog dijela sezone 2019/20. Zapad sam rekao da je sad-zasad nerealan zbog cijene koja se pretpostavlja negdje čak oko 15 miliona KM. Naravno da zapad nije nemoguć kada bi se od općine pa do države svi uključili u taj projekat. No, ne treba ga očekivat barem u naredne 4 godine. Takođe za zapad se spominjalo da će generalni sponzor Ziraat Banka učestvovati sa velikom većinom novca, tako da nade sigurno ima.
1921

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la legenda reala » 22 okt 2018, 17:20

Kolko košta neki normalan semafor da se postavi na stadionu, ono da zadovoljava neke normalne standarde
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 22 okt 2018, 18:56

legenda reala je napisao/la:Kolko košta neki normalan semafor da se postavi na stadionu, ono da zadovoljava neke normalne standarde
Oni semafori sto se vecinom vidjaju u dvoranam kostaju ispod 10.000KM, cak debelo ispod. Nekad sam na piku gledao, bilo ih po 2-3.000KM, a vjerujem da bi za vanjsku upotrebu bio najvise 10.000KM, a i to ako je malo veci. To ti je nesto sto bi zadovoljavalo uslove.

Novi semafor na Grbavici je kostao 45.000KM. Mislim da je u Bijeljini placen 20.000 eura. To su ustvari nikakve pare za nogomet, cak i u PL. Semafor na Grbavici je negdje oko 50 kvadrata sto znaci da te jedan kvadrat izadje negdje oko 1.000KM s tim da sigurno kolicina snizava cijenu. Neki normalan semafor za federalne prvoligase bi bio 3x4 metra, vidjelo bi se sve sta pise i to sigurno ne bi kostalo preko 20.000KM. Govorim o led semaforu.

Avatar
TeaM87
Postovi: 3099
Pridružen/a: 16 maj 2010, 12:42
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la TeaM87 » 22 okt 2018, 20:25

led displej na Grbavici ima 25 kvadratnih metara
FKŽ !

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 22 okt 2018, 21:46

TeaM87 je napisao/la:led displej na Grbavici ima 25 kvadratnih metara
Zar nije 7.3x7m ili sam pomjesao s nekim?

Avatar
avenija
Postovi: 13634
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 22 okt 2018, 21:55

slika

12m x 6,6m

400.000 KM.

Doduse kontrukcija je ogromna..
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
hlive
Postovi: 1067
Pridružen/a: 28 maj 2018, 08:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hlive » 22 okt 2018, 22:19

Signore je napisao/la:
TeaM87 je napisao/la:led displej na Grbavici ima 25 kvadratnih metara
Zar nije 7.3x7m ili sam pomjesao s nekim?
Nije ni 25 nego 22 kvadrata
U Sirokom je cca 30 kvadrata i kostao oko 75 000KM. S tim da je najbolja rezolucija stavljena koja je tada bila.
It's better when it's live

Avatar
TeaM87
Postovi: 3099
Pridružen/a: 16 maj 2010, 12:42
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la TeaM87 » 23 okt 2018, 17:03

FKŽ !

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.