Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
deantinho
Postovi: 1200
Pridružen/a: 17 jul 2022, 16:02
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la deantinho » 30 mar 2023, 21:52

Koliko ove atletske staze unište svaki stadion.

Avatar
avenija
Postovi: 13451
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 31 mar 2023, 00:11

JaskoBiH je napisao/la:
30 mar 2023, 21:41
avenija je napisao/la:
30 mar 2023, 21:37
slika

Pristojno

Navalite dok se vec sredjuje na reflektore da ona Černobil hrdja sto se ljušti sa njih kada vjetar diva bude prošlost
Reflektori su ofarbani ima pola godine sigurno
I to sredjeno? Super onda, ima li slika kakva
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Varg
Postovi: 2555
Pridružen/a: 06 maj 2019, 20:34
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Varg » 31 mar 2023, 18:32

Saltboy075 je napisao/la:
30 mar 2023, 21:17
Dobro je da se gradi tj da se sminkaju nasi terneni,al meni je najvise zalosno gdje nam repka igra,vec sada zamisljam Ronalda kao onda kad je uzeo komad trave i pokazivao kamerama gdje je dosao,nista se nije promjenilo osim travnjaka,a Stadion isti i kad je zadnji put bio.Svaliconice iz 2000 godine..lol Stid me bgm na kakvim se sada futuristickim stadionima igraju repke.
da, uvijek razmišljam o tome kada se igra na bilinom polju, baš me bude stid gdje nam reprezentacija igra...
EKSLUZIVNO: Samo za vas, bice sve u redu. Pobjeda ce biti registrovana. Ovo je informacija iz prve ruke, delegat me je nazvao i rekao da će biti sve u redu. Pozdrav. Modži.

Avatar
avenija
Postovi: 13451
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 31 mar 2023, 19:01

slika

Je*iga boljeg nemamo..savez ne ulaze nista, a opet 2 klase iznad svakog u državi..

I evo opet dvije utakmice SAVEZA u 20 dana finale kupa i Bosna.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
mahic
Postovi: 818
Pridružen/a: 20 mar 2008, 22:14
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la mahic » 31 mar 2023, 23:14

U Trebinju su u toku radovi na dvije lokacije na unapređenju fudbalske infrastrukture. Na pomoćnom terenu je u toku priprema podloge za postavljanje terena sa vještačkom travom, kao dio projekta koji je pokrenuo FSRS. Na stadionu "Police" radovi na postavljanju reflektora su već u poodmakloj fazi i očekujem da zasijaju već početkom naredne sezone, što će stvoriti jedinstven fudbalski ambijent.

ZaBoljuSlobodu
Postovi: 687
Pridružen/a: 28 mar 2014, 06:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ZaBoljuSlobodu » 03 apr 2023, 20:01

Utakmica Sloboda - Sarajevo, strašan pljusak u25-oj ili 30-oj minuti koji je trajao do pred početak drugog poluvremena, nigdje blata, nigdje bare, igrači čistih dresova priveli utakmicu kraju, kako lijepo je to bilo za vidjeti, a evo slabo ko spominje :)
“Bakire Izetbegoviću, nećeš Tuzlu zaviti u crno, (ja ću)”

GradKamena2
Postovi: 1603
Pridružen/a: 26 maj 2018, 20:42
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la GradKamena2 » 04 apr 2023, 13:42

Ovo za sad sto je urađeno izgleda dobro.

Edin1982
Postovi: 458
Pridružen/a: 24 feb 2020, 12:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Edin1982 » 04 apr 2023, 14:49

ZaBoljuSlobodu je napisao/la:
03 apr 2023, 20:01
Utakmica Sloboda - Sarajevo, strašan pljusak u25-oj ili 30-oj minuti koji je trajao do pred početak drugog poluvremena, nigdje blata, nigdje bare, igrači čistih dresova priveli utakmicu kraju, kako lijepo je to bilo za vidjeti, a evo slabo ko spominje :)
Bravo,i samo da dodam da su se igrale utakmice u Petak i u Nedjelju, i nigdje traga na terenu...

GG3
Postovi: 2687
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la GG3 » 04 apr 2023, 15:23

avenija je napisao/la:
31 mar 2023, 19:01
slika

Je*iga boljeg nemamo..savez ne ulaze nista, a opet 2 klase iznad svakog u državi..

