Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Ujedinjenje druge i treće lige - DA ili NE

DA
50
89%
NE
6
11%

Ukupno glasova: 56

SarcofagoVenom
Kontakt:

Re: Ligaški sistem BiH - kako ga prilagoditi klubovima

Post Postao/la SarcofagoVenom » 31 okt 2020, 18:20

Ovu drugu ligu ne bi gledalo ni 20 ljudi,8 vještačkih klubova bez navijača i 2 respektabilna kluba sa imenom i tradicijim.
Ulaz besplatan izlaz se plaća

Doktorinho
Kontakt:

Post Postao/la Doktorinho » 31 okt 2020, 21:48

SarcofagoVenom je napisao/la:
31 okt 2020, 18:20
Ovu drugu ligu ne bi gledalo ni 20 ljudi,8 vještačkih klubova bez navijača i 2 respektabilna kluba sa imenom i tradicijim.
Slažem se, ali ti klubovi su finansijski stabilni i imaju apetit za Premijer ligu. Nazalost klubovi poput Jedinstva iz Bihaća, Leotara, TOŠK-a i sličnih imaju dobru bazu navijaca i tradiciju ali finansijski su veoma loši.

Doktorinho
Kontakt:

Post Postao/la Doktorinho » 21 nov 2020, 04:10

slika
Po meni bi ovako trebala izgledati Premijer liga.
slika
Treba težiti ka ovakvom formatu. Odlična liga koja bi zasigurno bila medijski popraćena i koja uključuje dosta većih gradova Bosne i Hercegovine. Liga ima potencijal da bude izuzetno kvalitetna i uzbudljiva.
Formati prvog i drugog ranga rađeni su po HNL-ovom.
Volio bih čuti mišljenja ostalih forumaša i dajte da malo živnemo temu! :opaopa: :bih:

SarcofagoVenom
Kontakt:

Post Postao/la SarcofagoVenom » 21 nov 2020, 10:41

Promjeni ti ovo drastično u odnosu na zadnjii post.Mozgaš i vidiš da nema svrhe,pa ajmo novo :D.HNL ne može biti nikakav uzor jer mjenjaju sistem takmičenja skoro svake godine,i oni lutaju a mogu kako hoće i opet nikako da sastave po ps,jer 2 liga i tamo je nikakva,kako god okrenu.0 gledalaca.Šta ti znači ovo regionalna i otkud 3 da ispada,detalji mladiću,detalji.

ASD
Kontakt:

Post Postao/la ASD » 21 nov 2020, 11:33

Ne mogu se radikalne promjene donositi. Tako to ne ide.
Za početak.
Premijer liga 10 klubova
Liga RS 10 klubova
liga FBIH 10 klubova

Doktorinho
Kontakt:

Post Postao/la Doktorinho » 21 nov 2020, 14:16

SarcofagoVenom je napisao/la:
21 nov 2020, 10:41
Promjeni ti ovo drastično u odnosu na zadnjii post.Mozgaš i vidiš da nema svrhe,pa ajmo novo :D.HNL ne može biti nikakav uzor jer mjenjaju sistem takmičenja skoro svake godine,i oni lutaju a mogu kako hoće i opet nikako da sastave po ps,jer 2 liga i tamo je nikakva,kako god okrenu.0 gledalaca.Šta ti znači ovo regionalna i otkud 3 da ispada,detalji mladiću,detalji.
Istina je, HNL luta ali me zanima koje bi ti formate stavio za prvi i drugi rang. Btw ovo ‘regionalna’ znaci ispadanje u 3 rang npr 3. Liga Sjever, Istok, Jug, Centar, Zapad. 3 ispadaju jer je i u 2. HNL isti format. Oni imaju 5 regija u 3. rangu, ne znam sad tacno kako oni regulišu ko ulazi a ko ne, playoff ili jednostavno 2 ne dobiju licencu dok ova 3 dobiju.

Složio bih se, 2. HNL nema kvalitetu ali mislim da bi ova liga privukla ljude na stadion jer ima dosta klubova sa pristojnim renome-om i ima minimalno 6 klubova koji bi se svake godine borili za PL.

SarcofagoVenom
Kontakt:

Post Postao/la SarcofagoVenom » 21 nov 2020, 16:50

Nevažan je sistem,važne su pare,dobri uslovi,ako to imaš,imaš i dobre lige i igrače.Nikakav sistem ne diže kvalitet ako nemaš navedeno,plus regularanost.Mozgao sam i ja nekada,i odustao.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.