I evo opet dvije utakmice SAVEZA u 20 dana finale kupa i Bosna.
Ms treba savez sve, a Grad i Klub da samo koriste :rol:
Neka grad Zenica pokrene projekat obezbjedi 50% sredstava ostali ce sigurno Savez pokrit… al nitko guzicom da mrdne sve bi da im se servira.
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Avatar
avenija
Postovi: 13451
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 04 apr 2023, 15:45

GG3 je napisao/la:
04 apr 2023, 15:23
avenija je napisao/la:
31 mar 2023, 19:01
slika

Je*iga boljeg nemamo..savez ne ulaze nista, a opet 2 klase iznad svakog u državi..

I evo opet dvije utakmice SAVEZA u 20 dana finale kupa i Bosna.
Ms treba savez sve, a Grad i Klub da samo koriste :rol:
Neka grad Zenica pokrene projekat obezbjedi 50% sredstava ostali ce sigurno Savez pokrit… al nitko guzicom da mrdne sve bi da im se servira.
Grad je prije 1 mjesec platio 360 000 KM ugovor da bi travnjak bio idealan iduce 3 godine .savez igra minimalno 5 svojih utakmica + 5 treninga godisnje.+ za sve sto je savez ulozio u stadion KADA JE ULAGAO dobili su ugovor da ga mogu 10 godina besplatno koristiti..tako da ..da su placali koristenje mogao je Čelik sve sam od sebe isto uraditi...

Iako je istina i ovo sto si napisao da niko nista guzicom ne mrda..od Čelika nije ni očekivati klub se bori da nakon 20 godina odblokira racun sto se ocekuje uskoro i ulaz u federalnu ligu..tek kad se to desi o stadionu se moze razmisljati..
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

zamorano
Postovi: 1330
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zamorano » 04 apr 2023, 21:38

GG3 je napisao/la:
04 apr 2023, 15:23
avenija je napisao/la:
31 mar 2023, 19:01
slika

Je*iga boljeg nemamo..savez ne ulaze nista, a opet 2 klase iznad svakog u državi..

I evo opet dvije utakmice SAVEZA u 20 dana finale kupa i Bosna.
Ms treba savez sve, a Grad i Klub da samo koriste :rol:
Neka grad Zenica pokrene projekat obezbjedi 50% sredstava ostali ce sigurno Savez pokrit… al nitko guzicom da mrdne sve bi da im se servira.
Pa grad ga je napravio iz temelja!!! Ko je drugi napravio Bilino več Zenica sebi i Čeliku! A to što sada valja i za reprezentaciju to je drugo,e zato savez mora da ulaže jer i on koristi ono što je Zenica sebi napravila več odavno!!! Nek savez eto dadne 50% ulozenog što je Zenica dala u izgradnju Bilinog iz temelja...e tako ti razmišljaš!
::::SAMO ČELIK::::

GG3
Postovi: 2687
Pridružen/a: 30 okt 2021, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la GG3 » 04 apr 2023, 21:48

zamorano je napisao/la:
04 apr 2023, 21:38
GG3 je napisao/la:
04 apr 2023, 15:23
avenija je napisao/la:
31 mar 2023, 19:01
slika

Je*iga boljeg nemamo..savez ne ulaze nista, a opet 2 klase iznad svakog u državi..

I evo opet dvije utakmice SAVEZA u 20 dana finale kupa i Bosna.
Ms treba savez sve, a Grad i Klub da samo koriste :rol:
Neka grad Zenica pokrene projekat obezbjedi 50% sredstava ostali ce sigurno Savez pokrit… al nitko guzicom da mrdne sve bi da im se servira.
Pa grad ga je napravio iz temelja!!! Ko je drugi napravio Bilino več Zenica sebi i Čeliku! A to što sada valja i za reprezentaciju to je drugo,e zato savez mora da ulaže jer i on koristi ono što je Zenica sebi napravila več odavno!!! Nek savez eto dadne 50% ulozenog što je Zenica dala u izgradnju Bilinog iz temelja...e tako ti razmišljaš!
Ne nego neka Grad i Celik srede Stadion Pa ga Rentaju savezu za tih 5 utakmica koliko repka igra na njemu.
Jer kad navijaci dodju na utakmice repke, ostavljaju isto tako pare Gradu (parking, prenociste, hrana itd.)
Fakijevi Power Rangersi 🥁🥁

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 296
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 04 apr 2023, 22:17



Stadion Pampas u Osijeku nakon 5 godina od početka gradnje privodi se kraju i biće spreman za sledeću sezonu.

Znam da ovo nema veze sa BIH stadionima ali nakon par intervijua koje sam poslušao čuo sam jednu zanimljivu informaciju tj da će održavanje ovog kompleksa koštati preko 2 miliona eura na godišnjem nivou.

Stadion izgleda super i ovakav stadion bi zadovoljio sve potrebe za bilo koji klub u BH i reprezentaciju. Ali, ko može od naših priuštiti tolika sredstva za održavanje ovakvog nečega.

Izgradnja je koštala cca 65 miliona eura. I da namaknemo negdje taj novac preko nekih investitora odakle ostatak za održavanje. To klubovi sami ne mogu priuštiti. Gradovi takođe nema šanse.

Recimo za ta 2 miliona eura Velež može komplet završiti zadnju tribinu ili željo južnu.

Dakle zaključak. Lijepo jest, ali ipak mislim da se moramo okrenuti malo realnijim stvarima i popraviti ovo što imamo. Ovako nešto vjerovatno nećemo doživiti u BIH još dugo, a možda i nikad

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6414
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 04 apr 2023, 23:46

Pa pazi jeste iz naseg trenutnog ugla gdje nam je rekonstrukcija farbanje ograda i zidova. Ovo je onda za nas i naucna fantastika.
Nije nemoguce i ta 2 mil eura moze nesto jeftinije u BiH biti nego u Hrvatskoj, opet ne znam sta to obuhvata sve. Ako je ukljuceno i odrzavanje terena, samo kvalitetno odrzavanje ovih hibridnih terena je skupo. Tako da bi po pravilu klubovi kod nas vec dobar dio trebali izdvajati na odrzavanje stadiona.

Mamic je to u podcastu jednom objasnjavao kako se stadion isplacuje, od odrzavanja koncerata, nekih manifestacija, rentanja stadiona i sl. Repka kad bi placala dio odrzavanja u zamjenu za domace utakmice, finale kupa, mozda neko neke evropske utakmice, onda ti malo pomogne i grad, kanton, namakne se to, ali daleko smo mi od svega ovoga. Pa eno u Srbiji drzava koliko sam upoznat pravi neke super stadione i to cak za neke nizeligase
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
Robust
Postovi: 7094
Pridružen/a: 08 apr 2020, 12:07
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Robust » 05 apr 2023, 19:43

JaskoBiH je napisao/la:
04 apr 2023, 22:17


Stadion Pampas u Osijeku nakon 5 godina od početka gradnje privodi se kraju i biće spreman za sledeću sezonu.

Znam da ovo nema veze sa BIH stadionima ali nakon par intervijua koje sam poslušao čuo sam jednu zanimljivu informaciju tj da će održavanje ovog kompleksa koštati preko 2 miliona eura na godišnjem nivou.

Stadion izgleda super i ovakav stadion bi zadovoljio sve potrebe za bilo koji klub u BH i reprezentaciju. Ali, ko može od naših priuštiti tolika sredstva za održavanje ovakvog nečega.

Izgradnja je koštala cca 65 miliona eura. I da namaknemo negdje taj novac preko nekih investitora odakle ostatak za održavanje. To klubovi sami ne mogu priuštiti. Gradovi takođe nema šanse.

Recimo za ta 2 miliona eura Velež može komplet završiti zadnju tribinu ili željo južnu.

Dakle zaključak. Lijepo jest, ali ipak mislim da se moramo okrenuti malo realnijim stvarima i popraviti ovo što imamo. Ovako nešto vjerovatno nećemo doživiti u BIH još dugo, a možda i nikad
Normalno da se moze naci kesh , na pampasu je malo i pranja para bilo da madjari ostvare veci povrat i skuplje je kostao jer je moralo ici isušivanje zemljista zbog mocvare i plus trening kamp , kanton Sarajevo moze kao od sale izgraditi stadion od 40 miliona KM . Budzet kantona Sarajevo za ovu godinu je 1.3 milijarda KM , npr kanton Sarajevo ove godine iz budžeta izdvaja samo za Bjelašnicu 38 miliona maraka, a za skenderiju 10 miliona to je za dva objekta 50 miliona kao od sale odvojeno tako da pare kod nas su najmanji problem, najveci je nedostatak vizije i hrabrosti da se izgradi nesto top

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53945
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 05 apr 2023, 19:50

Robust je napisao/la:
05 apr 2023, 19:43
JaskoBiH je napisao/la:
04 apr 2023, 22:17


Stadion Pampas u Osijeku nakon 5 godina od početka gradnje privodi se kraju i biće spreman za sledeću sezonu.

Znam da ovo nema veze sa BIH stadionima ali nakon par intervijua koje sam poslušao čuo sam jednu zanimljivu informaciju tj da će održavanje ovog kompleksa koštati preko 2 miliona eura na godišnjem nivou.

Stadion izgleda super i ovakav stadion bi zadovoljio sve potrebe za bilo koji klub u BH i reprezentaciju. Ali, ko može od naših priuštiti tolika sredstva za održavanje ovakvog nečega.

Izgradnja je koštala cca 65 miliona eura. I da namaknemo negdje taj novac preko nekih investitora odakle ostatak za održavanje. To klubovi sami ne mogu priuštiti. Gradovi takođe nema šanse.

Recimo za ta 2 miliona eura Velež može komplet završiti zadnju tribinu ili željo južnu.

Dakle zaključak. Lijepo jest, ali ipak mislim da se moramo okrenuti malo realnijim stvarima i popraviti ovo što imamo. Ovako nešto vjerovatno nećemo doživiti u BIH još dugo, a možda i nikad
Normalno da se moze naci kesh , na pampasu je malo i pranja para bilo da madjari ostvare veci povrat i skuplje je kostao jer je moralo ici isušivanje zemljista zbog mocvare i plus trening kamp , kanton Sarajevo moze kao od sale izgraditi stadion od 40 miliona KM . Budzet kantona Sarajevo za ovu godinu je 1.3 milijarda KM , npr kanton Sarajevo ove godine iz budžeta izdvaja samo za Bjelašnicu 38 miliona maraka, a za skenderiju 10 miliona to je za dva objekta 50 miliona kao od sale odvojeno tako da pare kod nas su najmanji problem, najveci je nedostatak vizije i hrabrosti da se izgradi nesto top
Budžet Kantona Sarajevo je 1.438.896.538 KM da budemo precizni :kafa:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

GradKamena2
Postovi: 1603
Pridružen/a: 26 maj 2018, 20:42
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la GradKamena2 » 05 apr 2023, 20:23

.
Zadnja izmjena: GradKamena2, dana/u 07 apr 2023, 11:54, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11584
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AllGunsBlazing » 06 apr 2023, 11:41

GG3 je napisao/la:
04 apr 2023, 21:48
Ne nego neka Grad i Celik srede Stadion Pa ga Rentaju savezu za tih 5 utakmica koliko repka igra na njemu.
Jer kad navijaci dodju na utakmice repke, ostavljaju isto tako pare Gradu (parking, prenociste, hrana itd.)
Zasto savez ne ide iz Zenice kad je tako lose? Eto Celiku bolje ne treba, savez je umjesto one zgrade, mogao zavrsiti stadion. Ah da, imaju besplatno koristenje stadiona.
Robust je napisao/la:
05 apr 2023, 19:43
Normalno da se moze naci kesh , na pampasu je malo i pranja para bilo da madjari ostvare veci povrat i skuplje je kostao jer je moralo ici isušivanje zemljista zbog mocvare i plus trening kamp , kanton Sarajevo moze kao od sale izgraditi stadion od 40 miliona KM . Budzet kantona Sarajevo za ovu godinu je 1.3 milijarda KM , npr kanton Sarajevo ove godine iz budžeta izdvaja samo za Bjelašnicu 38 miliona maraka, a za skenderiju 10 miliona to je za dva objekta 50 miliona kao od sale odvojeno tako da pare kod nas su najmanji problem, najveci je nedostatak vizije i hrabrosti da se izgradi nesto top
Mogu se naci pare, ali kome treba ovakav stadion? Kod nas 99% klubova treba stadion do 3000 sjedecih mjesta. Onih 1% treba stadione preko 3000 sjedecih mjesta tri puta godisnje.

Evo primjer utakmice sinoc u Mostaru. Polufinale kupa, dolazi Zeljeznicar, 3500 ljudi na stadionu.

Ulagati u terene, to je najbitnije za razvoj našeg fudbala. Ulagati u omladinske pogone. Ulagati u trenere. Ostalo sve nama realno i ne treba. Svakoga dana je sve manje ljudi u ovoj našoj državi.
Celik!3,2,2.

Avatar
DamirT
Postovi: 13409
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la DamirT » 06 apr 2023, 20:11

Ma sto bi se napravio stadion za reprezentaciju, meni je bolje da se postojeci urede za te pare sto bi izdvojili za novu stadion. Imali bi sigurno 3-4 solidna stadiona za nase uslove. Kad bi se napravio taj novi, eto uzmimo u obzir da reprezentacija igra 6-7 utakmica max godisnje. Valja to odrzavat do nove utakmice i tako konstantno ako hocemo da imamo taj novi stadion. Ovako da obnove postojece, pa da kantoni daju novac za odrzavanje, malo savez uleti i to je to. Nismo mi neka sila u fudbalu pa da imamo bas nove stadione. Niko sretniji od mene da se napravi novi i da nadju pare za odrzavanje, ali trenutno je to jako tesko izvedivo
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 53945
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 06 apr 2023, 20:11

slika
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.